Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam koristio i furadan i prestiž i imidor i mogu reći sledeće na jednoj parceli do mene prvi komšija mi je tast :osmeh: ja sam tretirao sa prestižom a on furadanom kada je nikao kukuruz obilazimo mi njive i gle čuda kod mene pipa nije jela kukuruz a kod njega se već iz traktora primeti koliko su ga popasle i od tada furadan nikad više bar kod mene
Kod nas u polju seme tretirano furadanom pipa jos bolje jede,kao da ga privlaci.Ja sam prestao da ga koristim pre 3ili 4 god kad sam morao njivu gde je seme radjeno furadanom da prskam 4 puta od pipe i na kraju digao ruke,ali se izvukao nekako_Od tad samo PONCHO i nijedan nebude pipnut.Seme koje ne mogu da nadjem tretirano sejem direktno iz kese i u principu nemam problema.
 
Kod nas u polju seme tretirano furadanom pipa jos bolje jede,kao da ga privlaci.Ja sam prestao da ga koristim pre 3ili 4 god kad sam morao njivu gde je seme radjeno furadanom da prskam 4 puta od pipe i na kraju digao ruke,ali se izvukao nekako_Od tad samo PONCHO i nijedan nebude pipnut.Seme koje ne mogu da nadjem tretirano sejem direktno iz kese i u principu nemam problema.

Jedan moj drugar se otrovao dok je sejao od furadana neznam kako navodno je pusio cigaretu uvlacuci dim cigare i furadana valjda sto je turbina od pneumatske sejallice izbacivala u vazduh.Sad neznam dal je moguce to ali su ustanovili da je furadan
 
Mnogi se tako ponašaju,džaba im upozorenja,pri radu sa hemijskim sredstvima treba poštovati mere opreza a jedna od njih je da se ne sme pušiti.
 
Pa turbina izbacuje iz sejalice vazduh,e sad mozda je pirkao vetar pa gurao u kabinu i eto ti,meni to nikad nije smetalo,niti sam osecao posledice posle setve al valjda nisu svi isti.MOMO;Hteo sam da kazem da U NASEM ATARU nema nikakve razlike izmedju furadanisanog semena i obicnog iz kese sto se tice pipe,znaci ili ga jede ili ne.Ja sam obicno sejao taj netretiran kukuruz na delovima atara gde su slabiji udari pipe,pa verovatno zbog tog nisam imao problema.Dok sam furadanisao seme uvek sam isao sa dozom 2dl na 10kg.
 
U kojim pakovanjima se može naći Mesurol i po kojim cijenama? Kako se sjeme tretira sa njim? Kako vidim sa prethodih strana, izgleda da je bolji od Furadana.
 
Danas definitivno napravljeno trebovanje za ovu godinu:
DKC 5783,5276
Agrister i Poncho
Helico
Pionir F38(ovo mu je poslednja šansa kod mene)
 
sa pioneerema sam zavrsio ove god .komsija pored mene imao tyrexxa ja (k67) i mnogo je bolji tyrexx. u zadruzi maja u itebeju covek me ubedjuje za RAGT exxupery , navodno i od tyrexa je bolji .. shta znam gledao sam katalog ne deluje losh , samo shto na netu nigde ne mogu da nadjem nista o njemu i ako nadjem sve je na francuskom
 
pa kako vi kazete da mesurol nema u prodaji kad ja sam porucio po moga prijatelja da mi donese od srbije i on je to nabavio u Svilajnac po ceni od 15 evra za 250ml,a kod nas u makedoniji od prosle godine nema u prodaji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh