Jagode-opšta tema

@ Joksic

Ne mogu otvoriti ove slike tvoje jagode u vecoj rezoluciji.
Ako mozes u drugoj formi ubaciti slike voleo bih iz biza ih pogledati.
Hvala,
 


Da li su kod vas pocele da cvetajujagode? Kod mene uveliko cvetaju a za sutra i prekosutra najavljuju jutarnji mraz. U poljoprivrednoj apoteci mi lik savetuje rosamanjem da pokusam da sprecim smrzavanje cveta. Kakva su vasa iskustva?

Pa ako bude jaceg jedino orosavanje ili prekrivanje agrilom, vidicemo sta ce biti, nadam se da nije opasno 1 do 2 ste. ispod nule, kod mene je sve pod agrilom
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni je pre neki dan izmrzla ispod agrila ali tada je tek pocela da cveta. Ja sam agril stavio krajam februara i mislim da je to mac sa dve ostrice, on lepo potera jagodu ali ako bude neki veci mraz onda agril ne moze da pomogne.
 
@ vladam

To orošavanje odma zaboravi. Ako agril pomogne, pomogne. Eventualno da ih otkrivaš po danu dok je sunce da se bankovi zbog crne folije bolje zagreju.

@ jokisic

Nisam siguran za mešanje ali ako su ti u polj. apo. rekli onda verovatno sme. Sad sam tek video da ti je zasad u punom cvetu. Quqdris je dobar za antraknozu i za pegavost...
Pošto je signum?
 
Ostalo mi je od prosle godine nekoliko kesica od 30gr. tako da neznam koliko je sada. Kako sam malo cito na jednom sajtu kazu da kad je jagoda u cvetanju mraz je onda opasan ako predje ispod -3, meterolozi javljaju za nas kraj do -2 mada je nisam otkrivao danas. Na jednoj je agr.23gr. a na drugoj 17gr. pa sam hteo na 17gr. jos jednom da prekrijem duplo, neznam dal bi sta znacilo. ili da palimo ujutru vatru.
 
Ja sam placao signum 30g 300 dinara.

---------- Poruka napisana u 17:32 ---------- Prethodna poruka je at 17:30 ----------

Kako sam malo cito na jednom sajtu kazu da kad je jagoda u cvetanju mraz je onda opasan ako predje ispod -3, meterolozi javljaju za nas kraj do -2 mada je nisam otkrivao danas. Na jednoj je agr.23gr. a na drugoj 17gr. pa sam hteo na 17gr. jos jednom da prekrijem duplo, neznam dal bi sta znacilo. ili da palimo ujutru vatru.
Da li se tih -3 odnosi sa ili bez agrila?
 
Meni je pre neki dan izmrzla ispod agrila ali tada je tek pocela da cveta. Ja sam agril stavio krajam februara i mislim da je to mac sa dve ostrice, on lepo potera jagodu ali ako bude neki veci mraz onda agril ne moze da pomogne.
Koliki je bijo tada kod tebe minus, i kada je naj jaci ujutru mraz.

---------- Poruka napisana u 17:42 ---------- Prethodna poruka je at 17:40 ----------

Ja sam placao signum 30g 300 dinara.

---------- Poruka napisana u 17:32 ---------- Prethodna poruka je at 17:30 ----------


Da li se tih -3 odnosi sa ili bez agrila?
Bez agrila.
 
Ne znam tacno ja sam u oklini Beograda a za Beograd su to jutro najavili 1 stepen kao i sutra ujutru. Znam da mi je kod kera voda bila zaledjena, znaci jedno -2 ,-3.
 
Za cega je bor i kada se koristi u jagodi, jel samo preventivno ili kad se primeti neki nedostatak NPK. Koja kolicina ide na 100lit. Ja sam dosad kad primetim da je list malo svetlo zelen isao sa gvozdjem a sa borom dosad nikad nisam prskao. Sinoc je bila borba sa mrazem i mogu vam reci da je agril spasijo, mada sam i zadimljavao, ima po neki cvet da je zahvatijo al nije strasno.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 19:48 ---------- Prethodna poruka je at 19:30 ----------

Malo pre citam ovde kod mene u okolini bilo od -5, do -7, auuu......
 
Bor se koristi za bolju oplodnju. Na 100 litra ide 200-300 ml. Ja prosle godine nisam isao sa borom pa sam imao dosta deformisanog plod.
Kod mene je mraz napravio vecu stetu. U jednoj njivi izmrzle su mi krajnje vrste, tamo gde sam ciglama pritisnuo agril. Valjda je agril bio blizi jagodi tj cvetu. A u drugoj njivi izmrlo je sigurno pola.
Da li mozda neko zna da li jagoda kad izmrne koje je boje cvet posto kod mene ima dosta onako braon cvetova a ima i skroz crn cvet.

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:12 ----------

Kakva su iskustva kod vas sa mrezem?
 
Ja sam super prosao KLERI izmzao oko 50% plodova ALBA oko 20% .
Izmrzli su i oni plodovi sto su bili ucaoreni a mraz je bio oko -5.
Nisam imao nikakvu zastitu i to mi je za nauk.
U sustini J..o sam cvorka.Sledece godine postavljam tunele ima zezanja ali necu brinuti oko mraza.
 
@ vladam

To što si opisao su izmrzli cvetovi. Čim su tako svetlo braon to ti je smrzlo. Zagrebi noktom pa ćeš videti. Kod mene sreća pa je bio tek poneki cvet, i sve je otišlo. Ako je -5-7 tu ni agril ne pomaže. Kako neko reče agril je mač sa dve oštrice. Meni je sreća što ga nisam imao pa je izbačen tek po koji cvet.
 
POZZ svima Meni se desava da u arosi krece rodna grana i to skoro NA 70 % da li je to normalno, posto je to kasnija sorta neznam zasto taj deo je u 2 god dok imam jedan deo dalje sadjen u avgustu nema toga .Srecom nije jos krenulA DA CVETA ALI ako bude 5. 6 toplih dana ima da krene .
 
@ dejan10
Kod mene je izmrlo i ispod agrila.
@ nebojsa
Sta da radim sa izmrzlim cvetovima?
 
@ vladam

Ma ništa, šta da radiš... Sve je već urađeno... Ja sam prošle godine imao mraz za Đurđevdan. Kasne sorte u punom cvetu... Jbg
 
Da li ima neki znacaj ako se poskidaju izmrzli cvetovi
Ovo malo sto je ostalo bar bude u kvalitetu
 
Nazad
Vrh