PDA

View Full Version : IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Advertisement

Strane : [1] 2

vladj
24-01-12, 16:05
Puno je prica o ovim traktorima. Neke su dobre, a neke ne. Zahvaljujuci ovoj temi u kojoj cemo objediniti sva 3 modela, mnogima cemo olaksati dilemu oko kupovine traktora.
Ovi traktori nisu slucajno odabrani. Njihov izbor je zbog njihove brojnosti sto se tice klase preko 60 ks. Razmatramo DV traktore bez obzira na njihovu godinu proizvodnje. Sva iskustva, misljenja i slike mozete ovde uneti.

srdjan7
24-01-12, 16:42
Ajde>treba da gledam jedan 577 dw,pa na pitanje u kakvom je stanju predja vuca-vlasnik kaze ako je ne koristis u oranju bice vecna!kaze pucaju na njima poluosovine unutra...ispada gde ti prednja najvise treba,nemas je.da li je tako,ako jeste,bolji je obican 577?

CVEJA Po
24-01-12, 16:48
Interesantna tema.Cekam dalje sirenje i komentare.

Bubu
24-01-12, 17:39
Hahahhah ala je taj lupio sto je rekao da pucaju poluosovine na 577 DV u oranju!

Miloš D.T
24-01-12, 17:58
Tako je,poluosovina oće da pukne na 5106 kad ima duple točkove(one za repu).

Nisam dobro pročitao post ,mislio sam na zadnje poluosovine.

diklofen
24-01-12, 18:08
Ako ćemo gledati ta tri traktora kupljena nova(u ovom trenutku) moj izbor bi bio MTZ-IMT-IMR.

slavko 015
24-01-12, 18:19
sva tri traktora su dobra i izdrzljiva

srdjan7
24-01-12, 18:25
ne znam kako je na imt,ali kao u oranju i naglom skretanju sa ukljucenom prednjom puca...mada imam drugara poseduje 565dw-kaze nikad nesto slicno,e sad ovaj ima jaci motor,a da li je prednji most isti 565/577?

mzupunski
24-01-12, 18:26
577 sa menjacem od mtz-a, e to bi bila masina Lkl{{

Bubu
24-01-12, 19:08
Iste su vuce na 565 i na 577 DV. Taj stvarno lupa gluposti sto kaze da mu pucaju poluosovine kad naglo skrece. Ja ne znam da je u mojoj okolini pukla nekome poluosovina na 577 DV a svi traktori se koriste za oranje, ravnanje i tanjiranje.

vladj
24-01-12, 19:09
srdjan7 (http://poljoinfo.com/member.php?1741-srdjan7) Ja sam cuo da na prvim modelima 577 dv problem je bila prednja vuca jer nije bila uskladjena, i tu je dolazilo do stradanja konusno tanjirastog zubcanika koji se nalazi u kucistu prednje vuce. Taj primer sam imao u susednom selu. Ali taj traktor je stalno u radu.

A sto se cene tice IMR, MTZ, IMT kao najskuplji.

Bubu
24-01-12, 19:16
Nema sta da nije uskladjeno, isti je konusno tanjirasti par i na prvoj seriji i na novijim od njega koji se ne kvare. Problem se javi u automatskom ukljucivanju, neispravnoj automatici i presiljavanju traktora.

milanv
24-01-12, 19:24
Dok sam radio u zadruzi traktoristi iz susednog mesta (Veliki gaj) kleli su se u 577 mi u Sokolcu samo Belorus.Moje skromno misljenje 1:Belorus
2:Imt 577
3:pre Rakovice imt 560

Rale 83
24-01-12, 19:25
Potpisujem bubu-jev post.
R75 nema sta da trazi pored ova dva preostala .
IMT577 i MTZ82 bilaje i ostae vecita dilema I ja sam prosao kroz tu dilemu i odlucio sam se za MTZ dalje necu komentarisati jer su oba jako dobra vozila sa prednostima i manama

oldtimer
24-01-12, 19:35
MTZ, IMT, dva mesta, pa Rajka >:({

nikola indjija
24-01-12, 19:47
577 sa menjacem od mtz-a, e to bi bila masina Lkl{{
Sta fali menjacu od 577?

mzupunski
24-01-12, 19:51
@nikola Prvenstveno sam mislio na veći izbor brzina za rad... ako me sad shvatate... samo mu to "fali" ako mogu tako da se izrazim, da bude broj jedan medju ova tri... ovako je po meni mrtva trka izmedju mtz-a i sedmice...

grunt
24-01-12, 20:02
Imam mtz 820 i imao sam priliku da orem sa rakovicom 76dv i verujte mu jako sam se razocarao iz tog razloga sto je jako lagana i proklizava,mislim da ne moze da se poredi sa belarusom!

Bubu
24-01-12, 20:23
@nikola Prvenstveno sam mislio na veći izbor brzina za rad... ako me sad shvatate... samo mu to "fali" ako mogu tako da se izrazim, da bude broj jedan medju ova tri... ovako je po meni mrtva trka izmedju mtz-a i sedmice...

Mislim da je taman napravljen menjac i da nema potrebe da ima vise brzine. Vozio sam u svim operacijama i Rusa 820 i 577 DV i nisam video neku prednost tog menjaca na Rusu.

malaksalo
24-01-12, 20:27
1.imt
2.mtz
3.imr

KokosarTO
24-01-12, 20:32
IMT 577DV sam imao do pre dve godine i mogu reći da je zver od traktora.

pidikanac
24-01-12, 20:37
1. IMT 2. MTZ pa deset ( 10 ) mesta prazno pa onda IMR

saleso
24-01-12, 21:25
ja mislim da ni imt ni imr nema tu sta da rade sa mtz-om

miroslav k
24-01-12, 21:26
Dobra kombinacija =Mtz i motor i hidraulik od Imt

577
24-01-12, 21:27
Imt 577 posjedujem tako da on može definitvno ići na prvo mjesto.
Precizan hidrulik, motor živ ,odlično pali zimi, voziv jeftin za održavanje i jak i nije neki potrošač...

djoker
24-01-12, 21:38
Mtz 82 je daleko ispred po svemu i nemoze se porediti em jaci,izdrzljiviji,udobniji i da ne nabrajam vise nema smisla.

Rale 83
24-01-12, 21:40
Da da u tom pravcu vodi diskisija UVEK , al mtz ima 10tak ks vise i malo vecu maksimalnu brzinu i netrebaju antifoni za njegovu upotrebu

Matic
24-01-12, 21:41
Udoban fantastično.Istera odmah kamen iz bubrega.

Bobo
24-01-12, 22:14
Srdjane, Bubu:

577 oce i te kako da otkine prednju poluosovinu ko od sale pogotovo u oranju i to znate gdje? U oranju uvratina se to desava 80% slucajeva. zasto, zato jer uvratine imaju malo rahle zemlje, malo tvrde, malo rahle, malo tvrde (tamo gdje je plug ulazio u brazdu) i problem se desava samo sa automatskom ukapcalicom jer prednja vuca ne radi, pa kad zadnji tocak dodje u mekse, malo se okrene, pa prednji zagrize, pa popusti, pa zagrize, pa popusti i stalno cima po prednjem pogonu i poluosovina puca kao staklena. Nea veze skretanje s ukljucenom prednjom vucom, nego samo oranje uvratina gdje "automatika" cima prednji pogon malo previse i tu dolazi do loma.

Kad je rucna ukapcalica, ona stalno prednji pogon drzi "nategnutim" i nema cimanja po poluosovinama i slicno.

Brene s automatskom ukapcalicom kubure na kardanske zglobove u prednjem pogonu, zbog istog razloga. kad se prepravi na rucno, samo gas i nema problema.

Samo da napomenem da nije bez vraga mjenjan prednji pogonski most na 577 (prvo je kardan za pogon prednjeg pogona isao s jedne strane a na novijim modelima ide s druge ne mogu se sjetiti koja je koja, mislim da noviji imaju desno.) Ovi nanoviji sad imaju prednji trap s Brene i tu su napravili pun pogodak i uz uzdignutu kabinu i full sinhro mjenjac od 577 napravili traktor za pozeljeti. istina da su okasnili 20 godina, ali nema veze, jednog dana se i ja radujem takvom traktoru i takav novi 577 za dorucak pojede bilo koji 820 a rakovicu ne trpam u isti kos cak ni s rusom (neka se nitko ne uvrijedi, moje vlastito misljenje je da rakovica i torpedo bolje da su pravili samo motore i toga se drzali da bi bilo bolje...)

MONTOYA
24-01-12, 22:18
Nekoliko članova ovog foruma a pojedini su čak i vlasnici MTZ 82 ili 820 su mi rekli da 577 DV u oranj je bolji od 82-ke i pored tih 10 ks a tek 892 može da mu parira...
Kod mene u selu ima jedan 820 koji koristi plugove 756.3 iste kao što sam ja vukao sa 577 i kad smo pričali o potrošnji uvek je prilično više trošio,da ne spominjem koliko.... a ništa brže ne uzore hektar nego ja sa slabijim traktorom i bez DV

sale ratar
24-01-12, 22:19
Što bi rekao jedan moj kolega za staru 82 ;il on u radionicu il ja u bolnicu.Izvinjavam se za :){{
Inače glasam za 1.mtz820 2. imt577 3.imr76.

Rale 83
24-01-12, 22:24
Srdjane, Bubu:

577 oce i te kako da otkine prednju poluosovinu ko od sale pogotovo u oranju i to znate gdje? U oranju uvratina se to desava 80% slucajeva. zasto, zato jer uvratine imaju malo rahle zemlje, malo tvrde, malo rahle, malo tvrde (tamo gdje je plug ulazio u brazdu) i problem se desava samo sa automatskom ukapcalicom jer prednja vuca ne radi, pa kad zadnji tocak dodje u mekse, malo se okrene, pa prednji zagrize, pa popusti, pa zagrize, pa popusti i stalno cima po prednjem pogonu i poluosovina puca kao staklena. Nea veze skretanje s ukljucenom prednjom vucom, nego samo oranje uvratina gdje "automatika" cima prednji pogon malo previse i tu dolazi do loma.

Kad je rucna ukapcalica, ona stalno prednji pogon drzi "nategnutim" i nema cimanja po poluosovinama i slicno.

Brene s automatskom ukapcalicom kubure na kardanske zglobove u prednjem pogonu, zbog istog razloga. kad se prepravi na rucno, samo gas i nema problema.

Samo da napomenem da nije bez vraga mjenjan prednji pogonski most na 577 (prvo je kardan za pogon prednjeg pogona isao s jedne strane a na novijim modelima ide s druge ne mogu se sjetiti koja je koja, mislim da noviji imaju desno.) Ovi nanoviji sad imaju prednji trap s Brene i tu su napravili pun pogodak i uz uzdignutu kabinu i full sinhro mjenjac od 577 napravili traktor za pozeljeti. istina da su okasnili 20 godina, ali nema veze, jednog dana se i ja radujem takvom traktoru i takav novi 577 za dorucak pojede bilo koji 820 a rakovicu ne trpam u isti kos cak ni s rusom (neka se nitko ne uvrijedi, moje vlastito misljenje je da rakovica i torpedo bolje da su pravili samo motore i toga se drzali da bi bilo bolje...)
Damu nebude malo preveliki zalogaj ?

Nekoliko članova ovog foruma a pojedini su čak i vlasnici MTZ 82 ili 820 su mi rekli da 577 DV u oranj je bolji od 82-ke i pored tih 10 ks a tek 892 može da mu parira...
Kod mene u selu ima jedan 820 koji koristi plugove 756.3 iste kao što sam ja vukao sa 577 i kad smo pričali o potrošnji uvek je prilično više trošio,da ne spominjem koliko.... a ništa brže ne uzore hektar nego ja sa slabijim traktorom i bez DV
Dosao kod mene jedan cika sa 577 da proba moju tanjiracu i probo , spicioga 2 direkt i kaze decko ja je izgleda vucem brze od tebe al opste nije zagledao da je vuce 5cm a ja je vucem konstantno preko 15cm neretko da se lezaji vuku po zemlji

MONTOYA
24-01-12, 22:36
Izvini Rale,ja zaboravio da je MTZ 82 jači od 5106 :lol:

Rale 83
24-01-12, 22:46
Kad god oces uzbrdo od 12% da sam zapalis tog IMT5106

aca74
24-01-12, 22:48
Definitivno moja dilema 577dv ili MTZ(892 ili 820). Volim imt, ali .... Bojim se buke, jer mislim da sadasnji 558 je manje bucan od 577. I verovatno DV kod IMT je slabija nego ruska. Gledao sam jesenas kod nas u selu 577 DV sa vucnom tanjiracom na asfaltu mu ona izgleda kao prevelik zalogaj, nisam ga gledao u radu.
Sto se tice MTZ potrosnja me odvraca sa sadasnje 12-16 litara mi se ne ide na 20 sigurnih. Kazu buka neuporedivo manja, samo nisam razlucio ima li kakve razlike u potrosnji 892/820 koja je znacajna za spominjanje. Ovi traktori kod nas oru sa dvobraznim plugovima.
Rakovicu ni ne spominjem najbolja stvar na rakovici 76 je motor, ostalo nije vredno usporedbe.

djoker
24-01-12, 22:56
aca74@ neznam odakle ti to za potrosnju 100% je laz imam 82 i 1221 ni jedan ni drugi ne trose toliko

grunt
24-01-12, 22:56
Ma kakav imt da se meri sa belarusom nema smisla ni po ceni novog ceni delova tezini,masine menjaca u oranju ima perfektan izbor brzina tu nema price!jedino sto cenim kod imt-a je fini hidraulik i nista vise imao sam imt-a dug niz godina.

