Koji traktor koristite?

@cugi.......uslikacu zetora i postavicu. Evo malo istorije o tom Zetoru: Deda ga je kupio 1979 god. Prvih godinu dana je isplatio samog sebe. Kod mene u selu je u to vreme postojala velika fabrika stocne hrane i koncentrat se vozio svaki dan za Padinsku skelu a u povratku vestacko djubrivo iz Panceva. Napravio je 3500 radnih sati (95% u transportu) u prvoj godini. Prva generalka mu je radjena na 13000 hiljada moto casova. Od tada mu je radjen motor josh 3 puta ali nikad vishe mu motor nije bio kao fabricki. Zadnji put je radjen pre 2-3 godine i proletos je poceo opet da mi trosi ulje iako ne radim teske poslove sa njim. Najtezi posao koji sada radi je spartanje sa sestorednim spartacem.

@mladen.......Fiata smo kupili pre 2 godine. Generalka motora mu je radjena 4 god. pre nego sto smo ga mi kupili sa delovima iz Austrije. Prezadovoljan sam sa njim. Mnooooogo jaka mashina. Zahvat tog pluga je 160 cm ( 4 x 40 ) i vuce ga dobro. Potrosnja mu je 15-16 litara/KJ sto nije mnogo za ritsku crnicu. Nisam imao kvarova na njemu jedino sada mi pravi probleme greje mu se ulje u hidraulici i posle par sati rada sporo dize plug. Sutra planiram da mu skinem hidraulicnu pumpu da vidimo sta se desava. Inace plug je tezak 1450 kg. Belarus je po meni uvek bio fantastican orac, ali je ovaj jaci u brazdi. Ide bolje sa 4 x 40 nego MTZ sa 2 x 35
 
Moj 533 78god i ~8500hr bez generalke i 560 89god ~3000hr inace njig dvojica rade mojih ~15kj i nesto malo kad pomognemo komsijama
 
ujakov 560 '86 pre prvog osvezenja(menjanje karika) motora imao oko 5500 radnih satito je bilo 2000god.od tada pa do 2007 je radio jos 2500 rc pa mu je uradjena kompletna generalka i sad ima oko 1500 posle generalke al prave generalke sve u motoru je novo!
 
e takav 560 ima i moj ujak 87god i radjena mu je isto prava generalka i posle nje radi vec 6god po 20 jutara godisnje ima istu takvu kabinu
 
Ja koristim ruse i zadovoljan sam sa njima,planiram da uzmem novog 820 i ursusa od 120ks,a takodje koristim i imt prva serija 539,to je traktor bez kojeg se nemoze,radi mi sve radnje sem oranja i transporta,u sustini se ferdza negasi.
 
North ARMY je napisao(la):
Moj 533 78god i ~8500hr bez generalke i 560 89god ~3000hr inace njig dvojica rade mojih ~15kj i nesto malo kad pomognemo komsijama
Nije li malo mala tanjirača od 20 listova za taj traktor .
 
Imam rusa 820 ravan most,560 1990 godiste sa 4400 sati i fergusona 1984 sa nekih 5500 sati na ova dva zadnja nista kod motora nije radjeno i za sad su ok.slike rusa ste videli na temi o njima, a ova dva jos nemam naslikana tako da cim to obavim eto i njih na forumu.
 
IMT 533,i ovaj mali steyr za kosenje a bogami bez problema kupi i seno(sunce).
 
@kiki tu tanjiracu mi je dao ujak iz bg-a kada mu je umro tata na selu a on nema vremena da radi zemlju,inace je tanjiraca prodana ovih dana
inace kad treba tanjiraca uzmem od drugog ujaka od 24 koja je taman
 
Vukao bi tvoj 560 i od 28 listova . Ja sam imao od 24 pa sam pravio nove osovine i proširio je na 28 . Usput sam je i remontovao , peskirao i ofarbao i sad sam miran neko vreme (bar tako mislim). :cao:
 
jbg malo off-a jeli ima ko setvospremac da prodaje?? meni do 2.40

ma mojih ~15kj sa 533 i 560 i ujak njegovih ~20 koje... sa 560 uradili ci konjima :haha: :ppozdrav:
 
Moj savet kupi i veći spremač motike možeš skinuti ( a i teži su ), a kasnije kad kupiš veći traktor imaš spremač . Razlika u ceni nije neka i nemaš posle cimanja prodaj/kupi , menjaj.
 
aaa traktor se nece menjati nikad,ali bukvalno cale radi ovo sto ima vec 100g i to me jaako ljuti,ako ne nadjem posle skole posao da imam platu bar danasnjih 800e eto mene u profi poljoprivredu :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja koristim Rakovicu 65 i IMT-542. Obradjujemo oko 20 kj zemlje. Rakovicu sam kupio pre dve godine i uopste nisam zadovoljan njome. Motor nema dovoljno snage, tako da cemo je uskoro otvoriti da vidimo sta je unutra.
Takodje, u oranju je ocajna. Nije problem sa hidraulikom kao sto vecina smatra, vec sa proklizavanjem. Da ima prednju vucu i tegove situacija bi bila sasvim drugacija. Korisimo imt-755 plugove za oba traktora ali 542 nikada ne proklizava dok je Rakovici cesto potrebna blokada.
 
a jbg neki dam mi teca objasnjavao da rakovica ima vise snage od mog 560 je ima neke reduktore...(objasnjavao mi on strucno ja zab) i kaze da pre u transportu proklize moj nego rakovica i da je ona jaca,jedino joj fali kg....
 
Nazad
Vrh