Ogledne parcele

Ima ja tri jutra uz asfalt, stvarno gde se može prijaviti i koji su još uslovi, kako to uopšte sve funkcioniše?
 
potrebno je(za singentu,) da je zemlja dobro i lepo pripremljena,i sto je glavno da je pored asfalta.
 
ja mislim da oni daju SVE,tvoje je samo da je obradjujes ili gresim :sta:
njiva je treca od sela,preko puta silos,drum sve ima,malo li je :sta: :D
 
Čugi je napisao(la):
Ima ja tri jutra uz asfalt, stvarno gde se može prijaviti i koji su još uslovi, kako to uopšte sve funkcioniše?

uslovi:

njiva pored asfalta i da bude cista njiva

prijavis se kod promotera za tvoj teren

daju besplatno seme za taj ogled. Postoji mali ogled ( 7 sorti ) i veliki ogled ( 11 sorti ). Seje se jedan krug sa sejalicom redovi jedan pored drugog ( ne okolo ) i treba nekoliko redi zastitnog pojasa do komsija ( svi znamo da 1-2 redi je uvek slabije do komsije ).

Baca se normalna kolicina djubriva i seje se na vreme ( sredina aprila ). Promoter dolazi redovno na posmatranje ogleda. Posle spartanja se broji sklop. Svaka sorta se broji na 3 mesta ( duzina od 14.28 m i koliko se izbroji biljaka + 000 toliko biljaka ima u hektaru )

U jesen se vrsi uz prisustvo promotera i publike. Promoter donosi mobilnu vagu na njivu i vlagomer i svaka sorta se meri posebno. Ako se postignu normalni rezultati onda ulazis u onu knjigu o postignutim rezultatima na ogledima.
 
KishRobert je napisao(la):
slazem se,samo sto sam ja kukuruza brao,pa nisam imao publiku ni promotera.

Pa kako ste onda utvrdili koja je sorta bila najbolja?








Ovo su neki moji rezultati postignuti na ogledima u vise godina:


NAPOMENA: Hibridi H31 i M94 su sejani dve nedelje kasnije od ostalih pa je zato dosta veca vlaga ( pala takva kisa da nismo mogli sejati 2 nedelje )

Prinosi su JUS kvaliteta ( 14% )/Ha


2j7ccw.jpg


20hx1c0.jpg
 
Iz svega ispada da su R10, D25 i H31 najrodniji hibridi.

KishRobert je napisao(la):
potrebno je(za singentu,) da je zemlja dobro i lepo pripremljena,i sto je glavno da je pored asfalta.

Daj neki telefon od Singente.
 
@cicimoric
:osmeh: odokativnom metodom!

@branko
0638122737 Tomislav
lik je zzaduzen za ovaj moj kraj,mozda ima nekog za srem.
 
@ mladen
R10 mi vec vise godina za redom dobijamo kao gratis na kolicinu kupljenog! kod nas je No! B08, P12, F02( pobratim NS640)! Ono kad razmislim.. Kasnije sorte nismo sejali jer ih nismo nasli u ponudi kod nas u zadruzi a ranije nismo sejali zbog ranosti!
 
Meni je ove godine bas F02 rodio najbolje! Sa jednog lanca sam skinuo punu zmajevku u zrnu!
 
Nazad
Vrh