Cena sireva i kajmaka kod vas u kraju

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.339
Lokacija
Krusevac/Beograd
Pošto se moji bave proizvodnjom polumasnog, belog, kravljeg sira, koji se zove brzi ili sir na 24 sata a dobija se od 5-6l mleka interesuje me kakva je cena kod vas? Kod nas na pijaci ide po 250 din za kg. Kajmak je oko 450 do max 500 ali slabije ide u zadnje vreme. Da li se kod vas sir kupuje na pijacama i koje vrste?
 
Na pijaci sir 250 din/kg, a ja kao i Branko dobijam po 200 od prijatelja iz Vojke ::namigivanje::, kajmak je oko 450.
 
Neznam za kačkavalj jer se u Kruševcu ne pravi po selima. Ima ga jedino iz mlekara ali je i to više žuti sir za topljenje koji ide za pizzu ili sendviče. Najpoznatiji je od Eko-mleka iz Kaonika, inače njima kod mene svi i predaju mleko, najpošteniji , čak daju i stimulacije.
 
Na Zaječarskoj pijaci u ponudi su više vrsta sireva i to sitan torlački sir,srpski ili brzi sir i vlaški mlad ili star sir i cena se kreće od 200 do 300 dinara. Mi pravimo prevreo vlaški sir u filije (kriške) koji se čuva u surutki, pravi delikates i njegova cena je 280-300 dinara.Ali usled velike ponude sira u zadnje vreme i slabe kupovne moći građana prodaja slabo ide. Ljudi kupuju po 2-3 filije nemaju novca ni za 1 kg. STRAŠNO. ::sramota::
Kajmak se u mom kraju ne proizvodi tako da pravimo punomasni sir.
 
Kod nas sir 150 a kajmak 350...kupuju i neki od seljaka vece kolicine za 100 pa teraju za Beograd.
Na Ubu nekad na pijaci moze da se nadje i za 100din.
 
To si u pravu!Pozdrav,kod nas dolaze nakupci iz Ljig-a ima ih par i prodaju taj sir po 200 a nas je 230-250
jer je punomasni ni kod nas se ne pravi kajmak. ::lose::
 
- Beli sir (obrano mleko): mladi 200 din/kg, stariji 250 din/kg.
- Kajmak: mladi 400 din/kg, stariji 450 din/kg.
Proizvode se u Rađevini (okolina Krupnja).

Povremeno se pojavljuju i proizvodi sa Tare (Bajina Bašta) i petkom iz Republike Srpske (leva obala Drine, od Šepka do Janje).

Na pijaci je stalno prisutno svega 3-4 prodavca, kupaca je malo iako je kvalitetan beli mrs.
Treba pomenuti da se sve više beli sir kupuje u marketima.
 
Krajem aprila, u Loznici, na Novoj Zelenoj pijaci, otvorila je prodavnicu privatna mlekara iz Ljubovije (Azbukovica).
Prodavnica je opremljena savremenim uređajima za prodaju belog mrsa.

Cene mleka i belog mrsa:
~ pasterizovano mleko, litar (2,8% mm) - 43 din.
~ jogurt, litar (2,8% mm) - 62 din/lit.
~ sitni sir* - 160 din/kg
~ stari beli sir u salamuri* - 220 din/kg
~ polutvrdi sir* - 380 din/kg

* Posle zrenja, proizvodi su upakovani u vakuumsku ambalažu.
 
KOd nas u branicevskom okrugu mladi sir je 200 din. a stari 250 din. kanmak 300 din.
 
Nazad
Vrh