Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

dap mislim da se zove diamonijum fosfat...razlike gotovo da i nema, sem što je fosfor kod dap-a u pristupačnijoj formi i biljci je odmah dostupan..
 
branko a koliko je pakovanje uree kutinacke to sto si ti gledao da je jeftinije , ja sam uzimao kutinačku ureu ali džak je 40kila nije 50 kao ovi ostali sto pakuju i zato je jeftiniji džak , ako nije doslo do promena cena
 
pa jel ima nekih prednosti taj MAP ili DAP od klasične 3x 15 NPK, ovako na oko po formuli taj MAP/DAP ne sadrži kalijum, ili grešim?
 
Farmer II je napisao(la):
pa jel ima nekih prednosti taj MAP ili DAP od klasične 3x 15 NPK, ovako na oko po formuli taj MAP/DAP ne sadrži kalijum, ili grešim?
Prvo se odnese uzorak zemlje na analizu, pa sve bude jasnije.
 
jhona DERU je napisao(la):
branko a koliko je pakovanje uree kutinacke to sto si ti gledao da je jeftinije , ja sam uzimao kutinačku ureu ali džak je 40kila nije 50 kao ovi ostali sto pakuju i zato je jeftiniji džak , ako nije doslo do promena cena

Pakovanje je od 40kg. Cena se ne odnosi na džak, nego na kg. :cao:
 
dicki je napisao(la):
Prvo se odnese uzorak zemlje na analizu, pa sve bude jasnije.
sve je to ok i lepo,ali sta ako ti po analizi sleduje neka formulacija koje nema na nasem trzistu,kako se ljudi onda odlucivaju?
 
nema kombinacije koja ne može da se nađe...
pola mojih njiva je IZRAZITO deficitarno s fosforom a kalijuma ima više neko dovoljno. u poslednje 3 godine sam ih većim delom popravio.neke su dobile i po 500kg MAP-a.
 
pozdrav,
idemo pomalo u pripremu za jesen, mozemo li pomalo pocet diskutirat o trenutacnim cenama NPK, URE-e, KAN-a, AN-a...?

hvala
 
tarana je napisao(la):
nema kombinacije koja ne može da se nađe...
pola mojih njiva je IZRAZITO deficitarno s fosforom a kalijuma ima više neko dovoljno. u poslednje 3 godine sam ih većim delom popravio.neke su dobile i po 500kg MAP-a.
Ako imas viska kalijuma onda sej repu pa ce ona da ti izvuce visak! :D
 
Zemlak ,da li si video nov cenovnik fertila .MAP -390 e/t . DAP 370 e/t . Na ovo ide 8% pdv ali imas 2% rabat na avansnu uplatu.Ostale cene nisam upamtio .Bolje da si malo kasnije dobio pare za subvenciju.
 
sad vidim. maloprodajna cena 3900 metar.
šta da se radi...kad bi znao di ću pasti - ja bi' seo...
 
jel to znaci da je pojeftinilo? jel to cena u krugu fabrike(3900) juce sam gledao u prodavnici dap 4700 meter
 
Da po veleprodajnoj ceni.
Pogledajte malo dole, pa cete naci i maloprodajne.
 
Cenovnik sam video u zadruzi . Direktor zadruge kaze da ga i ja mogu dobiti po toj ceni, normalno preko zadruge, ali moram ici po njega u fabriku.
 
Ima i cena tih kombinacija ali nisam zapamtio. Ako se dobro secam 3x15 je 350-360 e/t.
 
kiraj je napisao(la):
Cenovnik sam video u zadruzi . Direktor zadruge kaze da ga i ja mogu dobiti po toj ceni, normalno preko zadruge, ali moram ici po njega u fabriku.
ako plaćaš u kešu, ne treba ti zadruga. odeš, platiš i nosiš. fizička lica ne čekaju utovar, već tovare odmah bez obzira na red.
 
Nazad
Vrh