Jagode-opšta tema

Ebem li ga, o tome jos nisam razmisljao :haha::haha::haha:, iskopao sam 2 bazena gde je izvoriste vode, 1 je 15x15x4 i drugi je 12x12x3.5, bice malo frka dok se to napuni ali prezivecu nekako ovu godinu jer zemlja je malo teska i drzi dosta vlagu, tako da racunam da cu proci sa max 7-8 zalivanja do kraja sezone a treba mi oko 150 kubika za jedno yalivanje pa cemo videti sta ce biti:ppozdrav:
 
ladno sam mislio da imas reku uz livadu...
ja za 20ari potrosim oko 7m[SUP]3[/SUP] po zalivanju i do sad sam isao svaki drugi dan (sta cu leti kad mi opet presusi izvor c,c,c da se ubijem)... bas kako rece tebi u istoj srazmeri za jedno treba 150m[SUP]3[/SUP]..
ogromna kolicina vode je to (mora da je dobro izvoriste kad ce napuniti 1400m[SUP]3[/SUP]), do duse moj drugar sa borovnicama iskopa arterski i rekose mu da je 150m[SUP]3[/SUP] izdasnost za 24h...
 
U bemti , a ja ne mogu da obezbjedim 50 kubika za mojih 5500 sadnica , hheee heee , a 4 bunara samo nisu dubinski.
 
Dali je netko uzgajao jagode na dzakovima , onako da budu podignute oko 1.2 metra od zemlje , u redovima , bas me zanima kako se taj sistem pokazao za rad kod nas , koliko ide sadnica u metar , nacin prihrane , kolicina vode i tako redom , ako netko nesto zna volio bi da napise ili mi posalje na PP ( privatni post) .
 
Posadila frigo zivice jagode sorta " Medena " ( 500 zivica ) 04.04.2012 i evo uslikala da vam pokazem, svi zivici krenuli znaci da su se svi primili.


 
kada se posade jagode tako u prolece, koliko narednih proleca ih beres.. da budem jasniji je l ih drzis posle 2 ili 3 godine do novog zasada..
 
@ilicn

ako mene pitas ne mogu ti dati odgovor na pitanje jer i ja prvi put sadim u prolece. Mislim da treba da budu kao i one sto se sade leti samo sto kod ovih imam rod i ove godine ako sam dobro razumela.
 
@ilicn

ako mene pitas ne mogu ti dati odgovor na pitanje jer i ja prvi put sadim u prolece. Mislim da treba da budu kao i one sto se sade leti samo sto kod ovih imam rod i ove godine ako sam dobro razumela.
aha znaci racunas ih kao da su posadjene ove godine u julu samo sto si ih posadila sad po finijem vremenu...
 
@ kozilica

Ne mora da znaci da su se primile sve , to ces videti tek kad prodju 2 nedelje, jer po nekom pravilu jagoda se prvih 7-15 dana hrani iz korenovog vrata pa tek onda krece iz korena.

@ Ilicn
Pa imas posteve malo unazad sto sam pisao za prolecnu sadnju, ako posadis u aprilu u polovini juna ili malo pre beres neki rod od 100-200g po biljci i stim sto sadis po mnogo lepsem vremenu i nemas temperaturne sokove za biljku, lakse se i i bolje razvija (tako pricaju prodavci:haha:) ima dosta logike ali dok ne vidim kako cu da prodjem sa ovih 4.5h nista necu da komentarisem:ppozdrav:
 
@boomsyte,

nisam to znala ja vidim krenulo lisce pa sam mislila da su se primile. Ovo mi je prvi put da radim sa ovom vrstom zivica pa mi svaki savet dobro dodje. Nadam se da cu biti u pravu jer mi je zemlja izuzetno kvalitetna. A sto se tice koja je sadnja bolja prolecna ili letnja slazem se sa tobom ne treba komentarisati dok sami ne vidimo na nasim zasadima kako ce se odvijati.

---------- Poruka napisana u 10:49 ---------- Prethodna poruka je at 10:45 ----------

@Knez1

sto se tice tretiranja jagode ja sam uradila sledece. Pre sadnje sam natopila zemlju i zivice potopila u rastvor slavola i vode odnos 10 l vode i 100 ml slavola i drzala zivice 3 sata u tom rastvoru. Kada sam posadila zivice sutra dan nakon sadnje sam ih poprskala bakrom preko lista a 7 dan nakon sadnje sam pustila ridomil kroz kpk. Ovo ti pricam za zasad jagode od mojih zivica koje sam proizvela sama i koji imaju do 3 lista.
 
iz mog iskustva sadnje imao sam i onih koje su krenule posle 3 nedelje.. ali opet prosla godina je bila sushna i paklena pa mozda nije merodavno..
 
slika0394.jpg
Slikano pre nedelju dana, jagoda je u cvetanju pa planiram sutra da je prskam sa kvadris i signum. Inace sadje 1082011149.jpg[/img] na je letos krajem jula, sadnice moje iz casa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Поздрав свима. Козлице, пошто су фриго живићи ове године. Претпостављам гајбица је од 500 комада. Да ли продају фриго живиће мање количине од гајбице?
 
Ja sam danas uzeo Holandse sorte i planiram da pocnem sadnju utorak-cetvrtak zavrsetak, a italijanske od sledece srede posle praznika pa cemo videti sta ce vreme da dozvoli . ..
 
Da li su kod vas pocele da cvetajujagode? Kod mene uveliko cvetaju a za sutra i prekosutra najavljuju jutarnji mraz. U poljoprivrednoj apoteci mi lik savetuje rosamanjem da pokusam da sprecim smrzavanje cveta. Kakva su vasa iskustva?
 
Nazad
Vrh