IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vladj

Član
Učlanjen(a)
9 Okt 2011
Poruka
3.337
Lokacija
Čačak
Puno je prica o ovim traktorima. Neke su dobre, a neke ne. Zahvaljujuci ovoj temi u kojoj cemo objediniti sva 3 modela, mnogima cemo olaksati dilemu oko kupovine traktora.
Ovi traktori nisu slucajno odabrani. Njihov izbor je zbog njihove brojnosti sto se tice klase preko 60 ks. Razmatramo DV traktore bez obzira na njihovu godinu proizvodnje. Sva iskustva, misljenja i slike mozete ovde uneti.
 
Ajde>treba da gledam jedan 577 dw,pa na pitanje u kakvom je stanju predja vuca-vlasnik kaze ako je ne koristis u oranju bice vecna!kaze pucaju na njima poluosovine unutra...ispada gde ti prednja najvise treba,nemas je.da li je tako,ako jeste,bolji je obican 577?
 
Ako ćemo gledati ta tri traktora kupljena nova(u ovom trenutku) moj izbor bi bio MTZ-IMT-IMR.
 
ne znam kako je na imt,ali kao u oranju i naglom skretanju sa ukljucenom prednjom puca...mada imam drugara poseduje 565dw-kaze nikad nesto slicno,e sad ovaj ima jaci motor,a da li je prednji most isti 565/577?
 
Iste su vuce na 565 i na 577 DV. Taj stvarno lupa gluposti sto kaze da mu pucaju poluosovine kad naglo skrece. Ja ne znam da je u mojoj okolini pukla nekome poluosovina na 577 DV a svi traktori se koriste za oranje, ravnanje i tanjiranje.
 
srdjan7 Ja sam cuo da na prvim modelima 577 dv problem je bila prednja vuca jer nije bila uskladjena, i tu je dolazilo do stradanja konusno tanjirastog zubcanika koji se nalazi u kucistu prednje vuce. Taj primer sam imao u susednom selu. Ali taj traktor je stalno u radu.

A sto se cene tice IMR, MTZ, IMT kao najskuplji.
 
Nema sta da nije uskladjeno, isti je konusno tanjirasti par i na prvoj seriji i na novijim od njega koji se ne kvare. Problem se javi u automatskom ukljucivanju, neispravnoj automatici i presiljavanju traktora.
 
Dok sam radio u zadruzi traktoristi iz susednog mesta (Veliki gaj) kleli su se u 577 mi u Sokolcu samo Belorus.Moje skromno misljenje 1:Belorus
2:Imt 577
3:pre Rakovice imt 560
 
Potpisujem bubu-jev post.
R75 nema sta da trazi pored ova dva preostala .
IMT577 i MTZ82 bilaje i ostae vecita dilema I ja sam prosao kroz tu dilemu i odlucio sam se za MTZ dalje necu komentarisati jer su oba jako dobra vozila sa prednostima i manama
 
@nikola Prvenstveno sam mislio na veći izbor brzina za rad... ako me sad shvatate... samo mu to "fali" ako mogu tako da se izrazim, da bude broj jedan medju ova tri... ovako je po meni mrtva trka izmedju mtz-a i sedmice...
 
@nikola Prvenstveno sam mislio na veći izbor brzina za rad... ako me sad shvatate... samo mu to "fali" ako mogu tako da se izrazim, da bude broj jedan medju ova tri... ovako je po meni mrtva trka izmedju mtz-a i sedmice...

Mislim da je taman napravljen menjac i da nema potrebe da ima vise brzine. Vozio sam u svim operacijama i Rusa 820 i 577 DV i nisam video neku prednost tog menjaca na Rusu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh