Jagode-opšta tema

Halo jagodari , evo jedno pametno pitanje :haha: , koliko ljetno sisanje jagoda utjece na kolicinu ploda , i dali ima razlike u kolicini ploda recimo ako sisas jagode u 8 ili u 10 mjesecu , gledao sam danas malo moje jagode , quin i kleri su pukle od mraza , sad primjetim da na kleri pocinju da se prave novi cvjetni pupovi , mozda nesto i bude ali kasnije , isto je i na quin elisa , Lia takodjer dosta ostecena od mraza , azia takodjer nesto malo , , arosa i galia za sada se ne primjeti nista , sve u svemu puko sam bar 50% :sjasi:

Danas mi agronom kaze cvjet smrzava na -1 , cvjetni bjeli pup na -3 , pup u samoj srzi na -5 , kod mene bilo 3 dana -5,5 , bemti srecu .
 
NEZNAM U CEMU JE PROBLEM SA OVIM JAGODAMA
mail
mail
mail
mail
mail


---------- Poruka napisana u 21:39 ---------- Prethodna poruka je at 21:34 ----------

NEZNAM U CEMU JE PROBLEM SA OVIM JAGODAMA
 
konacno sam se lepo registrovao,nebojsa pogledaj ove slike sto je postavio dejan10 to su moje slike,ajde pogledaj ih ti malo pa ustanovi sta im je,neko je rekao da je nedostatak magnezijuma -Mg!i lici mi na to,ali opet bih molio za malo vise komentara...hvala
 
Pozdrav jagodari interesuje me kako da razlikujem cvet ostecen od mraza i cvet ostecen od strane one napasti rutave bube? Kako izlazite na kraj sa kisom? Inace kisa ubi...pada vec danima...interesuje me takodje posto nisam ove godine odradio nijednom insekticid da li bi valjalo sada da oprskam nekim obzirom da je jagoda u cvetu i ako moze, pitinje je kojim...? Hvala unapred.
 
@ zoran666

Iskreno, nemam pojma šta je ovo. Mislim da nije nikakav nedostatak jer u okviru te pege uopšte nemaš pigmenata i nije čitav list bled. Na koliko biljaka se ovo pojavilo? Možda neki virus...
A inače nedostatci određenih elemenata su relativno slični i da bi se moglo tačnije odrediti potrebna je analiza zemljišta. Tek tako se može preciznije odrediti koji je elemenat u manjku.

@ petrovicnikolaaa

Cvet oštećen od mraza izgleda, tako reći, normalno osim što je ceo tučak crn. Oštećenja od bube se vide i na tučku ali često i na kruničnim listićima. Tučak je mestimično izgrickan i na tim mestima se suši. Ako je cvet manji čitav tučak propada. Prašnici su najčešće pojedeni. Osim što ti je ishod isti (neće biti jagodice), oštećenja od mraza i rutave bube ne možeš pomešati.
 
na celih 10 ari se to pojavilo od prilike 70 %,ali nije na svaki list jagode ,jedan ili dva lista od zivica,bode me u oci ovo bledo zuto....
 
Jagodari kako vam se cini ova godina? Ako nastavi ovako ova kisa, nece valjati kod mene vec pada nekih dve nedelje mozda je omasila dan dva da nije pala...
 
Ima li ''otrebljenih'' jagoda kod vas?
Noci su jos uvek poprilicno hladne, a kisa skoro svaki dan pada. Juce bilo i grada, list je malo ostecen.
 
Jagodari evo kao sto sam i obecala slike sorte KLERI sa mog imanja.
Kisa ne prestaje u Zrenjaninu pa je zasad malo otravio ali se nadam da cu cim se dani prolepsaju zasad biti ociscen od trave. Dosta je cvetala ali sam primetila da je list posvetlio. Kupila sam gvozdje jer mi je zastitar rekao da je usled velikih kisa doslo do nedostatka istog kod biljaka. Treba da se tretira preko lista sto cu uraditi cim kisa prestane.


---------- Poruka napisana u 15:23 ---------- Prethodna poruka je at 15:15 ----------

0cc193186797679.jpg
[/URL]
6cea15186799248.jpg
[/URL]
3d5610186800746.jpg
[/URL]
44e51b186801338.jpg
[/URL]
 
Poslednja izmena:
kopka me stalno dok gledam vase fotke kad ce moje da cvetaju ovoliko...
fora je sto ja imam cvetova koji su izmrzli i njih imam malo... novih imam bas velikih (5cm precnik cveta) ali isto malo...

zbog cega kasne sa cvetanjem, sorta je clary, da li je moguce zato sto sam sadio krajem avgusta... i da li to znaci da cu imati kasniji rod ali koliko treba ili da zaboravim da cu nesto brati ove godine...
 
jagode lepo procvetale i očekujem bogat rod,sve je spremno i kap po kap sistem i motike za eventualne korove,ali za sad je čisto
 
kozlica@
Ne mogu lepo da vidim na slici da li su ti ono izmrzli plodovi
Pazi na cvetojeda ja sam juce video jednog na cvetu
Danas sam mislio da prskam ali mi kisa nije dozvolila
Sutra sigurno javljaju lepo vreme
 
@dejan10

nisam primetila da mi je bilo gde izmrzao cvet niti plod koji je krenuo. A nisam primetila ni da imam cvetojed. Cekam da dodju suncani i suvi dani pa da dobro pregledam svaku jagodu. Za sada nisam imala problema.Ako neko nesto primeti na slikama od iskusnijih jagodara neka mi ukaze na to svaki savet je koristan.
 
heheheheh meni se tek po negde negde pojavio cvet :haha:, kako je krenulo pocecu berbu u junu a videcu sneg u maju kao i Severina:haha:
 
@boomsyte

Da li si uspeo da posadis sve jagode? Kako ti napreduju posadjene jagode holandske sorte? Postavi koju sliku. Sto se tice cvetanja mislim da ce svima ove godine da kasni berba zbog vremenskih uslova. Kad god dodje bice dobro samo da su one zdrave i kvalitetne.


Naredni postovi premešteni u: http://poljoinfo.com/showthread.php?5304-Jagode-opšta-tema
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja u plasteniku imam za sebe vec 4 dana jagoda , plastenik postavljen 15.03.2012 , samo mi bile lose sadnice kad sam ih sadio zbog suse nisu skoro nista napredovale , valjda im smetale prevelike vrucine proslu jesen , sadjeno je 10 kom u duzni metar i nema nikakvih problema sada , zdrav list a prskao samo jednom s koktelom spriciva quadris + vertimac + karate zeon , i jednom samo sa quadrisom , protiv trulezi ni jednom , a do sada sam mozda 10 komada nasao trulih.
Dali je netko sadio Irmu.
 
Nazad
Vrh