Soja 2012.g.

Koliki rod soje očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 6 6,5%
  • 0.5 t

    Glasovi: 5 5,4%
  • 1 t

    Glasovi: 26 28,0%
  • 2 t

    Glasovi: 37 39,8%
  • 3 t

    Glasovi: 12 12,9%
  • Više

    Glasovi: 7 7,5%

  • Ukupno glasača
    93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi vec par godina sejemo Lanu (ZP) jeste kasnija sorta ali ne mora da se pece svinjama kada se daje i prvenstveno je zato sejemo.Pojavila se prosle godine i Laura ranija grupa zrenja a isto se ne pece mozda ce mo ove godine probadi i nju.
Pozdrav,da li ove dve sorte mogu da se daju svim uzrastima svinja bez prethodne termičke obrade?Šta mislite koja sorta je bolja za moje podneblje?Nikad do sad nisam sejao soju ,ali planiram ove godine da probam,samo za svoje potrebe.
 
Već je više puta bilo priče o tome. ZP soje se mogu bez termo obrade koristiti za veće kategorije životinja.
 
ravnica, vojvodjanka,becejka, i ubacicu jos neku novu, ko sta predlaze od sorti sto ranije stizu !?
 
Kod mene se Gorštak bolje pokazo od Galeba ( ista agrotehnika) tako da ću sejati i ove godine Gorštaka jer sam njega i ostavio za seme a na nekoj manjoj površini probao bih Trijumf , Dukat ili eventualno Savu ako nađem seme.
 
Pozdrav,da li ove dve sorte mogu da se daju svim uzrastima svinja bez prethodne termičke obrade?Šta mislite koja sorta je bolja za moje podneblje?Nikad do sad nisam sejao soju ,ali planiram ove godine da probam,samo za svoje potrebe.
Kazu da ne treba davati prasicima laksim od 30,35 kg.Sto se tice setve soje,mozda bi trebalo da probas sa nekim ranijom grupom zrenja.Raspitaj se tu kod tebe koje ima i gde moze da se nabave.
 
Moja predvidjanja za soju ove godine nisu dobra,pre svega malo padavina i lane a i ove zime dosad, a i na dalje izgleda da nece biti bolje,tako da cu sejati samo 10% povrsina.I ne verujem u sebi da bi i treca godina za redom bila dobra po prinosu a cena manje vise...
 
@Jugos
sta ces onda sejati? nemoze sve da bude repa, a kukuruz u monokulturi se ne preporucuje
Pa upravo to sto si napisao,manje vise zbog komasacije u nasem ataru. A i zbog tih mojih razloga koje sam naveo ne verujem po treci put za redom da ce soja ubosti. Preklane je bio extra rod zbog kisa cena ok,prosle godine rod je bio opet dobar cena isto ok, pa ne verujem da ce opet biti tako.Ako udari susa kao sto se i pokazuje od dobrog roda nista 12-15 meteri po jutru sta je to:sta: ni kilograma ni dinara.
 
Jugos kod mene u selu kada rodi tih pomenutih 15 po jutru to je rekord.Prosle godine se prinos kretao od 3 do 13 meteri po jutru niko nije imao preko toga.
 
Evo moje mišljenje , možda 80% poena za prinos soje nosi "lokacija" . Ovde u nekim selima , tačnije parcelama bude redovno dobar prinos , a negdje neće pa da rodiš majmuna.
Čini mi se da je tako , a nemora biti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh