Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.339
Lokacija
Golubinci
Pošto sam ove godine još zadovoljniji nego prošle da otvorimo novu temu, šećerna repa će i dalje biti zastupljena u mom gazdinstvu kao i ranijih godina. Kako ste vi zadovoljni sa predhodnom kampanjom i dali planirate i dalje da je sejete. Inače kod nas je ovogodišnji rod isplaćen po 4,80 rsd jus repa.:ppozdrav:
 
Branislave šteta što ove godine kraljica polja nije bila zastupljena na vašim poljima.
 
Biće verovatno nešto niža nego ove ali opet će biti bolja zarada nego na drugim ratarskim kulturama.Očekuje se da će cena biti u rasponu između 40-45 e/t.:ppozdrav:
 
Ja sam sklopio ugovor u senti za 4.00 dinara.Ocekuje se jos neka premija sa strane drzave.Morao sam i dostaviti brojeve parcela zbog premije.
 
Kako je Senta ove godine odradila digestiju moraće da daju mnogo bolju cenu od te ako hoće repu iz Srema.
 
Poslednja izmena:
Sejemo repu i ove 2012. Istina biće malo manja površina, samo 7 kj, zbog plodoreda. Ugovor ne pravimo i čekamo ko će prvi doći po nju. Pre dve godine je otišla u Hrvatsku, 2011. u Žabalj.
 
Sejemo repu i ove 2012. Istina biće malo manja površina, samo 7 kj, zbog plodoreda. Ugovor ne pravimo i čekamo ko će prvi doći po nju. Pre dve godine je otišla u Hrvatsku, 2011. u Žabalj.

Kad bi bilo vise ovakvih, da sa sigurnoscu ne znaju koliko hektara ce koja secerana dobiti, mozda bi se i uozbiljilji na duži period.
 
Sigurno da ima onih koji ne mogu da iz finansiraju sami celu proizvodnju, pa zbog toga prave ugovor sa šećeranama. Mislim da ima i onih koji se plaše da neće dobiti punu cenu, kao onu u ugovoru, pre svega mislim na bonuse za seme preuzeto od šećerane. Do sada nikada nismo pravili ugovor i uvek smo dobili istu cenu kao i ostali proizvođači. Nikada nam nisu odbili bonus za seme, iako ga nismo uzeli od šećerane. Istina imamo i dobrog kooperanta za domaće tržište, OZZ Žunji-Silak, pa je možda i to razlog.
 
mi se naravno zadrzavamo na repi i dalje, ali cena ce sledece jeseni biti veliki upitnik, ovu godinu cemo dugo pamtiti po dobrim prinosima i narocito ceni... u planu je setva na oko 145 kj.
 
posejacemo 15 kj , pa kako ispadne , cena je 4din za sad (i vezali su da dinar)... videcemo kakva ce biti godina ...
 
verovatno kao i prosle godine nista,od kako nam je kole zarezao 40 %necistoca i digestija 13.5 nesejemo je . a realna necistoca bila izmedju 5 i 11% digestija preko 16% .
 
Ja ove godine planiram prvi put za pocetak 10 kj, a sledece godine ako sve bude kako treba 40-50kj. Parcela je spremna, djubrivo je baceno, cekamo prolece...
 
Dusan je napisao djubrivo je baceno, pa kazem da moze i bez toga, probali smo ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh