Bolesti ovaca

Tetanus izaziva bakterija, Clostridium tetani, nije virus. U skakom slučaju nek ti je sa srećom.
 
ivanhoe je napisao(la):
alfa 9 je napisao(la):
cao! nesto hitno mi treba ojagnjila se ovca i izasla ona materica,sta sad??
Sa jagnjadima (kad porastu) podnoz da se ne nasledjuje greska.
Stete pogotovo ako je lepo grlo :udri:

I meni je jedna ovca izbacivala ,dolazio veterinar zalio je sa jednom casom ljute i 2 case od 2 dl vode ,nije usivao nista .Prodavali je otac i ja na pijacu ali niko nije hteo ovcu vratimo je kuci pustimo da se pripati i ojagnjila se normalno iako je veterinar rekao da ako se ojagnji sledeci put lipasace .Nije lipsala posle toga ojagnjila 2 jagnjeta i sad je sjagnjena.
 
nije metilj,ocistio sam! kazem kao tetanus,samo neznam otkud to moze dobiti?ja kako znam za tetanus se dobije ako ima ranu.a ovde rana nigde
 
Чекај мало, како је залио, јел материцу или у себе (љуту) ? Јел враћао материцу унутра, ајде објасни детаљније...
 
mislis na jagance... :sta:pa koliko ja znam oni nemaju nista sa tim malo sisaju a ovcu oposle mesec dana zakoljees!!!!
 
Pozdrav!
Kakva je jetra bila te uginule ovce? Da li je bila slucajno smedje boje poput kuhane jetre, i dali je ovca bila gravidna i ako je, jeli gledao koliko je plodova imala? Je li slucaj samo kod jedne ili vise ovaca?
Ne vjerujem da se radilo o tetanusu jer kod tetanusa dolazi do ukocenja misica, tako da nebi ni blejala. Slicno tetanusu je botulizam (sumnjam). Da se radi o enterotoksemiji, kod obdukcije bi vet. vidio jasnu patoanatomsku sliku enterotoksemije. Ne moze pogrijesit.
Pozdrav.
 
zdravo ljudi! e ovako,jetra je bila crnkasta sa puno malih rupica,tetanus je bio konacno,ukocen misic,tako da ovca htela hodati ali nije mogla da pomera noge kako treba,objasniti mi je tesko jer neznam sto posto i jezik i strucni jezik!bila plodna sa jednim jagnjetom,druga ovca kad je dobila bolest imala dva jagnjeta stare mesec ipo dana,isto su uginule,verovatno preko mleka,jedna siljezica sjagnjena,nismo otvorili koliko ima u njoj,onda jedna ovca sto je jagnjila 2put godisnje po 2jagnjeta isto uginula,jagnjad sam spasio,i 2 ovce koje jos nisam primetio dali su gravidne nisam mogao spasiti. i jedna uginula jer je udario ovan! tako kazu da posle losa vremena docice i bolja,ali gubim nadu
Post je spojen: [time]1262797476[/time]
_________________________________________________
ne dam se ali ovako nece biti ::novac:: za :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Питање за алфу 9 и остале.
Како је могуће да му у јануару угине гомила оваца од тетануса :haha:
И како су га добиле ?
 
mikac je napisao(la):
Питање за алфу 9 и остале.
Како је могуће да му у јануару угине гомила оваца од тетануса :haha:
И како су га добиле ?
Mislim da je red da nam se prvo predstavis,(caffe) pa onda da kranes sa pitanjima...
I kad se budes pradstavio kako kultura nalaze, onda nam objasni prvo Ti sta je tu smesno:haha:
Mislim da uopste nije smesno , posebno mortalitet ...
 
karalic bi trebalo da bude administrator!!!pravi domacin,pravi junak!! verovatno takav smeje koji nema ni celav...!mi cemo na kraju da :haha: :haha: :haha:
 
@Karalic
možda se čovek "zabunio" pa misli da je to znak za žalost (mada kada se stane na ikonicu piše ha:ha:ha:, čak i pod uslovom da nije jasna animacija).
Pazi, prvi post na forumu, pa em' budalasto pitanje, em' smeh, za nešto gde drugi plaču, ali to je forum!!!
No, prijatelju danas se ne treba ljutiti, već svakom praštati!
Mir Božiji, Hristos se rodi!
:ppozdrav:
 
zec je napisao(la):
sta je najbolje za upalu vimena kod ovce? pozZz
Hristos se rodi!!!
Najbolje za upalu vimena kod ovce je da se predstavis u caffeu, ko si, sta si, cime se bavis... I koju rasu imas, koliko grla... Pa onda lepo zamolis admina gde se nalazi (ako nisi u stanju sam da nadjes) to sto te interesuje.. I mislim da je problem resen :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh