Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

didi je napisao(la):
Ajd vi Zrenjaninci se malo raspitajte jer sam čuo da kod Vas ima nekog 18-56-0 koje nije skupo.Priča se da mu je cena oko 2900.Javite šta saznate.
18:46:0
 
Ako ti je zemljiste u minusu sa kalijumom ili ako sejes repu nije puno.
 
Dobro je ali steta je dodavati kalijum ako ga ima u zemlistu viska . Bolje onda 3x15 ili 8 24 16 posto je fosfor vise u deficitu nego kalijum.
 
Uglavnom njive na kojima se ne gaji secerna repa nemaju manjka kalijuma, tu najvise fali fosfor...
 
kod mene ruska 3x16 28,9din
a u mlinu gde cuvam zito (valda)fertilov dap 18x46 28,5 din ili zamena 2,8kg starog zita ili 3kg+pdv novog zita
e sad to mi u novcu nesto jeftino u odnosu na godinu dve ranije a cesto se moze cuti da je djubre loseg kvaliteta pa uz to jos kao i subvencija(koju mora neko platiti) pa se bojim da cemo kupovati kamenje i pesak u tim vrecama :sta: :zli:
 
e rekreativac za kvaliteta djubriva mozes kod meni da vidis cist primer,ove godine na na pola vinograd stavili grcko djubre 10-20-30 kupljen u grckoj, na drugoj polovini 10-20-30 grcko kupljen kod nas,vrece su iste, cena je minimalno veca u grckoj.Isto tako i zastita je napravlena tako ,i kristalno djubrivo ista firma kupljen kod nas i u grckoj.Poceo prvo sa berbom ono sta je kupleno kod nas, odnesemo u ladilnik grozde normalna velicina, kad drugi dan kad smo odneli ono kupljeno u grcka magaciner je skocio irekao da danas ne prime modre slive.Pred berbe dosao je agronom koj prodaje to djubre i kaze nema vrske tamo si stavio vise a tamo manje, tamo je jaca zemlja tamo je slaba ja mukazem da u pravo si ja se ne razumem u kilazi i tako bacam pa kad sam dosao do polovine sam se premorio i otisao kuci, tako je i izgledala razlika u kvalitetu.
 
linz austrija NPK 15-15-15+2s 26,50; fertil NPK 15-15-15 27,50; fertil NPK 8-16-24 30,70; ruska NPK16-16-16 31,00
 
Danas sam cuo da DAP vise nepakuju posto nemaju sirovina vec ce po istoj ceni biti MAP.
 
Nazad
Vrh