Kombajnski motori

Odg: motor s 46

ja sam imao taj problem ali ne sa zmajom dizao mi se nivo ulja u motoru za 5-6L. isto sam mislio da je to gorivo. ali krivo bilo je to ulje. propisao je semering na pumpi volana koja je spojena na razvođu.dali postoji mogucnost da je to problem na 143 jel mu je spojena koja pumpa da ulje moze nacuriti u karter? na z141 to ulje je curilo van koliko se sjecam ispravite me ako grjesim
 
Odg: motor s 46

143 ka goni dve hidraulicne pumpe preko kaisa na sajbni motora tako da to nije problem kod mene sigurno
 
Odg: motor s 46

Kod mene je isti večiti problem sa Z142, ali je kod mene neko podigao rezervoar skroz gore kod motora :zli:, tako je kupljen, praktično je naslonjen na ogradicu od motora. probaću za suncokret da vratim rezervoar dole pa valjda neće biti problema.
 
Odg: motor s 46

cuo sam da ima i 142 dosta sa tim problemom a kombaji iz 89-92 god. a rezervar na fabrickom mestu,sta im je vise :sta:
 
Odg: motor s 46

I kod mene je S46 isto radio a kombajn je1992 rezervoar na svom mestu.
 
Odg: motor s 46

Pred žetvu suncokreta je skinut grejač, radio je tri dana po malo, sve ukupno desetak jutara, za sada nije dizao nivo ulja, videćemo šta će biti u kukuruzu.
 
Odg: motor s 46

:nono: :nono:nemere to na grejacu da uradi,da grejac pusta u radu ta nafta bi izasla kroz auspuh uz povecano pusenje motora itd.....a u stajanju(preko noci) nafta nemoze da ode u klip pa da se slije kroz kariku u karter vec bi se nafta slila u crevo vazdusnog filtera i......kao prvo nebi ujutro upalio jer bi povukao vazduh u pumpi a i da toliko nacuri nafte sto je nemoguce kad bi i upalio(a nebi) povukao bi naftu u klip i dobio hidroudar(pomoto klipnjace itd)
 
Odg: motor s 46

danger je napisao(la):
:nono: :nono:nemere to na grejacu da uradi,da grejac pusta u radu ta nafta bi izasla kroz auspuh uz povecano pusenje motora itd.....a u stajanju(preko noci) nafta nemoze da ode u klip pa da se slije kroz kariku u karter vec bi se nafta slila u crevo vazdusnog filtera i......kao prvo nebi ujutro upalio jer bi povukao vazduh u pumpi a i da toliko nacuri nafte sto je nemoguce kad bi i upalio(a nebi) povukao bi naftu u klip i dobio hidroudar(pomoto klipnjace itd)
Potpisujem!
 
Odg: motor s 46

Ne znam kako na s46, ali na m33 (539, 542) se cesto puta dogodi da grijac propusta gorivo i da se digne razina ulja u karteru... Ne znam ni odakle ni kako, ali se to dogadjalo u mom komsiluku, i rjesenje je bilo novi grijac i nema vise problema...
 
Odg: motor s 46

mozda se slazem na 549 itd.....jer grejac stoji gde stoji,a na 142 nafti bi trebale merdevine da se popne pa da uskoci u usisnu granu pa da dalje procuri u glavu ventil klip kroz kariku pa ulje,ali posto merdevina nema..........
 
Odg: motor s 46

Istina ziva... Ali onda bi i na 539 zracni filter bio pun nafte prije nego motor, sto nije slucaj.

Sve u svemu, valjda ce se to popraviti i da ce se otkriti u cemu je problem.
 
Odg: motor s 46

Ja sam rešio problem sa dizanjem nivoa ulja u motoru veoma lako, kupio sam drugi motor i ubacio ga! :D
 
Odg: motor s 46

branko7 je napisao(la):
Ja sam rešio problem sa dizanjem nivoa ulja u motoru veoma lako, kupio sam drugi motor i ubacio ga! :D
Lako ali skupo... A jesili i bosh pumpu dobio sa motorom ili si stavio staru?
 
Odg: motor s 46

Nacuo sam ovih dana da je taj problem kod 143 jedan moj zemljak resio menjanjem nekih caura na pogonu bos pumpe ili same PVP ali je rekla kazala informacija. Probacu ga kontaktirati pa ako saznam prosledicu. :ppozdrav:
 
Odg: motor s 46

Kupio sam fabrički motor s 46 iz 92-3 god. Tih godina su isporučivali 142-ojke bez motora sa obavezom kad rakovica proradi da ga isporuče. Taj čovek je kupio polovan i ubacio ga a ovaj novi držao u rezervi.motor je kompletan(alternator, vodena pumpa, boš pumpa, ac pumpa, alnaser i td.) Zasad dobro radi i nediže nivo ulja.
 
Odg: motor s 46

E sad, da si probao da promenis samo bosh pumpu znali bi dali je do nje... Ili da stavis staru pumpu na ovaj motor...
 
Odg: motor s 46

Menjao sam na starom motoru boš pumpu, imao sam 142 i143.Zamenim im pumpe i opet isto. Trojka diže a dvojka ne.Radio sam još sto drugi stvari i nevredi :udri:
 
Odg: motor s 46

ajd nek te osralo :ppozdrav:,
@Bobo
i na 539 ce prije nafta otici u glavu jer je grejac blizu usisa glave nego nazad u filter,bar je tako na mom 539 a koliko znam i kod svih ostalih
 
Odg: motor s 46

Sad sam naleteo na onaj ventil koji sam pricao da bi trebalo pokusati staviti na pumpu...

289d4r5.jpg


Ovo ugraditi na izvod goriva iz bosch pumpe a na kraj cevi montirati gumeno crevo da vraca gorivo u rezervoar i zapusiti izvod iz filtera goriva koji je ostao slobodan...pola sata posla...
 
Nazad
Vrh