Subvencije za mlečno govedarstvo

Odg: KAD CE SUBVENCIJE

Ja sam novac dobio pre 20 dana a resenje da su mi odobrili subvencije dobio sam danas. Malo nelogicno ali u moju korist.. :bravo: :bravo:
 
Odg: KAD CE SUBVENCIJE

Ono što ja znam da inspektori resornog ministarstva ovih dana češljaju domaćinstva na području grada Kraljeva...Nezvanično, bilo je mnogo nepravilnositi u opštinama Raškog upravnog okruga, čijom krivicom -ko će znati...
Snimala sam neke veće proizvođače mleka, mislim da će ako im do 19.decembra ne legnu pare zabraniti ulazak na farme i stručnim saradnicima i inspektorima, dižu ruke od svega, tužno...
 
Odg: KAD CE SUBVENCIJE

ja sam pare dobio pre više od mesec dana uglavnom je fazon da kad inspektor pročešlja dokumentaciju dve nedelje posle toga puste pare meni je tako bilo čak mi na dve krave nisu dali jer su otišle na prinudno klanje a uredno sve vođeno
 
Odg: KAD CE SUBVENCIJE

Ljudi, nadam se da će doći i to vreme da se udružite, da bar malo utičete na one koji skidaju kajmak i koriste seljaka da dođu do para...gde ste tu Vi?Da bombardujete medije, da govorite o problemima, da talasate...Seljak održava ovu zemlju u životu, grca u problemima i ćuti?!Meni je smešno to što se dešava na terenu, dođe taj i taj i govori o Dunavu u Kraljevu, ili govori o nekim standardima, a nigde nije rešen problem kanalizacije, pa nema ni projekata...Gledaju ljudi i čude se!
 
Odg: KAD CE SUBVENCIJE

Čuo sam da su subvencije za krave za 2010 g. 18000 din.dali je neko dobio?
 
Subvencije za gen. unapredjenje stocarstva u 2010-oj god.

Rogobatan naziv teme a mislim na 12500din po umaticenoj kravi (sa HB brojem). Kako kod vas ta stvar napreduje? Ovde u nasem kraju su legle pare za nekih 10-ak posto gazdinstava. Nema pravila u redosledu predaje dokumentacije ili broju grla. Normalno, lok. maticna sluzba je avansno naplatia 2000din. po grlu. Kakvo je vase misljenje o svemu tome?
 
Odg: Subvencije za gen. unapredjenje stocarstva u 2010-oj god.

Lično mislim da je to još jedan primer javašluka. Nama još nije prošla inspekcija tako da još nismo ni mogli da dobijemo pare. Sa druge strane, sekcijska služba naplaćuje 2500din/kravi, ALI su rekli da će uzeti 3000 (!!!) ako ministarstvo poveća subvenciju, opravdanjem ZNANJE MORA DA SE PLATI !?!?!
Ne omalovažavam ničiju školu i znanje, samo pitam se kakvu primenu znanja su oni imali kod mene ? Dokaz da znaju krasnopis-jer štalu vide samo kada istetoviraju tele i to je to...
 
Odg: Subvencije za gen. unapredjenje stocarstva u 2010-oj god.

Kazu da su im to troskovi puta, teksa za centralni registar, nesto malo zarade... Ispada da nam cine uslugu. Strasno...
 
Odg: Subvencije za gen. unapredjenje stocarstva u 2010-oj god.

u svilajncu naplacivali 500 dinara po kravi, i do sada su skoro svi koji su predali dokumentaciju dobili lovu od ministarstva iako inspekcija nije pregledala nijednu stalu. :D
 
Subvencije za mleko

dali je neko dobio premiju za treci kvartal ili zna kad bi trebalo da pocnu sa isplatom :ppozdrav:
 
Odg: Subvencije za gen. unapredjenje stocarstva u 2010-oj god.

Juce mi je stiglo resenje da sam ostvario pravo na podsticajna sredstva za genetsko unapredjenje stocartva. Samo para nema...
 
Subvencije

Postoji nekoliko tema koja se bave subvencijama pa će biti ovde spojene.
 
Ma garant ce biti isto budzet je povecan jako malo a jos planiraju da vracaje pare za kombajne...,kod nas ni ovo jos nisu isplatili....
Post je spojen: [time]1294695907[/time]
_________________________________________________
i da sad ce i velike farme velike od 1000-2000 krava dobijati subvencije,i mini proizvodjaci sa po 2.3 krave tako da nzm kako ce to ici...
 
Nazad
Vrh