Jagode-opšta tema

Evo jagodica koje su sadjene 12-13 aprila i 22-25, e sad u toku sadnje je u proseku bila temperatura ispod 10 stepeni, cak su i bili mali minusi, i konstantno je padala kisa, tako da bolje uslove nisam mogao da pozelim, 2 dana sadnje 2 dana kise i tako u krug, jedna sorta napreduje ok dok ostale nesto zatajile, mada kod nas je tek pre 3 dana pocelo malo toplo vreme tako da racunam da ce malo krenuti do kraja sledece nedelje, samo me ipak cudi zasto se samo 1 sorta izdvojila od svih a ostale mi nesto sporo napreduju, zalivane su u subotu i nedelju i imaju dosta vlage ispod folije jer je zemlja smonicava, evo nekih slikica pa vi sami procenite :sta:
ovo je sto je ok krenula
a ovo sto je malo slabije krenula


 
Poslednja izmena od urednika:
Poštovani jagodari,

u plasteniku imam jagodu kleri ovo je druga godina, htela bih čim se završi berba da se ova postojeća jagoda uništi a na njeno mesto zasadim sortu Asiju.
Molila bi iskusne jagodare da mi daju mišljenje dali može jagoda na isto mesto dva puta uzastopno da se sadi....
Inače na jagodama trenutno nema nikakvih bolesti i insekata....
Hvala svima unapred i srdačan pozdrav!!!
 
@ Jagodica

I kao preventivu tretiraj Trifenderom. Za svaki slučaj...

 
Poslednja izmena od urednika:
@ Nebojsa
Pa brate jeste hladna, ove sto sam pokazao da su krenule one su sadnjene pre 20 i kusur dana i vidis koliko su malo krenule a ove sto su slabo krenule su sadnjene pre nedelju dana i vise nisam pametan sta je u pitanju, isto tako sam se cimao i za ove prve i u zadnja 3 dana krenule kao lude, nadam se da ce i ove isto tako, mada me samo nervira zasto nije pustilo ni malo bokor a koren pusta bele zilice, to mi se nije desavalo :sta:
 
Ma samo neka koren radi, biće i lista. Krenuće ti i ove druge, pa samo nedelju dana je prošlo...
 
@rekreativac

Ne znam zasto nece. Ti ovo ukucaj u pretrazivac na internetu tako hoce pa sacuvaj na svoj komp da imas.

@boomsyte

Moje misljenje je da im treba vremena. Bitno da je koren dobar. Postavicu danas slike od moje koje sam sadila 04.04. holandske sorte
 
Ja sam danas poceo sa berbom.

eumt1e.jpg
 
^^ blago tebi kako si rano stigao sa jagodom na otvorenom...

mene muci kad ce ovo moje cudo da stigne... prskao sam pre 7-8 dana signumom i hteo sam za 7dana switchom pa karenca 7dana... pitam se je l imam fore jos 2 nedelje...





 
Poslednja izmena:
Evo jagodica koje su sadjene 12-13 aprila i 22-25, e sad u toku sadnje je u proseku bila temperatura ispod 10 stepeni, cak su i bili mali minusi, i konstantno je padala kisa, tako da bolje uslove nisam mogao da pozelim, 2 dana sadnje 2 dana kise i tako u krug, jedna sorta napreduje ok dok ostale nesto zatajile, mada kod nas je tek pre 3 dana pocelo malo toplo vreme tako da racunam da ce malo krenuti do kraja sledece nedelje, samo me ipak cudi zasto se samo 1 sorta izdvojila od svih a ostale mi nesto sporo napreduju, zalivane su u subotu i nedelju i imaju dosta vlage ispod folije jer je zemlja smonicava, evo nekih slikica pa vi sami procenite...



Jer imas sistem kap po kap,i cime prskas jagodu?pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni se tek negdjem oko 50% cvjeta odmetnulo i racunam da ce berba biti mozda negdje oko 25 ili 27 ovog mjeseca , danas spricap sa signumom i kalipsom (signum za botritis a kalipso je insekticid , vazno je naglasiti da nije otrovan za pcele i bumbare)
 
Mavrik (a.m. tau-fluvalinat) nije štetan za pčele i ja, ako baš moram, koristim njega. Mislim da je za calypso bitno vreme primene i da nije apsolutno bezopasan za pčele.
 
Nazad
Vrh