Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
O bacanju mesanog vestaka u prolece sam pisao. Struka i nauka kaze da nema svrhe bacati NPK djubrivo u prolece. Praksa je pokazala da ipak ima razuma to bacati i da je prinos bolji.
 
Mi smo uglavnom bacali npk u jesen, parcele koje nismo stigli u jesen, sada smo rasprsili npk, pa zatvorili, a u aprilu, pred setvu urea, pa setvospremiranje. Mozda je bolje u jesen, ali nije lose ni ovako, bice dostupno kasnije, predpostavljam.
 
Dusane ja sam takođe koristio prestiž i to na preporuku stručnjaka iz AGROSAVE 1dl na setvenu jedinicu isto se radi kao i sa furadanom rezultat ekstraaaaaaa komšijama pipa samo brija kukuruz a kod mene jok super stvar
 
A da li prestiz utice na klijavost semena, mislim zbog da kazem rucnog nanosenja jer nece biti podjednako nanesen na svako zrno kao u doradnom centru? Ima ljudi kod mene koji su nanosili sami preparate pa je bilo pomora u kukuruzu zbog nicanja, kasnije oplodnje dosta jalovi biljaka, doduse nije bio prestiz u pitanju ali i oni misle da je zato sto su sami nanosili preparate na seme?
 
što se tiče klijanja nema problema pozovite nekog iz AGROSAVE pa pitajte a ja vam kažem da je super jer sam ih zvao pitao i uradio po preporuci
 
jel neko sejao LG kukuruz Agrister i Ponco ?kako suse pokazali dosta malo ima o njima napisano na forumu .ja planiram da probam pase plašim da neuletim u nešto štoje nepoznato.
 
Stavio sam ovaj post u temu Pionir hibridi,pa da se izvinim u napred moderatorima.Treba mi preporuka,na koju gustinu da sejem K-67 za krunjenje.Uradjena analiza zemljista,jesenos pod brazdu po savetu i PS.(Map..korigovano).Planiram jos predsetveno oko 200kg.ureje,predusev zito i nesto malo soje,bice uradjena puna agrotehnika,zemljiste 2 klasa....(mislio sam na 22)Nisam sejao K-67 nikad.
 
Poslednja izmena:
Nisam neki strucnjak kako je neko to rekao,za No til tehnologiju ali sam video da ujesen podrivaci sa depozitorima unose vestak a u prolec u iste trake seju kukuruy.Ima i lako topljive formulacije vestaka(Yara) koje idu u direktnu setvu stime sto vestak ide na dubinu od 20 do 25 cm.
 
Stavio sam ovaj post u temu Pionir hibridi,pa da se izvinim u napred moderatorima.Treba mi preporuka,na koju gustinu da sejem K-67 za krunjenje.Uradjena analiza zemljista,jesenos pod brazdu po savetu i PS.(Map..korigovano).Planiram jos predsetveno oko 200kg.ureje,predusev zito i nesto malo soje,bice uradjena puna agrotehnika,zemljiste 2 klasa....(mislio sam na 22)Nisam sejao K-67 nikad.

Ja bi ga na 19.Pionir po priči promotera ne ide na 22.Ja sam prošle godine sejao f38(isti fao kao k67) na 19 na jednoj njivi i 21 na drugoj pod punom agrotehnikom.Bolje mi se pokazao na 19,imao je manju vlagu skoro za 2%.
 
Stavio sam ovaj post u temu Pionir hibridi,pa da se izvinim u napred moderatorima.Treba mi preporuka,na koju gustinu da sejem K-67 za krunjenje.Uradjena analiza zemljista,jesenos pod brazdu po savetu i PS.(Map..korigovano).Planiram jos predsetveno oko 200kg.ureje,predusev zito i nesto malo soje,bice uradjena puna agrotehnika,zemljiste 2 klasa....(mislio sam na 22)Nisam sejao K-67 nikad.

Za ove uslove slobodno cesce, 19-20 cm
http://srbija.pioneer.com/Proizvodi/Kukuruz/FAO500/PR36K67.aspx


kad je optimalno vreme za sejanje AS 66 i 72? jel se moze pocetkom aprila ?

Mi cemo as 72 pocetkom aprila, planiran je za berbu u klipu....Jednom smo presevali neku njivu 1 .maja i posejali upravo as 72, stigo za berbu u redovno vreme,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh