Jagode-opšta tema

nesto me zeza forum...
koliko god slova da otkucam kaze nemam 10komada koliko je minimum..

nisam uzimao agril jbg...
 
Pozdrav , evo kod mene Lia cvjeta dosta ljepo (u plasteniku) i ako sam ju sadio u 11 mj, ali nije losa , ove na otvorenom jos nisu pravo niti krenule , a i ne forsiram ih bas , jer kad ih forsiram onda imam kada i svi , poslje kad nitko nema ja prodajem ko lud.
Dali ima itko da je sadio IRMU , bas sam se i ja zainteresirao za nju
 
Ima na sajtu agrosave
iz upustva

0,5 do 1 litar na hektar u vocarstvu.
 
sto se tice oprasivanja , nemam pojma , dugacak je 37 metara , sirok 4,7 i cjela jedna prednja strana je otvoren , mislim da cu morati napraviti i drugu da se otvara radi vrucine , ne znam ovo mi je prva godina , inace sadio sam unutra 10 biljki na metar experimentalno da vidim kako ce ici , vase misljenje molim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Od 200 - 300 ml = 100 l vode
Puno hvala

---------- Poruka napisana u 22:23 ---------- Prethodna poruka je at 22:19 ----------

Janosh,
da i tebe priupitam, jel moguce da mi sada u ovo vreme pokaze nedostatak bora na listovima (i da li je uopste nedostatak bora). list mi se kovrža, uvija kao rolna a na nalicju lista crna fleka (slicno kao kod nedostatka Kalijuma) to mi se pojavilo u zasadu starom 3 godine, prskao borom do sada nikad nisam.
P.S. kada uporedim list sa nekim slikama na iternetu najvise mi lici na taj nedostatak, (nije grinja, nije pepelnica sigurno te sam bolesti i isekte prelezao)
 
Prskaj ti vetimacom jer ti je to grinja a ne nedostatak minerala , iz iskustva znam , Janos , da se nisi malo preso nesto ti mnogo malo to , tekuci bor je koncentrat u odredjenom postotku a kod nas ne prelazi 20% , provjeri ti to opet
 
Ma nije se presao jer na uputstvu je potrosnja za voce od 0.5-1l, po hektaru sigurno
Grinja nije, a i oprskao sam sa abastate
 
http://poljoinfo.com/showthread.php?2531-Zaštita-jagoda

Ovako , ako ti je list malo urolan , ufrkan , sa naboranim djelom oko centralnog djela lista , zadebljane mase lista i sa tamnijim flekama (zeleni cak nekad vuku i na sivo ili na crno) su ti grinjeeeeeeeeeeeeee , ja sam se 2 god zezao s time i na kraju su bile grinje , a to je upravo ovo sto ti kazes , probacu naci neku sliku pa okacit , a ti okaci svoju da vidimo.
 
@Sopot
Znas kak se kaze, ''Jedna slika vise vredi od sto reci.''
List se moze uvijati zbog toplog vremena, koje prati vetar ovih dana. E, sada to kovrdzanje malo me dovodi u nedoumicu.
Sto posto sam siguran da nije do nedostatka bora, ako uredno dajes prihranu, zastiti je folijarno i sacekaj neko vreme
da vidis kako ce se situacija odvijati. Ako se ne siri na zasad sa ovim merama se postize rezultat.
 
Poslednja izmena od urednika:
@ Mojalovva
Malo me buni to oprasivanje cvetova bez bumbara.
Molio bih ako neko ima iskustva da napise neku rec.
Ubedjen sam da vetar dosta doprinosi oplodnji. Takodje i neki bezopasni insekti poput paukova,,,
 
Poslednja izmena od urednika:
Brate vjetra uopste ne nedostaje jer je plastenik okrenut pravac istok zapad pa ga sjever brije po najlonu tako da i unutar plastenika nimalo ne fali vjetra , cirkulacije zraka , bumbar nekad naidje neki ali rjetko , vidio sam i par pcela ali slabo dosta , vidjet cu kako ce da bude , nego imal itko iskustva sa Irmom , kako se pokazala.
 
@ Mojalovva
Ako imas druze u okolini nekog da gaji u plastenicima jagodu, raspitaj se malo oko oplodnje
bez bumbara. Poceo sam malo da se zanimam za to.
Svi koji imaju iskustva neka se jave, podele sa nama.
Malo smo van teme, ne zamerite. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh