IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imt 577 posjedujem tako da on može definitvno ići na prvo mjesto.
Precizan hidrulik, motor živ ,odlično pali zimi, voziv jeftin za održavanje i jak i nije neki potrošač...
 
Mtz 82 je daleko ispred po svemu i nemoze se porediti em jaci,izdrzljiviji,udobniji i da ne nabrajam vise nema smisla.
 
Srdjane, Bubu:

577 oce i te kako da otkine prednju poluosovinu ko od sale pogotovo u oranju i to znate gdje? U oranju uvratina se to desava 80% slucajeva. zasto, zato jer uvratine imaju malo rahle zemlje, malo tvrde, malo rahle, malo tvrde (tamo gdje je plug ulazio u brazdu) i problem se desava samo sa automatskom ukapcalicom jer prednja vuca ne radi, pa kad zadnji tocak dodje u mekse, malo se okrene, pa prednji zagrize, pa popusti, pa zagrize, pa popusti i stalno cima po prednjem pogonu i poluosovina puca kao staklena. Nea veze skretanje s ukljucenom prednjom vucom, nego samo oranje uvratina gdje "automatika" cima prednji pogon malo previse i tu dolazi do loma.

Kad je rucna ukapcalica, ona stalno prednji pogon drzi "nategnutim" i nema cimanja po poluosovinama i slicno.

Brene s automatskom ukapcalicom kubure na kardanske zglobove u prednjem pogonu, zbog istog razloga. kad se prepravi na rucno, samo gas i nema problema.

Samo da napomenem da nije bez vraga mjenjan prednji pogonski most na 577 (prvo je kardan za pogon prednjeg pogona isao s jedne strane a na novijim modelima ide s druge ne mogu se sjetiti koja je koja, mislim da noviji imaju desno.) Ovi nanoviji sad imaju prednji trap s Brene i tu su napravili pun pogodak i uz uzdignutu kabinu i full sinhro mjenjac od 577 napravili traktor za pozeljeti. istina da su okasnili 20 godina, ali nema veze, jednog dana se i ja radujem takvom traktoru i takav novi 577 za dorucak pojede bilo koji 820 a rakovicu ne trpam u isti kos cak ni s rusom (neka se nitko ne uvrijedi, moje vlastito misljenje je da rakovica i torpedo bolje da su pravili samo motore i toga se drzali da bi bilo bolje...)
 
Nekoliko članova ovog foruma a pojedini su čak i vlasnici MTZ 82 ili 820 su mi rekli da 577 DV u oranj je bolji od 82-ke i pored tih 10 ks a tek 892 može da mu parira...
Kod mene u selu ima jedan 820 koji koristi plugove 756.3 iste kao što sam ja vukao sa 577 i kad smo pričali o potrošnji uvek je prilično više trošio,da ne spominjem koliko.... a ništa brže ne uzore hektar nego ja sa slabijim traktorom i bez DV
 
Što bi rekao jedan moj kolega za staru 82 ;il on u radionicu il ja u bolnicu.Izvinjavam se za :off_topic:
Inače glasam za 1.mtz820 2. imt577 3.imr76.
 
Srdjane, Bubu:

577 oce i te kako da otkine prednju poluosovinu ko od sale pogotovo u oranju i to znate gdje? U oranju uvratina se to desava 80% slucajeva. zasto, zato jer uvratine imaju malo rahle zemlje, malo tvrde, malo rahle, malo tvrde (tamo gdje je plug ulazio u brazdu) i problem se desava samo sa automatskom ukapcalicom jer prednja vuca ne radi, pa kad zadnji tocak dodje u mekse, malo se okrene, pa prednji zagrize, pa popusti, pa zagrize, pa popusti i stalno cima po prednjem pogonu i poluosovina puca kao staklena. Nea veze skretanje s ukljucenom prednjom vucom, nego samo oranje uvratina gdje "automatika" cima prednji pogon malo previse i tu dolazi do loma.

Kad je rucna ukapcalica, ona stalno prednji pogon drzi "nategnutim" i nema cimanja po poluosovinama i slicno.

Brene s automatskom ukapcalicom kubure na kardanske zglobove u prednjem pogonu, zbog istog razloga. kad se prepravi na rucno, samo gas i nema problema.

Samo da napomenem da nije bez vraga mjenjan prednji pogonski most na 577 (prvo je kardan za pogon prednjeg pogona isao s jedne strane a na novijim modelima ide s druge ne mogu se sjetiti koja je koja, mislim da noviji imaju desno.) Ovi nanoviji sad imaju prednji trap s Brene i tu su napravili pun pogodak i uz uzdignutu kabinu i full sinhro mjenjac od 577 napravili traktor za pozeljeti. istina da su okasnili 20 godina, ali nema veze, jednog dana se i ja radujem takvom traktoru i takav novi 577 za dorucak pojede bilo koji 820 a rakovicu ne trpam u isti kos cak ni s rusom (neka se nitko ne uvrijedi, moje vlastito misljenje je da rakovica i torpedo bolje da su pravili samo motore i toga se drzali da bi bilo bolje...)
Damu nebude malo preveliki zalogaj ?
Nekoliko članova ovog foruma a pojedini su čak i vlasnici MTZ 82 ili 820 su mi rekli da 577 DV u oranj je bolji od 82-ke i pored tih 10 ks a tek 892 može da mu parira...
Kod mene u selu ima jedan 820 koji koristi plugove 756.3 iste kao što sam ja vukao sa 577 i kad smo pričali o potrošnji uvek je prilično više trošio,da ne spominjem koliko.... a ništa brže ne uzore hektar nego ja sa slabijim traktorom i bez DV
Dosao kod mene jedan cika sa 577 da proba moju tanjiracu i probo , spicioga 2 direkt i kaze decko ja je izgleda vucem brze od tebe al opste nije zagledao da je vuce 5cm a ja je vucem konstantno preko 15cm neretko da se lezaji vuku po zemlji
 
Definitivno moja dilema 577dv ili MTZ(892 ili 820). Volim imt, ali .... Bojim se buke, jer mislim da sadasnji 558 je manje bucan od 577. I verovatno DV kod IMT je slabija nego ruska. Gledao sam jesenas kod nas u selu 577 DV sa vucnom tanjiracom na asfaltu mu ona izgleda kao prevelik zalogaj, nisam ga gledao u radu.
Sto se tice MTZ potrosnja me odvraca sa sadasnje 12-16 litara mi se ne ide na 20 sigurnih. Kazu buka neuporedivo manja, samo nisam razlucio ima li kakve razlike u potrosnji 892/820 koja je znacajna za spominjanje. Ovi traktori kod nas oru sa dvobraznim plugovima.
Rakovicu ni ne spominjem najbolja stvar na rakovici 76 je motor, ostalo nije vredno usporedbe.
 
Ma kakav imt da se meri sa belarusom nema smisla ni po ceni novog ceni delova tezini,masine menjaca u oranju ima perfektan izbor brzina tu nema price!jedino sto cenim kod imt-a je fini hidraulik i nista vise imao sam imt-a dug niz godina.
 
Oba su dobra , za imt ako je manuelno ukljucivanje p.vuce ne strada ni ona , motor moze izgurati i preko 10 000 rh novije kabine su verovatno tise , bolje se ponasa na putu od mtz , meni se u radu sa V tanjiracom nesvidja opste cak je i za MTZ velik zalogaj .
Za oranje dosta zavisi od zemlje , pluga i stelovanje pluga (od kad sam kupio meni dobar plug i bastu 2ara orem sa velikim traktorom i plugom )
 
U nazivu teme ste zaboravili da napisete "u ravnici"Vidim da svi pljujete Rakovicu a vecina nikad u zivotu nije sela za taj traktor.Cast izuzecima:ppozdrav:Nekazem da je idealan,ali dali ste se ikad zapitali zasto pola Srbije vozi Rakovicu,bilo koju.
Naziv teme je mesanje baba i zaba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh