Jagode-opšta tema

na koliko je to u redu i koliko izmedju redova na foliji posadjeno??
 
10 sadnica u metar , ostalo ti ne mogu reci jer je to moja ideja u razvoju , test poligon za ovaj nacin sadnje , inace na slikama cete vidjeti da ima dosta trave , 3 puta je prije sadnje spricano s totalom i opet koliko hoces , sada nisam kosio izmedju reda jer hvatam stalone za rasad pa kad posjecem stalone ide kosnja a poslje i total medjuredno ,a po jagodama ide fuzilejd forte za uskolisne korove , sirokolisni na zganjce van.
 
Dobar dan.U prolece sam u svojoj basti posadio oko 100 sadnica jagoda koje sam dobio.Sve lepo napreduju,imaju puno zelenih plodova,ali na maltene svakoj sadnici ima mrava.Napravili kucice oko sadnice ko termiti.Jel to smeta jagodi i dali ima resenje za to?Hvala
 
Mravi sami po sebi ne moraju da budu opasni, ali gde ima mrava privuku se i drugi stetni insekti, te ne bi bilo lose da prsnes neki insekticid sa kratkom karencom
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi,jel ima neko problema sa zmijama?Vec smo nekoliko videli u jagodama,budu ispod folije,kad osete galamu ili sl.izlaze ispod folije i zastrasuju radnike.Mislim da nisu opasne vrste,vec bi rekao belouske,ali ako ih ne isteram imacu problema sa radnicima.Ima li leka za to?
 
Данас сам напокон и свечано пустио у рад систем кпк за мојих 450 јагода посађених у пролеће о.г.. Сад на лето садим још 250. Тако да ове године остајем и заокружујем на 700 комада. Трошкови до сад око 17.000 динара. Срећом цистерну сам добио на позајмицу од другара, тако да сам ту уштедео неких 7.000 динара Значи за мој јагодњак око 200 евра ова година.

Цистерну од 1000 л сам дигао на висину од 1,50 метара.. притисак толико јак да је непотребно до краја отварати главну славину цистерне. Верујем и да би и цистерна на 50 цм висине од земље било сасвим довољно да створи пристисак.:haha:
-----
Хтео бих да као и Козлица јагоде прихрањујем Фертикаре ђубривима: 1, 2 и 3. Не знам који од та три броја сад да купим, кад су јагоде у фази кад су плодови увелико зелени, а цветање прошло??? Прилико садње сам прихранио са 15:30:15 Фертикаре. Козлице јави се и ви други.. Поздрав свим јагодарима. Бацићу и коју фотку за који дан (ако ме не буде било, значи да су лихвари искључили интернет неплатишама):haha: Кад ће та плата из фирме :sta::osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Kozlica
blago vama kod mene marmolada nece poceti bar jos dve nedelje. Kad sam vec kod sortimenta planiram na leto i u prolece naredne godine zasnovati jagodnjak sa jos 10000 sadnica e sad posto sam na 430m nad visine ima li ko od iskusnih da mi preporuci koju sto kasniju sortu da sadim da bi mi vreme zrenja doslo sto kasnije kad je jagoda na trzistu vec pri kraju ovako sa ranim i srednje ranim sortama mi stize u vreme kad se i cigani gadjaju sa njom po pijaci. Unapred hvala.
 
hteo da pocnem sa ovim poslom imam neku bastu koja je dugacka oko50m i siroka 30m pa da iskoristim to da se bavim jagodama......ali trenutno ne znam nista o tome sta mi treba koliko je ulaganje koliko se ceka do ploda jel moze neko pomoci znam da opsirno pitam ali ako moze neka neko pomogne.
 
Posto najavljuju kisu za nedelju i ponedeljak da li je pametno da se isprska sa teldorom pre kise?
 
Pocetnica sam u uzgoju jagoda.Trenutno imam oko 1500 sadnica kleri na foliji i oko 2000 bez folije sorte marmelada.
Juce sam primjetila da ima par listova na kleriju koji se na krajevima suse i nisam sigurna o cemu se radi pa ako ko zna da napise sta mi je ciniti?
 
Jer prihranjujete jagode sa tim fertikare djubrivima preko lista ili preko sistena kap po kap?
 
Moja " KLERY " juce je krenula put mojih kupaca piljara, restorana, hotela, komsija i svih koji vole moju jagodu i uzivaju u cistom ukusu i zdravom plodu. Cena kod nas u Zrenjaninu danas je 200 din. Sa ovom cenom sam pocela branje za dalje cemo videti. Svima koji beru zelim uspesnu berbu i dobru zaradu. Evo slika mog pakovanja od 700 gr.



---------- Poruka napisana u 12:28 ---------- Prethodna poruka je at 12:24 ----------

@dubansr,
ja prehranjujem sa fertikare iskljucivo preko sistema kap po kap i to 1 kg na 1000 l vode.
 
Poslednja izmena od urednika:
Koliko kosta fertcare 1kg?
Мислим да нема паковање од 1 кг. Имаш од 2 кг које зависно од формулације кошта од 500 до 600 динара. Рецимо ја сам јуче у селу купио 10:5:26 за 560 динара паковање 2 кг. 1 грам би требало да иде на 1 литар воде. Е сад апотекарка је рекла да је боље преко листа, а мени је лакше пустити кроз кпк систем.
 
Znaci fungicidi i insekticidi mogu da se koriste folijarno kod jagoda,ne mora preko sistema kap po kap?djubrivo bi pustao samo putem kpk
 
Nazad
Vrh