Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najbolje je baciti ureju neposredno pre druge pripreme.
 
Bilo je price u drugim temama da je najbolje baciti ureu 15 dana pre setve. Ne secam se objasnjenja, ali sam zapamtio broj dana. Sto vise mislim, manje znam :haha:
 
Mnogo vam hvala na pomoći, ipak ću raditi sa najlonskim vrećama, nemam mnogo sjemena, 60kg tako da nije neki veliki posao. Kada bi tretiranje trebalo raditi, koliko dana prije sjetve?

Da rezimiram postupak:

1. Istresem sjeme u najlonsku vreću (10kg)

2. Dodam 1.5dl Furadana i 1.5dl piva

3. Miješam (koliko dugo?)

4. Istresam na najlon na neku prozračnu površinu (hladovina ili sunce?)

5. Sušim sjeme (koliko dugo?)

6. Pakujem u vreće (mogu li koristiti papirne vreće od sjemena ili najlonske?)

Ako sam negdje pogriješio molim da ispravite i dodate informacije koje nedostaju pošto to nikad do sada nismo radili :)

Ostavi ti to pivo sa strane, pa kad se umoris, znas kako ce da ti legne! A umesto pva ubaci Slavol bice bolje i semenu, a i tebi (kad popijes pivo) :ppozdrav:
 
AN, SAN ili urea, imate neke razloge zašto birate jedno, drugo ili treće ili bacate šta je zgodno?
 
Pivo ljudi stavljaju da se furadan bolje zalepi za seme a neznam za slavol dali nebi bilo loše staviti malo šećera ? :sta:
 
kakva su vam iskustva sa kws hibridima iz grupe 300 zrenja,ja sam do sada sejao kermes.Odlicno rodi ali velika vlaga.
 
Interesuje me sa cim bih mogao zastiti ne tretirano seme dekalb hibrida? Nazalost jednu parcelu moram kukuruz na kukuruz pa bih vas molio za savet sta je po vama najbolje da se sacuva prvo od zicara a posle i od zlatice?
 
Prestige FS 290...prošle godine su mi preporučili sa njim,u monokulturi nisam imao problema sa diabrotikom,što ne znači da je zahvaljujući tom preparatu!
 
Skoro pa konacna odluka za kukuruz
Za branje:
AS72
ZP684
KWS korimbos
LG antis
Syngenta sincero
Za krunjenje:
DKC 5699
Syngenta helico
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh