Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja isto u mesalici za beton,izmerim50kg semena dodam litru furadana + tolko slavola da moze lepo izmesati (oko litre).posle sipam u najlonske dzakove vezem pa do ujutro tako stoji.Nema nikakvih problema,seme upije tu kolicinu i nelepi se, dugo godina tako radim i sasvim je OK.
 
umesto furadana bolje je koristiti Galenikin Pozitron aktivna materija imidaklopirid 600g/l to je ista aktivna materija kojom i Zemun Polje tretira svoje seme IMIDOR takođe to je ista aktivna materija i kod preparata Gaučo i u istoj koncentraciji 600g/l a imate i Agrosavin Prestiž koji ima dve aktivne materije imidakloprid 40g/l i pensikuron 150g/l :ppozdrav:
 
A lepo se izmesa? Moj nacin mi je dobar posto je svako zrno lepo zapraseno,samo sto moram da stojim pored mesalice,a to bas nije bezbedno,nosim masku ali....
 
umesto furadana bolje je koristiti Galenikin Pozitron aktivna materija imidaklopirid 600g/l to je ista aktivna materija kojom i Zemun Polje tretira svoje seme IMIDOR takođe to je ista aktivna materija i kod preparata Gaučo i u istoj koncentraciji 600g/l a imate i Agrosavin Prestiž koji ima dve aktivne materije imidakloprid 40g/l i pensikuron 150g/l :ppozdrav:
 
ukoliko bude mnogo kiše ( daj Bože ) furadan hoče da se spira sa semena a navedeni preparati naprave jednu zaštitnu zonu od oko 5-6 cm oko semena i štite seme a ne spiraju se takođe mnogo duže deluju nego furadan ovo nije moje mišljenje nego su ovo reči gospodina Medića iz Agrosave
 
Pitanje kolege?Zbog cega vi zaprasujete seme kukuruza furadanom i tim drugim preparatima,ako je ono vec fabricki zapraseno,ne kazem da nema znacaj ali kod nas to niko ne radi,pa ako je korisno da pocnem i ja:osmeh:.Ja seme zaprasujem samo mesurolom protiv ptica letacica:haha:
 
to što je seme zaprašeno sa MAKSIM 035 FS to znači da je tretirano sa fungicidom a ne insekticidom Maksim ne štiti seme od žičara,pipe i ostalih zgadija
 
Kad odradim furadanom ne mislim ni na ptice.Kod mene su fazani najveća pretnja.Oni kad nađu jedno zrno zaređaju i vade tačno po redu.Ovako kad odradim furadanom uzmu zrno ili dva i odustaju.
 
Seme kukuruza sam tretirao samo kad je predusev bila pšenica, ili ječam. Inače uopšte nema potrebe da se tretira seme osim onog što proizvođač nanese.
 
Ma daj molim te....
Ako proizvođač nanosi samo fungicid nema šanse da se seme ne treba tretirati.Kome žičari nisu napravili presevanje ni ne zna koliko je to bitno.
 
Meni su jedne godine žičari napravili haos i pored tretiranja furadanom.
Bilo ih je baš dosta,tako da u velikom broju žičara furadan može da ga duva.
Jel zna neko,da li velika količina vlage s' proleća godi ili ne godi skotovima?
 
Meni su jedne godine žičari napravili haos i pored tretiranja furadanom.
Bilo ih je baš dosta,tako da u velikom broju žičara furadan može da ga duva.
i ja sam imao takovih problema s žićarima,ali sada imam sijačicu s dozatorima pesticida pa u njih stavim dursban ili geocid, zato pitam koje zemljišne pesticide imate vi u srbiji.
 
Meni su jedne godine žičari napravili haos i pored tretiranja furadanom.
Bilo ih je baš dosta,tako da u velikom broju žičara furadan može da ga duva.
Jel zna neko,da li velika količina vlage s' proleća godi ili ne godi skotovima?

Ako se na nekih 10 kg semena doda mimimalno 0.1 l Furadana i ako se relativno dobro promesa sa garancijom ni jedan jedini zicar se ne priblizava zrnu pa makar u kom broju bili ovo pricam iz bar 18-ogodisnjeg iskustva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh