Koji traktor koristite?

Ja koristim IMT549 89g,LTZ60 TORNADO 2002g i MTZ 1025.2 2008g. :cao:
 
IMT 558, '74. Sve radi dobro osim alnasera i kocnica. Alnaser je previse spor (tako je napravljen), po malo hladnijem vremenu (ispod 10-15 stepeni) potreno je 3-4 puta grejati motor da bi upalio. Kocnice ili slabo koce pa treba da se gaze svom tezinom, ili blokiraju na najmanji dodir.
 
vasulj je napisao(la):
IMT 558, '74. Sve radi dobro osim alnasera i kocnica. Alnaser je previse spor (tako je napravljen), po malo hladnijem vremenu (ispod 10-15 stepeni) potreno je 3-4 puta grejati motor da bi upalio. Kocnice ili slabo koce pa treba da se gaze svom tezinom, ili blokiraju na najmanji dodir.

To ti je takav motor. Ja imam Tamića sa takvim motorom. Iznad +5 pali bez ikakavih problema a ispod toga, što hladnije to jadnije. Na -5 pali samo na štanglu+traktor.

mityoo je napisao(la):
2 kom Zeke 6911 i 7245 i Ursus914

Koje je snage taj Ursus, i koliko je težak?
 
U saobracajnoj pise 57.7 kw, po kataloskoj specifikaciji je 61.1 kw a kod nas kazu da je 90 ks! Pa ti biraj sta ti se vise svidja! :sta: :D Tezine je 4400 kila+ tegovi cca 5000 kg. Motor je sa delovima za turbo varijantu (prosle godine radjena generalna) samo jos treba da kupim turbo kad bude ::novac::da bih dobio kojeg :sjasi: Vise (74 kw ili ti 100ks)
 
Ma ne pitam da ga prodaš. :D
Nego me intersuje Ursus od 120 ks, pa čisto da znam kolika je moguća cena.
 
Moze naci i jeftinije pa malo srediti i onda barem znas sta je ugradjeno!
 
Zdravo Forumasi ja se iskljucivo bavim ratarstvom imam IMT-558 iz 1972. godine i jos me sluzi kao prvog dana iako ima 5542 rh. Planiramo da uzmemo nesto jace uz njega da imamo dobar tandem
 
Pozdrav i tebi druže :ppozdrav: 558 je jedan od najzahvalnijih IMT modela i nije ni čudo što dobro služi, služiće on tebe još dugo! :sreca:
 
Kum i ja imamo 6 torpeda jednu 90-tku sa prednjom vucom,tri 75-tice sa prednjom vucom,40-tku i 48-icu. :osmeh:
 
eto posto sam novi clan i ja da pedstavim svoj vozni park 577 dva kom 585 i539 i mogu vam reci da sam jako zadovoljan sa imtejcovima posebno sa 577
 
Nazad
Vrh