Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

tarana je napisao(la):
drobi je napisao(la):
Farm Commerc Cantavir, An 19,.. a urea 26,...Ne znam tacno cene.
sutra stiže urea. 25.5+0.7 din prevoz = 26.2din

Meni je stiglo ove i prosle subote(nisu mogli od jedanput), urea 26, An 18,50 sa prevozom.Oba su ruske proizvodnje.Godinama kupujem rusko i nikad nije bilo problema.Hrvati nemaju sirovinu za proizvodnju vestaka, tako da im ne verujem, vise sam za ruski.
 
ja dana s bio u zadruzi za koji dan(u toku nedelje) stiže urea cena oko 25 din
 
Kakva je ruska 16-tica koju pakuje delta da li je to orginal ruska ili je ''obogacena'' kod nas je ona1500 din 50 kg fertil1350 din 50kg azohem 1250 din 50 kg.Kakva je vasa procena da li treba sacekati ili kupovati, da li ce padati cena ili skakati.
 
ko to zna.
moja PRETPOSTAVKA je, da ce ako se svetska cena ne promeni, domaca da raste 2 dinara u januaru.
 
dragan69 je napisao(la):
Kakva je ruska 16-tica koju pakuje delta da li je to orginal ruska ili je ''obogacena'' kod nas je ona1500 din 50 kg fertil1350 din 50kg azohem 1250 din 50 kg.Kakva je vasa procena da li treba sacekati ili kupovati, da li ce padati cena ili skakati.
Gde si video te cene Stavljo ? :cao:
 
djubrivo ce rasti, cene plina od 01.01.10 ide na 280$ za Evropu i Ukrainu

US urea barge prices surge, low stocks prompt buying
Date: 25/11/2009 12:27 Source: ICIS news Relevance:
US urea barge prices surge, low stocks prompt buying. -A domestic shortage of urea has seen US granular barge prices climb $27/short ton (€20/tonne) during

24 Nov | UREA US New Orleans: Granular moves higher and higher
 
Kod nas(u selu)može da se kupi samo ruska 16-ica po ceni od 1500din za 50kg.
Post je spojen: [time]1259253666[/time]
_________________________________________________
 
Komšije Kraljevčani po tim cenama se đubrivo prodaje u deltinim apotekama u Mrčajevcima i u Zablaću stari put Čačak-Kraljevo.
 
manager je napisao(la):
djubrivo ce rasti, cene plina od 01.01.10 ide na 280$ za Evropu i Ukrainu

US urea barge prices surge, low stocks prompt buying
Date: 25/11/2009 12:27 Source: ICIS news Relevance:
US urea barge prices surge, low stocks prompt buying. -A domestic shortage of urea has seen US granular barge prices climb $27/short ton (€20/tonne) during

24 Nov | UREA US New Orleans: Granular moves higher and higher

daj molim te link.pratio sam redovno cene na nekom sajtu, koji je rešio da više ne objavljuje cenovnike.

za ICIS treba da si pretplaćen, ako sam dobro razumeo.
 
tarana je napisao(la):
manager je napisao(la):
djubrivo ce rasti, cene plina od 01.01.10 ide na 280$ za Evropu i Ukrainu

US urea barge prices surge, low stocks prompt buying
Date: 25/11/2009 12:27 Source: ICIS news Relevance:
US urea barge prices surge, low stocks prompt buying. -A domestic shortage of urea has seen US granular barge prices climb $27/short ton (€20/tonne) during

24 Nov | UREA US New Orleans: Granular moves higher and higher

daj molim te link.pratio sam redovno cene na nekom sajtu, koji je rešio da više ne objavljuje cenovnike.

za ICIS treba da si pretplaćen, ako sam dobro razumeo.


http://www.fertilizerworks.com/html/market/Profercy.pdf
http://www.fertilizer-index.com/Price-Index.asp
 
UREA US New Orleans: Barges continue rise
Early claims this week from traders suggested prompt offers up to $317/st FOB New Orleans have been accepted for granular

UREA BLACK SEA: Bids in paper markets race into the $270s/mt FOB
30/11/2009
UREA BALTIC: Interest for prills up on high prices for granular
30/11/2009

UREA INDIA: IPL issues urea tender | Fertilizer Week | 30/11/2009
As was widely expected, IPL has issued a tender for an unspecified quantity of urea for arrival in India by January 15, 2010. The tender is set to close December 5, with offers to remain valid through December 8. The importing agency is likely to attempt procurement of up to 800,000 mt
UREA MONDAY UPDATE: IPL tender set to impact FOB values
30/11/2009
 
Nazad
Vrh