Plasman mlade jagnjadi i svih ostalih kategorija (siljezad,ovce,ovnovi)..

minutauro

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
383
Lokacija
ZEMUN
Takvo je vreme doslo,da nije lako odhraniti kvalitetno grlo,koje se moze bez problema prodati i da usput bude zadovoljan i prodavac i kupac.. tema otvorena iz tog razloga da se razmene iskustva u tom polju ..Koja kilaza je natrazenija, koja je cena, koji su veci otkupljivaci,sta se najvise trazi, i uostalom kako se ko snalazi u ovom nimalo lakom vremenu?? Pozdrav !
 
Majilovac je lepo pre mesec dana rekao šta se traži i koja roba. A onda je klan navalio na čoveka. Mesnate rase i njihovi melezi dobro hranjeni sa kilažom oko 35kg. Tempirati jagnjenje da jagnjad stižu za prodaju od decembra do maja. Kad prođe uskrs i đurđevdan prodaje se samo u nuždi. Tad je jeftino. Ja hvala bogu nemam problema sa prodajom. Zovu me kupci ovih dana traže za božić da imam sto komada sve bi se prodalo kući.
 
Kod mene se traze sitnija jagnjad stoga sam odlucio da idem na vecu kolicinu manjih jagnajdi.Ako ovca ojagnji jedno jagnje ono se ne ispalti prodavati ispod 50-60kg a to niko nece da kupi ili obara cenu zbog kilaze.Sto se tice prodaje do sada nisam imao nekih vecih problema osim ovih da po par komada niko nije hteo da kupi jel su ogromni.
 
prolazi kod nas sve,vrlo je malo kupaca da znaju sta i kako sem nadkupca,mala kolicina jaganjaca se proda brzo u sezoni sveca,veliki problem je plasman vece kolicine jaganjaca,nijedna klanica nema odredjen otkup jagnjadi niti bilo sta,sve ide po potrebi bez bilo cega,nase trziste nezna sta trazi,jagnje od 30kg bih ali nebih da plate kako treba,nazalost to je realna situacija,pravo jagnje za klanje je eventualno od tovnih rasa ili u melezima sa tim rasama,interesantno da u samom imenu pise mesnate rase,,,,,,,
 
moj savet-povezati se direktno sa kafedzijom ili pecenjarom da Vam nakupac ne zakida tih 20 din/kg
teska jagnjad idu pred uskrs i slave,takodje ovnici preko 50 kg se lepo prodaju u avgustu kad ljudi kupuju ovnice za priplod(svake god spremim 7-8 komada i to lako prodam)
 
Evo jedna ideja koje se dosetio drugar pre par dana zaklao 4 w jalove ovce,podelio na četvrtine i prodavao po 230 dinara po kili.
Naravno prvo je ponudio komšiluk,kolege i prijatelje i kaže da je imao još 2 prodao bi.
Ovo je nikakva količina ali ipak spašava u situaciji kad nema kupaca.
 
e kod mene je opsta potraznja za jagnjetinom juce sam crko zovuc i iduc kod odgajivaca trazi mi stric jagnje za bozic i sila se neki njudi zaputili svi traze nigdje nema ili je vec zagovoreno a nazalost ja sve zasprodo
pocinjem da razmisljam da pustim ovna u aprilu da pari ovce da bi bilo jagnjadi pred praznike jer je daleko bolje cijena i potraznja
 
Al opet kazu ljudi leti slabije ide,ja sam bas mislio da leti ide kafedzijama i pecenjarama, jel je njima tad otprilike sezona, ja i kad idem u pecenjaru-idem leti sa drustvom, sednemo, pojedemo, popijemo.. Al sam video u jednom prilogu koji sam i okacio u jednoj temi na b92 kaze covek ima 300 ovaca i saradjuje sa matijevicem, i to drzi vecinom cigaju.. i jos hvali matijevica kako se placa na vreme i kako ima lepu cenu.. a opet drzi cigaju koju opet svi ko fora izbegavaju..
 
e kod mene je opsta potraznja za jagnjetinom juce sam crko zovuc i iduc kod odgajivaca trazi mi stric jagnje za bozic i sila se neki njudi zaputili svi traze nigdje nema ili je vec zagovoreno a nazalost ja sve zasprodo
pocinjem da razmisljam da pustim ovna u aprilu da pari ovce da bi bilo jagnjadi pred praznike jer je daleko bolje cijena i potraznja
. Kako misliš da ih upariš u aprilu?
 
evo da se oglasim i javim kako je u Radjevskom kraju,ovce kupuju sverceri prodaje se klanicna roba,ukrsteno sve i svasta, ovnovi sad idu pred praznike,sto neko od Vas rece kafedzije bi da kupe jagnje od 30 kg po mogucstvu "domace" tako ovde zovu pojedine vrste ovaca.Jaganjci njih nije problem prodati samo da je debelo. Sve u svemu ovde je bitan broj,malo ko gleda da je to cista rasa,jer vecina kupuje i odmah kolje.
 
pa kad se izjagnje jagnjad odvojim ovcxe prihranjujem kvalitetno i pustim ovna na njih tako da bi jagnjad dosla u septembru a stigla na klanje za bozic kad je najveca trka i cjena
 
pa kad se izjagnje jagnjad odvojim ovcxe prihranjujem kvalitetno i pustim ovna na njih tako da bi jagnjad dosla u septembru a stigla na klanje za bozic kad je najveca trka i cjena
. Neće moći pogotovo sa vlašićkom pramenkom. Kad bi to tako išlo bilo bi jagnjadi na svakom ćošku. Može jedino na hormone.
 
E zato će čiča da pređe na romanovske. Pa će biti jaganjaca kad treba. Dosadilo mi da se je..vam sa sunđerima.
 
Nazad
Vrh