MONTOYA
24-01-12, 22:57
Kad god oces uzbrdo od 12% da sam zapalis tog IMT5106
gde uz brdo,Mačva ravna ko tepsija
vozio sa ga uz venac na Fruškoj gori ,ni osetio nije
:){{ izvinjenje

Rale 83
24-01-12, 22:59
Oba su dobra , za imt ako je manuelno ukljucivanje p.vuce ne strada ni ona , motor moze izgurati i preko 10 000 rh novije kabine su verovatno tise , bolje se ponasa na putu od mtz , meni se u radu sa V tanjiracom nesvidja opste cak je i za MTZ velik zalogaj .
Za oranje dosta zavisi od zemlje , pluga i stelovanje pluga (od kad sam kupio meni dobar plug i bastu 2ara orem sa velikim traktorom i plugom )

mirko 015
24-01-12, 23:05
U nazivu teme ste zaboravili da napisete "u ravnici"Vidim da svi pljujete Rakovicu a vecina nikad u zivotu nije sela za taj traktor.Cast izuzecima>:({Nekazem da je idealan,ali dali ste se ikad zapitali zasto pola Srbije vozi Rakovicu,bilo koju.
Naziv teme je mesanje baba i zaba.

joseva
24-01-12, 23:16
imam rakovicu 76 1990 god kupljena od izbeglice iz Hrvatske koji je sa njom samo prebegao u Srbiju, odnosno nije nista sa njom radio tako znacajno, jer je imala malo radnih sati. u perfektnom je stanju i ima da se uz masnu banderu propne, sto kazu ljudi. nije dw i ne moze da se poredi sa novim rakovicama 76 dw koji imaju milion i jedan problem tako da je ne bih dao ni za 10 novih 76ica kao ni za bilo koji drugi imt. par njih je u selu kupilo nove i problemi se javljaju brzo od servo volana, kocnica, a i motori su losi. 577 dw je vec nesto sasvim drugo. traktor za sve uslove i sva podneblja, ali i oni imaju problema dosta. u sustini svi nasi traktori proizvedeni u periodu od 85 do 91,92 su zveri u pogledu motora.

leka
24-01-12, 23:22
ne znam za te starije rakovice 76 ali ja sam imao 2003 godiste 76 i ne bi je nikad vise kupio,pisao sam u temi rakovica o tome- mekani traktori

dragan.kovacev
24-01-12, 23:24
ako se porede prve serije 82 i 577 u oba slucaja kamen krece i glava zuji 2 dana, dali moze nova serija 577 da se poredi sa 82 po udobnosti i buci, neka napise neko ko poseduje nov 577 ili ko je vozio.ali zbog same visine sedenja i vecih-sirih zadnjih guma mislim da je 577 udobniji...

aca74
24-01-12, 23:25
Djoker, pa ljudi u selu koji ih imaju kazu da je 20 litara po kj potrosnja koja se pokazala kao ocekivana. Jesenas sam gledao jedan 892 kod skolskog druga iz topa mi je rekao da ocekujem 20 litara, pa njihove komsije isto, zet je uspeo cak da nabije i 25 l, ali na kratku duz i oranje 30 cm, mozda i malko dublje. Nasa je zemlja extra teska, kod vas je pesak, dobro znam, nisam je obradjivao, al je znam. Voleo bi ja potrosnju 12-15 kod ruje al to ne da bidne.
I kod nas u ravnici ipak rakovica ne moze da se poredi sa MTZ, mozda 560-565, ali 577 ipak je klasa iznad. Kad je zetova rakovica 65 setvospremirala u ritu sa mojim 558, a tamo je baas teska zemlja, sva je usrana dosla kuci. I to i dan danas pamti. Kod nas kad rakovica dobro zapne, sva propisa, sto se kod IMT ne desava, a izgleda i MTZ lako propisa ulje.

zarkovmali
24-01-12, 23:34
ja mislim da bih najbolje bilo da se prikace plugovi ili tanjirace za sva 3 traktora i da se svi skupe i da se vidi to....svako svoga konja hvali , pa onda da se pricaju utisci....>:({

mirko 015
24-01-12, 23:38
Aco jel znas sta mi ovde radimo sa traktorom,po tome bi se kod nas Rakovica raspala posle 100 sati.
Evo primer i jos ide bez problema a 4 puta je prevrtana,u provaliju
http://i44.tinypic.com/2ito1a1.jpg

Rale 83
24-01-12, 23:40
Djoker, pa ljudi u selu koji ih imaju kazu da je 20 litara po kj potrosnja koja se pokazala kao ocekivana. Jesenas sam gledao jedan 892 kod skolskog druga iz topa mi je rekao da ocekujem 20 litara, pa njihove komsije isto, zet je uspeo cak da nabije i 25 l, ali na kratku duz i oranje 30 cm, mozda i malko dublje. Nasa je zemlja extra teska, kod vas je pesak, dobro znam, nisam je obradjivao, al je znam. Voleo bi ja potrosnju 12-15 kod ruje al to ne da bidne.
I kod nas u ravnici ipak rakovica ne moze da se poredi sa MTZ, mozda 560-565, ali 577 ipak je klasa iznad. Kad je zetova rakovica 65 setvospremirala u ritu sa mojim 558, a tamo je baas teska zemlja, sva je usrana dosla kuci. I to i dan danas pamti. Kod nas kad rakovica dobro zapne, sva propisa, sto se kod IMT ne desava, a izgleda i MTZ lako propisa ulje.
Popitanje masnoce rus je BR1 nema gde ne cure.
Napisimi samo u pancevu ispod groblja ima neka zaguljena zemlja , kojim je traktorima obradjuju ?
Kazu da od tamo se traktori retko vracaju u jednom komadu.

vladj
24-01-12, 23:58
U nazivu teme ste zaboravili da napisete "u ravnici"Vidim da svi pljujete Rakovicu a vecina nikad u zivotu nije sela za taj traktor.Cast izuzecima>:({Nekazem da je idealan,ali dali ste se ikad zapitali zasto pola Srbije vozi Rakovicu,bilo koju.
Naziv teme je mesanje baba i zaba.

Mirko poenta ove teme je sagledavanje ovih traktora na svim terenima, kako ravnicarskim tako i brdskim i realno iznosenje njihovih osobina. Napisi svoje misljenje o traktorima i iznesi njihove prednosti. Citiram "ali dali ste se ikad zapitali zasto pola Srbije vozi Rakovicu,bilo koju", bas iz tog razloga je Rakovica ubacena u ovu temu a to sam napisao i na pocetku teme.>:({

aca74
25-01-12, 00:04
Rale ja radim zemlju Starcevu, a kad dolazis iz pravca Bavanista sa leve strane je nas atar. Traktori oru i vracaju se u jednom komadu, ja nisam cuo da je neko rastavio traktor na pola. A bez 120 ks nema tri brazde u oranju. Inace kod nas preovladjuje IMT, a opasno ga napadaju MTZ kod ljudi koji povecavaju posede. Ima i rakovica, nekazem, ali ipak kod nas ona ne vazi kao dobar orac, cast ljudima koji su na ovom forumu dokazali suprotno, ja ne planiram da je ikad posedujem.
Mirko, nisam ja rekao da se raspada posle 100 sati, vec da se nemoze uporediti ni po ucinku ni po kvalitetu oranja. Ona vazi za brz traktor, okretan i to je to. Mislim da traktor ne sluzi za prevrtanje. A prijatelji imaju R76 sa novim tipom kabine, kazu kad je meko napuni blatobrane sa blatom, pa je veselo.

dragan.kovacev
25-01-12, 00:04
kod nas u kuci 3 vozaca, i mnogo mnogo puta se desilo da se voda ne sipa u 577 nego tako na oranje, obidjes jedan krug i na iberluft crn dim, to je znak da se sipa voda, a u termom etar nesmes ni da pogledas:lol: i tako je 3-4 puta ravnata glava, dihtunzi i pici.karike prosle godine prvi put menjane a generalku mozda ne dozivi nikad. sigurno je uzorao 1kj bez vode, svaka mu cast...

aco oni stari modeli mtz-a su bili veliki potrosaci ovi sada nisu toliko, mi smo sa 1221 na pocetku oranja bili i na ispod 10l ha, 27cm dubine, ceska pumpa, mozda ruska trosi vise..

spasoje
25-01-12, 00:16
Sve sam ovo pročitao i većina vas je nerealna . Znači piše i hvali ono što poseduje a drugo kudi.Nemam niti jedan od ovih ali sam ih vozio i imaju ih ljudi oko mene znači prijatelji komšije i familija. Kod rakovice je dobra okretnost , živahnost pa i motor. Kod 577 je losa okretnost i kod svih Većih imt -ova ali su im bolji hidraulici i bolji su orači . Neće lako kliziti kad oru.Imaju i one brze pumpe pomoćne u hidrauliku što je dobro ali su im loše prednje vuče . Imaju ljudi problema sa zgloboma poluosovinama i kon. tanji. Neznam zasto. Ruska škola je kao i u svemu , Pouzdana ali ničime ne oduševljava nešto posebno da te obori snogu.82-ka nema neku izraženu manu da tako kažem slabu tačku (veliku) pa ću ga i ja staviti na No. 1.mesto.

aca74
25-01-12, 00:25
Dragane, samo sto su ovo MTZ 892 godista 2004 i 2006, tako da ne znam jer su to stariji modeli(mislim da nisu). Valjda bi me slagao manju potrosnju da mi proda traktor, a ne da me odvrati. Mada sam ja izvagao da pazarim neki 892 ili 820, mislim da ce ipak biti bolji za teske radove, za kakve mi i treba veci traktor.

ddragan
25-01-12, 01:10
Dragane 1221 bi u Starcevu ,Omoljici,B.Brestovcu trosio minimum 20 l.Onu zemlju nemozes ni da zamislis kako se "lako radi".Aco,ima kod vas u selu neki rus sa sva 4 ista tocka,da neznas mozda malo blize sta je to,koliko KS,gde je kupljen...koliko sam video dosta lepo ide?

banePA
25-01-12, 02:32
http://www.youtube.com/watch?v=cRY6uvcfWW8

Steta sto nema snimak i mtz 82 i imt 577

igordulic
25-01-12, 03:20
cini mi se da je ovo snimak samo je stari mtz u pitanju,trebalo bi napraviti na betonu 577 noviji i mtz 820 ravan most,bilo bi interesantno.

http://www.youtube.com/watch?v=1TEHovyFM9M

http://www.youtube.com/watch?v=yYymKQlXNY8

Bubu
25-01-12, 08:09
@Bobo

Nemoj lupati da novi 577 imaju prednju vucu od Brene! Most nista nije jaci od starog, samo malko drugacije izgleda i kardan je sa leve strane.

@ mirko 015

Vozite vi samo Rakovicu tamo gde vam godi i gde mogu njene kocnice da vam puno pomognu. Kod nas u ravnici mnogo znace dobri motor, menjac i diferencijal. Nije problem ako treba malo veci krug da se okrene ili ako nece bas da zakoci kako mi hocemo...vazno je da je traktor kadar, da traje i da malo trosi!

Rakovicu sam imao ali samo zato sto sam morao. Bila je kod mene godinu dana i prodata je. Nisam pisao o njoj jer sem sto posstujem njene kocnice i ajnslag o ostalom nemam neko lepo misljenje. Na provokacije 3 drugara ( sva 3 vlasnici Rakovice i Belarusa istovremeno) da cu se ja u nju zaljubiti kad pocnem da baliram sa njome probao sam i baliranje i siliranje i kosenje. R65 nije zadovoljila potrebe. Inace, moj jedan 577 je radio uvek sto kod njih Rakovica i Rus zajedno i to duplo vise posla je radio.

Zao mi je sto nisam dokumentovao voznju novog 577 DV na sajmu ove godine u NS. Traktor lepo ide i lako se salta ali ima sitnica koje bi bolje trebalo zavrnuti i pricvrstiti da nema sitnih vibracija inace je ok. Buka je otprilike kao i u njegovom parnjaku, novom Belarusu 820.

Pre 2 godine dok jos nisam kupio Claasa sam isao da gledam i da probam IMT 580 koji je u sustini 577 sa original engleskim Perkins motorom A4.236 i mogu vam reci da je on pored toga sto je bio u losem stanju bio dosta tih traktor u kabini. Tisi od gore pomenutog Rusa.

grunt
25-01-12, 08:38
Zato sto kupi jedan komsija i onda svi za njim ,tako je bilo u mom kraju sa imt:lol:

aca74
25-01-12, 08:38
Dragane 1221 bi u Starcevu ,Omoljici,B.Brestovcu trosio minimum 20 l.Onu zemlju nemozes ni da zamislis kako se "lako radi".Aco,ima kod vas u selu neki rus sa sva 4 ista tocka,da neznas mozda malo blize sta je to,koliko KS,gde je kupljen...koliko sam video dosta lepo ide?
A vas atar se granici sa nasim, pa znate kako je kod nas orati. Samo Dragan spomenu 10l/h, to je misaona imenica za nasa oranja.
Ovo nadvlacenje traktora uopste meni nije reper da je bolji traktor.
Jeste to je YAMZ, cini mi se 160 ks, vlasnik je nas uzorni poljoprivrednik koji ga je novog kupio 2009 godine na sajmu. Bas ta 4 ista tocka su problem, izgleda da nema rezervni kupiti. Radi on dosta lepo, ima ks ali meni se ne svidja na izgled. A podatak da je taj covek jesenas kupio novog Classa od 230 ks, sve govori.
Bubu i meni se 580 svidja, pogotovu motor, ali se bojim razocarenja u prednju vucu, za koju mislim da je ipak losija nego na MTZ. Pre dve godine sam upalio na sajmu novi 577, meni je buka od motora identicna kao na 577 88-93 godiste, bar one koje sam ja gledao. Lepo reze na gasu, ali mislim kad se ceo dan ore da presedno to njegovo rezanje na auspuh.

grunt
25-01-12, 08:49
Gospodo bez prepirke prosto i jednostavno imt ima vise mana nego vrlina od belarusa,to i sami znate od buke u kabini pa do kocnica i jos mnogo toga!

Bubu
25-01-12, 08:59
Zato sto kupi jedan komsija i onda svi za njim ,tako je bilo u mom kraju sa imt:lol:

Nisam kupio po uzoru na komsije, taj traktor mi se ni pre toga nije svidjao. Uzeo sam ga u racun za neke usluge masinama ako te bas interesuje.

Prednja vuca na 577 stvarno nije problematicna, ne znam zasto se ljudi za to hvataju.

Grunt, jesi li ti cuo nekad za mokro kocenje na IMT-u?

Lala iz Banata
25-01-12, 09:07
Ja stvarno ne razumem zasto se toliko kude kocnice na IMT-u. Mi imamo 560 iz 1984. i nikad nije bilo problema sa kocnicama. Bitno je samo kontrolisati kolicinu kocione tecnosti i s vremena na vreme ozraciti sistem i to je to.

A sto se gore pomenutog tria tice, moj glas ide MTZ-u.

danijella
25-01-12, 09:37
Gospodo bez prepirke prosto i jednostavno imt ima vise mana nego vrlina od belarusa,to i sami znate od buke u kabini pa do kocnica i jos mnogo toga!IMT nije ništa bučniji od MTZ,kočnice su mu bolje,prednja vuča mu je bolja,hidraulika mu je bolja jedino je IMT malo sporiji u transportu i ništa više.

MONTOYA
25-01-12, 09:37
Trebali ste ubaciti u diskusiju i torpeda 75....

vladj
25-01-12, 09:40
Moram priznati da se Imt 577 mnogo bolje pokazao u saltanju bez kvacila od Mtz 82. Da li je u pitanju iskustvo ili nesto drugo.....

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kq9Mq3Pn2qI" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=kq9Mq3Pn2qI (http://www.youtube.com/watch?v=kq9Mq3Pn2qI)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_Qj6HX1BgOk" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=_Qj6HX1BgOk (http://www.youtube.com/watch?v=_Qj6HX1BgOk)

A sto se saltanja Rakovice tice jos uvek se koristi kvacilo.:lol:

Jug
25-01-12, 10:04
1-MTZ 2-IMT 3-Rakovica

Rale 83
25-01-12, 10:56
Gospodo bez prepirke prosto i jednostavno imt ima vise mana nego vrlina od belarusa,to i sami znate od buke u kabini pa do kocnica i jos mnogo toga!
Bilobi korektno da i mi vlasnici MTZa napisemo neke mane o svojim traktorima , nije korektno ovako .
Na svom emtzeu mi se ne svidja , razvodnik hidraulike uvek pusta , za stalovanje bilo kog prikljucka moras izaci van a nemozes od spolja pomicati rucicu hidraulika , neznam gde ne curi , glava upravljaca mi curi preko hladnjaka i u tanjiranju oce da dize temperaturu, mislim da na MTZ krace traju menjaci nego na IMT. imam finu hidrauliku na njemu i rekli mi kaad sam ga kupovao da to niko neume da nasteluje kako treba , kompresor i kardan je cak i jako komplikovano za ukljucivanje

kavgarac
25-01-12, 11:03
Samo da dodam na ovu vasu diskusiju da je razlika u potrosnji goriva ogromna i zato i samo zato 1. IMT 2.IMR 3.MTZ

Rale 83
25-01-12, 11:14
Samo da dodam na ovu vasu diskusiju da je razlika u potrosnji goriva ogromna i zato i samo zato 1. IMT 2.IMR 3.MTZ
ma jesili siguran u napisano

srdjan7
25-01-12, 11:24
Bilobi korektno da i mi vlasnici MTZa napisemo neke mane o svojim traktorima , nije korektno ovako .
Na svom emtzeu mi se ne svidja , razvodnik hidraulike uvek pusta , za stalovanje bilo kog prikljucka moras izaci van a nemozes od spolja pomicati rucicu hidraulika , neznam gde ne curi , glava upravljaca mi curi preko hladnjaka i u tanjiranju oce da dize temperaturu, mislim da na MTZ krace traju menjaci nego na IMT. imam finu hidrauliku na njemu i rekli mi kaad sam ga kupovao da to niko neume da nasteluje kako treba , kompresor i kardan je cak i jako komplikovano za ukljucivanjesve je to Rale od slucaja do slucaja...nas 82 94 godiste,cureo jeste na par mesta kad asmo ga kupili(cizme prednjeg mosta razvodnik klip hidraulike)sve je to sanirano,i tako stoji godinama,pre dve godine uradjena generalne,komplet motor predihtan,i NIGDE nema ulja na traktoru.znate kakvo je cudjenje bilo majstora nase jedne firme kada je video letos u silosu barut rusa-obilazio ga je dva minuta i kaze suv rus,a smeje se???inace covek ceo zivot radi mtz

Bubu
25-01-12, 11:29
@vladj

Taj sto salta 577 nema pojma! :lol:

Matic
25-01-12, 11:32
Taj što šalta 577 je jedan dobar deran. >:({

kavgarac
25-01-12, 11:36
ma jesili siguran u napisano Rale ja imam IMT585 a kolega MTZ82 razlika u potrosnji izmedu njih je ogromna i zato sam 100% siguran.

Rale 83
25-01-12, 11:40
Rale ja imam IMT585 a kolega MTZ82 razlika u potrosnji izmedu njih je ogromna i zato sam 100% siguran. \

Ajd molimte sledi moj primer i napisi nesto lose o svom traktoru Lkl{{

mirko 015
25-01-12, 11:46
Dobro evo i nesto konkretno,komsija ima rusa 552,mislim da je 95god. i kad smo letos izvlacili psenicu sa vrsaja iz njive svi po jednu prikolicu dubravu 3 tone,brdo i jos put los a na jednom mestu nagib veliki.Prvo prosao burazer sa Rajkom 65 veoma lako,pa komsa sa Rajkom 76DV,takodje jos lakse i nakraju komsija sa Rusom i naravno na nagibu ode rus na bok,prevrnu se samo tako,sva sreca prikolicu nije povukao sa sobom mnogo,dobar kvalitetan traktor,potrosac u brdu katastrofa,ali nije za nas.IMT 577 su po meni jako dobre i stabilne masine,jedino ima neke mane koje se isticu u nasim malim parcelama.Ajnslang,kocnice,i 5-brzinski menjac zna da crkne zbog tezih uslova rada po brdima i sumama.Rakovica je ovde broj jedan,nije idealna ali ima nepoderiv menjac,diferencijal,okretna mozes je na dinaru okrenuti,dobre kocnice,ostra na gasu zivahna,blokada idealna za ekstremne potrebe.Mane su hidraulik koji se ne kvari ali treba nauciti sistem rada sa njim.
Znaci 1.Rakovica 2.IMT 3.Belarus

I ovo su teske gluposti oko natezanja dva traktora,ako je jedan losiji vozac a sigurno jeste ovaj drugi odnosi poene.Glupost teska.

Vlada B.B
25-01-12, 11:53
IMT nije ništa bučniji od MTZ,kočnice su mu bolje,prednja vuča mu je bolja,hidraulika mu je bolja jedino je IMT malo sporiji u transportu i ništa više.
U ovoj diskusiji naravno da ce svako da fali svoga konja ali ne i da preteruje.
Sto se tice buke,sedeo sam u IMT traktore i mogu reci da je to strasno,a i i sam imam 542 sa onom uskom kabinom.Posto se poredi IMT 577 i MTZ 82 ili kao sto vidim i 820.Razlika u Udobnosti u kabini izmedju MTZ-a i IMT je velika a i buka.U 577 pisti menjac samo tako usi da ti probije,kad ulazis u kabinu i ko je malo visi jedva ce se zavuci od menjaca i raznih rucuca.A u MTZ-u menjac je sa strane pa je lakse. kabina je odvojena od menjaca i motora ,bolje dihtuje kabina i udobnija je 100 puta i ko kaze da neije taj se jako vara.
Sto se tice snage izmedju 577 i 82-ke ili 820 je isto velika i tu nema sta da se puno prica.MTZ je jaci i izdrzljiviji.577 ne moze da vuce onu veliku tandemku prikolicu dok 820 ovde kod nas u piku vuce samo tako.
Sto se tice kocnice na 577.moj komsija ima nov model 577 i od kad ga je kupio kocnice nisu valjale i nisu radile,sad dal je to samo kod njega ne znam ali cuo sam da su se mnogi zalili na kocnice
Sve u svemu:
1.MTZ
2.IMT
3.IMR

Matic
25-01-12, 12:00
Vlado na kojem 577 ima raznih ručica da ne može da se uđe u kabinu?I koja je to kabina da ne može da uđe unutra onaj ko je malo višlji čovek?577 DV u sezoni repe 2007 godine vukao je Zmajevu tandemku svuda ima i slika kao dokaz.

Vlada B.B
25-01-12, 12:06
Ja sam ulazio u 577p i ima valjda kad se udje rucka od prednje vuce pa dva menjaca pa rucka od blokade .sve je to izbaceno i po mene smeta.ja kad sam,ulazio u navedeni model odma sam udario glavu u ono od ventilacije :lol:
JA nisam video takvu situaciju da 577 vuce takvu prikolicu,sto ne mora da znaci da ne moze da vuce,ali ne kao 820

zrine892
25-01-12, 12:09
Svaki traktor ima neke mane. Evo čitam za imt-e i to pucanje poluosovine. To sam čuo.
Pa evo moj skromno iskustvo.
Rus 820 je jači od 577 u svako pogledu, u oranju, transportu. Taj menjač na rusu čini čuda. Kod rusa je kabina udobnija, tiša, preglednija, lakše je ulazit, menjač sa strane. Ali majko milo al zato se ljulja ko na ljuljački spram 577.
577 je stabilniji traktor. To puno čovjeku znači kada se ne ljulja .
Isto tako, kao što su neki napisali rus masti, istina i to pogotovo kod hidraulike. Ja opet rijetko da viđam IMT-e koji se ne masti kod motora.
Na rusu mana prednja vuča, na ovim jačim serija 892 često zna lamela otići. Hidraulika na rusu gruba. Al i to se da fino namjestit.

Recimo dok je 577 puno zgodniji za sve poslove, može ići u prskanju, sjetvu, jer je vrlo okretan.
No može i rus, al nije to to.

Za rakovicu nebih puno pisao... Jer s njime nisam baš nešto radio..

Vlada B.B
25-01-12, 12:09
Ja ne kazem da su IMT losi traktori.to su stvarno dobri traktori,ali kad se porede sa MTZ-om ima razlika.i u dosta tome MTZ prednjaci

Matic
25-01-12, 12:14
Svaki ima mana ali smo mi koji ih posedujemo prosto navikli na njih i one su sastavni deo života.Mislim da je glupo porediti 577 i 82-ku po snazi jer se zna da je Rus jači i tu je u prednosti.

spasoje
25-01-12, 12:15
I ovo su teske gluposti oko natezanja dva traktora,ako je jedan losiji vozac a sigurno jeste ovaj drugi odnosi poene.Glupost teska.@mirko o15@ Kako misliš do vozača . Zar nije tu poenta ko višlje zakači .Ja mislim da to cantimetri odlučuju. ViDIse da je onaj stari rus zakačio na poluge i dovoljno je da je podigao 3 cm i odmah je digao 560 od tla i gotovo a sebe je pritisnuo prema tlu . Lično sam prisustvovao kada je mali ursus nadvukao 558 samo zato što je višlje zakačio. Samo kada je štangla pod vaser vagu i oba na betonu ili asvaltu onda je merodavno koji je jači. To ide 1spora brzina i lagano na leru . Vozač moze jedino da pogreši što ubaci u visok stepen prenosa i ocepi gas . Stime samo može oslabiti grip i prouzrokovati odskakanje traktora. A nadvlačenje u mekoj podlozi ne dolazi u obzir jer se traktor odmah ukopa i nemoze sam sebe da izvadi a kamoli onog da povuče . U mekoj podlozi jedan mora biti jači i teži puno da bi dobio onog drugog.

Bubu
25-01-12, 12:19
Taj što šalta 577 je jedan dobar deran. >:({

Hahahha :) a i dobro su ga hranili kad je bio mali pa sad lako salta i bez kvacila..? :D

Mislim da menjaci kod IMT-a ne vole da rade pod nagibom a i u ravnici sa manje ulja nego sto treba. Drugaru se na 560 raspao menjac ali ga je on dugo terao sa malo ulja a vukao je stalno presu malko manju nego moju i to koliko god moze brzo da ide i neki Mengele silokombajn sa kojim stenju i jaci traktori.

Sa ovim frisko kupljenim 567 imam 3 IMT-a kojima kocnice ne rade. Jedared mi je komsija radio pun remont dok sam ja bio klinac i radilo je mozda godinu dana a na jednom 577 sam ja radio samo hidrauliku bez rasklapanja truba i to je radio isto toliko. Sad to sve treba lepo ponovo remontovati..generalna mana ako se traktori puno eksploatisu.

Automatska prednja vuca je problem ali sam ja na DV-a stavio rucno ukljucivanje. Sada mogu da iskljucim vucu ali je ostala automatika na prednjem mostu koju treba da skinem ali mi fali jos jedan deo da prepravim na novi tip vuce.

Starije sedmice nisu tako okretne dok fabrika nije prepravila prednji trap-novije su okretne skoro kao Rakovice.

Hidraulik je dobar ali pumpa za spoljne potrosace nije dobro resena modelima sa redovnim kocnicama i hidraulikom (kod mokrog kocenje je mnogo bolje resena pumpa spoljih potrosaca ili pomocna pumpa).

577 kad curi onda curi zbog gluposti-curi na gumicama na ploci hidraulika, hoce da curi na davacu za paljenje koji je skopcan preko poluge za ukljucivanje reduktora, curi na zastitnim gumama od saptarica, na glavi ispod izduvne grane ako glava nije dovoljno stegnuta, na cevi za preliv goriva na diznama i napred na razvodu oko kompresora ali to ako se predihtuje kako treba onda nece cureti kao sto je slucaj kod Rusa.

Ares630
25-01-12, 12:34
Mtz 82 ..........pa IMT 577 pa Rakovica;D}

kavgarac
25-01-12, 12:52
\

Ajd molimte sledi moj primer i napisi nesto lose o svom traktoru Lkl{{ Evo Rale sledim tvoj primer. Moj 585 je stara mrcina i im on dosta mana ali sam ja gore napisao samo razliku u potrosnji goriva. Ovde u nasem ataru gde ima teske i lake zemlje za obradu gde je teza zemlja Ruja trosi oko 20l a IMT oko 12l po kj sto se tice buke to sam uspeo da saniram time sto sam gumenom trakom pregradio haubu iza rezervara i kabina je okacena na 4 tacke(od gume)dobio sam 80% tisi traktor. Kocnice su gotove treba da ih radim a trajale su vise od 15 god. itd,,..itd,,..da vise nedavim. nas kolega sa poljo infa je dao rusa za njega tante za kukuriku cim vidi ovu diskusiju verovatno ce i da potvrdi. a ovaj sto vozi bez kvacila stvarno je deran.

Trnavac
25-01-12, 13:44
evo i mene malo u diskusiji
Imao sam R65- 90 godiste, ljuta na gasu, besna, brza, ali losa sa hidraulikom, i sa 3 tega, napred seni i uspravlja se sa prikolicom za djubre 5t.
Imo sam onda stari dobri IMT558-79 godiste, rad nije los, orac do jaja, ali sa istom prikolicom, fali mu snaga.
Onda sam kupio IMT577-89 godiste, snaga- ima je, ostrina- ima je, potrosnja, po meni zadovoljavajuca-moze da prodje, bucnost- pa to je traktor ( i formula1 je bucna), prikolicu sa 5t, ne oseca ko da je ne vuce.
A moj drug koji ima rusa 820, nov kupljen, kaze samo dobra izolacija ali IMT, je po njemu je zakon za nas i nase mogucnosti!
moje je resenje za ovu temu: IMT 577-IMR-MTZ
Zato ja resio da ovog zadrzim i sredim da izgleda ovako !

http://img42.imageshack.us/img42/8449/p1070727l.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/42/p1070727l.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

North ARMY
25-01-12, 14:00
Kad bi mi neko dao da biram uzeo bih 577,zasto ??
Jeste Rus jaci ali kod mene ne moze da radi nista vise od 577 jer je zemlja preteska da bi 82jka vukla 3 brazde,znaci od prilike bi isti plug vukli i 577 i 82jka neki od 14 cola tipa IMT 757 e sad zna se ko bi vise potrosio.Druga stvar je da rusevi trose i to je fakat,decko iz sela koji hoce da prizna kaze da mu je rus ove jeseni trosio 20-ak litara po kj,a prosle jeseni je isao i do 25l/kj(nova 82jka ima mozda oko 5 godina u fulu odrzavana).
Obrni okreni ima MTZ prednosti spram IMT-a,ali sta vredi kad ne mogu da se iskoriste a potrosnja mu je dosta veca.
Jedino bi 892 uzeo jer on moze da vuce 3 brazde ali to je vec druga prica.

---------- Poruka napisana u 14:00 ---------- Prethodna poruka je at 13:49 ----------

Inace mogao bi se pre rajke ubaciti Torpedo 75 koji je dostojniji konkurent.

