Cene generalnih remonta motora -Opšta-

Traktorist

Član
Učlanjen(a)
4 Jun 2010
Poruka
413
Lokacija
Sombor
ja bih radio polusklop motora i pumpu...zna neko koliko para treba:sta:
 
ok,ja sto cu raditi polusklop(novi klipovi,ravnanje glave motora,rolovanje radilice,komplet lezajevi,nove hilzne,i tu jos ima oko klipnjace i na glavi nekih obrada)to je kod cubija sa rukama 800evra,e onda moram pumpu raditi i menjati obe lamele...inace traktor radio 20 jutara godisnje i sad ce napununiti 28 god.ovo mu je prva generalna
 
Malo to ispada skupo...
Indiski dijelovi nezz kakvi su ali ja bi ih zaobišao.
Dok ima njemačkih kompletnih sklopova...
 
Bome skup majstor.
Ja sam na svom 577 radio pumpu dizne na pumpi glava nova isla i neznam štelanje svega, i onda sam radio glavu poravnao i ocistio i napravili sicove nanovo i ventile.
I eto makar je blok već u satima pali i ide bez poo frke.
Tako da to me koštalo kad se radilo kako treba 600 eura sve sam sam radio slagao.
A na dijelove i rad garancija.
 
ok,ja sto cu raditi polusklop(novi klipovi,ravnanje glave motora,rolovanje radilice,komplet lezajevi,nove hilzne,i tu jos ima oko klipnjace i na glavi nekih obrada)to je kod cubija sa rukama 800evra,e onda moram pumpu raditi i menjati obe lamele...inace traktor radio 20 jutara godisnje i sad ce napununiti 28 god.ovo mu je prva generalna
Koliko je to on nabacio radnih sati? Ako je radio samo teze poslove na tih 20kj, onda motor nebi trebao biti ni blizu crkavanja.
 
Ja i burazer kad radimo uzimamo oko 150 eura za ruke.Ugradjujemo iskljucivo indijske delove.Uopste mi nije jasno jel narod lud ili tu nesto smrdi.Ako je traktor radio normalno pred rasklapanje zasto ravnati gusanu glavu motor ako je traktor radio normalno pre generalne.Pa nije ta glava predvidjena da se ravna 10 puta.Tako je moj komsija ravno glavu i obradjivao radilicu svaki put kad je rasklapao motor i nakraju bacio ispravnu glavu i radilicu.Naravno radilica ide prvo na proveru pa ako treba obrada.Ali ovima na masinskoj obradi je u interesu da sto vise obradjuju.
Mom traktoru je radjena puna generalna radjena 3 puta i menjane su karike 3 puta i sad zamislite da sam svaki put sve obradjivao,a glavu nisam nikad ravnao,a radilica mi je na 1 specijali.Do sad bi po vama bacio motor u staro gvozdje.Ima kod nas viska para.Ajd sad drugarski pozdrav:ppozdrav:

Moj je trenutno preko 20000 radnih sati i jos ide ko zmaj.
 
i vozis se dok ne stane. mani se solarevica,kod nas je bilo toliko njegovih pehova da je to cudo jednom je radio motor na kombajnu i posle razrade u sezoni crkne slize karike covek reklamira dodju oni te ovo te ono i zamenu mu motor drugim koji je vec kao razradjen covek ga ajd jos razradi i krene da radi kad ni dan nije radio on odlomi klipnjacu slomi radilicu i napravi rupu na bloku .dodju oni te ovo te ono ali kad su ga rastavili videla se opet njihova krivica i na kraju je dobio drugi motor.ali sezona prosla. njemu je prvi motor od 1978 i prvi put je otvoren kada su mu oni radili.
Inace je i IMT ugradjivao jedno vreme indijske klipove i dobro su se pokazali
 
Rakovicin S motor je predvidjen da se 'karici'. Ako taj 577 trosi malo ulja a ima dobar ili solidan pritisak rarklopiti motor pa uraditi defektazu. U vecini slucajeva mzoe da prodje poliranje radilice, obrada velikih pesnica klipnjaca posto se uglavnom malko deformisu, karike, lezajevi i frezovanje ventila + novi tefloni. Uz zaptivace i semeringe to ne kosta ni pola cene pune generalne opravke a motor moze da izgura jos 3000-4000 sati bez problema.
 
e ovako traktor za ceo dan u prevozu(privatnom)potrosi 2l ulja,a u oranju 5l ulja...i jel mu treba generalna onda?
 
Bome treba .
Moj ni kapi ne troši...
A ni dimi.
Ima boljih dijelova od indisjskih ali kako tko voli od njemačkih sklopova nemogu biti kvalitetniji ni malo.
I treba gledat da bude sklop s 5 karika.
 
Naopako 5 litar da potroši u oranju. Ako ne izbacuje negde, njemu je odavno trebala generalna...
 
Moj 577 je trosio oko 1,5l ulja za noc branja.Kazu vlasnici koji su ih kupovali nove da je to skoro normalno i kada su bili novi,jedan majstor mi rekao da kada pocne trositi 3-4 litre onda treba nesto preduzeti u vezi motora
 
Moj 577 u oranju, (za 10 do 12 sati potroši od 2 do 3 deci, max do 0,5 l). U transportu skoro da ne troši ulje a uvek se pegla pun gas... 2 litre u transportu, pa to je puno. 5 litara u oraju. Pa njemu je karter oko 10-12 litara. On potroši pola... Taj il je debelo zreo za generelnu ili "piša" ulje na sve strane...

A što se tiče cene, to jako varira od majstora do majstora, al u principu netreba žaliti para ako je majstor dobar i ako će da ga namesti kako treba...
 
Moj 577 DV kad je dosao kod mene u transportu sa prikolicom za stajnjak nije trosio apsolutno nista ulja. Kada sam zakazio plug i prvu njivu uzorao za 4kj i nepunih 5 sati oranja je potrosio oko 3 litre ulja. Motor je 'nakaricen' i sad u najgorim uslovima eksploatacije od zamene do zamene da li skine nivo na meracu za 3 mm na 150 radnih sati. Napominjem da dima nije imao ni pre ni posle karicenja.

Obican 577 je trosio ulje od kad je kupljen. Generalna opravka je radjena na nekih 8000 radnih sati i to nije trebala puna generalna ali posto je otac odlucivao tako je uradjeno. Od tada motor ima oko 4500 radnih sati i desi se da skine nivo ulja sa meraca mozda 1-2mm od zamene do zamene ulja u oranju.
 
Nazad
Vrh