Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Mislim da je ta ruska 3x16 odlično đubrivo.
 
Da. To što mi se najviše svidelo je da se sa vrlo malo vlage đubrivo istopi.
A ne kao domaće kada se ore a ono se izoravaju granule đubriva.
 
'El se pojavilo negde to subvencionisano djubrivo? Po kojoj ceni i koja formulacija?I kad vec sve zavrsavam upitnikom, 'el zna neko posto se moze naci map po maloprodajama?
 
Nisam upoznat sa cenama u maloprodaji ali ti savetujem da sacekas .Kako smo racunali subvencionisan map ili dap ce biti oko28-30 din kod nas u zadruzi,i mocicemo da ga platimo sa robom koja tog momenta bude stigla /psenica,suncokret,industrijska paprika/
 
dana 05.08.2009. godine počela je prodaja mineralnih đubriva preko „Produktne berze“ u Novom Sadu. Mineralna đubriva su regresirana sa 10.000 din/t.
Sve super, samo nemam pare za 25 t... :/
 
Pa kad neznam tačne cene, ni proizvođače, ni to dal se može kombinovati (KAN, NPK, UREA)...sutra ću zvati berzu, jer rade do 13:00
 
Nisam mislio na tvoj post Kroky nego na sajt ministarsva, berze itd. gde nisu navedene cene i kako se plaća dali tih 10000 odbijaju od cene ili naknadno se vraća preko trezora kad-tad... :sta: :sta: :sta:
 
I ja sam načisto zbunjen, koja su đubriva u opticaju, kako se plaća, ko će da vrati tih 10 k i kada, jel može da se kombinuje npk i urea, npr...za sada znam samo da se mora uzimati 25 tona, ne mož manje....bem ti ovakav poso :nono:
 
Kod mene ce Zadruga da organizuje taj posao da bi i ljudi kojima netreba 25 t mogli da dodju do tog djubriva.
 
Azotara NPK 15:15:15 = 24900 din/t

I nemože se kombinovati, cela 25 t mora da bude ista formulacija
 
u zrenjaninu preko medana " produkt" map 3350 ,dap 3150
ima i 3x15 po 2950sto mi je mnogo
sad sam zvao berzu u ns
suboticko: 3x15 -24900 , 12 52 0 -28696 , 10 46 0 -23858

fertil : 3x15 -25150 , 11 52 0 -29170 , 18 46 0 -27160

mozda bude i jeftinije. cene se mogu promeniti svaki dan
 
Ja sam kupovao lane,nego isto se moralo uzeti 25 tona pa koji ce mi kur..i ove godine,jos sto sam u pdv-u pa mi racunaju kolko sam kupio i kolko mogu potrositi...inace isto misljenje sam imao i tada i sada na kurvaka su doneli tu uredbu moglo se po meni uzimati i 10 tona a ne 25...sta ce nekom ko nema 100ha zemlje tolka kolicina.Pomogli su puno kolko su mogli,i taj ministar seronja
 
Da li neko uopste poznaje nekog kupca regresiranog djubriva.Ja neznam nikoga a cak nisam ni iz one cuvene price rekla kazala cuo da je neko iz mog kraja kupio to djubrivo.Mislim da je opet velika prevara u pitanju. ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Nazad
Vrh