Bubu
25-01-12, 14:12
Evo nekih snimaka i slika pa zakljucite sami sta vas interesuje:

http://www.youtube.com/watch?v=o4Np9vUJDD4&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=1&amp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=-rSsAoEU3xM&amp;feature=autoplay&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;lf=plcp&amp;playnext=1

http://www.youtube.com/watch?v=LhpQebiZWys&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=3&amp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=pUFA1M_Z4JI&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=5&amp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=kpdYcDpplHc&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=8&amp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=3aJHQlBeKyM&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=10&amp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=CHLfHBOiJWk&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=11&amp;feature=plcp

Bubu
25-01-12, 14:13
http://www.youtube.com/watch?v=x6uDZZ0pE0g&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=12&amp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=xn2VFNKzK2g&amp;feature=autoplay&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;lf=plcp&amp;playnext=1

http://www.youtube.com/watch?v=WjMYLXNiles&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=101&amp;feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=QnG6EKY-QkI&amp;list=UUN-U8nKCC_gf8TMznPPy9BQ&amp;index=102&amp;feature=plcp

Akteri:
http://img38.imageshack.us/img38/3238/dsc00003re.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/38/dsc00003re.jpg/)
http://img341.imageshack.us/img341/9104/dsc00006xi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/341/dsc00006xi.jpg/)
http://img215.imageshack.us/img215/4571/dsc00183fg.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/dsc00183fg.jpg/)
http://img815.imageshack.us/img815/1531/dsc00308n.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/815/dsc00308n.jpg/)

ddragan
25-01-12, 14:25
Niko nije rekao koliko je MTZ povoljniji za odrzavanje.Sklop za rusa 130E(pre neki dan licno pitao kod rusa u NS)svi zupcanici u menjacu i osovine 350E,nova glava 180E(komplet),PVP 150E,da ne nabrajam dalje.IMT i IMR zavisi za sta ih ljudi najvise koriste,kome zasta treba,po meni za lakse radove IMR je u prednosti nad IMT,dok za teze kontra.

danijella
25-01-12, 14:28
U ovoj diskusiji naravno da ce svako da fali svoga konja ali ne i da preteruje.<br>
Sto se tice buke,sedeo sam u IMT traktore i mogu reci da je to strasno,a i i sam imam 542 sa onom uskom kabinom.Posto se poredi IMT 577 i MTZ 82 ili kao sto vidim i 820.Razlika u Udobnosti u kabini izmedju MTZ-a i IMT je velika a i buka.U 577 pisti menjac samo tako usi da ti probije,kad ulazis u kabinu i ko je malo visi jedva ce se zavuci od menjaca i raznih rucuca.A u MTZ-u menjac je sa strane pa je lakse. kabina je odvojena od menjaca i motora ,bolje dihtuje kabina i udobnija je 100 puta i ko kaze da neije taj se jako vara.<br>
Sto se tice snage izmedju 577 i 82-ke ili 820 je isto velika i tu nema sta da se puno prica.MTZ je jaci i izdrzljiviji.577 ne moze da vuce onu veliku tandemku prikolicu dok 820 ovde kod nas u piku vuce samo tako.<br>
Sto se tice kocnice na 577.moj komsija ima nov model 577 i od kad ga je kupio kocnice nisu valjale i nisu radile,sad dal je to samo kod njega ne znam ali cuo sam da su se mnogi zalili na kocnice<br>
Sve u svemu:<br>
1.MTZ<br>
2.IMT<br>
3.IMRDa ponovim još jednom IMT 577P nije ništa bučniji od MTZ 820 pošto je i njemu kabina potpuno odvojena i tapacirana od dole.Kočnice su mu potopljene u ulju i rade perfektno precizno,praktično neuništive.Hidraulika mu je puno jednostavnija za rukovanje puno je preciznija,a pošto su mu namestili spolja dva hidraulična klipa koji se direktno oslanjaju na podizna ramena... ta hidraulika može da podigne Boga! Prednju vuču možeš da uključiš i pri punoj brzini kretanja koja je kod IMT oko 30 km/h i tako možeš da voziš dokle hoćeš,provereno.Prednja vuča se uključuje direkt i vuče kako napred tako i nazad i nema nikakve automatike.U kabinu kad se ulazi meni ništa nesmeta a možeš da uđeš na oboje vrata ko čovek što kod MTZ nemože ili može jako teško.Menjač mu je potpuno sinhronizovan i nema šta da krči prilikom menjanja brzina i promene pravca kretanja,znači npr. iz rikverca u drugu ili iz druge u rikverc bez prethodnog zaustavljanja traktora,iz većih u manje brzine bez problema i bez dodavanja međugasa.E sad da nebi ispalo da ga samo hvalim moram vam reći da sam ga ja i najviše ispljuvao u temi IMT ali to je sve bilo do ljudskog nemara radnika u IMT i lično mog nestručnog rukovanja.Motor oće malo da se zamusa ali opet nije kriv IMT nego IMR koji nije sposoban sklopiti jedan jebeni motor.

North ARMY
25-01-12, 14:36
Uh a kabina konkretno na rusu 1025 kad sednem ja od 175 nepunih cm pa mi fali nekih 5 cm da udarim glavom od plafon kako li je visljim ljudima ...

malaksalo
25-01-12, 14:42
Konkretno pricam za progarsku zemlju i progarske traktore.Tamo gde ja potrosim sa 577 12 do 13 litara za 1jutro oranja rus82 potrusi 18 pa cak i 20 litara.577 ne moze da vuce 3x35 a rus82 moze.Ne znam kako bi 577 isao sa predjom vucom i da li bi vukao 3x35.Sto se tice buke isti su mozda je malo rus bucniji.Rus je zimi topliji.Zanimaju me vase iskustva sa potrosnjom u oranju?

vladj
25-01-12, 14:52
Hajde da uporedimo tezine ovih traktora sa i bez tegova. Ja nisam vlasnik ni jednog od navedenih tako da ce neko drugi morati da unese te podatke.

Vlada B.B
25-01-12, 14:54
Da ponovim još jednom IMT 577P nije ništa bučniji od MTZ 820 pošto je i njemu kabina potpuno odvojena i tapacirana od dole.Kočnice su mu potopljene u ulju i rade perfektno precizno,praktično neuništive.Hidraulika mu je puno jednostavnija za rukovanje puno je preciznija,a pošto su mu namestili spolja dva hidraulična klipa koji se direktno oslanjaju na podizna ramena... ta hidraulika može da podigne Boga! Prednju vuču možeš da uključiš i pri punoj brzini kretanja koja je kod IMT oko 30 km/h i tako možeš da voziš dokle hoćeš,provereno.Prednja vuča se uključuje direkt i vuče kako napred tako i nazad i nema nikakve automatike.U kabinu kad se ulazi meni ništa nesmeta a možeš da uđeš na oboje vrata ko čovek što kod MTZ nemože ili može jako teško.Menjač mu je potpuno sinhronizovan i nema šta da krči prilikom menjanja brzina i promene pravca kretanja,znači npr. iz rikverca u drugu ili iz druge u rikverc bez prethodnog zaustavljanja traktora,iz većih u manje brzine bez problema i bez dodavanja međugasa.E sad da nebi ispalo da ga samo hvalim moram vam reći da sam ga ja i najviše ispljuvao u temi IMT ali to je sve bilo do ljudskog nemara radnika u IMT i lično mog nestručnog rukovanja.Motor oće malo da se zamusa ali opet nije kriv IMT nego IMR koji nije sposoban sklopiti jedan jebeni motor.
danijella
Ja sam napisao da stariji model 577 od tog 577p pisti u kabini, da ima lose kocnice,a za 577p sam napisao da se malo teze ulazi zbog tih rucki.ali na sve se covek navikne.To sto kazete za 577p je sve tacno ja tu nista ne osporavam.drug ga je kupio cak i sliku sam ja postavio ovde na forumu.dosta je lepsi od starijih modela i bolje odradjen

Matic
25-01-12, 15:05
Nemam adekvatan snimak ovogodišnjeg oranja da vam pokažem pa ću ukratko opisati.Orao je ćale sa 577 DV,brat od strica sa MTZ 52 takođe DV i ja sa J.D-om.52-ka ide kao mećava u oranju stiže nas obojicu,komotno da nas preskoči.Kako brat reče tera ga 5-om ne znam ni koja je ni šta je jer se ne razumem u taj traktor ni malo.Vukao je plug IMT 610-14 dubina dobrih 30+ cm.Potrošnja mu je bila ne punih 20l po k.j što na prošlogodišnje ekstra teško oranje nije mnogo mada nismo ni zakerali jer smo taj dan završavali oranje a cepali smo sa tri traktora jutro za manje od pola sata.Rus je kako kaže jedan naš član kadar traktor.

zarkovmali
25-01-12, 15:11
ovaj 577 je tezak sa 5 tegova napred i 80 litara goriva u rezervoaru bez prednje vuce sa gumama 18.4 3680kg evo snimaka sa 2 i 3 brazde na istoj zemlji

http://www.youtube.com/watch?v=ieOFc6NoN3I ovde je imao potrosnju oko 15 litara lozaka, ali tu je bas bilo suvo za oranje dubina od 25 do 28 cm....1 brza direkt je isao

http://www.youtube.com/watch?v=Q0CvOAhAVjk&amp;feature=related a ovo je ista duz samo kada je pala kisa isao je 5-sporom dubina 25 do 28cm 12 litara potrosnja lozaka ( kukuruzista su obe njive )

Vlada B.B
25-01-12, 15:11
Evo nije me mrzelo pa sam otisao da slikam koliko ima od glave pa do vrha kabine ,a ja sam visok 185cm
KAbina od 892
http://i44.tinypic.com/fva4xh.jpg

a ovo je na 1221.3
http://i44.tinypic.com/24wyeyg.jpg

E sad ne znam koliko je na 1025 manja kabina tj niza.na 892 fali oko 25 ,a na 1221.3 fali oko 35

Rale 83
25-01-12, 15:17
Uh a kabina konkretno na rusu 1025 kad sednem ja od 175 nepunih cm pa mi fali nekih 5 cm da udarim glavom od plafon kako li je visljim ljudima ...
Pa zato imaju siber , ko nikola simic kad vozi mini moris :lol:
Ima okolo sedista jedno 4-5 rucki za podesavanje sedista i naslona i za podesavanje po tezini i napred nazad .

hurli xa86
25-01-12, 15:19
Večina vas ovdje krivo uspoređuje..

Neko uspoređuje 577 star 20god i Rus star 5-10god,ovu usporedbu večina gledao za buku u kabini..
Pa nemože se tako uspoređivat,treba usporedit IMT i Rus otprilike iste starosti..

Kad pogledam ove starije ruse,pa to je traktor ko da je preživo 2 svetska rada,kabina neka mala,pa takav traktor je sigurno jako bučan u kabini..

Moj glas tu svakako ide za IMT kao No1...

srdjan7
25-01-12, 15:23
Uh a kabina konkretno na rusu 1025 kad sednem ja od 175 nepunih cm pa mi fali nekih 5 cm da udarim glavom od plafon kako li je visljim ljudima ... al si sad sneo jaje...175 visok,a kazes fali 5 cm...onda napravi matematiku kako ja sa 186 radim sa takvim traktorom po ceo dan,dve godine bez ozleda glave?da si rekao 52 ili t40,pa da se slozim.nemojte netecne informacije iznositi.

North ARMY
25-01-12, 15:31
Nije netacna kazem kako je bilo kad sam usao u drugov MTZ1025 ove jeseni,ima i slika tog traktora na forumu.

RatkoPa
25-01-12, 15:39
Nije netacna kazem kako je bilo kad sam usao u drugov MTZ1025 ove jeseni,ima i slika tog traktora na forumu.
Jesi li mislio kad stojis?

North ARMY
25-01-12, 15:40
Jok,kad cucim.

vladj
25-01-12, 16:02

Verovatno je u pitanju podesavanje sedista po visini ! ^-^ Jer tesko mi je da poverujem da je kabina na 102 manja od kabine na 92 .

North ARMY
25-01-12, 16:10
Isto sam jos pre pitao samo se ne secam koji model da je plafon jako nizak,Lala iz Banata mi je onda dao odgovor.

Srdjan Žorž
25-01-12, 16:17
Radio sam sa sva tri stime da ne sa novom 820-ico,vec sa 82-kom i 52-kom i rakovicom 76 ali ne dw,imao sam 65 rakovicu 11 godin.Prvo mesto za rad je 577 drugo Mtz pa Rajna.Za transport:1.Mtz,2.Rajna,3.577

Lala iz Banata
25-01-12, 16:27
Netacna je vasa informacija gosn. NA. Visine unutar kabine su identicne u sve ruse od 82.1 pa do 1221.3,osim kod 922, koji je traktor sa niskim krovom jer je namenjen radu na farmi. Kanda vam je sediste bilo podeseno za sofere od 120+ kg, pa ga niste nimalo pretisli.Lkl{{

North ARMY
25-01-12, 16:32
Ne znam kako je bilo podeseno jer je orao drugar tad koji ima mozda 90kg i baabo koji ima podosta vise kg pa da zato nije imalo lufta. I to sto sam rekao iza toga stojim jer mi je bilo bas neobicno da ima tako malo mesta.

kinez
25-01-12, 17:03
ovde ima ljudi koji nemaju ni 1000 r.h na bilo kom traktoru a imaju najvise postova u ovoj temi.ta tri traktora tesko da se uporede bar ja mislim ja sam imao sva tri sad imam mtz 82 i nemogu da kazem da je savrsen al je jevtin za odrzavanje malo sam ga zaklao na pumpi tako da i potrosnja vise nego dobra.a de ja prodjem sa njim ova dva nema sta da traze.Lkl{{

Matic
25-01-12, 17:16
Golicajte me da se smejem.

kinez
25-01-12, 17:27
to je zalosno nije za smejanje

spasoje
25-01-12, 17:27
@zarkovmali@ Bolje je drogo oganje sa 3 brazde. Možda ti je prva brazda malo jača ali dobro je zaoravanje. Nego : dali ti siguran da negde na uvratinama nije radio MIG 21 na leru, ^-^Imaš neki zvuk ,bar kod mene se čuje kao mlazni motor???

grunt
25-01-12, 17:29
Nisam kupio po uzoru na komsije, taj traktor mi se ni pre toga nije svidjao. Uzeo sam ga u racun za neke usluge masinama ako te bas interesuje.

Prednja vuca na 577 stvarno nije problematicna, ne znam zasto se ljudi za to hvataju.

Grunt, jesi li ti cuo nekad za mokro kocenje na IMT-u?Naravno da jesam i to je jedno sranje zato sto cim procuri cilindar ili jedna kap padne na lamele zamasti ih i nema kocenja i molim te nemoj samnom da govoris kao da ne znam sta je imt imao sam ga 20 god!

Matic
25-01-12, 17:34
Grunt bez psovanja.U svakoj temi u kojoj postujete opsujete po neku reč.To nije lepo a i nije dozvoljeno po pravilima foruma.

grunt
25-01-12, 17:41
Izvinjavam se kolega! pa zna se bre sta je imt i zna se kakav je traktor svi smo ga malte ne imali ili radili sa njim,i svi znaju u dubini duse kakvi su samo nece da priznaju a sutra bi kupili belarusa,da je povoljnija situacija u drzavi.I zasto ko je godinama imao imt nije kupio novog 577 ili 560 nego belarusa ili mahindru kineza i sta ja znam?

Bubu
25-01-12, 17:42
@Grunt

Ocigledno ne pricas o mokrom kocenju jer je mokro kocenje potopljeno u ulju a redovne suve ferode na starom tipu zezaju kad kane ulje na njih!

Ja trenutno imam 4 IMT traktora i Claasa. Da sam kupovao traktor 70-90ks do 22000 evra sigurno bih kupio 577 DV.

@Matic

Kojom brzinom je Baba terao 577 i na kom gasu kad ga je 52-ka stizala 5. brzinom?

Obrati paznju na moje snimke tamo gde Zarko i ja teramo njegovu bivsu 52-ku. Ja sam celu duz terao 4. a Zarko je terao 5. pa je u dolu morao da presalta u 4;

@vladj

577 obican sa onim tegovima u zavusnosti koliko goriva ima oko 3300kg += 50, 577 DV sa slike sa tim tegovima oko 3700kg.

danijella
25-01-12, 17:46
Naravno da jesam i to je jedno sranje zato sto cim procuri cilindar ili jedna kap padne na lamele zamasti ih i nema kocenja i molim te nemoj samnom da govoris kao da ne znam sta je imt imao sam ga 20 god!Toliko i o vašem poznavanju IMT traktora i mokrog sistema kočenja.

Srdjan Žorž
25-01-12, 17:51
Moj 577 nov tip pise u saobracajnoj 3950kg.

Bubu
25-01-12, 17:55
Novi 577 DV sa svim tegovima napred, teskim zadnjim felnama, dodatnih 6 tegova u zadnjim tockovima i pun tekucina treba da je tezak fino preko 4 tone.

Srdjan Žorž
25-01-12, 17:59
Zato me cude ovi sto kazu da je 820 teza od njega kad kod mene u katalog stoji malo manje od 4t.

grunt
25-01-12, 17:59
Ma ne samo kocenju!npr:kod imt traktora,skinite dizne,izvadite hidraulicnu pumpu,promenite semeringe na radilici,uradite kocnice,uradite rukavce prednjeg trapa pa i kupite nove rukavce ako su pojedeni,osetlivost na gorivo PVP,luft u zadnjim tockovima(trkaci)kod starog tipa,e sad to sve poredite sa belarusom 820(govorim o samom poslu i ceni rez delova).Gospodjice Danijela ja sam odvrnuo i zavrnuo svaki sraf na imtu a ako vi znate sta je imt treba da znate i to da se ovo za kocnice odnosilo na stari tip kocnica.Pa da ,svi su kupili za 22,000e belarusa e sad zasto to i sami znate zar ne:lol:

zarkovmali
25-01-12, 18:00
spasoje@ to je 5 spora dere se strasno sve usisava,izbegavam ja da orem sa njom...mozda je brazda malo sira bila... >:({

Vlada B.B
25-01-12, 18:04
Zato me cude ovi sto kazu da je 820 teza od njega kad kod mene u katalog stoji malo manje od 4t.
Pa i jeste 820 tezi od 577.Na svaki manji belaus pise na plococi d 4000 kg,a svaki ima vise.kod mene na 892 pise 4000 kg a on vise tezi ka 5000 kg nego ka 4000kg

Bubu
25-01-12, 18:05
@grunt

Kad dodje vreme da se sve to radi na IMT-u Ruja je sa isto toliko radnih sati odavno prosao vec 2 rasklapanja motora, zamenu bar 2 lamele, jedan remont menjaca.......ali kad ti kazes da su delovi jeftini ti popravljaj i servisiraj Rusa a ja cu da sipam goriva u IMT-a i da teram...

danijella
25-01-12, 18:15
Ma ne samo kocenju!npr:kod imt traktora,skinite dizne,izvadite hidraulicnu pumpu,promenite semeringe na radilici,uradite kocnice,uradite rukavce prednjeg trapa pa i kupite nove rukavce ako su pojedeni,osetlivost na gorivo PVP,luft u zadnjim tockovima(trkaci)kod starog tipa,e sad to sve poredite sa belarusom 820(govorim o samom poslu i ceni rez delova).Gospodjice Danijela ja sam odvrnuo i zavrnuo svaki sraf na imtu a ako vi znate sta je imt treba da znate i to da se ovo za kocnice odnosilo na stari tip kocnica.Pa da ,svi su kupili za 22,000e belarusa e sad zasto to i sami znate zar ne:lol:Tužno je kad ljudi počnu sami sebe da lažu,to je stvarno dno dna i jadni su ti traktori na kojim ste vi zavrtali sve šrafove.

grunt
25-01-12, 18:26
Pa neka je zato i sluzi da odradjuje posao i da je odrzavanje jeftino,ali cinjenica je to svi koji su prodali imt kupili su belaruse eto navedite mi koliko novih imt traktora ima u vasoj okolini?Pa naravno da su jadni on treba da ore a ne da pisa ulje posle 5 6 dana dubokog oranja i kad dodjem kuci posle oranja u imt-mogu samo da odem u banju da bi bio spreman sa sutra,A oni imt koji oru bastice oni su suvi sala naravno@->--

Srdjan Žorž
25-01-12, 18:29
Zato sto je imt 577 skuplji od belorusa zato nema mnogo novih a da su cene priblizne snazi kao sto je ruja 10 ks jaci po knjigama tako da je i cena svi bi kupovali imt.

Matic
25-01-12, 18:33
Bubu baaba je orao prvom brzom bez prednje vuče jer nije bila u funkciji.Motor mu nije u punoj kondiciji pa verujem da je tu izgubio na brzini.

vladj
25-01-12, 18:36
Stare 82-ke su imale problem sa blokiracem i ugradjivali su mehanicki blokirac sa starih 52-ki, ne znam kakav je slucaj sa novim tipom tih traktora.

danijella
25-01-12, 18:37
Pa neka je zato i sluzi da odradjuje posao i da je odrzavanje jeftino,ali cinjenica je to svi koji su prodali imt kupili su belaruse eto navedite mi koliko novih imt traktora ima u vasoj okolini?Pa naravno da su jadni on treba da ore a ne da pisa ulje posle 5 6 dana dubokog oranja i kad dodjem kuci posle oranja u imt-mogu samo da odem u banju da bi bio spreman sa sutra,A oni imt koji oru bastice oni su suvi sala naravno@->--Nema mnogo novih IMT traktora mnogo je više MTZ,zapravo skoro svi kupuju MTZ,al to po meni neznači da su oni najbolji.

grunt
25-01-12, 18:41
E u tom grmu lezi zec tacno sam znao da cu dobiti takav odg od vas,niko nije ni rekao da su naj bolji!Samo su za nase uslove naj isplativiji.

Bubu
25-01-12, 18:42
Bubu baaba je orao prvom brzom bez prednje vuče jer nije bila u funkciji.Motor mu nije u punoj kondiciji pa verujem da je tu izgubio na brzini.

Bez prednje vuce nemoj ni da probas da se trkas.

577 DV ispravan i 52 super ispravan da su u dobrom stanju oba sa istim plugom Sedmica 1. brza a Ruja 5. idu priblizno isto. Probao sam ja i bez prednje vuce ali se gubi korak.

Surdonja
25-01-12, 18:43
Mislim da MTZ nije jaci samo po knjigama, kako kaze kolega u prethodnom postu, vec i na delu. Kod mene u selu je jedan stari MTZ 82, godinama vukao adutovu V tanjiracu od 32 diska sa podignutim tockovima. Kada je jedan komsija pokusao istu tanjiracu da vuce sa 577(bez DV) nije izasao ni do kraja duzi, podigao je i vratio. isti taj MTZ je stalno orao sa trobraznim plugom 3x35, sto ni jedan 577 nije nikada u nasem selu ( ima samo jedan DV koji ore sa 3x30 kada su uslovi solidni). I pored svega toga u mojim ocima je MTZ jedna obicna skloporcija i uvek bih se pre odlucio za 577. Rakovicu necu ni da komentarisem, ona je po meni samo nuzno zlo. Znaci IMT-MTZ-IMR.

grunt
25-01-12, 18:44
Zato sto je imt 577 skuplji od belorusa zato nema mnogo novih a da su cene priblizne snazi kao sto je ruja 10 ks jaci po knjigama tako da je i cena svi bi kupovali imt.Pa zasto onda i poredite ta dva traktora!ma nece niko da se bakce sa imt-om pogotovo sto se ugradjuju delovi od losih materijala.Nema vise imt-a iz 80ih ne ne.Ne kazem ni da su delovi u mtz-u kvalitetni ali jeftiniji i sluze svrsi:-\

Vlada B.B
25-01-12, 18:45
danijella
Naravno ne mora da znaci da su rusi najbolji,i svi ih kupuju zato sto su jeftiniji od drugih traktora iste snage

zarkovmali
25-01-12, 18:47
pazite ja ne navijam ni za imt 577 ni za 820 svako vozi ko sta ima,ali znam da su zadrugari nasi uvek pozeleli imt 577 nov nego 820mtz,izolacije su resavali na 577 i normalno su mogli da voze da im ne otpadaju bubrezi kao u 820,i prednost im je bila blokada u odnosu na rusa,posto rus nije mogao da ore pod blokadom,a 577 mozes drzati koliko hoces...s njima su radili 6i7 klasu zemlje,2 brazde im je bilo mnogo koliko je teska zemlja,uvek su isli jedan s drugim u oranje samo sto je rus trosio malo vise...tako mi je 5 ljudi potvrdilo.... i gledate poredjenje treaktora iz 2005-10 god i 85-tog... ali rekao sam juce da bih se sve dileme resile dajte rusa 82-jku 90-to god 577-90god,rusa 820-2005 577 isto godiste...plugove tanjirace i u potes,zabeleziti snimke i na you tube,i jedno 50-tak ljudi da vide koliko koji trosi i sta je bolje... >:({

North ARMY
25-01-12, 18:54
Da ne bude zamene kod kupovine MTZ-a je pre nekih 5 godina u selu bilo presudno sto su ga davali preko repe tad je to bilo dosta povoljno,pre nekako su ga davali na kredit bez kamate.

milandjuric
25-01-12, 18:55
1. IMT
2. MTZ
3.IMR

Mada ima nekih mana, ali IMT je no; 1
Niko ne kaze koji je najlepsi. Lkl{{

peto1
25-01-12, 19:05
Lepota je prolazna.

Dragan brestovac
25-01-12, 19:16
Drugari ove godine je kupljeno oko 900 novih MTZ i koliko je jos kupljeno iz raznih firmi ,a koliko IMT sama cifra govori gde smo mi po kvalitetu i udobnosti i ceni a gde su belorusi

malaksalo
25-01-12, 19:25
Verujem da bi bilo vise prodatih 577 da IMT radi malo ozbiljnije i da su malo hitriji u sklapanju.

North ARMY
25-01-12, 19:31
A koliko bi MTZ-a bilo prodato da se ceka po par meseci na isporuku i da ne stoji ni jedna banka iza njih?

malaksalo
25-01-12, 19:35
A rakovicu niko i ne spominje i ona je u naslovu ove teme?!Lkl{{

MONTOYA
25-01-12, 19:36
Kad bi se cena malo korigovala,isporuka i naravno povoljan način otplate kupovani bi i te kako...
Ali naravno niko ne misli o tome jer je nekima u cilju da fabrika prsne skroz...

Rale 83
25-01-12, 19:39
pazite ja ne navijam ni za imt 577 ni za 820 svako vozi ko sta ima,ali znam da su zadrugari nasi uvek pozeleli imt 577 nov nego 820mtz,izolacije su resavali na 577 i normalno su mogli da voze da im ne otpadaju bubrezi kao u 820,i prednost im je bila blokada u odnosu na rusa,posto rus nije mogao da ore pod blokadom,a 577 mozes drzati koliko hoces...s njima su radili 6i7 klasu zemlje,2 brazde im je bilo mnogo koliko je teska zemlja,uvek su isli jedan s drugim u oranje samo sto je rus trosio malo vise...tako mi je 5 ljudi potvrdilo.... i gledate poredjenje treaktora iz 2005-10 god i 85-tog... ali rekao sam juce da bih se sve dileme resile dajte rusa 82-jku 90-to god 577-90god,rusa 820-2005 577 isto godiste...plugove tanjirace i u potes,zabeleziti snimke i na you tube,i jedno 50-tak ljudi da vide koliko koji trosi i sta je bolje... >:({
Dali ti uopste znas kako izgleda blokada diferencijala na MTZ sa stubom volana i kako funkcionise taj princip?
N.A. nemogu dda odolim da te pitam , Kad si sedeo u taj traktor i bio na 10cm od plafona kako si mogao dohvatiti volan ?

zarkovmali
25-01-12, 19:45
rale83@ hoces da kazes da im blokade traju vecno,da se ne kvare ?

Lala iz Banata
25-01-12, 19:45
Ovde nije pitanje koji se vise prodaje, koja banka stoji iza kog prodavca i sl. ... Imam dva MTZ-a, 820 Elux i 1221.2, prezadovoljan sam njima. 820 u euroluks varijanti je fantastican traktor, ali isto tako je i sedmica(577) fantasticna, traktor kome skidam kapu, pogotovo u 4x2 verziji. Oba su best buy u svojoj kategoriji (15 kN), a Rakovica 76 je nesto sasvim drugo.

Matic
25-01-12, 19:47
Rale dohvatio je volan sa pulajkom.

Rale 83
25-01-12, 19:48
rale83@ hoces da kazes da im blokade traju vecno,da se ne kvare ?
Hocu da kazem da neznas o cemu pises . Procitaj jos par puta svoj post
@matic
nema opcija zahvalise ;D}

zarkovmali
25-01-12, 19:56
Hocu da kazem da neznas o cemu pises . Procitaj jos par puta svoj post
@matic
nema opcija zahvalise ;D} rale znam sta pisem na brzinu sam otkucao bio,znam da 820,82.1 ima kod nas u selu trenutno oko 8 komada koji su od 2000 god pa nadalje , i da na 6 ne radi blokada,a ovima dvojici sto radi oni su je koristili 2 puta po 5min,a zadrugari kada su orali trebala im je blokada stalno i na 577,i na 820 posto je zemlja strasna ta sto su radili,a sto ih nisu popravljali ne znam....

malaksalo
25-01-12, 19:57
Sutra nastavljamo diskusiju uzivo na institutu.Mogli di i doterati neki traktor pa da testiramo.

Rale 83
25-01-12, 20:04
rale znam sta pisem na brzinu sam otkucao bio,znam da 820,82.1 ima kod nas u selu trenutno oko 8 komada koji su od 2000 god pa nadalje , i da na 6 ne radi blokada,a ovima dvojici sto radi oni su je koristili 2 puta po 5min,a zadrugari kada su orali trebala im je blokada stalno i na 577,i na 820 posto je zemlja strasna ta sto su radili,a sto ih nisu popravljali ne znam....
Ja MTZ koristim iskljucivo za teske radove , transport ne radim sa njim. Blokada diferencijala ukljucujem kad udjem u njivu i iskjucujem kad izadjem iz njive sto znaci da je blokada iskljucena samo dok idem do njive i nazad i evo tek ove godine ne funkcionise kako treba jer mi iscurelo ulje iz stuba volana i ostetila se pumpa pa nepravi dovoljno veliki pritisak da uljuci blokadu

North ARMY
25-01-12, 20:05
Jel ti onda na uvratinama imas neku okretnicu kao zeleznice ??

Lala iz Banata
25-01-12, 20:06
Lkl{{Verovatno ima i skretničara.

malaksalo
25-01-12, 20:08
Rale koliko trosis goriva po kj. ili po hektaru?Mani blokadu!

Matic
25-01-12, 20:09
Ralove brze pruge Srbije.

zarkovmali
25-01-12, 20:09
rale @ tebi ispada da traktor ceo dan ide pravo,da ne iskljucujes blokadu,dugacke te duzi tvojeLkl{{

Bubu
25-01-12, 20:10
Jos jedna veoma bitna stvar koju sam primetio i kod 577 i kod Belarusa-cesto se desi da traktor koji izadje z kruga fabrike nema punjenje PVP i mozda cak i ugao predpaljenja propisan za taj model. Kada bi jos i to utanacili kod nekog bosiste onda bi bila prava trka! :D

danijella
25-01-12, 20:18
Jos jedna veoma bitna stvar koju sam primetio i kod 577 i kod Belarusa-cesto se desi da traktor koji izadje z kruga fabrike nema punjenje PVP i mozda cak i ugao predpaljenja propisan za taj model. Kada bi jos i to utanacili kod nekog bosiste onda bi bila prava trka! :DJel ti to meni nešto staješ na muku?::samo bes::>:({

Rale 83
25-01-12, 20:19
Jel ti onda na uvratinama imas neku okretnicu kao zeleznice ??
Mtz sa stubom volana prilikom okretanja volana vise od 15% automatski iskljucuje blokadu diferencijala i prilikom ispravljanja tockova je ponovo iskljucuje i ima prinudni polozaj kad blokada radi bez obzira na polozaj prednjih tockova . Prinudno ukljucivanje blokade diferencijala se ukljucuje rukom i cim pustis polugu ona se vraca u prvobitni polozaj .
@malaksalo
Prosecna potrosnja mi je 20l/h u oranju i to izgleda ovako
http://www.youtube.com/watch?v=xryWpSIr4ho<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xryWpSIr4ho" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=xryWpSIr4ho
(http://www.youtube.com/watch?v=xryWpSIr4ho)I sa 4 tega od rakovice na plugu da bi isao dublje koliko je suvo bilo , potrosnja varira od mesta do mesta i od dubine do dubine al je prosek da su bolji uslovi potrosnja nebi bila manja al bi hvalitet zaoravanja bio daleko bolji

---------- Poruka napisana u 20:19 ---------- Prethodna poruka je at 20:18 ----------

rale @ tebi ispada da traktor ceo dan ide pravo,da ne iskljucujes blokadu,dugacke te duzi tvojeLkl{{
Vama sam rekao da neznate o cemu pisete , da ste pitali ja bi vam objasnio

danijella
25-01-12, 20:23
Rale što si dao deci da se igraju sa tim plugom jel vidiš da su ga raštelovali.

North ARMY
25-01-12, 20:23
Al to moze da skrka blokadu kad nekog izvlacis i motas levo desno a on malo ugasi malo upali blokadu ....

Rale 83
25-01-12, 20:26
Al to moze da skrka blokadu kad nekog izvlacis i motas levo desno a on malo ugasi malo upali blokadu ....
zato postoji i prinudno ukljucivanje.
@danijela
Ja sam tad jedini koji je orao , drugi nisu smeli ni da krenu na oranje a pola atara nije ni sad uzorano, nije moglo bolje suvo ko barut

Bubu
25-01-12, 20:29
Jel ti to meni nešto staješ na muku?::samo bes::>:({

Nisi jedini, ima i Rusa da su dosli ustrojeni.

danijella
25-01-12, 20:30
@Rale Ma nekako mi baš puno visi na levu stranu,al ako ti tako kažeš za uslove onda OK>:({

zarkovmali
25-01-12, 20:31
rale@ moze sutra da doteras tog 82.1 sa prednjom hidrulikom u zp institut da prostudiramo tu blokadu(proto tip) nece se niko buniti...pa da >:({

aca74
25-01-12, 20:32
Poredjenje IMT vs MTZ godiste 1990 ide u korist IMT.
IMT vs MTZ godiste 2004 nema poredjenja MTZ odnosi pobedu.
Najveca nevolja nase industrije je da nema napretka, sto su masine mladje, kvalitet je losiji.

Rale 83
25-01-12, 20:35
rale@ moze sutra da doteras tog 82.1 sa prednjom hidrulikom u zp institut da prostudiramo tu blokadu nece se niko buniti...pa da >:({
Pogledaj kad je video snimak stavljen i koliko sam u tom vremenskom periodu kukao u temi oranje
@zarkovmail
Nismo mi daleko mogaobi da skoknes do mene , da vidis moje domacinstvo da probas suvu ovcetinu , piletinu , curetinu , svinjetinu da upalimo masinu i da ti pokazem kako to funkcionise i da probas na delu kako funkcionuse sad ima snega pa mozemo i koj put ocistiti

mirko 015
25-01-12, 20:36
Dobri ste citam ovo od samog pocetka.Ovde se porede rus t40,t52,552,82,577,588,585,560,558,rakovica 60,65,76,sve u istoj klasi i samo udri po poredjenju.A da niko jos nije spomenuo Vladimireca,kako je bolji od IMT 5200.

dragan.kovacev
25-01-12, 20:53
da je!!!!!fabrika nastavila tempom 80-tih god. mi bi sad IMT poredili sa Djondirima i Clasicima:lol:, a ruja bi bilo koliko i tih godina. tako da vi koji se hvalite tom kartom "da je IMT dobar nebi kupovali mtz" nije primerno, jel svi znamo pozadinu toga.

MONTOYA
25-01-12, 21:02
Rale,al ide ruja u teškom oranju,kako bi tek išao u lakšem ^-^
Izgleda da moram rasprodati ove moje prćije i kupiti par kom. MTZ-a

Rale 83
25-01-12, 21:04
Ovo je oranje za suncokret 22-23 cm a vise od pola oranja je plug i podesenost pluga i stanje raonika

North ARMY
25-01-12, 21:07
Montoya jel znas sta je prcija ?? Lkl{{

MONTOYA
25-01-12, 21:16
pa valjda krš-krševi
reko da prodam i kupim pravu mašinu,ovako podava sve pare na banju zbog ne udobnosti traktora :lol:

danijella
25-01-12, 21:21
Šta nam bi sa Raletom^-^

North ARMY
25-01-12, 21:34
Montoya nije prcija krsina,al ko god ima sansu on rasproda prciju najpre. Lkl{{

Rale je banovan zbog nekih drugih razloga na 5 dana.

Matic
25-01-12, 21:35
Prćija jeste dobro i materijalno blago koje novopečena i novosečena mlada donosi iz svoje kuče u muževljevu kuću.

PANTA 142
25-01-12, 21:50
1. Imt 2. Rakovica................................mtz

vladj
25-01-12, 21:55
PANTA 142 (http://poljoinfo.com/member.php?9831-PANTA-142)
Ti si jedini svrstao IMR na drugo mesto. Zasto?

PANTA 142
25-01-12, 22:10
Zato sto je takav izbor a mtz (bez uvrede vlasnicima) da je jedini traktor na svetu ja bih orao konjima.

djoker
25-01-12, 22:21
Panta 142 nemoj vise nemogu vise da izdrzim od smeha kakve gluposti izjavljujete za Mtz a ubedjen sam da niste vecina ni seli u njega strasno ja bih ovu temu zatvorio sramota slucajno sam bio vlasnik 1 Imt,2 rakovice a sad imam 2 Torpeda i 2 Mtz a za koji dan stize i 3 Mtz a izgleda da sam po vama trebao da uzmem volove.

PANTA 142
25-01-12, 22:32
Izvinite ako ste se uvredili . Ja nikada nisam ni video BELARUSA

grunt
25-01-12, 22:43
Ljudi nemojte mlatiti praznu slamu!ako nesto poredite onda to i argumentujte!Primerima,iskustvima itd ili vam je dosadno pa nalazite teme za ubijanje vremena?

mirko 015
25-01-12, 22:50
Ma kakvi argumenti,samo nastavite,ova tema je dobra,komedija ziva.Svaka pohvala za temu,jos da je Torpedo i Zetor u igri pola foruma bi zaratilo na krv i noz.Jos ako neko uleti sa komentarom da je Rakovica dobra,taj je nagrabusio>:({Dobri ste samo nastavite!

tesla
25-01-12, 23:04
Odlična tema;D}, potvrđuje koliko su ovi traktori omiljeni kod naših poljoprivrednika, a da bi se utvrdilo koji je "omiljeniji", možda bi bilo dobro da se glasa.

spasoje
25-01-12, 23:08
Tebi je možda komedija zato što je 90% ljudi stavilo rakovicu na 3 mesto . Znači ima tu nešto . Slažem se da je vise od pola postova pristrasno.Možda bi mogli posetit neki sajt npr. griafaires i videti kojih ima od ove trojice u oglasima (više) . Možda bi se osramotili sva trojica.

zombie_666
25-01-12, 23:13
Izvinite ako ste se uvredili . Ja nikada nisam ni video BELARUSA

Što ga onda stavljaš tamo na stoto mjesto i tvrdiš da je bolje raditi sa konjima nego sa njim ako ga nikad nisi ni vidio? Ja jos nisam prezalio Belarusa kojeg sam htio da kupim (iako bi mi zaista bio malo preveliki za moje potrebe).

Inače, što se teme tiče, jasno je da bih uvijek glasao za IMT da je ostao onakav kakav je nekada davno bio i da se nastavio razvijati onim tempom. 565DV ili 577DV (nova limarija) bi mi idealno odgovarali ali da mi danas treba nov traktor i da imam novac, jednostavno se ne bih usudio kupiti nov IMT, čak i kada bih ga mogao odmah preuzeti (o čekanju da i ne govorim...).

Mislim da se svi slažemo da bi na exyu prostorima IMT i dan danas bio najprodavaniji i najpopularniji traktor da se nije desilo ovo što se desilo u zadnjih dvadesetak godina. Naprosto, imao bi niz prednosti. Lako i jeftino održavanje, jednostavno rukovanje i širok opseg snaga i konfiguracija traktora, što je po meni veliki nedostatak Belarusa (mislim na snage traktora). IMT je u zadnje dvije decenije jednostavno upropašen, ugled mu je okaljan aljkavim radom i fušerajem, lošim kvalitetom materijala i obrade, lošim vremenima isporuke, nekonkurentnim cijenama. Ko je za to kriv neću da komentarišem ali neko sigurno jeste. Ogromnu prazninu koja je ostala iza IMT popunjavaju zapadni traktori (koje kupuju oni imućniji), Belarusi, kinezi i drugi (turski Hattat npr) za one malo manje imućne te razni polovnjaci svih crsta i marki. Jasno je da se Belarusi prodaju daleko više od IMT-a, uslovi kupovine kao i odnos uloženo-dobijeno su bolji, vrijeme isporuke je kratko, dijelovi dostupni, kvalitet prihvatljiv, postoji bar neka sigurnost u vec spomenuti kvalitet, dostupnost dijelova i jeftino održavanje. Jedina stvar koja Belarus traktorima nedostaje je malo širi opseg snaga, npr. meni (i bezbrojnim drugim malim poljoprivrednicima, posebno iz brdskih krajeva) bi idealno odgovarao Belarus snage 60-65KS sa prednjom vučom. Kada bi Belarus imao i to u ponudi na ovim prostorima (po prihvatljivoj cijeni naravno), IMT bi (nažalost!) kupovali samo veliki obožavatelji a prodavao bi se samo 539 kao super-univerzalni traktor za sitne poslove.

Lično bih npr. radije uzeo nov 577DV (nova limarija) prije nego nov Belarus (82.1, da ih uporedim jer su ipak najbliži) iz prostor razloga što mi se 577DV više svidja, ljepši mi je a i jednostavniji za korištenje. Stvar je u tome što bih ga uzeo samo onda kada bi mogao da ga dobijem u predratnom kvalitetu. IMT je nažalost izgubio "ime" i to je njegov najveći problem jer to je nešto što se gradi decenijama.

oldtimer
25-01-12, 23:15
Pristrasno, nego kako...Retki su oni koji su probali sva 3 traktora u nekom duzem preiodu. Sto se mene tice, zakljucak teme IMT, i MTZ rame uz rame, u zavisnosti od licnih afiniteta, potreba, navika..dva sposobna traktora, sa dosta mana, i dosta kvaliteta. IMR ne moze ni da prodje pored ovog dvojca

BELIT577
25-01-12, 23:36
evo ovako drugari ja imam 577dv 96god.i to je dobar traktor,bucan,hladan zimi i slabi od rusa.probao sam i 820.2 i 952 i 1025 ruse,iskreno svaki od njih jede mog 577 za dorucak.

slavko 015
26-01-12, 00:02
Svi su dobri ali Rakovica je za nas najbolja,ovde samo komentari raje iz vojvodine a tamo rakovica i nema a i retko ko je vozio

BELIT577
26-01-12, 00:05
Svi su dobri ali Rakovica je za nas najbolja,ovde samo komentari raje iz vojvodine a tamo rakovica i nema a i retko ko je vozio kod mene ih ima stvarno malo i niko se ne hvali na rajku a par puta su imale neka luda prevrtanja tako da svi beze od njih.

igordulic
26-01-12, 00:26
Kod nas ima rakovica no polako izumiru,dodje po koja nova ali to je za nabrojati na prste u globalu ima ih ali jako malo,kao i imt sto izumire,retko se desi da neko uzme novoga,dok rusa cesto se moze videt s probnom tablicom i nije retko cuti da je nekom stigla ponova.
U globalu po meni rus 820 je prvo mesto jer ima dosta jak kardan,dobru hidrauliku za prednji utovarivac,za razne prikljucke koji traze 2 do 3 izvoda,ima snage za vucnu tanjiracu 2.8m (imt 577 bar kod nas nikad nisam video u toj opciji no ne kazem da mozda neko i koristi u te svrhe) pogodan je za transport,dosta tih u kabini.Imt smo imali davno isto nov cini mi se 96-7-8 tako nesto moram pitati starog kad je to tacno bilo ali nismo bili zadovoljni,ja sam jos bio manji secam se da su kocnice radile odlicno jer znam da kad sma jednom vozio jako mi bilo interesantno cuti kako ispusti vazuh pa sam nagazio na kocnicu a dosta sam se zaletio i ovi na prikolici su popadali,ali u biti dosta los traktor za sedenje po ceo dan u nejmu znam da je tatina zelja bila da ga se otarisi i da ima belarusa jer je jednom prilikom pored njega radio jedan sa rusom 820.1 i odusevio se kako je bio dobar u kabini,ona su kod nas retko rusi bili zastuplejni uglavnom su ih kombinati imali,neki drugi strani traktori nikog nisu ni interesovali jer su bili obicnim ljudima nedostupni mislim na jd,mf,case itd.(ne znam kolko se od tad unapredio,no ujak mi ima par godina starog samo je kabina drugacija,kao na mom 539 novi tip kabine ali nije boz zna sta samo sto je pregledno jer ima velika stakla.
Dok rakovicu moze se videt ali opet slabije je zastupljena i koji su je imali uzeli su nesto drugo za oranje i teze poslove dok seju,rasturaje vestak,i rade te sitnije poslove sa malo tezim masinama koje mozda 539 nebi nosio.

