Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
neki iz grupe srednje rane da podnosi susu i da moze da se bere

---------- Poruka napisana u 23:51 ---------- Prethodna poruka je at 23:36 ----------

sta mislite za zp 684 on je srednje kasni hibrid ?
 
Ja cu ove godine sejati LG poncho i 37.10 za branje a za vrsidbu cu neki DKC jos neznam koji,Pioneer nece biti prisutan na mojim njivama.U rit planiram neki Zp hibrid(684,666,505) za branje i to je to.
 
Ja sam brao ove godine ćovijeku neki NS kukuruz to je bio kukuruz boli glava na tabli kad sam mu poćeo brat toliko je kukuružnjak jak da mi je spalio remen tarupa malo sam ja brže potero ali i klipovi su samo taki, neznam sortu, moram ga pitat !
 
As hibride, syngenta, i mozda dekalb da se proba, sa zp i ns losa iskustva zbog sporog otpustanja vlage i izuzetno trulih stabljika u vreme skidanja useva-znaci nista, a pionir na klupu za rezervne igrace
 
Syngentin Heliko za vršidbu 100% ako nađem seme ako ne onda pionir neki iz FAO 500-550 i AS72 za kotarku.
 
Pioneer definitivno, ja sam ove godine prezadovoljan sa D11, D12 i N43. Nemam razloga da menjam i naredne godine. Verovatno ću dodati još neki Pioneer hibrid jer povećavam površine pod kukuruzom.
 
Mi samo Pioneer jer nam se odlicno pokazao ove godine tako da ce ici na 90% parcela .
A moznda probamo i Dekalb. :D
 
Do sada je Pioneer preovladjivao na mojim njivama,ostacu "veran" samo F02,a vece povrsine ce zauzeti KWS Korimbos koji je fantastican hibrid,probacu i nesto od DKC,a i LG hibridi Agrister,35.35
ukupno ce kukuruz zauzeti 20 ha
 
Ko ima iskustva sa dekalbom ,cije je seme,fao,prinosi u 2011. Pitam iz razloga sto se sa desne strane dunava o njemu nezna nista, ili poneko,ja ne,a vidim da ga skoro svako od vas pominje kao ,da ce ga sigurno sejati ili verovatno sejati. Pozdrav ,pa neka nam je bog u pomoci .
 
@Srdjanzorz,

Jel ovaj 360 neki nov? Sta imas o tom hibridu? Jel poznajes onaj novi, ide na 4xx?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh