Jagode-opšta tema

Pa za sada imam sigurno 2/7:haha: (Asia i Roxana su se pokazale EXTRA) E sad ove 2 nove Jolly i Galia su mi potpuno nepoznate, mada za jolly sam cuo sve najbolje a za galiu je neko vec pricao da je dobra sorta , krupna i veoma rodna, jedini problem je da se malo teze bere da ima jake stalone ali to nije problem makazice u ruke i drske po 10cm pa eto dobiti na drskama:haha:. A za Holandske iskustvo 0, ali spartao sam dosta po netu i citao o sortama sve reci hvale ali i na tarabi pise . . . pa nije :haha:.
 
@Janosh

isprazni poruke ne mogu da ti posaljem odgovor javlja mi da ti je sanduk pun i da ne mogu da ti proslede. Pozdrav!

---------- Poruka napisana u 09:09 ---------- Prethodna poruka je at 09:07 ----------

Moj sajt o proizvodnji jagode www.jagode-monako.co.cc sve sto radim ja postavljam na sajt.
 
Sajt je odličan, nudi dosta korisnih informacija, a kako mi se čini ima za cilj i da poveže sve jagodare u zemlji kako bi udružili svoja znanja i iskustva, a sve u cilju još bolje i profitabilnije proizvodnje.
Svaka čast, samo napred.
 
Jagodari, da li ste poceli sa radovima. Ja sam iskoristila danasnji lepi dan i pocela da pravim bankove za prolecnu sadnju?

@ Saja

Hvala na lepim recima. Tudim se da sajt bude svima dostupan i prilagodjen proizvodnji.
 
hehe danas pošišano oko 5000 ostalo još 3000.. sad moram da pogledam negde kojim redom ide prskanje :osmeh::osmeh:
 
Mi smo juce i danas ocistili oko 50ari. jagode i isprskao bakrom i danas pokrili agrilom, ostalo jos pola i da se prekrije pa malo odmora par dana dok ne krene pa onda idemo sa prihranjivanjem za jedno 10 dana, ako vako vreme bude lepo. idem sa 20-20-20.

---------- Poruka napisana u 19:44 ---------- Prethodna poruka je at 19:28 ----------

J/z2YvydM/1/slika0351.jpg[/img][/url] izvinjavam se za ponavljanje poruke, valda sam dobro postavijo slike.

---------- Poruka napisana u 19:49 ---------- Prethodna poruka je at 19:44 ----------

 
Ja sam danas bio u jagode i ocistio sam jedno 5t snega dok sam dosao do kuce:haha: a od jagoda ni rec da se vide jer ima jos 20 cm snega:haha:
 
Да ли се јагоде морају садити у правцу север-југ, како читам на интернету да би требало, или је тотално небитно? Питам јер би мени највише одговарало правац исток-запад. Наводно исток-запад је мањи принос и слабији квалитет јагоде пошто је том приликом мање осунчана јагода. Реците ми истину, јагодари. позз
 
Да ли се јагоде морају садити у правцу север-југ, како читам на интернету да би требало, или је тотално небитно? Питам јер би мени највише одговарало правац исток-запад. Наводно исток-запад је мањи принос и слабији квалитет јагоде пошто је том приликом мање осунчана јагода. Реците ми истину, јагодари. позз
Praktikuje se da se svaki zasad postavlja sever jug, kod mene je bar sav zasad tako postavljen, ko sto si i napisao zbog sunca da jednako svaka strana dobije osuncanost.

---------- Poruka napisana u 10:48 ---------- Prethodna poruka je at 10:44 ----------

:ppozdrav:
za joksic.al nije rano za pokrivanje?sta ko budu prolecni mrazevi?
Zato je druze tu agril jedan je 23 gramski a neki dan sam kupijo jos 17 gramskog, prosle godine sam je pokrivao oko 20 marta.
 
@ stole77

Pravac sever-jug jeste najbolji ali često je takva situacija na terenu da ne može da se bira. Ako si u mogućnosti da biraš postavi ih tako. Moje njive su, na primer, dugačke 350-360 m a široke 17 i 32 m. Sreća pa su okrenute približno u dobrom pravcu ali sve i da nisu ne bih imao izbora. Kako okrenuti redove popreko na tako malu širinu? Na strani koja dobija manje sunca kasniće ti zrenje koji dan, za nijansu će biti manje slatka ali po meni je to manji problem nego komplikovati sve postavljanjem "na silu" redova u željenom pravcu. To je moje mišljenje.
 
Pitanje za jagodare koji prekrivaju zasad agrotekstilom (agrilom),
Dali pokrivate PO jagodi ili postavljate lukove pa na njih agril.
Mi sve useve koje prekrivamo agrilom u rano prolece u plastenicima, agril postavljamo po lukovima.
Tako da biljke nemaju dodir.
 
Za agril nemas potrebe postavljati nikakve lukove bar sto ja znam, u jagodi netreba bas zbog lakoce kako biljka raste tako ga sama i podize stim da nesme biti jako zategnuta, uv ek se malo vise prepusti sa strana u samom pocetku postavljanja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pazi, ja ne mogu reci cene jer sam ipak uzeo ogromnu kolicinu i naravno sam dobio neki popust, Sorte su novina kod nas tj Holandske sorte, ja sam uzeo ove malo kasnije, Figaro, Salsu i Florence (ATP) a od italijanskih Asiu, jolly, galia i Roxana. (Milorad ex zonex firma) ali imate isto tako i firmu Intersad i oni nude veoma povoljno sadni materijal.

Boomsyte, da li planiraš da apliciraš za subvencije, jel prikupljaš dokumentaciju?

Isto pitanje i za ostale koji su kupovali sertifikovane sadnice.
 
Ma piči blago čiči :osmeh: Grabi lepe dane, nema se šta čekati. Može samo da se okiša pa da se to razvuče. I ja sam danas otvorio sezonu.
 
@polke
Naravno da planiram, jer bez toga je ovaj korak vise nego sulud:haha:. Cekam da izadje uredba i samo gas, mada 90% posto je ista dokumentacija ali videcemo sta ce biti, jedno znam da ove godine nece trebati da budes PIO osiguranik da bi podneo za 2 hektara.
 
Dali je itko probao da sisa jagode sada sa kosilicom za travu , imam kosilicu koja se moze riktati na tockovima po visini , a jako dobro usisava prema gore od noza i ima kos ozada za travu i list , pa me zanima dali je to itko probao da radi , kod mene lisne mase da umres od sisanja , a i tako najlon sav popucao pa me zanima imali itko iskustva sa takvim radom.
 
Nazad
Vrh