Soja 2012.g.

Koliki rod soje očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 6 6,5%
  • 0.5 t

    Glasovi: 5 5,4%
  • 1 t

    Glasovi: 26 28,0%
  • 2 t

    Glasovi: 37 39,8%
  • 3 t

    Glasovi: 12 12,9%
  • Više

    Glasovi: 7 7,5%

  • Ukupno glasača
    93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja imam oko 5kj zemlje relativno brdovit teren ali je u sto mi kazemo doljaci kotlini tu mi redovno bude naj bolja soja sejem balkan,zato sto se jako dugo zadrzava rosa a soji to prija u susnim godinama
 
Treba mi pomoc, savet. U planu mi je da posejem oko 15-20kj soje. Predusev je bio kukuruz. Od vestaka je bacena urea u prolece 2011. po 170kg po kj. Njive su uzorane i cekaju prolece. Koje djubrivo koristiti i da li uopste i koristiti djubrivo na prolece ?
 
I to joj je previše. Samo nemoj na hemiji štedeti, inače ćeš imati velikih problema.
 
Dušane ja samo ujesen zaorem NPK i to joj je sve a ti ako hoćeš da baciš NPK gledaj da to što pre odradiš (čim vreme dozvoli).Azotnu prihranu nemoraš koristiti.
 
Još jedna odlika Rubina je tehnološki kvalitet. Ima veći sadržaj proteina u odnosu na druge sorte. Ako sami pravite stočnu hranu, topla preporuka Rubin.
 
Gorstak necu vise sejati zato sto hoce da polegne a i kasnija je sorta. Rubin, Triumf i Sava ove godine su bili podjednaki. U pitanju su nijanse, a prosek je bio 2,2 t/jutru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh