PDA

View Full Version : Kako da pokažemo šta stvarno mislimo o našem položaju u državi

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

dudovcanin
22-01-09, 17:44
Cela ti drzava druze radi na sistemu "sjase Kurta da uzjase Murta"
Ma sramota!!!

oldtimer
22-01-09, 18:30
http://www.youtube.com/watch?v=tZ8X_MPLQno

Bez obzira koje njuske se spominju....obratite paznju na ono .............i svima......
Samo potvrdjuju ono sto vec znamo-da su poljoprivrednici gradjani drugog reda.
Ne zamerite za klip mozda je neprimeren, ali mislimm da je to osecanje vecine nas.
Pre par godina je drzava platila staz, penziono i socijalno svim radnicima koji su radili u propalim firmama.Zasto to isto ne urade i poljoprivrednicima?
Nedavno je doneta uredba o otpisu kamata na ime poreza.To ne vazi za poljoprivredu, jer navodno nase poresko resenje sadrzi jos mnoge dazbine koje ne spadaju u tu uredbu, pa nam mrka kapa i od toga.
Na stranu i to sto poljoprivrednik vec 50 godina ne moze da dobije cekove, normalan kredit....
Da je to moguce(a nazalost nije)-niko da nista ne zaseje, pa da ih onda vidimo.
Seljak ima "duznost" prema drzavi da je hrani i brani, a kakvu drzava ima obavezu prema seljaku?
Ali opet mi smo krivi sto cutimo.

Čugi
22-01-09, 20:49
Eno gledajte šta Grci rade, blokade na sve strane, traže veće subvencije i neka smanjenja za gorivo, a nema nigde žandara da ih peglaju!

šandor
22-01-09, 22:19
Što ne uradimo i mi nešto slično ? ^-^

Zrenjaninac
22-01-09, 22:22
Ja sam za.

mityoo
22-01-09, 22:25
Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! Ja sam sa vama! ":":{

branko
22-01-09, 22:27
Krenimo ka Beščanskom mostu...

Zrenjaninac
22-01-09, 22:28
Još ime da smislimo za sindikat i ":":{

Čugi
22-01-09, 22:33
Teško je nas organizovati, a žandari samo čekaju, odavno nisu imali praktičnu nastavu, i gde nađe Branko Beš. most pobacaće nas u Dunav kao podlogu za novi most što prave pored ovog!

šandor
22-01-09, 22:35
Nemoj tako Čugi stvarno treba da smislimo nešto ! {"{": {"{":

branko
22-01-09, 22:49
Čugi, ima i prilaza Beščanskom mostu, a tu kad stane saobraćaj staje polovina trgovine u ovoj zemlji.

rasa02
22-01-09, 22:50
Ime je tu najmanji problem,mnogo je veci problem razjedinjenost nasih ljudi neverujem da bi nas se tu nesto mnogo okupilo a dok god se ne ujedinimo tako cemo i prolaziti.

Čugi
22-01-09, 23:07
Nemoj tako Čugi stvarno treba da smislimo nešto !* {"{":** {"{":

Ma znam ja to, al eto mi odavde sa foruma bi hteli ali smo raštrkani na sve strane i nema šanse da svi dođete kod mene ili da svi odemo u Šid ili Bečej itd....e sad razmislite koliko ljudi iz svog mesta možete da skupize za blokadu puta, je evo garantujem za Novu Pazovu da bi nas bilo max troje i šta možemo uraditi......ništa.....da se oraganizujem sa Brankom i da on u S.Paz. sakupi još par ljudi opet je malo, reći će onaj gore eno grupe ludaka šalji žandare da se to razjebe....

Šošara
22-01-09, 23:11
Sve dok smo neslozni i neorganizovani bice ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=rhMpOIfGGEQ

Ratari kazu bas nas briga za stocare,stocari za vocare,vocari za povrtare.
Svinjari za ovcare.ovcari za govedare itd itd.
Kad smo mi koji zivimo od sopstvenog rada i znoja neslozni.
Zato mogu da zandari biju sacicu na ponekom mostu.
Da se digne sva sirotinja raja u celoj drzavi od sevara do juga i od istoka do zapada videli bi on da sa nama nema sale.
Ja sam operisan od politike ali bi seljaci trebali da imaju svoju stranku ali pravu i da svi glasaju za nju da udjemo u parlament i vladu.

Ako ste za ustanak samo vicite.

Ja sam za 'ajduke.

rasa02
22-01-09, 23:13
To i ja pricam,malo je ljudi koji se bave poljoprivredom spremno da se bori za svoje interese.Cudno ali je tako,a dok god se neorganizujemo i pocnemo da se borimo nista od boljeg zivota i poljoprivrede koja donosi dobit i ljudima koji su uvek bili zrtve sistema.

danger
22-01-09, 23:18
UUUuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,citajuci ovo.................. ^-^,bice rata

mityoo
22-01-09, 23:21
Ma strategija nam nevalja! Dok ne napadnemo na skupstinu ko 2000 nece nista biti! Nego da mi izadjemo sa zmajevkama, tanjiracama, plugovima i prskalicama pred skupstinu pa da vide koliko nas je a imamo i mi bagere na traktoru pa da radimo ko u onom starom filmu:"RAZVALJUJ" ":":{

Šošara
22-01-09, 23:22
E da je ozna ili udba ziva vec bi nam se na vratima pojavila dva tipa u koznim mantilima da nas sprovedu do centrale na "razgovor".

Ko zna mozda i ovi citaju.

danger
22-01-09, 23:29
citaju ite kako,evo ja ih pozdravljam >:D >:D >:D >:D >:D >:D

mityoo
22-01-09, 23:30
A bas neverujem da citaju! Inace bi vec nesto i uradili po tom pitanju! Ovako mrka kapa!

rasa02
22-01-09, 23:31
Da chitaju bilo bi dobro,ali njih mi ljudi neinteresujemo uopste.

šandor
22-01-09, 23:31
Primer: sa severa zemlje (iz Subotice) krene jedna grupa ljudi ka Bačkoj Topoli tu im se priključe iz okruga Kikinde i iz Sombora nastavljaju put do Srbobrana tu se prikljućuju ljudi iz Bečeja ,Ruskog Krstura, Apatina pa stižu u Novi Sad Tu ih čekaju Zrnjaninci ( sa gajbu >:({ ) več su tu i iz Bačke Palanke ...........(ima nas 100 hiljada koji nisu zadovoljni sigurno)........ nastavili bi put do Stare Pazove , Nove Pazove i ........ i koji beše most Baščanski ......... Naravno sve sa traktorima i raznim mašinama

Zrenjaninac
22-01-09, 23:35
Tako je nekada bili ko se seća i učestvovao 90ih.

Šošara
22-01-09, 23:36
Ma da mi izazovemo to na globalnom nivou.
Ovako sami nista .Ima da se panduri praksuju na nama.
Ukoliko ne ponesemo i mi prirucna sredstva. {"{": {"{":

šandor
22-01-09, 23:38
Zatvorimo kabine i samo piči pa nek pucaju

Šošara
22-01-09, 23:40
Ko nema kabinu stavi pancir i slem. {"{": {"{":

mityoo
22-01-09, 23:41
Jos ako neko ima gusenicara onda smo carevi!

Šošara
22-01-09, 23:46
Mi smo za njih i ovako carevi :D 8)

Čugi
22-01-09, 23:49
Šandore a ko će da plati gorivo.....daleko je npr Sombor od Beške, to ti je inače most na Dunavu na auto-putu Bg-NS.

rasa02
22-01-09, 23:50
Eto,jos nismo ni poceli da protestujemo a vec se deli lova.

Šošara
22-01-09, 23:52
Jos ako neko ima gusenicara onda smo carevi!

Ja ovo krijem u senjaku ispod bala za svaki slucaj

http://i377.photobucket.com/albums/oo213/sosara/m84-1.jpg?t=1232661276

Čugi
22-01-09, 23:52
Ma ne, znaš kakav je naš prosečan seljak, čim mu pomeneš da negde mora ići, a da neće ništa zaraditi, odmah pita ko plaća put!

šandor
22-01-09, 23:53
Šandore a ko će da plati gorivo.....daleko je npr Sombor od Beške, to ti je inače most na Dunavu na auto-putu Bg-NS.

Eto vidiš zato će da trpimo i da radimo dok skroz ne propadnemo! {"{":

mityoo
22-01-09, 23:57
Sandor je 133.3% u pravu!
@Šošara
A ja idem za tobom sa Ursusom i tanjiracom ako zagusti da brisem tragove!

tarana
22-01-09, 23:58
blokada puteva je naopaka stvar.prvo okreces javnost protiv sebe.onaj mucenik sto stoji i ceka da sklonis traktor, nista nije kriv i nista ne moze da pomogne.drugo, ljudi gube pare zbog blokade, opet ni krivi ni duzni...
pa kad te panduri razbucaju, dobiju jos i aplauz od onih u koloni.
ono sto nama treba JESTE sindikat i cvrsta organizacija koja ce unajmiti profesionalnu ekipu za PR. prvo da se trubi mesec dana o položaju poljoprivrede svakog dana u svim novinama, da bi se pridobile simpatije javnosti i pripremio teren za aktivniji pristup.
posle toga bi se moglo krenuti u akciju. prvo da se oteraju ovce pred skupštinu, pa se kroz nedelju dana prospe malo mleka, pa se založi bubnjara na kukuruz, a na kraju se napravi neka masovna akcija.
za sve ovo nije potrebna podrška svih.potrebno je da se ujedini 10% NAJVEĆIH i da to izfinansiraju.jeste trošak ali je dugoročno dobit veća.a najveći imaju i najveću korist i najveći interes u popravljanju položaja poljoprivrede.
pride, ti najveći ne smeju da zaborave male u kasnijim akcijama i njihov položaj.jer malih ima mnogo a što je više ljudi u toj priči lakše se postavljaju uslovi...
eto...
to su skice...moglo bi se to još razraditi...

rasa02
22-01-09, 23:58
Bas tako mada je ovo jako ozbiljna tema i necemo nista postici dok se ne organizujemo i ucinimo nesto da bar znaju da nam nije po volji to sto rade sa nama.

Čugi
23-01-09, 00:04
Setih se jedne pesme, prepoznaćete je "Proglašavam, druga taranu, za predsednika odbora za protest bez ograničenja trajanja mandata" Lkl{{

North ARMY
23-01-09, 00:06
ma ovo je olos od vlasti nisam radikal ni niko od mojih,al isam bio da oni dodju jbt ovi su 8 g i ni makac,cela hr bila razrusena pa sad svi dobili nove kuce i ostalo...
imam tamo rodbine i oni dobijaju podsticaj 300e/ha,ne placaju porez na zemlju jer imaju pdv i imaju plavi dizel,malo li je??
ma blokirali su neke godine pa nista,vec sam rekao pre bg je za njih zakon jer ima 2000000 u krugu 40km a nas je saka jada ... {"{": {"{":

Šošara
23-01-09, 00:11
Sandor je 133.3% u pravu!
@Šošara
A ja idem za tobom sa Ursusom i tanjiracom ako zagusti da brisem tragove!

Mozes da potanjiras sto ja "preskocim" :D >:({

Evo jedna ideja kako opremiti traktor za boj:

http://i377.photobucket.com/albums/oo213/sosara/balkan_tenk.jpg?t=1232662165

tarana
23-01-09, 00:12
evo mali upliće politiku. to je opasno.
s politikom ovo nema veze..ovo je čista ekonomija...ako se uplete politika ode sve u qratz krasni...
mada bi političari probali da se prišljamče u slučaju da se napravi neka organizacija...naobećavali bi kule i gradove i drali nam kožu s leđa čim dođu na vlast..što nama više oderu-njima više ostaje...

mityoo
23-01-09, 00:15
@ Tarana
Lepo si to razradio samo sto su ovce vec bile pred skupstinom vise puta(Milosevicevi mitinzi), mleko se vec prosipa(kod nas neki mlekom hrane svinje jer je jeftinije od koncntrata), a bubnjara se lozi na kukuruz cele zime(znam ljude radnike koji su kupovali kukuruz u klipu a nemaju ni papagaja)Inace pristup problemu je ispravan samo sto nas covek je na to vec oguglao!
A za veliko finale bi trebalo uterati svinje u skupstinu! inace je tamo veca konfuzija nego kod mene u svinjcu!

North ARMY
23-01-09, 00:16
@ tarana i ostali,ko drzi konce ekonomije i ko podrzava ljude upravnih odbora i sl.gamad koja krede ??

Šošara
23-01-09, 00:19
Ajd da i ja budem ozbiljan.

Sa politikom ili bez nje nece nam lako ici.

Pored sindikata ili neke unije treba nam i glas u parlamentu.
Trebala bi nam jaka seljacka stranka koja bi zastupala interese poljoprivrednika na drzavnom nivou.
To ne bi bila mala stranka kad bi svi bili slozni i jedinstveni da tako nesto podrzimo.
Politicari bi nas drugacije onda gledali.

North ARMY
23-01-09, 00:21
a koga:lol:
vidi pa sve i da izaberemo najboljeg coveka sa foruma on nema teorije,nema sponzora a i ostali politicari bi ga pojeli,a nekog politicara da prisvojimo pa to je nemoguca misija da radi u korist seljaka :<<>

tarana
23-01-09, 00:21
nisam ja ništa osmislio..samo nažvrljao koješta...rekoh da za to treba ekipa plaćenih profesionalaca...s novim idejama..
treba ih yebati u mozak k'o što svi oni nas yebu decenijama...
treba imati tim.i za pregovore s prerađivačima i za pregovore s vladom...
pogotovo za ove skotove od prerađivača. treba eliminisati nakupce takođe...
kad 10% najvećih ne poseje ni jutro suncokreta ili repe, po cenu zatrpavanja tržišta kukuruzom i žitom u jednoj godini (to uključuje izvesne gubitke na ceni) da vidimo dogodine šta će da rade...
uvek će biti onih koji miniraju.poenta je da nas shvate ozbiljno.
mislim da je taj gubitak u jenoj godini dobra investicija za narednih 10.

Šošara
23-01-09, 00:24
North Army za predsednika :D ;D} >:({ >:D

North ARMY
23-01-09, 00:24
druse tarana a vidi misko,m k,pa i cira i sin(par hiljada jutara) mogu da snabdenu ceo bg i njima lepo a onda ce reci ovima u sidu,somboru,pancevu... jebli vas komsije seljaci nisu osejali i vio nemate,njima je uvek lepo {"{": {"{":

tarana
23-01-09, 00:28
ništa politika! ništa parlament! u politici moraš povremeno da jedeš govna da bi nešto dobio...čim pojedeš prvo govno - gotov si...imaš putera na glavi, imaju čime da te ucenjuju a i prelazni rokovi i promena dresova je češća nego u fudbalu...
seljačka stranka bi se raspala pre nego što se sastavi a poslanici bi prešli tamo gde bolje plaćaju..

tarana
23-01-09, 00:31
miško i ekipa nemaju ni 100.000 hektara.od toga mnogu uzimaju u zakup. u srbiji ima 3.5 miliona hektara obradivih povrsina.

Šošara
23-01-09, 00:33
ništa politika! ništa parlament! u politici moraš povremeno da jedeš govna da bi nešto dobio...čim pojedeš prvo govno - gotov si...imaš putera na glavi, imaju čime da te ucenjuju a i prelazni rokovi i promena dresova je češća nego u fudbalu...
seljačka stranka bi se raspala pre nego što se sastavi a poslanici bi prešli tamo gde bolje plaćaju..

Onda jaka unija na teritoriji cele drzave.
Svi slozno kad treba stati sa proizvodnjom ili izaci na blokadu.
I to sto kazes da se ima tim profija za marketing i prepucavanje.

tarana
23-01-09, 00:42
evo uzmi vojvodinu.ima 550.000 ha. garantujem da nema više od 3-4 hiljade ljudi koji rade preko 50ha. da odvoje samo po 500 evra to je 1.5-2 miliona evra za formiranje ekipe. oni sa 20ha nek daju po 200. pristojan kapital u startu za organizovanje nastupa. gledam ove iz fertila njima je urea 380 evra cini mi se...+ pdv.
kupio sam rusku za 320.
niko da ne kupuje ništa od fertila godinu dana pa da ih vidim!

mityoo
23-01-09, 01:05
I za to netreba novaca samo malo rekla kazala o kolicini gline i ceni.... pa da vidis!

North ARMY
23-01-09, 01:12
ovaj rad se ceni

danger
23-01-09, 01:18
puskom i torpedom svi za gedom,drste gedu

kloki
23-01-09, 01:52
lova lova lova samo to treba svi po malo i da se lobira na svim nivoima +protesti +stampa tv..
jaka organizacija dobro placeni ljudi da vode racun o nasim interesima.
samo jako udruzenje ili sindikat sta vec ali da se svima gace tresu sta ce oni da kazu jer tu su ipak milioni glasaca,a to njih i te kaaaaako interesuje.
a samo ulica nedaje rezultat.

mityoo
23-01-09, 01:54
Ne samo gedu vec i Gedicevce

novii
23-01-09, 19:16
Morao sam da ipak podelim temu, da ne opterećujemo onaj deo o registraciji poljoprivrednih gazdinstava.
A ovo je ozbiljna tema, i evo sada ima ovaj forum koji nije cenzusrisan, a bogami ni sponzorisan. Pa da se vidi šta je činiti. Blokade puteva otpadaju, pošto će država da angažuje nindža kornjače iz žandarmerije i to verovatno sa osmehom na licu.
Ja mogu da ispratim neku ozbiljniju inicijativu na Internetu. Moj predlog je svima da otvore blog i da tamo pretstave svoje mišljenej i svoje domaćinstvo. Oni pri parama neka naprave sajt. Što više toga na netu, lakše će se ljudi upoznati sa problemom.

Toliko za sada od mene >:D

Čugi
26-01-09, 22:54
Možda je malo off, ali se dotiče sa ovom temom http://www.rts.rs/page/blog/ci/post/7/%D0%91%D0%BE%D1%98%D0%B0%D0%BD+%D0%91%D1%80%D0%BA% D0%B8%D1%9B/29/%D0%96%D0%B8%D0%B2+%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BD+%D0%BD %D0%B5%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BD.html

šandor
13-02-09, 23:24
Počelo je počelo ;D}

Protest bosonogih poljoprivrednika
Petak, 13. februar 2009. 16:05

Članovi glavnih odbora Unije poljoprivrednih proizvođača i Seljačko-radničke partije Šapca u petak su pred zgradom uprave u tom gradu protestovali bosi zbog stanja u poljoprivredi.

Oni su cipele i čarape poslali poštom na adrese Ministarstava poljoprivrede i Ministarstva trgovine, čime su izrazili ogorčenje što jer ih je "država izula pre setve".

Predsednik Unije Dragan Stanković rekao je novinarima da se poljoprivredna proizvodnja uništava niskim cenama poljoprivrednih proizvoda, ukidanjem subvencija i uvozom, a da monopole drže uvozni lobiji.

"Mi smo pred setvu izuveni, a verujte da ćemo biti i bez intimnijih delova garderobe ako ovako nastave. Sada se borimo, a kakvo je nezadovoljstvo u selu ovakve borbe će biti još više", rekao je on.

Na protestu je učestvovalo oko 100 poljoprivrednika iz regiona Šapca, kao i članovi LDP-a koji su podržali stavove poljoprivrednika.

(Beta)

North ARMY
13-02-09, 23:27
koji k se mesaju odma LDP i ostali koji nemaju veze sa poljoprivredom {"{": {"{":
dobro je nek se bune ::svaka cast:: ::svaka cast::

novii
13-02-09, 23:31
Radnici blokirali silos (http://www.blic.rs/vojvodina.php?id=78894)

KULA - Agencije za privatizaciju juče je raskinula kupoprodajni ugovor sa Miletom Jerkovićem, većinskim vlasnikom DP „Bačke“ u Sivcu kod Kule, a juče je stotinjak radnika od ranih jutarnjih časova mehanizacijom i živim zidom branilo sirovinu u silosima po koju su stigli kamioni po nalogu bivšeg vlasnika.

Za više kliknite na link u naslovu, mislim da će sličnih manifestacija biti mnogo više

Dnevno će bacati 10.000 litara mleka (http://www.blic.rs/vojvodina.php?id=78896)

ZRENJANIN - Zbog najave „Somboleda“ da će od 16. februara obustaviti otkup mleka, dvadesetak proizvođača iz opština Zrenjanin i Nova Crnja protestovalo je juče u zgradi Gradske kuće u Zrenjaninu.

Našalost ima takvih priča mnogo, ali je dobro bar se može videti u novinamada se ponešto dešava

šandor
13-02-09, 23:49
Stočari traže podršku države
Autor Agropress
Friday, 13 February 2009
Bogatić, 13. februar 2009. Unija poljoprivrednih proizvođača iz Bogatića uputila je Ministarstvu poljoprivrede protest zbog toga što se uzgajivačima duvana daju veća sredstva iz budžeta u odnosu na stočare i ratare. - Nemamo ništa protiv da ljudi koji proizvode duvan dobiju svoju satisfakciju i svojim radom ostvare profit, ali da li je moguće da ovim primerom neko uzme sebi za pravo da učini ovakvu diskriminaciju prema poljoprivrednim proizvođačima hrane, čijim izvozom proizvoda ova zemlja ostvaruje najveći suficit u proteklih par godina – kaže se u saopštenju.
- Podsećamo vas da su pogrešni potezi vaših prethodnika (zabrana izvoza kukuruza, neorganizovanje ugovorene proizvodnje i uticaj monopolista), stočarstvo u Srbiji doveli na rub opstanka. Ukoliko se u najkraćem roku ne povuku primereni potezi, ogroman broj stočara ostaće bez svoje imovine, zbog prezaduženosti kod banaka i neostvarenog profita, kao i ukidanja otkupa mleka.
Posledica može da bude - umesto izvoza - uvoz i istorijska tragedija da Srbija nema hrane za sopstvene potrebe, kaže se u saopštenju koje je potpisao Veroljub Đurković, predsednik Unije poljoprivrednika u Bogatiću.

Čugi
14-02-09, 14:38
koji k se mesaju odma LDP i ostali koji nemaju veze sa poljoprivredom* {"{": {"{":
dobro je nek se bune* ::svaka cast:: ::svaka cast::

Kako joji k...., pa imaju i oni svoje parcele pod Kokom, Makom i Canabisom!

torpedo
17-02-09, 18:52
Jedino oni nemaju problem sa plasmanom i trzistem :lol:

šandor
10-08-09, 00:54
DA LI STE ZADOVOLJNI OTKUPNOM CENOM PŠENICE ? SOJE ? SUNCOKRETA ? REPE ? KUKURUZA ?

AKO NE ONDA SE PRIDRUŽITE U SREDU 12. AVGUSTA PROTESTU KOJI SE ORGANIZUJE NA NIVOU VOJVODINA " CELA VOJVODINA IDE ZA BEOGRAD " ( da ponovimo 5. avgust )

Matic
10-08-09, 01:12
Gde,šta,kako? :D

šandor
10-08-09, 01:19
Ne zna baš detalje. Malopre su mi javili. Sa mog kraja se ide iz Padine , Uzdina , Kovačice , Debeljače , Crepaje , Jabuke itd..... Okupljanje je u Pančevu u 8 sati i tu dolaze iz opštine Vršac , Kovin itd... i ide se za BEOGRAD . Ne znam tačno ali mislim da se ide iz svih sela .

Matic
10-08-09, 01:22
Najverovatnije pred skupštinu.Meni je Beograd blizu svega 35km pa ću videti ko je odavde zagrejan da dođemo i mi.

šandor
10-08-09, 01:25
Matiću sutra se raspituj ovo ne ide na "divlje" nego organizovano sa pratnjom policije :D :D

kombajner
10-08-09, 10:30
OPAAAA to se ceni tako treba pred skupstinu i to bi trebalo zita da se prospe pa nek uzmu dzabe jer i ovako je nenormalna cena!!! {"{":

Trnavac
10-08-09, 11:04
...Samo napred!!!!! Da sam blize iso bi i ja, bez obzira ko ide, treba tom gamadu reci vec jednom da od SELJAKA najvise uzimaju, sram ih bilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja sam uz vas narode, m......cu i j....em, lopovi!!!!!
Sve to treba isterati na njivu i po jednu motiku im dati , pa neka vide kako je nasem seljaku, a oni samo da uzmu, lopovi!!!!
Srecan vam put ko ide , pozdrav od mene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D} ;D} ;D}

Boki-Vl
10-08-09, 12:32
Mene je sad burazer zvao, njega su zvali iz Panceva rekli su da veceras imaju sednicu pa ce sve da se zna tacno. Ide se ispred skupstine... ali mislim da ce p.... tesko da puste da ijedan traktor udje u Bg. Ko pre dve nedelje kad je bilo u Pancevo...

šandor
10-08-09, 14:23
Protest je na nivou Srbije idu SVI Poljoprivrednici sa traktorima i mašinama + malinari + stočari ... Ide se za Beograd ispred skupštine. Ako bude sve kako je planirano nećemo da stanemo u Beograd sa silnim traktorima i mašinama .

jhon dere
10-08-09, 16:57
Znači u sredu je "Izložba poljoprivredne mehanizacije " u beogradu >:({
OPAAAA to se ceni tako treba pred skupstinu i to bi trebalo zita da se prospe pa nek uzmu dzabe jer i ovako je nenormalna cena!!! oklo Kakvo zito ??!! nego par prikolica stajnjaka i par cisterni osoke ispustiti ispred pa da vidiš ":":{

imt5500
10-08-09, 17:02
Znači u sredu je "Izložba poljoprivredne mehanizacije " u beogradu >:({
OPAAAA to se ceni tako treba pred skupstinu i to bi trebalo zita da se prospe pa nek uzmu dzabe jer i ovako je nenormalna cena!!! oklo Kakvo zito ??!! nego par prikolica stajnjaka i par cisterni osoke ispustiti ispred pa da vidiš ":":{
slažem se sa svima vama

International Harvester
10-08-09, 17:19
i ja se naravno slazem sa vama momci dobri ste,nego ja sam cuo da su sada svi politicari na godisnjim odmorima tako da im mozemo raditi svasta pred skupstinom i moj predlog je da se svi tamo okupe u sto vecem broju i naravno ako nam policija da da im iznesemo malo govna i osoke pred skupstinu pa da vide oni kako je nama paorima tesko a njima je lako kad nas samo pljackaju lopovi jedni ":":{ ":":{ ":":{ {"{": ::novac:: ::novac:: ::lose:: ali videcmo kako ce biti posle tih protesta dali ce nam nesto dati ili obecati ;D}

imt5500
10-08-09, 17:44
i ja se naravno slazem sa vama momci dobri ste,nego ja sam cuo da su sada svi politicari na godisnjim odmorima tako da im mozemo raditi svasta pred skupstinom i moj predlog je da se svi tamo okupe u sto vecem broju i naravno ako nam policija da da im iznesemo malo govna i osoke pred skupstinu pa da vide oni kako je nama paorima tesko a njima je lako kad nas samo pljackaju lopovi jedni ":":{ ":":{ ":":{ {"{": ::novac:: ::novac:: ::lose:: ali videcmo kako ce biti posle tih protesta dali ce nam nesto dati ili obecati ;D}
iz tvojih usta u božije uši

Trnavac
10-08-09, 18:28
u sredu je najveci vasar svih vremena, u SRBIJI!!!!!!
Samo ce se tada naci najmanje lopova na jednom mestu, onda beze svi, ali ce ta izlozba Traktora i mehanizacije biti veca nego u RUMI!!!!!
NAPRED NASIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, videce oni ko smo MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1!!!!!!!!!!!!!!!
jao sto nisam kuci majku mu j.....em, sta cu propustim sve, da i ja sa FERGU krenem, jaoooooooooo!! ;D} ;D} ;D} ;D} ;D} ;D} ;D} ;D} ;D}

International Harvester
10-08-09, 18:36
i ja da sam blize sigurno bi dosao,ali videcemo kako ce sve to ici i koliko ce incideneta biti na kraju i kako ce se taj vasar ili bolje reci rat izmedju seljaka i politicara zavrsiti {"{": ":":{
SAMO NAPRED PAORI >:({ JA SAM UZ VAS >:({ >:({ >:({

ivanhoe
10-08-09, 18:53
nego par prikolica stajnjaka i par cisterni osoke ispustiti ispred pa da vidiš ":":{
I to one sto se ćuje sa kilometra

International Harvester
10-08-09, 19:14
nego par prikolica stajnjaka i par cisterni osoke ispustiti ispred pa da vidiš ":":{
I to one sto se ćuje sa kilometra

mislis mirise?

dragansavin
10-08-09, 20:07
meni je malo daleko da dodjem sa traktorom jer imam oko 130 km, ali dolazim ovako da vas podrzim. majku li im j...m lopovi

kombajner
10-08-09, 20:42
ma samo da neizmisle budale neku glupost pa da udare batinama po nasima sunce im kad su onda potukli seljake ma budale!! ::lose:: ::lose:: ::lose::

Lala iz Banata
10-08-09, 21:06
Samo iz Sefkerina ce krenuti 30-ak traktora!

Boki-Vl
11-08-09, 10:05
Jel to sigurno da se ide traktorima, gde ce nas pustiti sve izpred skupstine s toliko masinerijama. Ako se ide dsa znam da izglancam traktor :lol:

kombajner
11-08-09, 10:11
haha

Jel to sigurno da se ide traktorima, gde ce nas pustiti sve izpred skupstine s toliko masinerijama. Ako se ide dsa znam da izglancam traktor :lol:
ovo ti je dobro >:({

jhon dere
11-08-09, 12:45
nema fenixa , noglašava se ovde , a mogo bi on da pokaže svog novog kejsa malo da ga provoza po strahinjića bana da vide bg devojke kakav je to traktor i šta sve ima :lol: . izvinjavam se na :){{

Trnavac
11-08-09, 15:40
...Ma da ne krenu beogradjanke sa demostrantima nazad u selo, jer samo tamo mogu opstati!!!!!!
Pa ce biti pesme!!!!!!
VOLELA ME DEVOJKA IZ BG-a !!!!!!!
Napred nasi dinkic i banda se plasi!!!!!!!!!!!!!

šandor
11-08-09, 22:39
Proizvođači pšenice najavljuju: Sutra protest ispred Vlade
11. avgust 2009. | 14:38 | Izvor: RTV

NOVI SAD - Proizvođači pšenice iz Vojvodine, malinari užičkog kraja i zemljoradnici iz Šapca, okupiće se sutra u podne ispred Vlade Srbije da bi iskazali nezadovoljstvo zbog niskih otkupnih cena svojih proizvoda, ali i neprihvatljivog odnosa države prema poljoprivredi.

Potpredsednik Udruženja zemljoradnika u Banatskom Novom Selu Zoran Novaković izjavio je za Radio Novi Sad da će protest biti miran i nepolitičan, i da će trajati do ispunjenja zahteva - utvrđivanje prihvatljivih cena.

Novaković je napomenuo da je dolazak poljoprivrednika organizovan i najavljen policiji.

phoenixfendt
12-08-09, 18:32
ja sam gledao na televiziji taj protest i bilo je dosta nezadovoljnih paora i dosta mehanizacije pred skupstinom i svi politicari su se pravili ludi i niko nije ni izasao da se javi seljacima,a bilo je i dosta krivicnih prijava i svasta...ali sta smo time postigli? ":":{ ":":{ ":":{ {"{": {"{": :<<> ::lose:: ::lose::
sta vi mislite o tome ;D} ;D} ;D}

Lala iz Banata
12-08-09, 20:05
Ti si gledao na televiziji, a ja i stotine drugih ljudi smo bili prisutni na protestu zato NE pisi glupe komentare. Sta smo trebali da radimo - da se natrcimo i da im kazemo jebte nas koliko vam je volja?

jhon dere
12-08-09, 20:38
Evo sutra (13.08) u 19:30 na rts1 će ministar poljoprivrede Drgin da nam "otvori oči" .

Lala iz Banata
12-08-09, 21:07
Evo sutra (13.08) u 19:30 na rts1 će ministar poljoprivrede Drgin da nam "otvori oči" .

Govno jedno celavo! Izvinjavam se na recniku, al jos sam pod utiskom.

diklofen
12-08-09, 21:17
Ma šta će reći što "već" nisu rekli.Tajkunske sluge.

rasa02
12-08-09, 21:55
Ljudi,dok god se ne udruzimo i dignemo da protestujemo nece nam biti bolje.

diklofen
12-08-09, 21:59
Ma bre nema tu neke velike pomoći.Od koga je očekivati? I Hrvati se ljudski digli ,i napunili Zagreb traktorima,i šta dobiše?Dok god mi budemo morali robu odmah prodavati i nemamo mogućnosti da je čuvamo i na taj način utičemo na stanje u državi,nema svrhe štrajkovati glađu.Doće vreme seljaka ,samo ga treba dočekati ovako.

Boki-Vl
12-08-09, 22:08
Johny'89 kao prvo bilo je ispred vlade a ne ispred skupstine!!!
Mogu samo reci ratari KATASTROFA a malinarima SVAKA CAST
Ratari
http://i28.tinypic.com/9se9sg.jpg
Malinari
http://i31.tinypic.com/mmpopx.jpg

Post je spojen: 1250104594________________________________________ _________
Didi hrvati su dobili subvenmcije pre prolecne setve a ja sam prodao kukuruz po 7.5 din a posle dosao 13 din. A kod nas ima ljudi koji jos nisu dobili, pa zarto nije dosta... Zato smo se i skupili mi ratari u takvom velikom broju, sramota i to velika malinari su mogli da putuju pola dana i dosli su a mi koji smo 30-50 km...nemam vise reci

Lala iz Banata
13-08-09, 09:21
Johny'89 kao prvo bilo je ispred vlade a ne ispred skupstine!!!
Mogu samo reci ratari KATASTROFA a malinarima SVAKA CAST
Ratari
http://i28.tinypic.com/9se9sg.jpg
Malinari
http://i31.tinypic.com/mmpopx.jpg

Post je spojen: 1250104594________________________________________ _________
Didi hrvati su dobili subvenmcije pre prolecne setve a ja sam prodao kukuruz po 7.5 din a posle dosao 13 din. A kod nas ima ljudi koji jos nisu dobili, pa zarto nije dosta... Zato smo se i skupili mi ratari u takvom velikom broju, sramota i to velika malinari su mogli da putuju pola dana i dosli su a mi koji smo 30-50 km...nemam vise reci

>:({ ::svaka cast:: Dokle god je takvih kao sto je ptica, bice nam ovako!

diklofen
13-08-09, 11:02
Pa ne radi se uopšte o subvencijama ili kad su bile.Pa većina kod nas ni nema prava na subvencije, pa šta sa njima?Šta bi ta većina trebala da kaže?
Radi se o tome da je monopol u celoj poljoprivredi toliko očigledan,a da se za njegovo zaustavljanje ne preduzima ništa.Da je nekog reda cene bi i trebalo da uređuje tržište ,a ne ministarstvo poljoprivrede.Kad to kažem mislim pre svega na one zabrane izvoza koje su nas i dovele do skoro prosjačkog štapa.
A jesu li Hrvati dobili cenu pšenice koju su tražili? Dobili su isto ono što ćemo i mi dobiti ::vadjenje_repe::

Boki-Vl
13-08-09, 11:18
Ja mislim da vecina nas dobija subvencije, to ko je zaposlen nek radi po svojoj struci... I hrvati su dobili 10 din. ali koliko im je subvencija za zito? :<<>

kroky
13-08-09, 13:33
Neznam koliko od nas dobija subvencije...ali sigurno, da na kraju to nikako nije 12 000 din/ha. Zasto? Pa moras platiti PIO, zdravstveno, sta vec... i tako deo subvencije vracas drzavi.
A ako nemas pravo na subvencije, onda jos gore, jer deo toga moras dati nekom ko ce ti zemlju uzeti u "zakup"

to ko je zaposlen nek radi po svojoj struci...
Pa kad neko radi za 20 000din mesecno, zasto on nema pravo da radi jos koju zemlju?? Mozda nas ministar misli da svi radimo u Beogradu za min. 40 000din, pa imamo pare za nas hobbi.

leka
13-08-09, 13:52
Neznam koliko od nas dobija subvencije...ali sigurno, da na kraju to nikako nije 12 000 din/ha. Zasto? Pa moras platiti PIO, zdravstveno, sta vec... i tako deo subvencije vracas drzavi.
A ako nemas pravo na subvencije, onda jos gore, jer deo toga moras dati nekom ko ce ti zemlju uzeti u "zakup"

to ko je zaposlen nek radi po svojoj struci...
Pa kad neko radi za 20 000din mesecno, zasto on nema pravo da radi jos koju zemlju?? Mozda nas ministar misli da svi radimo u Beogradu za min. 40 000din, pa imamo pare za nas hobbi.
Ma nem taj ministar blage veze,sto ne zabrani tajkunima da rade zemju kad pored te velike kolicine zemlje koje uzimaju u zakup imaju i par firmi,ovi su resili da poljeprivredu uniste i obezvrede pa da onda od sitnijih poljeprivrednika kupe zemlju buzasto posto se njima ne isplati raditi-e zato ljudi pored toga rade i u nekoj firmi za 20 000 din i rade 30 jutara da bi svojoj porodici obezbedili neku egzistenciju, i da ne bi izgubili to malo zemlje.Ja to tako vidim,ali posle :'({ dodje 8) ali treba docekati i izdrzati ^-^

abro
13-08-09, 14:09
U normalno uredenoj drzavi i nebi razmisljao o ne placanju PIO, zdravstvenog, poreza... ali to nije nas slucaj. :<<>
Subvencije su nikakve cisto da nas navuku na placanje istih, sve je to resivo kad se hoce a ovaj nas nacin je "dali smo, ko vam je kriv kad ne ispunjate uslove", zato i menjaju uslove mesec dana po zavrsetku obnavljanja PG. Puno je tu nelogicnosti ali mislim da su to dobro smisljene logicnosti od strane istih.
Banat je digao svoj glas, svaka cast ::svaka cast:: , ali to je malo moramo svi ako zelimo nesto da postignemo. >:({

phoenixfendt
13-08-09, 14:18
izvinite moja greska nije bilo pred skupstinom nego pred vladom,i taj protest po meni nije nista doneo,samo su ljudi potrosili skupu naftu a nisu mogli s traktorima da udju u beograd i da idu pred vladu nego su ostavili traktore negde van beograda i autobusima su isli pred vladu i tamo pravili protest jel tako??ispravite me ako gresim? >:D
slusajte me sad dobro ovako je meni danas govorio moj tata:
nasa drzava je takva kakva jeste i u njoj najvise vlada kapitalizam i monopol,tajkuni i to i svima nam je lose i nemamo para zbog svecke ekonomske krize koja je svuda u svetu pa i kod nas a do toga je dovelo to sto su ljudi uzimali previse kredita i nisu ih mogli otplacivati pa su banke pocinjali propadati i to je izazvalo ovu veliku ekonomsku krizu u svetu pa i kod nas,i kod nas su ljudi uzimali kredite za povecanje stocnog fonda i drzava je obecavala visoke cene mleka i mesa samo da bi navukla ljude na to i da oni uzmu sto vise kredita a onda kad je drzava videla da ima previse stocara i previse mleka i mesa na trazistu,onda sjebala cenu mleka i mesa koja je sad jako niska i tako stocari sad nemaju zaradu a jos teze im je da vracaju skupe kredite a tako je i sa malinarima i oni su uzeli previse kredita podigli malinjake a sad kad je veliki visak te robe od lane a cena maline je lane bila 80 do 100din/kg(neznam tacno) i hladnjace su otkupile te maline po toj ceni a do sad jos nisu to prodale a sad ove godine je cena malina 15 20din/kg koliko sam cuo i zato malinari i neberu svoje maline jer je cena jako mala pa im se uopste ne isplati,a to upravo zbog toga sto ima previse malinara a slab je izvoz jer su ostale jos stare zalihe od lane koje se nisu prodale,a nove maline ima isto jako puno ali cena je jako mala jer nikome netrebaju i niko ih netrazi,a krediti stizu ::novac:: {"{": ":":{...tako je i sa vocarima i svima,pa i nama paorima koji smo nabrali previse zemlje a sad nista nema cenu jer je velika ponuda a slaba potraznja zbog ekonomske krize jer su stocari poceli prodavati stoku,krave i bikove u klanicu zbog niske otkupne cene mleka i mesa pa sad nikome netreba kukuruz,zito,soja i to,eto to je to..,i niko je vas bilo da ste paori,stocari,vocari ili slicno,niko vas nije terao da uzimate kredite pa da ih sad nemozete vracati a hteli ste vise zaraditi pa ste podigli kredite,povecali stocni fond,obradive povrsine,vocnjake,malinjake i to a sad cena nikakva a i niko vas nije terao da posejete previse psenice koja je sad solidno rodila i eto sad da se necudite da je cena samo 10 din/kg pa i nize a to je zbog toga sto je velika ponuda a slaba potraznja,a da je bilo manje posejanog zita cena bi bila veca i tako to sve ide redom kad ima necega visak(kao ove godine sa psenicom i malinama) i ima vise nego sto je potrebno onda je cena ovako niska...a sad vam je drzava i ministri krivi sto nista nema cenu,pa da ljudi nisu bili tolko gladni i nisu uzimali toliko kredita,ova kriza nebi bila takva kakva jeste ali sta cemo,moramo je nekako preziveti a mozda ce i nasa drzava dobiti neku pomoc jer je u ozbiljnim sranjima pa i mi zajedno s njom ali moramo se boriti za svoje i da nekako opstanemo >:({

jhon dere
13-08-09, 14:59
:lol: fenixe alal vera . :lol: vidi ovako kao prvo u ovoj zemlji je oduvek bila neka kriza kao prvo , a ova je sad taman dobro došla kao kec na 11 da se kaze " nema para kriza je " . ovo za meso i mleko što kazeš , da ima previše , da ima al iz uvoza mleka u prahu i mesa iz brazila žnj kategorije i iz kojekakvih sličnih destinacija . a sad ti meni kazi ko to uvozi ? pošto vidim da sve znaš ?? a taj koji uvozi nemoze da uveze ništa dok mu vlada i resorno ministarsvo neodobri . ovo za kredite neću ni da ti objašnjavam nevredi . po tebi će na kraju ispasti dasu naši poljoprivrednici krivi i za ovu krizu zato štosu uzimali puno kredita izgleda. u svakoj normalnoj zemlji je normalno da ti uzmeš kredit i povećavaš proizvodnju . kupiš zemlju ,mehanizaciju itd . ovo što kazeš da su počeli da prodaju stoku u klanice pa ima viška kukuruza , taj višak je zbog toga štoje bio zabranjen izvoz i tuse stvorio višak ! nemisliš ti valjda da sve što se proizvede tu kod nas pojedu naše svinje i krave ?? čoveče. a ovo što pričaš da ima viška pšenice pa je mala cena , toje zato što ovde moze svako da radi šta hoće ida te j... kako hoće i nemozeš mu ništa , a to im nisam omogućio ja ili ti nego neko odgore skim imaju dil , i sve dok ti budeš gledao na televiziji serije i onda tu palamudio biće tako .

Post je spojen: 1250165295________________________________________ _________
i još nešto u ovom tvom "referatu" nevidise dokle tije pričao tata a odakle ti .

Jugos
13-08-09, 15:41
Dragi moji zemljaci ja se nadam da ce i nama jos malo da svane.Pre neki dan citao sam tekst u "gazdinstvu",koji je valjda napisao Slavisa Dabizljevic voditelj emisije otkos,u intervjuu sa gazdom firme poljo. masina "horsht" (ako sam lose napisao sorry),u kojem pise da se svetska populacija brzo povecava a povrsine pod hranom ostaju iste ili se cak smanjuju,tako da tolka gladna usta ce morati i da se nahrane...ostalo zakljucite sami!

tarana
13-08-09, 16:01
e super...znači svanuće nam za 20-30 godina?
cene inputa će ostati iste?

Lala iz Banata
13-08-09, 16:02
izvinite moja greska nije bilo pred skupstinom nego pred vladom,i taj protest po meni nije nista doneo,samo su ljudi potrosili skupu naftu a nisu mogli s traktorima da udju u beograd i da idu pred vladu nego su ostavili traktore negde van beograda i autobusima su isli pred vladu i tamo pravili protest jel tako??ispravite me ako gresim? >:D
slusajte me sad dobro ovako je meni danas govorio moj tata:
nasa drzava je takva kakva jeste i u njoj najvise vlada kapitalizam i monopol,tajkuni i to i svima nam je lose i nemamo para zbog svecke ekonomske krize koja je svuda u svetu pa i kod nas a do toga je dovelo to sto su ljudi uzimali previse kredita i nisu ih mogli otplacivati pa su banke pocinjali propadati i to je izazvalo ovu veliku ekonomsku krizu u svetu pa i kod nas,i kod nas su ljudi uzimali kredite za povecanje stocnog fonda i drzava je obecavala visoke cene mleka i mesa samo da bi navukla ljude na to i da oni uzmu sto vise kredita a onda kad je drzava videla da ima previse stocara i previse mleka i mesa na trazistu,onda sjebala cenu mleka i mesa koja je sad jako niska i tako stocari sad nemaju zaradu a jos teze im je da vracaju skupe kredite a tako je i sa malinarima i oni su uzeli previse kredita podigli malinjake a sad kad je veliki visak te robe od lane a cena maline je lane bila 80 do 100din/kg(neznam tacno) i hladnjace su otkupile te maline po toj ceni a do sad jos nisu to prodale a sad ove godine je cena malina 15 20din/kg koliko sam cuo i zato malinari i neberu svoje maline jer je cena jako mala pa im se uopste ne isplati,a to upravo zbog toga sto ima previse malinara a slab je izvoz jer su ostale jos stare zalihe od lane koje se nisu prodale,a nove maline ima isto jako puno ali cena je jako mala jer nikome netrebaju i niko ih netrazi,a krediti stizu ::novac:: {"{": ":":{...tako je i sa vocarima i svima,pa i nama paorima koji smo nabrali previse zemlje a sad nista nema cenu jer je velika ponuda a slaba potraznja zbog ekonomske krize jer su stocari poceli prodavati stoku,krave i bikove u klanicu zbog niske otkupne cene mleka i mesa pa sad nikome netreba kukuruz,zito,soja i to,eto to je to..,i niko je vas bilo da ste paori,stocari,vocari ili slicno,niko vas nije terao da uzimate kredite pa da ih sad nemozete vracati a hteli ste vise zaraditi pa ste podigli kredite,povecali stocni fond,obradive povrsine,vocnjake,malinjake i to a sad cena nikakva a i niko vas nije terao da posejete previse psenice koja je sad solidno rodila i eto sad da se necudite da je cena samo 10 din/kg pa i nize a to je zbog toga sto je velika ponuda a slaba potraznja,a da je bilo manje posejanog zita cena bi bila veca i tako to sve ide redom kad ima necega visak(kao ove godine sa psenicom i malinama) i ima vise nego sto je potrebno onda je cena ovako niska...a sad vam je drzava i ministri krivi sto nista nema cenu,pa da ljudi nisu bili tolko gladni i nisu uzimali toliko kredita,ova kriza nebi bila takva kakva jeste ali sta cemo,moramo je nekako preziveti a mozda ce i nasa drzava dobiti neku pomoc jer je u ozbiljnim sranjima pa i mi zajedno s njom ali moramo se boriti za svoje i da nekako opstanemo >:({

Koliko sranja je izislo iz tebe odjedared? ^-^
Kako si ti naivan...

Jugos
13-08-09, 19:08
Budimo malo vise optimisti ::svaka cast:: ::svaka cast::

dicki
13-08-09, 20:03
Samo opusteno...

branko
13-08-09, 21:53
Džoni, ajde molim te pročitaj tvoj post i pojasni šta si u stvari hteo da kažeš.

Po tvom tumačenju svi koji uzmu kredit su "gladni para"?

mityoo
13-08-09, 21:58
@ Branko
Nemoj mi reci da si procitao ceo post! :lol: :lol:
Ja prvo pogledam ko pise pa tek onda odlucujem dali cu da citam ili da listam dalje! :D

branko
13-08-09, 22:00
Pa uglavnom i ja tako radim, ali eto sada se prevarih i začitah... ::namigivanje::

phoenixfendt
13-08-09, 23:14
mozda se nisam najbolje izrazio ali jbg zivimo u lopovskoj drzavi u kojoj najvise vladaju tajkuni ili AJKULE poput miskovica koji je vlasnik pola vojvodine i srbije jer ima skoro svaku zadrugu ili firmu a finansira sve partije u skupstini i vladi i svi ga moraju slusati jer on ih finansira ::novac:: i dava im sve pa cak i ministra poljoprivrede milosavljevica pa se onda necudite u kakvim nam je drzava govnima i mi zajedno s njom,i bice nam bolje naravno ali samo kad nebude miskovica ili ga neko {"{": i tih ostalih tajkuna od kojih je i matijevic,krstic,i ti ostali velikani sto su pogutali sve zadruge i sad se kurce s tim,a nama seljacima niko neda da zaradimo jer ako niste primetili tajkuni zive od nas,mi seljaci ili paori i stocari smo njihovi robovi,i tako je uvek bilo uvek ima onih glavnih a ima i onih koji rade za te glavne i velike ljude a izgleda da je taj glavni covek miskovic&co i naravno nasa drzava a mi paori smo njihovi robovi od kojih oni zive...znam da zvuci blesavo ali tako je...ali nadam se da ce nam biti bolje samo kad ih EU rascisti od tih njihovih prljavih poslova i napravi reda u drzavi i omoguci nama paorima malo bolji zivot >:D

jhon dere
13-08-09, 23:26
ako niste primetili tajkuni zive od nas nisam primetio
znam da zvuci blesavo ali tako je... većina tvojih poruka tako zvuči
samo kad ih EU rascisti a u EU nema tajkuna ? boli EU baš za naše tajkune ..... im se , a mi kad udjemo u EU ljudi će ziveti na mesecu tako da ... nčekaćeš se do "boljeg zivota " ( a i serija se sad završila na rts-u , tako da ni tu nema više boljeg života :lol: :lol: :lol: >:D )

tarana
14-08-09, 10:59
ja kad padnem u dert, pročitam džoniku i oma se oraspoložim... ::namigivanje::

paorpaor
14-08-09, 12:10
Jony mozda si trenutno pri parama i jos pod uticajem svezeg kejsa,ali babi polako vreme prolazi a tvoje dolazi. I dao bog pa se sretnemo za 10-ak godina da vidimo koliko si jutara zemlje kupio,jesi zamenuo kejsa,koju masinu,kombajn... Sve to uz redovno odlazenje na godisnji,pristojan zivot. Ako to sve postignes ja cu ti licno dici bistu za zivota u sred Novog Sada. Ako sve te godine provedes u istom traktoru,na more ne ides,odvajas od usta da bi se reklo da radis zemlju onda si usro motku. Stom motkom treba gospodu pocerati,dosta je bilo ":":{

branko
15-08-09, 08:43
Sad čitam u vestima da finansijski iza protesta malinara iz Arilja stoji Nova Srbija.
Znači i ovo je "upravljano" od strane političara.

Trnavac
15-08-09, 11:29
Paorpaor, u pravu si drug, situacija je jebena, a sve je manje imovine, i odlaze,se sve od zivota, da bi ljudi uspeli sta, cak ni na odmor se ne ide. Eto ja polazim od sebe, Rintam ko konj, kod svabe, pa umesto odmor nakoje more, trcim u SRBIJU, da sredjujem poljoprivredu, a uspeha sve manje!!!!
Situacija je gadna!!!

abro
22-08-09, 21:36
Jeli neko gledao RTS dnevnik kako to rade francuzi, ajde probaj tako kod nas. :D

Arsa
04-09-09, 18:56
Mozda ovom nije ovde mesto ali hajde ( prebacite ako smeta ) Copy paste :

Zadnja strana

Pune gaće moje braće

Gusla: Boris Ljubov Tadić

sa Kineskog zida

Pišem pismo da me želja mine, šaljem vesti iz daleke Kine, gradićemo mostove i vile, bele vile tajkunima mile, a narodu ćupriju i džadu, da ne gleda kad tajkuni kradu...

Biće vala tri džaka dolara, da se Srbi malo razvesele, a Kinezi još malo dosele, da im damo još pijaca buvljih, jer je mnogo džepova sve suvljih, da jeftino kupuje nam raja, da ne bude oko Vlade graja, da mir bude do kraja mandata, da ne bude glavna tema plata...

Eto to su moje ekonomske mere, tražim zato da mi se povere, sve dužnosti svakoga ministra, i poneka u Skupštini stranka, da je imam ali bez prestanka, da podrži kada dobro nije, da se kolo demokratsko vije, da se vije ili da se bije, protiv mraka, protiv reakcije, uvešćemo vala i sankcije!

Moj narode, moja muko teška, bijem bitku al' nije viteška, snašla nas je najgora vrteška, eto zato kod Kineza idem, pa ću jednom i u Delhi doći, nesvrstanom Indijom ću proći, nek' me narod i tamo upozna, kad je Tito mogao da šeta, odoh i ja preko pola sveta, da kredite i pomoći tražim, da naš narod malo okuražim, da se narod malo osokoli, da ga domaća kamata ne boli, zelenaška da ne bude teška...

Ako Bog da, idem u Koreju, ali onu gore na severu, kod našega nesvrstanog brata, Kim Džong Ila i njegovog sina, da nas malo pomogne u robi, što pretekne od atomskih probi, da nam naša odbrana ne brine, da nas niko ne gleda s visine, nego i mi da imamo čime, ako dođe što ne sme da prođe...

Već sam bio i opet ću braćo, u Teheran i Iran sam svraćo, kod našega demokratskog brata, ne Borata nego Ahmadinežada, pa bih sada da naglasim ovde: ko to kaže Srbija je mala, nije mala, uz Iran je stala!

Idem svetom i kredite tražim, za osobu još poželjnu važim, a kad bude stigla prva rata, biću svugde persona non grata. Bežaćemo ko' zečevi beli, da nas ne bi revizori sreli, revizori i poverioci, državnici i nezgodni momci.

Već sad vidim da je došlo vreme, da sa sebe skinem teško breme, da me sutra ne bi sve sustiglo, no da odem dok ne počne buna, što učinih za dobro tajkuna, pa sam zato kredite tražio, da bar malo odgodim probleme, pa da dođe penzija na vreme...

Kad se bude ovaj narod pito: gde je onaj što je juče skito, gde je onaj što se zadužio, od gubera duže se pružio, gde si sada Tadiću Borise, kome sada kažeš: "Ma, nosi se!", kome li si sada od koristi, gde odmaraš svoje stare kosti, nama nikad ni valjao nisi, sada drugi mesto tebe visi, visi narod, sirotinja raja, jer si poso svršio do kraja, posle tebe niko doći neće, prazne su nam i kase i vreće, niko neće u prazno da uđe, posle tebe i naše je tuđe, posle tebe ni da se ogrebe!

Ima dana, braćo moja draga, kad me teški sanak ophrvava, kad mi takve crne misli snađu da me često u bunilu nađu, kako pričam ja gluposti teške, kako neka imena pominjem, sve drugove i kolege bivše, pominjem ih ali uzaludu, svi su negde a nisu kod mene, ili nose teške bukagije, il' mi pišu iz neke bestragije, nigde nikog da me osokoli, da mi kaže da me stvarno voli, da mi kaže predsedniče mili, u svemu smo mi zajedno bili, pa će tako i nadalje biti, nećemo se ko pacovi kriti, nego hrabro pred narod isprsiti, reći ćemo šta treba da čuju: "Sikter rajo, zaveru nam kuju", jer mi raju branimo ko svoju, nema hleba, daćemo im proju!

E, takvoga junaka mi treba, da doleti ako treba s neba, i baš tada kada nema hleba...

Sve me više zabrinjava stranka, ova naša žuta, demokratska, nema više ni ljudskog sastanka, kad ja uđem svi naglo zaćute, neki ćute a neki se ljute, nekima su naopako ruke...čini mi se da imam i frakcije, biće zato i neke sankcije, smanjiću im sva primanja hitno, poslaću ih gde je manje bitno, u konzule i u ambasade, da se malo od posla ohlade, da odmore svoje duge prste, da se malo postroje u vrste, da primaju diplomatsku platu, da ne troše kradeno u zlatu, nego svoje pošteno da rade, da spoznaju Srbe preko mora, da saznaju šta je sedam kora i kako se živi i od rada, da ne bude puna šaka brada, nego tačno koliko im treba, kavijara i zalogaj hleba...

Molim zato još malo za pažnju, da objasnim kreditnu potražnju, nama treba i izlaza nema, moraćemo pogače i hleba, nudi nam se i kada nećemo, pa šta nam je činiti kad daju, nego uzmi, pa obraduj raju, saopšti joj kako nema zime, da će biti ekonomske klime, takve klime da ništa ne brine, no da snažno podrži nam stranku, malo stranku i svaku joj banku, jer je tako ponajbolje braćo, dok smo dužni dobro će nam biti, svako će nas dobro pripaziti...

Eto tako ja divanim nešto, ako ovo prebrodimo vešto, možda ću se ja nekako snaći, mesto duži biću nešto kraći, malo kraći ali mio braći, reći će mi posle svako hvala, a od hvala blizu do vešala...

Naš je narod jedna čudna biljka, čas te digne, čas u blato baci, nije lako plivati u blatu i primati predsedničku platu... Ko ne shvata neka lično proba, to je gore nego teška globa...

Došlo mi je da se negde sklonim, da se drugom zanatu priklonim, ali ne znam šta je danas dobro, gde bih sebe ja videti mogo...

Slavni sude, narodni tribune, pomozi mi pa mi sam predloži, ja sam samo još jedan rab Božji, kakav poso' meni odgovara, za šta stvarno imam nekog dara?

Jer, predsednik da budem ja mogu, al' onako, za šankom i s nogu, da me društvo vidi kako živim, da se meni, ne ja njima divim.

paorpaor
05-09-09, 00:11
Da li je to retro fazon iz 90-tih ?
U svakom slucaju tuzna istina.
I jos jedno,koji datum ce zameniti 5.10,sad vec ocigledno. Voleo bih da se pripremim na vreme {"{":

rasa02
05-09-09, 00:13
I jos jedno,koji datum ce zameniti 5.10,sad vec ocigledno. Voleo bih da se pripremim na vreme

I ja {"{":

paorpaor
05-09-09, 00:34
I jos jedno bih hteo kasti. Kako lepo koriste onu staru izreku zavadi pa vladaj. Dali su stocarima pravo da uzmu zemlju bez licitacije mislite zato sto im je zao stocara i to sto je mleko dzabe. Ma kako da ne,namerno nebi li se mi jos vise odslozili.Ja iskreno cenim posao stocara,ali ne podcenjujem ni moj. Onda su prednost trebali dati i povrtarima recimo.

Arsa
05-09-09, 00:43
I jos jedno bih hteo kasti. Kako lepo koriste onu staru izreku zavadi pa vladaj. Dali su stocarima pravo da uzmu zemlju bez licitacije mislite zato sto im je zao stocara i to sto je mleko dzabe. Ma kako da ne,namerno nebi li se mi jos vise odslozili.Ja iskreno cenim posao stocara,ali ne podcenjujem ni moj. Onda su prednost trebali dati i povrtarima recimo.

Ma ne treba da se medjusobno , vec zajedno pa ozezi po LOPOVIMA

senator
09-09-09, 23:07
Si vis pacem, para bellum.

todor
09-09-09, 23:25
jaka mi podrška oko te zemlje ,niko to paore neće dobiti to su samo priče da oni nas kao podržavaju isto je i meni i tebi jer doće neki tajkun nabiće cenu i gotovo uzeće zemlju a ja i ti možemo da pričamo oko toga

Lala iz Banata
13-09-09, 09:29
Da bi stocari dobili zemlju treba da imaju registrovane farme! Eto ti ga, prc! {"{": {"{": Dobice dvojica, trojica, cisto da se kaze da su stocari dobili. Velika su to govna drugovi moji...

paorpaor
13-09-09, 14:06
Ne moras da imas registrovanu farmu. Kod nas dvojica imaju umaticena grla i dobili su ukupno oko 70 Ha,sto je po meni cista diskriminacija prema ostalim paorima.

Lala iz Banata
13-09-09, 14:23
kod vas je bila licitacija po novom zakonu?

jhon dere
16-09-09, 13:20
Tu izgleda prevarama nema kraja .... {"{": jeste gledali ovo novo u kovačici sa šećernom repom šta se radi ?? vratili 3000 tona neće da prime "navodno" trula ... :<<>

branko
16-09-09, 23:13
Imam ideju.
Pošto će 20. septembra biti u Bg Parada srama, gde će biti angažovano mnogo milicije, to je prilika da nešto uradimo.
Naprimer da izađemo na auto put i skrenemo pažnju na naše probleme.
Jer je očigledno da je našoj državi bitnija grupa izopačenih džabalebaroša, nego veliki broj proizvođača hrane.

North ARMY
16-09-09, 23:26
Imam ideju.
Pošto će 20. septembra biti u Bg Parada srama, gde će biti angažovano mnogo milicije, to je prilika da nešto uradimo.
Jer je očigledno da je našoj državi bitnija grupa izopačenih džabalebaroša, nego veliki broj proizvođača hrane.

::svaka cast:: ::svaka cast:: >:({
nemam reci,svaka cast za kliker >:D

paorpaor
16-09-09, 23:33
Ako sa ovog foruma ne krene nesto pameno,e onda nece od nikud.
Bitnija im je pederijada nego nesto mormalno. Oni samo porucuju,a mi nikako da shvatimo,da se u ovoj drzavi rad ne isplati. Ma treba samo muvati i krasti i onda ces biti najbolji. Postenje se definitivno ne isplati.
Kod nas soja podbacila,a cinimi se i kukuruz ce,a da negovorim o zitu,a oni organizuju kojekakve cirkuse. Ako je kriza treba svi jednako da kriziramo. Znate li vi koliko kosta obezbedjenje te parade!!!!
Sa tim parama su mogli da pomognu mlade poljoprivrednike na primer. Ja bih zabramio bilo kakve proslave ,promocije i ostale gluposti dogod se poljoprivreda ne digne na noge,a sva ona lazna preduzeca sto kao presipaju iz supljeg u prazno raspustio. I eto ti ustede,eto ti za subvenciju ne 12 nego 20 hiljada. I jos nesto,znate li zasto mi ne protestvujemo kao hrvati? Zato sto nas sramota da izadjemo sa krsevima od traktora. Ja nisam primetio da se kod njih voze ruje ili IMT,to je sve fend do dzon dira.

North ARMY
16-09-09, 23:37
i sa tobom se paore slazem!!!
mada je poljoprivreda kod nas extra imamo extra prinose,sve u ponudi od hemije SAMO nas MALO oderu na paritetima i extra cenu proizvoda na polici,jedino sto seljaka sisa ko stigne ::lose:: {"{": {"{":

kroky
17-09-09, 00:28
Po meni trebalo bi organizovati neki skup na kojem bi pojavio jedan ozbiljan čovek iz "svake" opštine, ko ima poverenja iza sebe u svojoj opštini, pa oni bi izradili nekoliko tačaka šta očekujemo od države, plan, i strategiju protesta. Pa ti ljudi posle bi mogli sve organizovati lokalno u skaldu sa tim dogovorenom planom. Tako možemo biti ujedinjenini, jer samo tako možemo postići nešto u ovoj drzavi!! Ili sačekaćemo da izglasaju budzet za sledeću godinu?
Eto, i francuzi protestuju protiv cena mleka, hrvati protiv cena pšenice, na šta čekamo? Oni bar imaju ogromne podsticaje, a mi ništa...ni cene, ni podsticaje... sramota!
Neka borimo za naš hobi!!!

mims
17-09-09, 21:39
Da vidite kako se to radi. ;D} ;D} ;D} ;D} ;D}

http://www.blic.rs/svet.php?id=111256

North ARMY
17-09-09, 21:47
ni za zivu glavu ne radite to :<<> rece jeb* se seljacima imaju oni kad mogu da prosipaju pa jos ima da skinu cene {"{": {"{": {"{":

senator
17-09-09, 22:24
Ljudi moji, mozemo mi da mislimo sta hocemo i da to pokazujemo sve dok nas u tome ne spreci drzavni monopol fizicke prinude, ali, koga briga za nas i nase misljenje. Izadjite sad da protestujete u bilo kojoj opstini u Srbiji, blokirajte puteve ili nesto slicno pa da vidite za koje vreme ce da se na licu mesta stvori kordon policije. Mnogo brze nego u Slobino "nedemokratsko" vreme. Boli njih u vladi ku*** za sve nas. Mi smo ti koji smo im dali vlast u ruke, koji smo ih doveli na realne pozicije vlasti, a to sto oni unistavaju poljoprivredu i privredu uopste (koja normalna drzava prodaje izvore pijace vode?) i koji donose nebulozne odluke (u Kraljevu je prilikom prodaje Fabrike vagona "u paketu" prodat spomen- park u kojem pociva nekoliko hiljada Kraljevcana streljanih za vreme drugog svetskog rata, a na isto groblje pre par godina opstinska vlast je dovela delegaciju Nemacke na komemoraciju!). Znate kako kazu: Dura lex, sed lex- Rdjav zakon, ali zakon. To sto poljoprivrednicima ne odgovara vlast, ne znaci da ne odgovara i onima koji su uleteli par hiljada evra za radna mesta po kojekakvim ministarstvima, opstinama i drzavnim firmama, a takvih je mnogo vise od onih koji zive od poljoprivrede. Ne znaju, jadni, da su im oci zamazane sitom, a dok se budu opametili, bice kasno. Mi smo, Srbi, proklet narod, ostadosmo kroz istoriju da se neki ku*** svadjamo oko vlasti i kad je jedna strana prigrabi ne pusta je ni po cenu zivota. Ovde se stvari resavaju na silu i eto odgovora na pitanje.

raf
17-09-09, 23:01
Pred kordonom policije sam stajao za vreme protesta "stocara" nije bas prijatno. Nas problem smo mi sami jer svi smo mi robovi i ratari i stocari povrtari duvandzije vocari i mlekadzije.Svi zajedno treba da nastupimo jer nas sve isto muzu.I TO STO PRE DOK JOS DAJEMO ZNAKE ZIVOTA.

North ARMY
17-09-09, 23:03
to je bilo pre neke 3-4g kad su kuzmincani,martincani i ostale komsije blokirale auto-put jedna od boljih blokada,ali dzaba {"{":

raf
17-09-09, 23:13
Nebi bilo dzabe da pojedinci nisu pronasli svoj (kratkorocni) interes ali to je nasa svakodnevnica.

North ARMY
19-09-09, 01:09
jbg morao sam
iako ne slusate rep,ovo morate cuti >:D

http://www.youtube.com/watch?v=m4ZVcLPmH_Q

senator
19-09-09, 01:58
Odlican izbor, cini mi se nekako da su ove malo prikladnije:

http://www.youtube.com/watch?v=pXWOMd0-518

http://www.youtube.com/watch?v=_FrNgcF8uls

Post je spojen: 1253314968________________________________________ _________
...kao i:

http://www.youtube.com/watch?v=2Qe2XCnvFmg

Edited by Mityoo: Dodati Youtube tagovi!

jhon dere
05-10-09, 21:50
Jeste li gledali kako se "TO" radi u Belgiji ? ":":{

zeko
05-10-09, 23:51
Što se tiče države odnosno vlasti ni ona prethodna ni ova sadašnja ni neka buduća vlada nevodi računa o poljoprivredi i o seljaku uvek smo na drugom mestu građani drugoga reda ˝oni seljaci˝i tako će ostati, mi proizvodimo hranu a ona mora biti džabe i da je ima dovoljno
možemo se usaditi na trepavice ,protestovati,prosipati proizvode sve je džabe

tine
07-10-09, 00:59
Imam ideju.

Ta parada, bila, ili ne, je prošla.
Narod ima puno da diskutuje o tome.
Svi su besni i uvređeni, kako da 'neki tamo pederi' imaju neka prava i slićno.

E, vidi sad:
Ko je uopće imao ikakav problem s njima u vidu seksualne agresivnosti.
Ili je to sve u vidu 'znam za jednog, koji zna jednog, kom se desilo...'.

A svima šu*ak razvaljen više od je*ade s strane vlasti i njezinih odabranih prijatelja, neg da 'prođe kompletna parada preko njega.

Znam, da budu neki uvređeni s mojim stavom oko toga: svi, koji se bunite i pi*dite zbog nekoliko ljudi, koji su drukćije seksualno usmereni, zamislite si i uzmite si ih za primer. Nema veze policijska zaštita, zna se, koliko je treba hrabrosti, da se istupi i u srpskom društvu javno prizna: Ja sam drugaćiji.

Koliko bi izašlo poljoprivrednika na put s samo pola njihove hrabrosti?

Pitanja, koja treba postaviti su:

Zašto je cena naših proizvoda u maloprodaji ista, ili viša, dok su nam otkupne cene pale za xy posto.

Zašto xy ljudi nema za osnovne namirnice, dok si neki ne znaju više izmisliti, što im sleduje iz budžeta države.

Zašto red ispred banaka i pošta na dan, kad stiže kakva socialna pomoć ili penzija. Zašto ti ljudi nisu u stanju preživeti do popodne s parama od prošlog puta, da se moraju gužvat odmah ujutro, jer su možda već koji dan gladovali?

itd...

A narod ko narod, navalio na neke homoseksualce, kojih je možda par sto, dok milijoni nisu u stanju zbog svoje sablazni s njima postavit si gornja pitanja.

Vlast može policijom zaštititi paradu, a ako svi poćnu postavljati takva pitanja, ne može zaštititi sebe.

To kažem homoseksualci, jer to su po definiciji ljudi, koji imaju takvu seksualnu orientacijo.

Dok je obično peder lice s normalnom orientacijom (pa i s najboljim curama i kolima, koji ne radi ništa ":":{).

Sigurno sam nekog s tim uvredio, za što se izvinjavam.
A stvarno mi krivo, kad vidim, da se dobar dio Srbije okomio na nebitnu sitnicu, koja traje možda jedan sat u godini na jednoj ulici, a proces, koji uteće godinama na celu naciju, ko da ga nema.

A istine je i da dolazim iz druge okoline i ličnog okruženja gde smo na to više navikli i u vezi takvih stvari ima debata samo kod primanja budžeta, kad pi*dimo, kome sve se davaju pare iz stavki za kulturne i društvene delatnosti.

kloki
07-10-09, 14:12
što se tiče prava pedera nećemo o tome raspravljati jer oni imaju sva prava možda i veća od nas običnih sexomana, jednostavno ne moraju baš da paradiraju sa svojim sklonostima.

ali surova istina je da pored batina pretnji ponižavanja oni su istrajni da dobiju ono što traže i kad tad dobiće.
a seljaci se nemogu organizovati ni pred kapiju da izađu
PEDERI IMAJU VECA MUDA OD PAORA.

senator
07-10-09, 15:17
Ped*ri imaju veca m*da od zemljoradnika zato sto iza ledja imaju celu EU, koja nas vec godinama ucenjuje i od koje smo postali u svakom pogledu zavisni, kao i masivan drzavni aparat koji vecinom cine ne ped*ri nego ped*rcine, a da je ovo normalna drzava, ped*ri uopste ne bi imali m*da...

Boki-Vl
04-01-10, 23:30
Jel neko ide na skup sutra u Novi Sad?

Spajki
04-01-10, 23:41
Kakav skup?

Boki-Vl
05-01-10, 01:23
U vezi racuna za odvonjavanje, valjda da se neplate racuni tako nesto nisam siguran ali sam cuo da ce dolaziti Pancevci, Alibunar, Zrenjanin, Kikinda skoro iz svih krajeva Vojvodine, a izgleda da niko o tome nista neznaju ^-^

paorpaor
05-01-10, 01:35
Racuni za odvodnjavanje u stvari i nisu racuni za odvodnjavanje. To je porez koji je trebao biti oprosten za 2008 i 2009 godinu,ali su se zabrojali i videli da ce im trebati para. Sto pre platite pre cete dobiti subvencije.

zcurcic
05-01-10, 08:31
nisam cuo ni za kakav skup, a od nsa sam 10 km. mora to malo bolje i glasnije.
kada smo organizovali protest ispred gradske kuce, jedva smo skupili 20tak ljudi. vise smo imali transparenata nego ucesnika kad smo krenuli do gradske kuce. ipak bar sam se derao na megafonu, kroz centar grada novog sada.

abro
05-01-10, 10:52
Ni do nas nije nista stiglo, prva informacija o tom skupu a isto nisam daleko...

Ranko Cuvrk
13-01-10, 22:33
U Srbiji i Hrvatskoj Seljak moze da kaze da je u teskom polozaju ,u BiH nije jos izmisljena rijec koja bi opisala stanje u kom se nalazi Seljak iselo.

petarHR
03-03-10, 00:15
Evo kod nas opet vatre, sad mi moglo biti ":":{

paorpaor
04-03-10, 17:32
Kod vas su se ljudi zaleteli pa pokupovali traktore i to ne bilo kakve pa sad nemaju da vrate ratu za kredit. To i nas ceka kad pocne da se kupuje mehanizacija uz povracaj koji ce retko ko da dobije. I pored najbolje volje i zelje pojedinaca iz ministrstva ona losija strana ce to sve prebaciti na svoju vodenicu i u tome videti jos jednu mogucnost da zarade po koji milioncic,cisto za trosak.

Zoran0230
04-03-10, 19:02
Po onoj narodnoj-sada će nas još više stezati,jer mnogo pričamo.
Što se položaja tiče mi i nemamo položaj,da ga imamo ne bi tako prolazili
Cene nafte-koga najviše pogađa-PAORA
Zakon o saobraćaju,opet PAORA
Cene osnovnih životnih namirnica,PAORA
Ne bi sve moglo stati u ovaj pravougaonik
Nemamo ,ko da nas organizuje tako da će naš položaj još dugo ostati nepromenjen ako se ikada i bude menjao
Kako da opstanemo kad nemamo jedinstva -evo nekih primera:
-jedni plate polise osiguranja-neki ne(poprilična stavka)
-neko mora da proda tovljenika ili bika po ovoj mizernoj ceni a neko ne mora (to se odnosi i na sve poljoprivredne proizvode)
Država sve ovo zna i zato se tako ponaša jer uvek ima onih drugih koji moraju(ja im ne zameram)
Jedino kada bi desetak ljudi sa ovog foruma uspeli da uguramo blizu vrha vlasti možda bi nešto uradili-znači u tom pravcu moramo gledati jer drugog puta nema :'({

adamov zoran
04-03-10, 19:03
u koju partiju da se uclanimo

Zoran0230
04-03-10, 19:11
U koju hoćeš.gledaj da su malo jači :lol: :lol: :lol:

milan88
04-03-10, 19:14
Izaci na ulice i to je to. Samo je problem u tome sto bi taj protest verovatno predvodila opozicija, tj. pokusala bi da ubere koji politicki poen, a ja ne zelim da im te poene dam. Isti su. Zorane, kao sto si naveo, nema jedinstva, a i ti sam pravis razlike izmedju paora i onih koji to nisu. Ne vidim zbog cega nas vise pogadja neko poskupljenje, nego obicnog coveka u gradu.

Zoran0230
04-03-10, 21:26
Ne pravim ja razliku-nego prave oni-svi podcenjuju PAORA.Ja radim i u firmi tako da su mi jasne obe strane jer da imaš podršku potrošača situacija bi bila drugačija a ne možeš je imati jer im je u interesu da je naš proizvod što jeftiniji-to je sukob interesa
-Nas pogađa isto kao i običnog čoveka u gradu i još malo više(znaš ti šta nama sve treba pored osnovnih potrebština)
-Ali se pečemo na istoj vatri
_da imamo podršku tog naroda sve bi bilo drugačije

472
04-03-10, 21:27
_da imamo podršku tog naroda sve bi bilo drugačije

::svaka cast::

To sam i ja mislio, seljaci treba da grade pakt sa beogradjanima, to je dva miliona glasaca...ako dobijemo njihovu naklonost onda ce biti lakse.

Zoran0230
04-03-10, 21:35
Ali imamo problem-kako da ih pridobijemo-ima li neko ideju ^-^

Spajki
04-03-10, 21:37
Ma j..e se beogradjanima za poljoprivredu ... ::novac::

472
04-03-10, 21:42
Mi u Sektoru smo pravili manifestaciju "Srbija prirodno" na Trgu Republike, znaci narodne nosnje, domaca `rana etc...etc i promoter nam je bio glumac Nenad Jezdic (drugi Crni Gruja) koji je inace veliki prijatelj sela i poljoprivrede, zivi u Valjevu i ima vocnjak...nije nam uzeo nista za honorar :D ... interesovanje beogradjana je bilo ogromno. Otvaramo na pijaci Zeleni Venac etno centar u jednoj od kula, gde ce biti stalna postavka tradicionalnih vina, meda, proizvoda, rucnih radova i slicno. Emisije poput "slike zivota" na Avali ili Memedoviceve avanture po Srbiji su vrlo delotvorne...

Stvarno bilo bi interesantno cuti ideje kako selo pribliziti gradu i kako dobiti simpatije belogradjana pa kad protestvujemo da nas podrze a ne da nas pljuju.

Green
04-03-10, 22:26
Treba se samo zapitati po kojoj ceni psenice je napravljena kalkulacija za cenu hleba, a koliko je psenica danas?
Tu su na gubitku i gradjani i poljoprivrednici.

Zoran0230
04-03-10, 23:27
Mislim da paore i Beograđane mogu spojiti Pisci -glumci-muzičari-sportisti

milan88
05-03-10, 01:37
@Zoki, pa iskreno nama je vazno da za npr. tovljenika dobijemo sto vise po kili i bas ne marimo da li ce to dovesti do toga da ce oni u gradu morati da placaju vise za snicle. Zar nije tako? Lkl{{.

rebeljac
07-03-10, 20:00
Nije spajki u pravu, averzija prema beograđanima nije njegova izmišljotina već zabluda. U Beogradu se kaldrma ne jede.To je najveće selo u Srbiji.Sve što je vezano za hranu itekao interesuje Beograd(30%Srbije). Nema više nekog OTPORA koji bi sve pokrenuo. Osećam se iskorišćenim i prevarenim. Drugar mi kaže: je..š mu mater dođe mi da obijem kasapnicu ali ne radi para nego radi ove slanine što visi ,pa nek me apse. To Vaše po kg. nas ne opterećuje mnogo. Druge HARAČE ŠTO MORAMO PLAĆATI to nas je..de. Ma šta god da počnete,da nije politički nego socijalno i ekonomski , verujem da može imati odjeka. Samo da Vas policija ne zadrži i skloni Vam traktore sa puta da bi prošli neke glavonje ili sl.(kao one iz Vršca i okoline).Šalju Vas na Ušće da demonstrirate, pa niste na Ušću glasali za Vladu. Kako je moglo da krene iz Novog Sada ili ''Srbije''-Čačka ili Valjeva tako može opet. Samo da ne legnemo na rudu i ........ Nisu ni svesni da je i onaj nepismeni Miloš pitao : šte raja kaže,..... ako ćuti POPUŠTAJ. Doterali su cara do duvara i nema se više gde, JAD I BEDA. Nećemo imati ni za leba za koji mesec, makar ga vi pravili i po 10 din. za kg, ne za veknu. Zaduženi smo 22 MILIJARDE nakih jevreja (bez uvrede). Ma koja privreda(ubili je), mi smo seljačka država samo što to niko neće da prizna.To treba da iskoristite ili da je...e i ne vadite dokle god nekog ne zasvrbi. Izvinite, nisam se mogao uzdržati a ni ovo obrisati. Fraza ali? Koji bi paor prodo sve do praga pa kad ga prekorači uđe u tuđe. A cena. Deda mi osto bez prstiju na Sremskom al za ideale. Uvek mi je to bilo glupo.Drugi su sad 'ideali' u pitanju a čiji će prstiči stradati zavisi OD VAS I NAS. Podrška je tu.Samo da to ne bude pusta retorika ili izgovor '' moramo nešto da završimo(posejemo ili ovršemo) o roku'',to već može biti katastrofa!!!
Ma ko Vam daje zemlju u arendu, ko Vam diktira cenu mleka, ko Vam diktira cenu đubriva , ko Vam traži 37 kg. merkantilnog za 1 kg semenskog kukuruza itd. Moj Beograd sigurno NE.
Puno zdravlja i sreće i izvinte na dosadi. >:({

Zoran0230
07-03-10, 23:29
Rebeljac-lepo sročeno.Problem i jeste u idealima.nema ih a trebalo bi da ih bude.Svaka generacija se mora boriti za nešto samo što je kod nas problem sve se rešava krvlju.Ja iz principa ali možda i iz ideala neću da prebacujem gazdinstvo samo da bih ostvario subvencije-za mene je to poniženje jer ja sam veći poljoprivrednik nego što je Saša ministar.
Ljudi se ponižavaju po katasterima i trezorima,tražeći rupu da bi ostvarili subvencije-nije ljudi sve ni u novcu(dođe i prođe) ali ja ih razumem-za neke je to borba za opstanak
Za vreme Turaka se znalo kada se uzima harač a sada samo izmišljaju na koji način će nam uzeti pare ne birajući vreme i mesto.
Novi zakon o saobraćaju će mnoge poljoprivrednike oterati u zatvor jer neće moći da ispoštuju(finansijski) ako se bude striktno sprovodio-dolazimo u situaciju da policajac koji je završio tamo neki kurs(ima izuzetaka kojih se i ne bojim) koji je pre toga bio problem ovog društva odlučuje o sudbini ljudi koji moraju obraditi zemlju da bi prehranili porodicu.Policija će stajati na ćošku i zaustavljati da kontrolišu bez obzira što nisi napravio prekršaj samo da bi ti uzeli novac iz džepa a oni se prvi ne pridržavaju propisa-dali toga ima u toj čuvenoj EU-i koju naš ministar poljoprivrede toliko ističe

Green
08-03-10, 00:20
Zorane, slazem se.
Ko nam je kriv kad poljoprivreda belezi suficit, oni misle seljaci su puni para, od njih cemo napuniti budzet koji vise lici na rupu bez dna.

Zoran0230
08-03-10, 00:38
Znaju oni da nemamo para,zato mi i nije jasno zašto su nas toliko pritisli sa svih strana-neće ovo na dobro izaći

leka
08-03-10, 01:50
Kako da ima para kad nista sem poljoprivrede i ne radi u ovoj drzavi-pa sve uzimaju od onoga sto radi - ( poljoprivrede ) a1001 rupa ima koju trba zakrpiti {"{":

rebeljac
08-03-10, 12:12
Gledali ste šta biva u lepoj njihovoj. Svaka čast.Barem će se istresti i nekome mamu pomenuti (forum-novosti) a valjda će nešto i dobiti od traženoga. Kod nas nemožeš naći jedno selo a ne region da je složan i jedinstven u nekom stavu. Potkupe 'rukovodstvo'? Pa neće valjda svi dati dupe za te puste pare , ima i poštenog naroda. Treba se udruživati, pa kako tako. Ma još malo će nam isprati mozak sa kojekakvim glupostima te Vojvođani autonomaši te Mađari oće nešto drugo te uža Srbija krade sve novce itd. Mi u svađi i ne znamo šta nam je činiti od života a oni sve bogatiji i sve više zajebavaju. Videli da mogu pa :P{ Kurta i Murta. Pa oni , barem velika većina ima staža 7-10 godina nikada nigde nisu radili. Prvi poso im ''POLITIČAR''. A o ::novac:: koje idu uz funkcije da i ne pričamo. Ma sve to već svi znamo , nego ne znam kada će nam dok.....i . Mi izgleda ne znamo drugačije nego fekalno obrađenu motku pa udri. Ajd još jednom , uzdravlje. >:({

Mijat80
08-03-10, 23:19
Nazalost sve je tako kako si rekao rebeljac, narod je mnogo bedan pa se prodaje sa sitne pare ili flasu piva, samo se nadam da ne bude mnogo kasno dok se osvestimo i pocnemo da razmisljamo na malo duze a ne na par dana.....

rebeljac
11-03-10, 22:51
Sad baš objašnjava nišlija Živković kako je 500-550 ha zakupio u Inđiji za 3.500eura na godišnjem nivou. Zemlja nekada pripadala nekom pok . Svetozaru iz Inđije užla u restituciju (povraćaj starim vlasnicima, ima čovek naslednike) ali je katastar promenio brojeve parcela!!!! Sad Živković objašnjava i to zdušno kako je to moralno( pošto je jedan od onih koji je dobio KREDIT OD FONDA ZA RAZVOJ).Kaže da je neko drugi mogao sve to da licitira skuplje od njega.Čovek još kaže kako nema zakonsku obavezu da se izjašnjava o svojoj imovini, npr. Lendkruzer(koji poseduje) su mu kupili na osnovu isplate osiguranja (krađa starog auta). Pa kakav mu je bio taj stari auto, nebuloze koje gutamo kao i Čankov Kum što je kupio 3 šećerane za 9 eura. Pa Čanče kaže ko Vam je kriv što Vi niste licitirali(nikakve veza nema što je on meni kum) a oglas izašo u Belopalanačkom godišnjaku. Sve je bilo po zakonu e sad što to nije u interesu države niko ne gleda jer je zakon star ili pun rupa.INĐIJO jesi'l u Srbiji. Čovek pravi vinograd i šta sad oćete. Kaže čovek: nemojte sejati optimizam jer nije onako kako se priča . SEKA jede DEKU a nas će je...i BAKA ili kako već.
Nema pozdrava. Sutra! Idem da pojedem cipelu.

mira
12-03-10, 20:12
Uvek je seljak cuvao socijalni mir, to radi i sada.Znam da ce seljak preziveti, brinem za radnika.Nema privrede, siromasno selo..
Ja vise ne verujem ni jednoj politickoj opciji!Sutra da budu izbori ne bih znala za koga da glasam..

zcurcic
12-03-10, 20:35
nadam se da cete biti u mogucnosti da glasate za nas. >:({
mozete nam se i prikljuciti. kliknite na link kod mog profila i mozda dozivite providjenje.

isidor
12-03-10, 20:42
Moram da odgovorim na ovo sto je Mira napisala.
Slazem se se tobom da je seljak odrzavao socijalni mir i da je punio gladne stomake i to je stvarno tako .Ali vise neotkupljuje drzava nase proizvode vec privatnici koji su nemilosrdni i kradu na sve strane i nema vise leba ni za seljakea a ne za radnicku klasu, jer ovo je vreme kapitalizma .Neznam vise ni ko su seljaci dli mi koji radimo do 100 jutara zemlje ili oni sto rade 500 i vise hektara a da nekazem da ima onih koji rade i po 3000 ,4000 hilade hektara jer od tih ni zrna drzava nece videti jer oni grebu jos vise a sigurno ne za radnike i sitne seljake .A mi sitniji paori nemozemo ni nove gume za traktore da kupimo a ne nove masine ima da nas nema bre .A radnici ko prezivi pricace neka im je bog u pomoci i njima i nama seljacima.

Zoran0230
21-03-10, 19:01
Slažem se sa Mirom.Seljak će preživeti ali na ovim prostorima on u mnogome zavisi od radnika jer oni su glavni potrošači poljoprivrednih proizvoda

Golub
23-03-10, 13:05
Ma ko će da preživi, nema niko da preživi od nas koji vučemo po ceo dan kao nekad što su vukli volovi. Preživeće samo naši vladari što po ceo dan sede u kanabe, piju kafu, puše cigare, i samo bla bla bla.

Bora
26-03-10, 16:11
Poljoprivreda je nezasluzeno zadnja rupa na svirali,sramota.

meeker
26-03-10, 21:27
Oni jedino mogu razumeti jezik BATINE !
http://i40.tinypic.com/x58v4l.gif

isidor
26-03-10, 21:33
KO PREZIVI PRICACEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

jhon dere
15-05-10, 18:52
Kako da pokažemo šta stvarno mislimo o našem položaju u državi
Za početak bi bilo najbolje da se svi učlane u neko lovačko društvo ::namigivanje:: i " zaduže po jednu tandžaru" ... pa ...

Mijat80
15-05-10, 19:18
mozda ce nam ministar Dusan Bajtovic dati neki dinar od svoje plate, sta je 1 300 000 dinara sa tim ne moze ni pristojno da se zivi......ej moja Srbijo za koga si glasala......

Rale 83
15-05-10, 19:26
LjUDI DALI MISLITE DA OVAJ FORUM IMA SNAGE DA POKRENE BUNU
Otvorimo novu temu sa ovim naslovom , okupimo SKOLOVANE ljude na ovom forumu pa da vidimokoliko SNAGE i SANSE imamo da se izborimo sa ovim nazovimo terorom

Golub
15-05-10, 20:11
Nema ništa od nas mi smo ko neke p....ce. Jel primećuješ da se dvoica, -da ne go vorim za trećeg- posvađaju za glupu stvar jedan biće kiše drugi ne i stvar je izmakla kontroli, a ovo što ti kažeš je pametna stvar al tu trebaju ljudi koji su siromašni i gladni i njih će udružiti to što se mora. Mi ovde na forumu smo samo nervozni i besni lajemo i zavijamo kao vukovi kapitalci pre parernje.

Post je spojen: 1273943646________________________________________ _________

Rale 83
15-05-10, 21:50
@golub
Valjda nece bas tako biti. Nekima je lepo i ovako al ne svakome, crkoh radeci i hocu da naplatim svoj rad, NE ZELIM DA OD MOG RADA ZIVE NERADNICI a moj sin da se pati i da zivi u nemastini-siromastvu

Farmer Bob
Član

Odg: Ishrana muznih krava
« Odgovor #45 poslato: 12.05.2010, 21:57 »

Cekaj @Golube....ne drzis krave?predajes po 500l mleka?voda u mleku?o cemu ti pricas,druze?

Prijavi uredniku Sačuvana

...I nedam ovo malo zemlje na dlanu...zemlja je blago,al'PAORSKO!

Golub
Član

Odg: Ishrana muznih krava
« Odgovor #46 poslato: 12.05.2010, 23:02 »

Bobe pa pričam o zaradi jer se samo sa prevarom danas može živeti. Ako čuvaš goveda tu treba hrana seno, kukuruz, pšenica...., a da bi to proizveo treba ti lova do krova za seme, veštaka pa nafta da uradiš zemlju pa....,
da bi na kraju dobio mleko. Ja idem prečicom nemam te ogromne troškove a dobijam samo pare, a šta kažeš. Nemoj da si tako ljubomoran i da se odma ljutiš nisam ja kriv krivo je vreme i nisi Bobe dobro pročitao ja ne sipam vodu u mleko jer nemam mleko. Pošto danas živimo savremeniji život, mora da se radi i na savremeniju tehniku za dobijanje mleka.

Golub
15-05-10, 21:58
Jaoj pa nisi i ti valjda poverovao u tu priču ja kad bih mogao to da radim ne bih sedeo uz ovaj računar i ne bih pisao o tome jes da sam blesav, al ne toliko. Ti ljudi što rade to oni sad sede uz masu i broe pare, oni ni neznaju za taj forum, a i ne interesuje ih.

Zoran0230
15-05-10, 22:03
Rale 83-otvori temo sa tim naslovom-imaš moju podršku a verujem i mnogih drugih ::svaka cast::

Golub
15-05-10, 22:06
Ja sam juče napravio leteći tanjir malo sam upotrebio ovo malo ono i evo danas sam leteo radi kao zmaj.

Zoran0230
15-05-10, 22:17
Nije to isto Golube.nije nam bilo jasno čime se baviš i kako predaješ 500l mleka.objasni pa će ljudi drugačije reagovati a ne u nekim zagonetkama da ih mi rešavamo

Golub
15-05-10, 22:30
Jasam cinički brebacivao ceni mleka pošto je voda skuplja od mleko, a ovde smo svi besni i nervozni pročita se zadnji post i odma se uleti klizećim startom u raspravu. Nisi Zorane ti tako mlad kao Todora i par njih sa 25 godina da neznaš da čitaš između redova, nemoj bar ti da me razočaraš.

Zoran0230
15-05-10, 22:36
Čitam ja između redova ali stvarno nisam shvatio šta si hteo da kažeš.Ipak su ti momci naša budućnost Golube.Objasni u jednom postu šta si hteo i idemo dalje.

Golub
15-05-10, 22:45
Pa evo sad sam u zadnji post napisao eto malo bukvalnije.Kao što oni drljave sa cenom mleka tako da krenemo i mi da drljavimo sa mlekom. Kakav nam je kvalitet cena mleka neka takav kvalitet mleka i dobijaju. Neznam kako više to da uprostim da me razumete.

Zoran0230
15-05-10, 23:03
Tako brate,slažem se ali mi smo im u šaci.Probaj da sipaš vodu i onda ako te uvate prodaj krave.Kod nas nema mnogo otkupljivača ,mislim samo 2.Onda možeš slobodno da prodaš krave i to pod uslovom da ima neko da ih kupi.Mi smo nejedinstveni pa nas j... kako hoće,pa ko koliko izdrži

zx
15-05-10, 23:05
Već se u nekoliko tema pokretala "buna" i,... ništa.
Golube (bez uvrede), prvo poradi na gramatici i pravopisu, pa posle počni da pišeš između redova. Izvini što sam te na "govedarstvu" pogrešno razumeo!***

Golub
16-05-10, 00:39
Već se u nekoliko tema pokretala "buna" i,... ništa.
Golube (bez uvrede), prvo poradi na gramatici i pravopisu, pa posle počni da pišeš između redova. Izvini što sam te na "govedarstvu" pogrešno razumeo!***

E jeb....ga zx ja neznam gramatiku to jest da pišem, srpski ne možeš da me razumeš, a kad uđeš u kinesku radnju kineze razumeš i valjda si umeo da pročitaš da nisam ja iz Kragujevca/Bare.Al ja mislim da je to nebitno kaži mi tj.navedi bar jednog ko piše pravilno gramatički. Nemoj sad ja da odem ne na 6 piva nego na 10.

zx
16-05-10, 01:38
Ja batalim da kenjam, ti batališ metafore, pa da se nađemo da podelimo 12 >:({ ?

Golub
16-05-10, 09:12
E tako prijatelju, vidiš da to ne boli kad se ljudi slažu. :veseljak::

Zoran Kostović
16-05-10, 09:50
Ko kaže da Srbi ne mogu da se slože? Vas dvojica demantujete tu glupost. >:({

Zoran0230
16-05-10, 09:50
Tako je momci u ovim zajebanim vremenima ipak moramo imati malo tolerancije,ipak smo tu da jedno drugom pomognemo ako možemo i umemo korisnim savetima iz sopstvenog iskustva

Golub
16-05-10, 11:19
Ko kaže da Srbi ne mogu da se slože? Vas dvojica demantujete tu glupost. >:({

Ma kaki, mi smo složna braća, samo što ne trpimo jedno drugog. :lol:

mityoo
16-05-10, 19:53
Bobina Miljenko! :lol: :lol:

Golub
16-05-10, 23:35
Da, da mityoo nego šta.

mityoo
16-05-10, 23:43
A da nije bregasta? :lol:

Golub
17-05-10, 00:03
Ma jok nije, zamajac sve mu je...m .

Post je spojen: 1274043870________________________________________ _________

Mijat80
22-05-10, 10:12
Juce sam cuo na tv da opozicija organizuje veliki miting u junu u Beogradu , tako da eto nam prilike da iskazemo misljenje kako postupaju sa poljoprivredom i kako su unistili seljaka, pogotovu nas hobiste......

paorpaor
22-05-10, 10:18
Unistili su sve,a ne seljaka. Mi smo im i onako zadnja rupa na svirali. Toliko je ova vlast postala arogantna,bezobrazna,drska,nasilnicka... da je doslo do krajnjih granica i da negde mora puci. Ne mogu vam ni opisati kakve se sve mere koriste kod nas u Backoj Palanci,strasno,strasno. Poljoprivredom se bave samo kad im treba glasaca na izborima.

Mijat80
22-05-10, 14:18
U pravi si, nazalost sve je istina sto si rekao.Sta se sve radilo u Arandjelovcu pa to je sramota, davali su balirano seno, djubre, seme za setvu i to je prolazilo kod naroda, dal smo toliko bedni ili pohlepni ne znam ni sam sta da mislim samo vidim da tonemo sve dublje i dublje a niko nista ne preduzima.Jedno samo znam ako bude tog mitinga bilo gde idem prvi vise nema sklanjanja.

paorpaor
22-05-10, 14:24
U Backoj Palanci se obesio jedan preduzetnik pre 4 dana. Djilas agrag,imao je mesaonu stocne hrane,otkupljivao kukuruz,soju,suncokret i bio dosta korektan. Imao je 10 zaposlenih kojima je redovno isplacivao patu i bili su zadovoljni primanjem.
Nek se zapitaju gospoda iz vlasti da li je ovo normalan postupak ":":{

Zoran0230
22-05-10, 14:38
A sada još izlaze sa informacijom da nemaju dovoljno para za isplatu subvencija ali ćemo mi hobisti stati uz profi poljoprivrednike do ispunjenja zahteva ako bude trebalo ali je važno da su uspeli da nas podele što im je bio cilj ali su zaboravili ako ne isplate da ćemo opet svi biti sa iste strane barikade jer poljoprivrednika sa pravom na subvencije ima jako malo i sami neće moći ništa da urade

Lala iz Banata
22-05-10, 16:30
@ Zoran0230
Nas oni nikad nisu ni podelili. Ja nisam sreo ni jednog paora da se slaze sa sistemom davanja subvencija. Treba bre da se dignemo i pregazimo bandu. ":":{ ":":{

adamov zoran
22-05-10, 16:41
lalo potpuno se slazem sa tobom samo mislim da smo mi lale slabi za to

Lala iz Banata
22-05-10, 16:46
Pa mi iz Juznog Banata smo krenuli prosle godine pred zetvu, ali paori iz ostalih krajeva nas nisu podrzali. ::lose::

adamov zoran
22-05-10, 16:56
jeste krenuli ste a oni poslali zandarmeriju i sta onda na traktore da ugradimo topove

zcurcic
22-05-10, 18:09
bio sam juce na sajmu i nasao letke koji su potpisali ujedinjeni seljaci. ovo je prvo sto sam naleteo na google.
http://vesti.krstarica.com/?rubrika=politika&naslov=Ujedinjeni+seljaci+zele+u+parlament&lang=0&sifra=efa828333b11d20bb5988eb997547a3b&dan=11&mesec=05&godina=2009
novi ispad nasih predstavnika u skupstini.
http://www.youtube.com/watch?v=IYuIaXslUk8

peto1
22-05-10, 19:38
Pijani vozač ispred Narodne skupštine.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/190530/Pijani-vozac-ispred-Narodne-skupstine

paorpaor
22-05-10, 19:54
Sve mozes kad si "na" vlasti (narodu).
:P{

rebeljac
22-05-10, 20:46
OVO NAM JE DRŽAVA. Ne može čovek da veruje ali šta je tu je. Sledeći snimak će biti kako neko iz vlasti j..e nekog jadnika a pandur ga čuva.
::000:: ::svaka cast::

Zoran0230
22-05-10, 21:36
A ti ako nisi registrovao prikolicu za stoku-pravac zatvor-ovo je njihova demokratija,sada ćemo videti šta će ministar uraditi

galki
22-05-10, 21:39
Sta ce uraditi?Pa naravno nista,samo ce zataskati sve to ":":{

Zoran0230
22-05-10, 21:56
Ma dići će galamu jedno vreme,zato što su mnogi videli snimak,pa će kasnije otići u arhivu {"{":

Mijat80
23-05-10, 01:39
Kao i slucaj koferce, sada ce ovi da tuze i da dobiju milonsku odstetu a nas ko ........

rebeljac
24-05-10, 21:28
I treba da nas j..u. Evo primer Žablja. Glasali ljudi, 70% za ovu sadašnju demokratiju.
Zar treba veća i bolja podržka za sve što rade. Samim tim , sve do sada urađeno je potpuno ispravno i je..nje prelazi u naviku. Šta, ne verujete? Pa pitajte demokrate iz Žablja.
Nemojte me pogrešno razumeti nisam ni u jednoj partiji niti agitujem samo sam za promene i konstatujem.
>:({

zcurcic
24-05-10, 22:02
kada demokrate lepo razvoze ljude do biralista plus placaju 2.000 din glas. sta briga narod za koga ce da glasa, kad placaju u kesu.

MONTOYA
24-05-10, 23:01
http://www.youtube.com/watch?v=nbXX9xQZkhM

Golub
25-05-10, 10:30
Ma boli nekog kita za nas, mi to lepo pokuzujemo i lepo pričamo samo što to nema ko da čuje a i ne interesuje ih, mi smo za njih potrošna roba i ništa drugo tako će uvek i biti. Može samo da tražimo utehu, neku nadu u bolje sutra koje doći neće nikad.

German hunting terrier | Jagdterrier