Cini mi se da je trenutno imt 577 i najskuplji za rakovicu ne znam cenu,da nadodam jos rus je dosta visok traktor sto je za razne poslove super jer je preglednost puno veca.

zrine892
26-01-12, 00:33
al će se ovaj autor teme obradovati na vaše savjete Lkl{{

dragan.kovacev
26-01-12, 00:46
ja sam mtz-a uzeo iz nuzde a ne sto ga volim, samo da premostim odredjeni period i oticice...a 577 necemo prodati nikad, ima da ga uramimo:lol:

moj komsija prvi, je naj zesci kad kudi rusa, kupio ga(892)mesec dana pre mene, kaze(dragane, to je dj..re od traktora, jedna obicna kanta, se..m mu se usta ko ga napravio:lol::lol:)

igordulic
26-01-12, 01:04
Dobro kada se sada gleda i po meni je mtz kanta nevidjena,i ne volim ga nikako,bas nikako,kao sto nije ni ljubitelj kod nas jedino se mami svidja jer je novo novo kako kaze,i to sto kazes i mi smo drugoga mtz 1025 uzeli iz nuzde novo je, povoljan kredit bez kesa,pa daj sta das,traktor treba,no ipak su nam favoriti sada svima neke zelenije boje :D zato smo i uzeli 20 godina starog zelenog posle dva rusa,i onaj je pre 20 godina bolje napravljen nego ovaj nov,no dobro ovo nije tema svakako za to..
tako i moj tata sada kada ode na pumpu posto na pumpi samo sipamo gorivo i cesti smo posetioci jer je jako blizo i usput do njive onda covek sto radi kad ja odem prica kako mu se moj matori zali na rusa kako nista ne valja.:D

ddragan
26-01-12, 01:44
Ubacite Zetora 6911 i 7x11 u diskusiju,i oni su u tom rangu.Neko na prethodnim stranicama napisao da MTZ52 ide u rang sa 577 i potpuno se slazem sa tim,tako da je malo bezveze uporedjivati MTZ82(sve jedno star ili nov)po kvalitetu rada i brzini rada sa IMT-om.Mirko 015;ima u Vojvodini Rakovica mnogo vise nego sto ti mislis,u nekim selima u Juznom Banatu retko koja kuca nema bar 1 Rakovicu.Ovo mogu da potvrde forumasi iz Dolova posebno.

danijella
26-01-12, 10:42
evo ovako drugari ja imam 577dv 96god.i to je dobar traktor,bucan,hladan zimi i slabi od rusa.probao sam i 820.2 i 952 i 1025 ruse,iskreno svaki od njih jede mog 577 za dorucak.Zašto uporno poredite IMT-ove traktore stare po 20 godina i nove belaruse 820 i onda pričate o nekoj buci i neudobnosti itd.Pa kad govorite o traktorima starim 20-30 god. zašto niko ne govori o starim rusevima 52 i 82 i o njihovoj udobnosti i "tihoći". Pa ja bih radije sedeo celi dan u poljskom klozetu nego u starom rusu 52 i 82 koji su u 99% slučajeva (čast izuzecima)toliko usrani od svih mogućih ulja pa kad se to sve lepo ugreje u kabini smrdi od tih isparenja kao u štenari!A posebno mi je interesantno kad vidim te stare ruseve da pod sedištem imaju akumulator od milion Ah,pošto na manji i nemogu da upale čak ni na +30C,pa kad im dinamo počne dopunjavati akumulator a on počne da isparava pa vozaču počnu da ispadaju zdravi zubi e to je tek ruska komocija i udobnost!Ovim postom nisam hteo da uvredim vlasnike starih ruseva jer velika većina nema mogućnosti za nešto bolje pa se muči i radi sa onim što ima a voleli bi da ga zamene bar za tog MTZ 820 koji je daleko "zdraviji".Ako može da se ova rasprava vodi u pravcu IMT 577P vs MTZ 820-82.1 vs R 76 to bi bilo lepo i rado ću da iznesem sve mane i loše osobine od 577P.

Bobo
26-01-12, 11:03
Danijella, u potpunosti te podrzavam. Stari MTZ82 i 577 iz istog godista. o udobnosti necemo pricati nista, jer su rusi DOSLOVCE isporucivani s drvenom klupicom u traktoru, bez federa i bez ista... Sjedni u 577 najstariji koji nadjes, kabina kakva je takva je, ali braco mila. ja mislim da je bar 50 puta bolja...

Kao sto rece, usporedite sad kvalitetu djelova i izrade IMT i MTZ te radne sposobnosti tih traktora ISTE SNAGE pa da vas cujem... MTZ tema je u zadnje vrijeme vrlo aktivna: "komsiji oso mjenjac", "otkinulo mi tri zupca na diferencijalu", "pukla poluosovina", "klima se lezaj na tocku", "prednja vuca se ne da iskljuciti", lamele malo malo... i da ne nabrajam dalje, sve su to relativno novi strojevi stari do 2 godine i nemaju ni 2000 sati na sebi a vec kvarova da se zna na pamet rastaviti i sastaviti cjeli traktor... Samo se tjesite jeftinim i dostupnim rezervnim djelovima za rujkane, ali to IMT-u ne treba...

I da, da naglasim jos jednom, da se obozavaoci svjetlo plavog traktora ne naljute da ga nisam spomenuo. Rajka se kod mene ne broji kao "traktor", IAKO sam trebao kupiti rakovicu 65 prosle godine za neke male novce, ali mi izmakla i ne zalim uopce za njom..

igordulic
26-01-12, 11:08
Ja sam u mom postu pisao o imt 577 95 + goste i o rusu 95 + godiste traktori su bili 1-2 + - godine razlike,i bila je prednost rusu.
A to sto pricate o starijim traktorima od toga i o drvenoj klupici onda bi trebalo formulisat temu po godistima traktora ispod 85 godista,onda od 85-95 i od 95-2005 i na kraju 2005 +
ovako je suludo pricati ali opet kad se pogleda rus je vise napredovao nego imt s obzirom da je sediste na imt u isto valjda otkad ga prave,i katastrofalno je,nama na 539 nije ni bilo pola godine kad vec pocelo da skripi...ne kazem da rus ima dobro sediste ima ocajno jer je po meni jako kratko i stalno se spada sa njega,al naspram imt ovog je vrh.
A sto se tice kvarova pa naravno da ih ima,od toliko hiljada traktora nije cudo da se kojem i menjac polomi i motor da crkne, i svasta nesto,ali u globalu mozda kad se pogleda nije to toliko strasno,no sitnica ima stalno,sto se tice stuje itd,a to da nece da se iskljuci prednja vuca kao primer je samo en znanje i ne odrzavanje,kad bi postavio pitanje u temi koliko od njih podmazuje redovno svoj traktor mozda bi se na prste moglo izbrojati,niko ne obraca paznju na nesto dok radi,nek kad pocne da stopa.

iskreno niti sam ljubitelj rusa niti ga hvalim,nit volim imt,samo kazem licno iskustvo posto smo imali oba..Kasnije sam cuo da je imt koji smo prodali katstrofalan,naravno kod nas je bio ocuvan i sve picikato dok tamo de je otiso su ubrzo i motor nesto pravili,pa dizne i menjac ali opet to je po meni i do vlasnika,jer kad je bio da kupuje njegov radnik je reko sad zapamtite kako izgleda jer za godinu dana necete prepoznati traktor,jer se kod njih ne pazi na masine.
Da tako kazem nazalost kao sto je neko napisao iz nuzde ga imamo pa sad sta je tu je,ili ako cemo pozitivno gledati na stvar na srecu sto ne vozimo jos starije imt ili ruse i slicno.

zombie_666
26-01-12, 11:15
Slažem se u potpunosti, ima smisla porediti samo traktore istih ili sličnih godišta a ne mašine koje dijeli 20 pa i više godina. Ja sam gore pisao o novim IMT i MTZ i činjenica je da ni MTZ a ni IMT posebno, nisu ono što su nekad bili po kvalitetu i izdržljivosti.

Dragan brestovac
26-01-12, 11:16
LJudi pa mismo nacisto skrenuli sa teme ovde je tema stari traktori MTZ i IMT a ne novi >:({

igordulic
26-01-12, 11:18
LJudi pa mismo nacisto skrenuli sa teme ovde je tema stari traktori MTZ i IMT a ne novi >:({
to u naslovu ne pise :)

danijella
26-01-12, 11:18
@igordulić Ja sam u mom predhodnom postu napisao koji modeli traktora bi se trebalo porediti jer IMT iz 95god se prodavao tad a sad je 2012 i sad se proizvode samo 577P

igordulic
26-01-12, 11:24
@igordulić Ja sam u mom predhodnom postu napisao koji modeli traktora bi se trebalo porediti jer IMT iz 95god se prodavao tad a sad je 2012 i sad se proizvode samo 577P
Pa dobro tema je kako na pocetku pise prvi post raznih godista,znaci od starih do novih,mada trebalo bi formulisati ili bar kad neko pise da spomene godiste s kojim poredi.

i kolka je razlika u traktoru od onda do sad? posto imas novi tip napisi koju :)

Dragan brestovac
26-01-12, 11:26
Igordulic tema je IMT 577 i MTZ 82 jedino Rakovica 76 dal se pravila pre 30 godina . Mladji traktori nenose tu oznaku sto pise o temi

pocerina
26-01-12, 11:28
I ja licno ne volim Rakovicu... Radio sam sa i sa 76, i sa 82 i sa 577.... 76 je bila 2003 godiste, nije nesto preterano ostra na gasu bila, spojnicka je na toj Rakovici 3 puta crkavala, bucna u kabini itd... 577 i 82 su bili 83 godiste, bucni u kabini koliko i Rakovica, sto se tice snage oseca se da Rus jaci, koliko vec 10 ks, ali je opet glasam za 577 mozda zato sto sam naucio na IMT i malo mi je jednostavniji... Znaci 1. IMT, 2. MTZ, 3.IMR....

Bobo
26-01-12, 11:29
MMogu ti ja napisati razlike samo u kabini, posto sam radio dosta s 577 "obicnim" a kod kuce imam SKIP B91 koji ima potpuno odvojenu kabinu od mjenjaca i totalno ravan pod, kao 577P sad...

Razlika u radu je nebo i zemlja, u SKIPU normalno pricas na mobitel kad se vozis pun gas po cesti, nema zujanja, nema rondanja, nema nista... na starijem 577 usi otpadaju, od mjenjaca koliko zuji. motor je milina slusati, iako se on od zujave mjenjaca ni ne cuje...

Sve u svemu, volio bih imati 577P kao sto danijella ima.

danijella
26-01-12, 11:30
Pa dobro tema je kako na pocetku pise prvi post raznih godista,znaci od starih do novih,mada trebalo bi formulisati ili bar kad neko pise da spomene godiste s kojim poredi.

i kolka je razlika u traktoru od onda do sad? posto imas novi tip napisi koju :)Idem dole da slikam sedište pa se vraćam.http://i42.tinypic.com/ipqglc.jpgJel je ovakvo sedište bilo u tvom IMT?Malko je prljavo::sramota:: radilo se ovih dana pa nisam stigao to malo sreditiLkl{{

pidikanac
26-01-12, 11:36
pa ako kod mene u selu osim ZETORA (koga ima najviše ) MTZ je mnogo zastupljeniji od IMT i IMR dok u susednom selu ( Dolovu ) samo IMT i IMR dok u(Crepaji Padini )
su mahom zastupljeni Torpedo tako da ima svega sve se razlikuje od sela do sela i svi tvrde da je njihov izbor traktora naj bolji a i svi su u pravu >:({

Dragan brestovac
26-01-12, 11:44
IMT i RAKOVICA kakisu takvisu al su NASI i nemamo kud ;D};D}

djele
26-01-12, 12:45
Istina nisam vozio ni jedan od pomenutih,imam R 65 obicnu, 549DV i 539. od toga naj vise vozim rakovicu i normalno da nju naj vise volim. E pa ovako je u dragacevu(vise brdski): ima u okolini jedan mtz 82 radi u nekoj privatnoj firmi sto se bavi proizvodnjom krompira na veliko.Imaju: mtz 82, imt 560, dva univerzala 445dt vtz 2048 i nekog kineza 45,50 konja.I od proleca do jeseni on provede trecinu vremena u radionici...malo malo pa propisa ulje negde,pukne crevo,pukne lezaj,steluj kocnice...da ne nabrajam+ nije za u stranu.Traktor je kupljen nov pre 10-ak godina a to je ono sto sam video uzivo,a jesenas kad su vukli krompir sa njive blizu mene nije mogao da pali,pa su me zvali da ih vucem:lol:.Jedino sto ima konja...
Vec 577 i 76 imaju sta da traze kod mene i vaze za izuzetne traktore. Nemogu da kazem da je 76 bolji od 577 jer je ovaj tezi,ima vecu lamelu,precizniji hidraulik,inace bi moj prvi glas otisao za IMR.Ali zamislite da je 76 iste mase...bio bi bolji orac od 577 zbog 3-brzinskog menjaca,ali to je vec "kad bi bilo"...Ima hidraulik dovoljno jak da se poredi sa mtz hidraulikom i moze da se vrlo lako doda jos izvoda za dodatne hidraulicne prikljucke.Opet za nas teren su jako bitna stavka kocnice. Za rakovicu znam,a za 577 pretpostavljam da su podjednako jake.To sto je laksa 76 ima i 1 prednost,mozes da koristis okretanje pod kocnicom iako je dv,sto na uzvratinama koje su negde i po 2m mnogo znaci.Ajde nek neko okrene 577 dv pod kocnicom.Domace je domace...Evo nekog za mene realnog klasiranja:
1.IMT (objasnio sam gore)
2.IMR(mada bih uvek pre nju kupio nego imt)
3.mtz(jednostavno ga ne volim i ne odgovara mi)

igordulic
26-01-12, 12:45
danijella (http://poljoinfo.com/member.php?6688-danijella)

naravno da nije takvo,ovo je vec nesto puno bolje svaka cast :)

http://poljoinfo.com/images/statusicon/user-offline.png

zrine892
26-01-12, 12:59
Danijella, u potpunosti te podrzavam. Stari MTZ82 i 577 iz istog godista. o udobnosti necemo pricati nista, jer su rusi DOSLOVCE isporucivani s drvenom klupicom u traktoru, bez federa i bez ista... Sjedni u 577 najstariji koji nadjes, kabina kakva je takva je, ali braco mila. ja mislim da je bar 50 puta bolja...

Sad sam se sjetio jednog bisera. Koji je rekao da kada otvoriš vrata na traktoru u kabini odmah puno tiše :lol:
Nije valjda da i taj 577 nema vrata ?

Zašto uporno poredite IMT-ove traktore stare po 20 godina i nove belaruse 820 i onda pričate o nekoj buci i neudobnosti itd.Pa kad govorite o traktorima starim 20-30 god. zašto niko ne govori o starim rusevima 52 i 82 i o njihovoj udobnosti i "tihoći". Pa ja bih radije sedeo celi dan u poljskom klozetu nego u starom rusu 52 i 82 koji su u 99% slučajeva (čast izuzecima)toliko usrani od svih mogućih ulja pa kad se to sve lepo ugreje u kabini smrdi od tih isparenja kao u štenari!A posebno mi je interesantno kad vidim te stare ruseve da pod sedištem imaju akumulator od milion Ah,pošto na manji i nemogu da upale čak ni na +30C,pa kad im dinamo počne dopunjavati akumulator a on počne da isparava pa vozaču počnu da ispadaju zdravi zubi e to je tek ruska komocija i udobnost!Ovim postom nisam hteo da uvredim vlasnike starih ruseva jer velika većina nema mogućnosti za nešto bolje pa se muči i radi sa onim što ima a voleli bi da ga zamene bar za tog MTZ 820 koji je daleko "zdraviji".Ako može da se ova rasprava vodi u pravcu IMT 577P vs MTZ 820-82.1 vs R 76 to bi bilo lepo i rado ću da iznesem sve mane i loše osobine od 577P.

IMT-e koliko dugo godina postoji i pravili traktore ? Rus prije 20 i kusur godina je bio katastrofa. Imao je platneni krov.
Kasnije se je to 90-tih promijenilo, napravili su bolju kabinu, napravili su menjač sa strane, napravili su bolju prednju vuču. Sada rade još puno bolje i tiše kabine. Noviji rusevi imaju i automatske poluge za kopčanje strojeva. Puno više radnih izvoda hidraulike. bla bla bla....
A imt-e ? Od prvo dana kako je izašao do sada još ništa nisu promijenili, sve stara klasika. Samo sto su kabinu izolirali da bude tiša. I sjetili se stavit gume oko vrata da dobro brtvi ?
Rusevi su još i negdje 94-95 imali menjača sa strane. Jel ima to koji imt-e traktor danas ? Osim par serija ?

