Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Azotarin 3x15 je 28,70 din kod nas.A Fertilov i ruski nesto vise od 36 dinara.
 
izgleda da nema.jedan oblak mi promašio pasulj za 500m.tamo gde se izručio, sve je obrij'o.gole stabljike stoje, bez ijednog lista.
ostalo nisam obilazio, al' sam se raspitao.kažu da tamo gde su mi njive, leda nije bilo..
 
Da nije to onaj sto je bio povucen iz prodaje jer nije bilo u dzaku ono sto je pisalo na njemu?
 
Negde sam procitao da za jesen drzava regresira vestak.Regresirace proizvodjace djubriva sa 100e /t.
 
Usvojena uredba o regresiranju mineralnih đubriva
Beta pre 17 satiBEOGRAD, 10. jula 2009. (Beta) - Vlada Srbije usvojila je uredbu o regresiranju 100.000 tona mineralnih đubriva za jesenju setvu 2009. godine, u iznosu od 10.000 dinara po toni, saopštilo je danas Ministarstvo poljoprivrede.

Kako se navodi, pravo na korišćenje sredstava za regresiranje mineralnih đubriva imaju registrovani nosioci poljoprivrednog gazdinstva od 25 do 100 tona i zemljoradničke zadruge do 500 tona.

Mineralna đubriva prodavaće se preko Produktne berze i trajaće od 1. avgusta do 1. oktobra 2009. godine

Cene mineralnih đubriva ne mogu biti veće od cena iz važećeg cenovnika proizvođača na dan 26. jun 2009. godine.

Proizvođači mineralnih đubriva treba da obezbede ravnomernu distribuciju mineralnih đubriva u celoj Srbiji, dodaje se u saopštenju.


(Beta, 10.07.2009)
 
Gledao sam cene na Fertilovom sajtu. 3x15 je 36.750 a 3x12 26.250. Ako baciš srazmerno više 3x12 opet si dobar 4.000 po toni. Mislim da razlika u ceni prevoza nemože biti tolika.
 
nesto smrdi u toj ceni na sajtu. cini mi se da je na produktnoj berzi cena istog djubriva ispod 30din.
ja sam isto racunao sto i ti...logicnije bi bilo da je 3x12 srazmerno skuplje od 3x15.
 
Jel bi mogao neko da mi pojasni kako će izgledati u praksi kupovina ovog đubriva preko berze?Po uredbi ja kao nosilac RPG mogu da uzmem najmanje 25 t?I koja su to đubriva koja se mogu uzimati, jel opet samo forsiraju fertil? :sta: :sta:
 
@ tarana
Logično je da 3x12 bude jeftinije jer ima manje aktivne materije (N, P i K), međutim jeftinije je nego što bi se očekivalo u odnosu na sadržaj a.m.. Sad, o čemu se radi i ko će tu koga i na koji način da zavrne nemam pojma ali neko zavrtanje mora da padne :haha:
 
sine SRAZMERNO...SRAZMERNO. kad sve svedes na 3x15 ili na 3x12, po fertilovom cenovniku vise se isplati baciti 3x12.
dakle 125kg 3x12 kosta manje nego 100kg 3x15.
 
kolege,

direktor sam sektora mineralnih đubriva u firmi koja godišnje uveze cca 10-30 000 tn djubriva iz rusije. Sledece nedelje mi stiže par hiljada tona 3x16. Ne želim da se reklamiram, pa necu otkriti svoje ime i naziv moje firme.
Po mojim informacijama, na tender za regresirano min. djubrivo su se prijavili sledeci proizvodjači: Fertil, azotara SU, azotara PA, Žitomedia i Linzer. Po mojim informacijama, najbolju cenu/ponudu za 3x15 dao je, ko bi drugi nego Fertil.
Svima koji to žele, mogu me kontaktirati putem e-maila na ovom forumu.
Citao sam cene koje ste stavljali na forumu u proteklom periodu. Nisam očekivao da se zadruge bas toliko "ugradjuju" u cenu prema ind. proizv.
Trenutno: NPK azotara SU-23 300-23 500 din/t, Fertil-24-24 500 din/tn, sesnaestica je negde oko 27 500-29 000, u zavisnosti od "starosti" robe i količine.
Koliko mi vreme bude dozvoljavalo, bicu prisutan i slobodan da Vam povremeno javim kakvu novost po ovoj temi!
Pozdrav svim dobrim ljudima!

Edit by Branko: otvorena nova tema u delu Oglasi - ponuda.
 
ja kad budem kupovao obavezno cu pokusati da vas kontaktiram :cao:
mislim da nije problem ni reklamirati firmu na odgovarajucem mestu na forumu
 
Nazad
Vrh