Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

sanbo4 je napisao(la):
Je li uredu djubrivo iz FARM COMERCA. mislim, lepo upakovano, rastresito, da nije stvrdnuto. Mislim da nigde nema jeftinije, jos na kucnu adresu. Jel i fiskalni racun uredan.

Djubrivo je super , rastresito i dobro upakovano nigde ne curi i nisu dzakovi probuseni, danas sam 2 puta sve prebacio preko ruka pa sam siguran ( prvo iz kamiona na prikolicu pa posle iz prikolice u magacin.) Racun je uredan.
 
Dragan18 je napisao(la):
sanbo4 je napisao(la):
Je li uredu djubrivo iz FARM COMERCA. mislim, lepo upakovano, rastresito, da nije stvrdnuto. Mislim da nigde nema jeftinije, jos na kucnu adresu. Jel i fiskalni racun uredan.

Djubrivo je super , rastresito i dobro upakovano nigde ne curi i nisu dzakovi probuseni, danas sam 2 puta sve prebacio preko ruka pa sam siguran ( prvo iz kamiona na prikolicu pa posle iz prikolice u magacin.) Racun je uredan.
Onda nisi prosao kao ja sa NPK 8x16x24 iz secerane Senta....
Slike sve govore....Svih 12 tona je bilo skamenjeno....Naradili smo se ko magarci dok ga nismo razbacili...

345d0d4.jpg


25uipsm.jpg


347vj1k.jpg
 
Da li neko ima iskustva sakompleksnim djubrivom eurofertil plus 37, sledece specifikacije,
N 5
P2O2 10
K2O 22
CaO 7
MgO 3
SO3 16
B 0,2
Zn 0,2
Da li moze da se koristi u vocarstvu, konkretno za malinu?Prosle godine mu je cena bila 75din/kg ali mi prodavac nudi sada po 50din/kg jer ne moze nikome da ga proda! bio bih zahvalan na bilo kakvim informacijama u vezi ovog djubriva!
Pozdrav svima
 
Ja sam koristio pre tri godine bas taj eurofertil plus 37 na kukuruz. Cena mu je bila 1:2 u odnosu na 3*15.
Posto je to bilo novo djubrivo resih da uradim ogled (za sebe). Na njivu od 8 lanaca bacim na tri, a ostalih pet ne. Ureu sam bacio preko cele njive jednako, isao sam celo leto obilazio, pratio, cini mi se s proleca je malo bolje krenuo, siri list i cini mi se malo razvijeniji koren ali kad je dosla jesen sve palo u vodu. ::lose::
Rezultati porazavajuci u svakom smislu, djubrivo nije opravdalo cenu a prinos neznatno za nijansu bolji.
@vilamet
Moj ti je savet da uradis analizu zemljista i na osnovu rezultata djubris. Ako bas to djubrivo odgovara zemljistu onda ok. Al uvek budi rezervisan za inovacije, probaj baci prve godine pod jedan kraj, a neko drugo pod drugi, ostavi mali deo bez djubrenja (za probu). Pa onda sam vidis sta je najbolje. :cao:
 
agropres
U Službenom glasniku RS br. 106 od 17.12.2009. god. objavljena je dugo očekivana Uredba o uslovima i načinu korišćenja sredstava za regresiranje azotnih mineralnih đubriva za zimsko prihranjivanje i pripremu prolećne setve.
Uredbom su obuhvaćena sva azotna mineralna đubriva u količini od najviše 300.000 tona. Regresiranje đubriva obavlja se sa 5.000 dinara po toni za šta treba izdvojiti 1,5 milijardi dinara.
Javni poziv za proizvođače i prodavce azotnih mineralnih đubriva biće objavljen na internet stranici Ministarstva i jednom dnevnom listu a cena ne bi smela biti veća od cene iz važećeg cenovnika proizvođača na dan 01.12.2009. godine.
Uz dosta pohvala koje Uredba svakako zaslužuje, pravo velikog broja fizičkih i pravnih lica da kupuju, pristojna količina (300.000 tona), dobro odmeren regres, sve vrste azotnih đubriva, ne može se oteti utisku da će način na koji će Uredba biti realizovana narušiti normalno funkcionisanje tržišta azotnih đubriva i da će svi prodavci koji ne budu uključeni u prodaju na osnovu Uredbe biti u drugom planu i pretrpeti određenu finansijsku štetu, bez obzira što su godinama radili na snabdevanju tržišta mineralnim đubrivima.
U ovom trenutku, čini se da bi prihvatljivije rešenje bilo da su pravo na regres imali svi prodavci koji bi preko Produktne breze u Novom Sadu prodali đubrivo po određenoj ceni, sve do realizacije ukupne količine.
 
@techa
Hvala na informacijama a i savetu za analizu.Znam da je analiza zemljista osnov uspesne poljoprivrede, ali me nervira sto mi je najbliza laboratorija za analizu u Loznici a to je udaljeno 100 km, ali cu na kraju ipak morati da to odradim.
Koliko je NPK 3*15 kod vas? I da li je tacno da ce azotna djubriva ove godine biti skuplja od 3*15?Nadam se da bi ova uredba trebala to da opovrgne?
Pozdrav svim clanovima foruma
 
Čekaju se prijave za regresirano đubrivo

Na osnovu odluke Vlade, Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu objavilo je javni poziv za prikupljanje prijava za 300.000 tona azotnog mineralnog đubriva, za zimsko prihranjivanje i pripremu proletnje setve, a koje će ovo Ministarstvo regresirati sa 5.000 dinara po toni.
Pravo kupovine ovog đubriva imaće fizička lica, nosioci poljoprivrednih gazdinstava, u količini koja ne može biti manja od 20 i ne veća od 150 tona. Zadruge će moći da kupe do 1.000 tona, kao i pravna lica čija je delatnost gajenje žitarica i drugih useva. Naučne ustanove, čiji je jedini osnivač Republika Srbija, imaće pravo da kupe do 20.000 tona. Prijava na ovaj javni poziv biće završena 13. januara 2010. godine, a potom po ubrzanom postupku biće izvršen izbor da bi se ceo posao završio do kraja aprila. Već sada se procenjuje da će svega stotinak hiljada tona ostati malim gazdinstvima, jer će zadruge i preduzeća, kao i instituti, preuzeti najmanje 200.000 tona, da bi sa ovim đubrivom ostvarili robnu razmenu (što poskupljuje proizvodnju) kod zaključivanja prolećnih ugovora sa ratarima.
 
ruska3*15 1470 din/50kg azohem 3*15 1250din/50kg fertil3* 15 1250din/50kg an 1050din/50kg Znaci regresiranog dubriva ce biti kad nam ne bude trebalo koliko sam razumeo,ili nas oni u prolece spremaju za jesen.
Post je spojen: [time]1262192181[/time]
_________________________________________________
Po ovim cenama dubrivo prodaje poljoprivredna apoteka LIDER Trnava Cacak.
 
Danas sam cuo da je Viktorija izasla sa paritetima za ureu,semena i hemiju.Zapamtio sam da je odnos urea-suncokret 1:1,1 prema organizatoru proizvodnje,i urea-psenica 1:2,3 .Na ove paritete treba dodati jos pdv i troskove organizatora proizvodnje.
 
didi je napisao(la):
Jel se pojavila negde urea po nekim nižim cenamo zbog subvencija?
Kako se kreće cena ureje?
Kod mene u zadruzi 31 dinar :nono:
Puno je to 31 din :sta:Ja sam pre nove godine imao ponudu za 26 din za ureu sada je na produktnoj berzi urea 23.76 din znaci kod ovi preprodavaca u prodaji bi trbala da bude 2-3 din skuplja
 
temerin UREA 26din AN18 din na malo, a na veliko(25T) neznam

pošto kod vas?
 
Nazad
Vrh