Za ovo gore paljenje , curenje čista glupost. Svi znamo to da je do ljudskog faktora.I jedan i drugi i treći traktor ovdje curi na sve strane.
Sve je to do održavanje.
Samo što nažalost pojedinci nećeju priznati da je to tako.
Nego tjeraju svoje.

danijella
26-01-12, 13:17
@Zrine 892 ; Kako Imt nije ništa promenio?Zašto lupaš gluposti?Ppromenio je prednju vuču,promenio je menjač(sad je potpuno sinhronizovan),promenio je kabinu,promenio je hidrauliku,promenio je kočnice (sad su "mokre") i sve su promene na bolje!Pa šta hoćeš više od jedne fabrike koju rođena država sistematski uništava!A šta su MTZ-ovi promenili?

Vlada B.B
26-01-12, 13:19
Ali kad je promenila ? tek posle ne znam koliko desetina godina.Sad ovaj 577p lici na savremenu masinu po svemu

danijella
26-01-12, 13:28
Pa vlado nemoj zaboraviti da smo bili deceniju pod sankcijama pa bombardovanje pa promena vlasti .....I daleko je on od savremene mašine al recimo da zadovoljava neke minimalne uslove za normalan rad.

Vlada B.B
26-01-12, 13:31
e za to vreme su drugi napredovali ,a ovi nas kad su dosli k sebi oni nisu gledali svet,nego terajmo po starom pa sta bude

igordulic
26-01-12, 13:31
Da mu je jos menjac pod rukom a ne pod nogama,i hidraulik tj upravljanje vislje bilo bi idealno.

Bubu
26-01-12, 13:38
Takav 577 kakav se sad prodaje je bio prikazan u IMT katalogu iz 1987. godine s' tim da vrata nisu bila potpuno staklena i otvarala su se redovno kao kod vecine IMT traktora, prednja vuca je bila sa kardanom sa desne strane i limarija je bila ona koju zovemo novi tip sa onim jakim okvirom napred, ima mokro kocenje i pojacan hidraulik kod je te iste godine Rus i dalje bio sa malom bombarder kabinom.

Pre neku godinu u Banatu sam video 560 DV '90 godiste u fabrickom stanju sa mokrim kocenjem, pojacanom hidraulikom i kabinom dignutom od menjaca.

To sve je samo dokaz da su projekti na vreme bili napravljeni ali zna se sta se desilo sa fabrikom i kao prvo u kakvoj krizi i pod kakvim sankcijama smo bili 90-ih godina i kako su nam lupali packe da bi drugi mogli da prosperiraju.

Istina, kod starih Rusa u kabini je malo tise i toplije nego u 577 ili Rakovici zato sto stub hidraulike ublazava buku motora a kabina je koliko-toliko zadihtovana. Ali, ko je krupan kao ja ili ko je klaustrofobican tom nece biti bas lepo.

http://img259.imageshack.us/img259/1899/dsc00351i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/259/dsc00351i.jpg/)

pocerina
26-01-12, 13:39
Mozda moze menjac pomocu poluga da se prebaci sa strane, mislim da je tako nesto na onim velikim Ursusima i Zetorima..

Vlada B.B
26-01-12, 13:40
Bubu
Al vam cuci ,al jedaret >:({

Bubu
26-01-12, 13:48
Jako cuci. :) Volan mi kod stomaka, oko desnog kolena su mi sve rucke od hidraulike, kardana i rucne pa kako pomerim nogu jednu moram pomeriti jedino leva noga nesta ne dira. Treba samo da vidite proceduru za ulaz i izlaz..

danijella
26-01-12, 13:52
Da mu je jos menjac pod rukom a ne pod nogama,i hidraulik tj upravljanje vislje bilo bi idealno.Upravljanje hidraulikom je na pravom mestu a upravljanje sa pomoćnom hidraulikom za spoljne potrošače je na boljem mestu nego na MTZ samo što je pomoćna pompa puno slabija od ruske i to je loše na IMT-u. Ručica menjača nije baš najsrećnije rešenje možda je zgodnije sa strane al opet ovako možeš da uđeš u traktor i na desna vrata pa ajd ....Lkl{{http://i42.tinypic.com/21engbb.jpg

zrine892
26-01-12, 13:52
@Zrine 892 ; Kako Imt nije ništa promenio?Zašto lupaš gluposti?Ppromenio je prednju vuču,promenio je menjač(sad je potpuno sinhronizovan),promenio je kabinu,promenio je hidrauliku,promenio je kočnice (sad su "mokre") i sve su promene na bolje!Pa šta hoćeš više od jedne fabrike koju rođena država sistematski uništava!A šta su MTZ-ovi promenili?

Promijenila je ono što sam nabrojio. Pa čak i više od toga. Nije mi se dalo pisati o tome...
Koliko sam ja čuo za te mokre kočnice nije se nešto pokazala. Prednju vuču su napravili jer su imali automatsko paljenje i gašenje na IMT-ima.
A šta misliš da u Bjelorusiji sve krasno ? I tamo je bijed i jada. Možda čak i gore nego ovdje kod nas. Samo mi nismo svijesni toga.(malo sam ošao u off topic )
Ali eto oni uspijevaju i dalje proizvesti traktore...

Bubu za to što pričaš podignute kabine, menjač ovaki, prednja vuča onaka. Za to se sve masno moralo dodatno platit ?

borko jagodinac
26-01-12, 14:09
Ja imam rakovicu 65 od 86 godine, ali planiram u bliskoj buducnosti da uzmem rusa, imam zemlje gde rakovicom mogu da orem prvom bez problema, ali imam gde mora treca spora i to kuka traktor kad ore, tako da planiram da uzmem rusa jer gledam ove koji imaju zavrsavaju posao bez problema. Jedan prijate;lj je imao r76dw i gledao sam kako ore sa njom, dosta bolje podnosi i brze radi nego r65 sto je logicno, ali i on je prodao i uzeo dva rusa.
Tako da moje mislje nje isto ide 1.MTZ 2.IMT 3.IMR ali to je samo sto se tice oranja, za druge stvari rakovica mi je mnogo btrza i okretnija.
To je moje misljenje i ako posedujem rakovicu 20 i kusur godina

grunt
26-01-12, 14:24
Ova tema mi sve vise lici na temu zatvaranje zimske brazde:lol:niko ne kaze imt je bolji od belarusa zbog toga i toga i belorus je bolji od imta zbog toga i toga.Meni se licno naj vise svidja Zetor 7245 ufff8)http://www.gamemoding.com/farming-simulator-2011/tractors/zetor-7245.html

mirko 015
26-01-12, 15:00
A dobra je ova prica o udobnosti traktora,ja se stvarno pitam zasta vama sluze traktori.Ako ocete udobnost lepo kupite auto pa na drum i gas,a traktor je traktor.Najbolje resenje je lepo da svi skinete kabinu i tako da terate i svi traktori ce biti isti po udobnosti i buci.

borko jagodinac
26-01-12, 15:12
Ova tema mi sve vise lici na temu zatvaranje zimske brazde:lol:niko ne kaze imt je bolji od belarusa zbog toga i toga i belorus je bolji od imta zbog toga i toga.Meni se licno naj vise svidja Zetor 7245 ufff8)http://www.gamemoding.com/farming-simulator-2011/tractors/zetor-7245.html

Pa ne znam sta bi neko trebao da kaze. Npr: Rakovica ima bolji hidraulik od imt-a, ali zato kod MTZ-a je jos bolji ili IMT 577 je dosta brzi od rakovice i tako nesto.
Svi znamo zasta nam traktori prvenstveno sluze i na kojim poljima ih mozemo uporedjivati, ja sam samo naveo u oranju sta je bolje, a za ostale operacije isto koji je bolji
Bez ljutnje >:({

Farmer II
26-01-12, 15:30
Jedan poznanik i neki njegov rodjak su se pre 2 godine opremili sa 2 imt 577 dv (znaci svako sebi po jedan, da ne bude zabune), bio onaj popust od ministarstva. Elem , u prici ih hvale:-X,... ali sam od drugih ljudi cuo da se kaju::namigivanje::, cim su ih doterali, posle par dana vec su dolazili serviseri, nisu hteli da dizu poluge, pa su valjda menjali pumpu,dalje, hladnjak procureo i isteko antifriz, serviseri im rekli da mogu da im zamene hladnjak, ali je istog kvaliteta ko i taj sto je procureo:lol:, pa je bolje da stave od nekog drugog proizvodjaca o svom trosku ...instalacija im nije radila ko svet, a jos su bile probne table na njima....

Dakle, ako su iste ili slicne pare u pitanju, uvek bi dao prednost rusu 82.1(zadnji put kad sam zvao cena je bila oko 18000e). Da bi kupio imt 577 morao bi da bude znatno jeftiniji , a i onda bi se premisljao debelo.

MONTOYA
26-01-12, 16:18
pogledajte malo cene polovnih traktora i sve će vam se kasti......

toni soprano
26-01-12, 16:35
komedija od teme :lol: ja moj 577 iz 82god. necu nikad da prodam to je no1 traktor iz imt-a vozio ga po reci voda u kabinu ulazila,vucem 3 prikolice kad berem kukuruz imam toliko toga da napisem o tom traktoru neznam sta bih pre... imam i dva 539 a vozio 549,558,560,565,5106,5135,5136. svi su oni ok ali 577 je u svemu i svakom pogledu najuskladjeni sa snagom,prenosom hidraulikom i brzinom 45km\h za manu ima siroke gume pa je problematican na snegu dubokom blatu,kocnice su im problematicne jer ulje nagrize gumice zbom manje upotrebe zimi... a buka u kabini jeste preterana ali tapaciranjem bi se to smanjilo. rusima kabine pravi neka strana firma iz neke druge drzave a da ih rusi prave nebi bili daleko bolji od nasih kabina.. rakovicu nikad nebih kupio ni uzeo dzabe da mi je daju. kod nas u selu je koriste za sejanje kukuruza zbog brze hidraulike i okretljivosti... ja za to koristim 539 i sve lakse radove. po meni imam najbolje izbalansiran vozni park za potrebe domacinstva za obradu do 30hektara.Lkl{{

igordulic
26-01-12, 17:09
Hmm udobrnost da nije bitna,pa kome nije bitna nek ubaci panj pa nek sedne na njega i radi eto taman ce mu ostati sediste da dobije koji dinar,i sigurno nece provesti po 1000rc godisnje u traktoru.
A to za auto kolko vozis auto vozis ga duze ako ides na neki odmor i slicno,drugacije retko ko vozi vise od 5-6 sati u autu dok u traktoru provedes 5-6 sati ko od sale.

milan 87
26-01-12, 17:13
a kolika je potrosnja u oranju. * *577. ** rakovica 76 * i belarusa 82. * * * *dali neko gleda na tome koj najmanje trosi? pa onda se odluciti koj kupiti.

North ARMY
26-01-12, 18:58
Ma IMT 577 star 30 godina i MTZ star 30 godina ima IMT da ga pocepa k'o svinja mastan dzak,po udobnosti je mama spram rusa,preglednost,hidraulika,boja,sediste,podesiv volan,2 sirine guma ma sve ide u korist sedmice. Sedmica je baabo.

Farmer II
26-01-12, 19:06
Pa to sve sto si napisao je uglavnom zbog kabine, rus je neudoban zbog te male kabine i sediste je lose ...preglednost, opet zbog kabine.hidraulika kod rusa je bolja, + prisilna...boja , pa oba su crvena, ....

North ARMY
26-01-12, 19:09
Al je IMT crveniji.
Jesss dobra hidraulika na rusu i zato ga neke komsije vole kad dodju sa njive ostave podignut prikljucak i ujutro se samo poslepaju ne moraju da kupuju akumulatore i pale na kljuc,plus za rusa. Lkl{{

Farmer II
26-01-12, 19:14
Nisam mislio na tu kandzu, ali je i to dobra stvar(izuzetno dobra), vec na mogucnost prisilnog rada.

North ARMY
26-01-12, 19:18
Mnogo cesce zatreba plivajuci hidraulik u oranju nego prisilno spustanje,ne znam sem za oranje za sta se i koristi tj nikad nismo imali potrebu za njim.

malaksalo
26-01-12, 19:29
Danas smo mogli da probamo i uporedimo ali clanovi nisu doterali limuzine.Verovatno bio velik sneg i jaka zima pa nisu mogli da upale.

North ARMY
26-01-12, 19:31
I IMT ima napred bolju sasiju za PH da me Malaksalo na to nije podsetio sad bih zaboravio. Lkl{{

Farmer Bob
26-01-12, 20:11
Ma IMT 577 star 30 godina i MTZ star 30 godina ima IMT da ga pocepa k'o svinja mastan dzak,po udobnosti je mama spram rusa,preglednost,hidraulika,boja,sediste,podesiv volan,2 sirine guma ma sve ide u korist sedmice. Sedmica je baabo.Koja sedmica ima podesiv volan?POgotovo stari tip...nedaj Boze.....nemam,ali sam vozio Torpeda 75.Sedis,ledja naslonjena nazad,preglednost....sto se tice vozaca sve je u prednosti.E sad,ovo ostalo je nesto drugo.Mada da vam,kazem.POsle celodnevnog oranja,izadje umoran covek i iz Rusa i iz IMTa.Tako da....na ovu temu mozemo do sutra.Pozdrav svima..... >:({

Matic
26-01-12, 20:29
Stari tip ima podesiv volan.Novi nema a ne znam kako je to urađeno na P modelu.

danijella
26-01-12, 21:05
Na P modelu nema podesiv volan ali ga imaju ovi 2050... zapravo cela instrument tabla se pomera,odlično rešenje!

Vlada B.B
26-01-12, 21:25
Stari tip ima podesiv volan.Novi nema a ne znam kako je to urađeno na P modelu.
A kako se podesava?

Matic
26-01-12, 21:28
Podešava se po dubini.

Vlada B.B
26-01-12, 21:31
A jel to onaj 577 sa onom kabinom sto ima ciradu pozadi?

Matic
26-01-12, 21:35
Jeste taj.Stari tip.Imao sam ga pa znam mada nismo to nikada koristili ali je radilo.

Vlada B.B
26-01-12, 21:43
Ma IMT 577 star 30 godina i MTZ star 30 godina ima IMT da ga pocepa k'o svinja mastan dzak,po udobnosti je mama spram rusa,preglednost,hidraulika,boja,sediste,podesiv volan,2 sirine guma ma sve ide u korist sedmice. Sedmica je baabo.
Kakva mama moze da bude po udobnosti kad je na stari tip kabina otvorena na sve strane,a na starom rusu je kabina cela.kod mene u selu ima nekoliko takvih 577 i kad ih voze samo i glave vire iz kabine.
Ne znam ....mene bi bilo strah da se vozim u tom traktoru.Sta ako mu se odvali sediste pa ispadnem kroz tu ciradu pozadi i jos ako orem ima odma da me plug zaore :lol: (Naravno mala sala,valjda se niko nece ljutiti):lol:

malaksalo
26-01-12, 21:48
"Koji je to traktor bolji od IMT 577"...

Vlada B.B
26-01-12, 21:49
Bolji je 577p

German hunting terrier | Jagdterrier