Bolesti svinja i njihovo lečenje

gagi77 je napisao(la):
xsale je napisao(la):
Imam problem,svinje mi kaslju vise od mesec dana,davao sam neofenikol,tiamulin 10%,tiakor,sad dajem tilozin i samo malo smanje kasalj,cim prestanem sa lekovima kasalj se pojacava.Ima li neko slican problem i zna li neko kako da ga resim? Vec imaju oko 50 kg,a nisu postrojeni tako da mi to dodatno otezava situaciju.

Hranim svinje Milkivitom.
Pozdrav xsale.Moj drugar je imao problem sa svinjama tj. imale su Enzootsku pneumoniju svinja (EPS).Sve smo živo probali od lekova i jedino je pomogao Floron 300mg/ml.Proizvodi ga Krka i dosta je skup.Jedna boca košta oko 5000 dinara.Dozira se 1ml na 20 kg težine i to 2 puta u razmaku od 48 sati.Ako doza prelazi 3ml onda ga treba aplikovati na više injekcionih mesta.Ukratko klinička slika EPS-a: suv kašalj,stomačno disanje,temperatura oko 40C,apetit je očuvan.

Pazi sad sta se desava,prekinem da dajem bilo sta od lekova,a kupim i ubacim vitamin C.Svinje slabije jedu,valjda im ukus ne odgovara i taj prvi dan kad nisu jele nisu ni kasljale,a i dalje se kasalj znacajno smanjio_Od juce sam prestao sa vitaminom C i apetit im se vratio,ali se i kasalj povecava.
 
Konsultuj veterinara
Propisaće ti lečenje i bićeš zadovoljan
Ja ne pametujem, zovem pa neka se on muči oko njih, za to se školovao.

Post je spojen: [time]1273958172[/time]
_________________________________________________
Konsultuj veterinara
Propisaće ti lečenje i lekove,neka se on muči oko njih, za to je učio
 
pre svega pozdrav svima ja sam imao problem sa cadjavocu ali moja i calova krivica nazimica mi oprasila pre 15 dana 9 kom sve je ok bilo medjutim mnogo vlage,mokrace pa ih zahvati pa ja odmah posle 3 dana moro sam da izbacim krmacu iz kaveza pa mi jedno ode,drugo mi udavi krmaca i juce jedno ode dva puta mi dolazio v eterinar sprico ih nadam se da ce ostali biti uredu sta da se radi idemo dalje.
 
Kengur je napisao(la):
Konsultuj veterinara
Propisaće ti lečenje i bićeš zadovoljan
Ja ne pametujem, zovem pa neka se on muči oko njih, za to se školovao.

Post je spojen: [time]1273925772[/time]
_________________________________________________
Konsultuj veterinara
Propisaće ti lečenje i lekove,neka se on muči oko njih, za to je učio

Mislis da nisam?
Pa da su oni znali ja ne bi ni imao problem.Bili su njih trojica i svaki kaze nesto drugo,a ja svinje lecim jos malo pa 2 meseca.
 
ako neko moze da prevede sta se desava ovde,koje su bolesti i zbog cega nastupile[youtube]Schweine in sachsen [/youtube]
Post je spojen: [time]1275167262[/time]
_________________________________________________
Schweine in sachsen
 
Primetio sam da kod jedne krmace prvopraskinje, na zadnjoj nozi papak ukoso raste, a ispod ima zulj tj otok 3-4cm (verovatno od betona). U poslednje vreme slabije staje na tu nogu, interesuje me dali to moze da se izleci i kako, dal je neko imao ovakav slucaj i dal ima neko resenje jer je jako dobra krmaca.
 
planiram da napravim ispust, 20x15m. Mislio sam da postavim betonske stubove, pa zica, neznam dali ce to probiti ?
 
sabi je napisao(la):
planiram da napravim ispust, 20x15m. Mislio sam da postavim betonske stubove, pa zica, neznam dali ce to probiti ?

Druze, jedan poznanik je za mangolice napravio ispust, ako se ne varam s bagremovim stubovima i stavio zicu sa strujom, valjda se zove elektricni pastir. Mislim da nije bila velika investica, pa mozda da se raspitas za to... Pozzzz
 
Nasao sam za 100 eu, pa cu jos videti sta da radim, u svakom slucaju to je jeftinija varijanta. Hvala :D
 
Znaci iskopale bi mamine mame mamu,sta god da stavis izlijes uvek ce njakati,drugar ima vijatnamske prasice ne zna sta ce probijaju kopaju,a onakvi mali,

Mozda taj pastir pomaze najbolje od svega. Cuo sam za to kazu ljudi da je ok.
 
Danas mi uginula dva praseta od cetriri nedelje starosti, imali su oko 10-11kg. Kaze veterinar da je veliki broj uginuca,u selu kao i u okolnim selima. Moguce od velike temperaturne razlike ili od jake hrane. ::lose:: ::lose:: :udri: :udri:
 
Nije bolest nego ujedi komaraca,šta raditi?
103agj8.jpg

xlaydd.jpg
 
Ljusho razgovarao sam sa deratizatorima koji obavljaju istu na ovom terenu jer takođe imam veliki problem sa komarcima i jednostavno su mi rekli da nema adekvatne zaštite sve dok ne prođe tender i ne vidi se ko će i kako će prskati od komaraca.Tu su u igri velike ::novac:: pa me ne čudi ako uopšte i ne poprskaju.Do ove godine je to sve išlo redovno i nije bilo problema a sada je već preteralo svaku meru.
 
NIKAKO U HRANU.
Pravi se rastvor pa u ledjnu prskalicu, pa po objektu i zivotinjama. Koristi se protiv sugarca i ostalih insekata kao sto su buve.
Ja to koristim kod mojih pasa, jednom oprskam i onda su mirni dve nedelje.
 
A i komarci nisu kao što su bili,sad kad ujedu ko' ker da te ujeo.
To su neki tigrasti,valjda,jednog sam ubio i vidim da ima žaoku skoro kao osa. :pcelac:: :udri:
 
...sto bih rekao ..RADOVAN III'' ..napadaju me sa svih strana i grizu me sa svojim zubima u nameri da me upropaste...''izvinjavam se :off_topic:
 
Nazad
Vrh