Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petrovo

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
2.489
Lokacija
Petrovo Ozren RS
pisanje o rasnim rasama iznosenje problema iskustava i sve sto obuhvata ovcarstvo i uzgoj rasa
 
Poslednja izmena:
Vozdra braco , svaka cast za temu ja sam odavno mislio da je otvorim al sam se plasio da cemo tako mnogo drugih tema zanemariti .
Drugovi urednici NEUZNEMIRAVAJTE !!!
 
Ahahah ''ne uznemiravajte'' dobar si Rale, jesuli otisli cvarci :haha: Da znas da si me bacio u razmisljanje da jednu ovcu kojoj je mastitis zeznuo jednu polovinu vimena koljucnem pa da je sredim po tvom receptu, malo mljevenja malo susenja, a i da probam cvarke da napravim da vidim kakvi su
 
Ako se odlucis javise na forum pomocicu kojim receptom iz knjiga a ako cekas malo vise prenecu iskustva .
Ima jos malo cvaraka :osmeh: sad mi dolazi alkoholicarsko drustvo pa ce da smazu . Kako vi topite loj
 
Iskreno da ti kazem retko koljemo ovce, tj u zadne vreme nikako tako da ne znam sta se radi sa loja od ovaca, predpostavljam isto kao svinjski, iseci na kocke i topi cvarke. Cekam tvoje iskustvo.
 
ovciji loj je narvno tenji neko sto svinje imaju
kod nas ovce se kolju kao i ostalo naravno dosta rjedje
nesto sam danas sa djedom razgovarao stariji covjek znam svasta presto 2 rata
pitam ga kako su oni ovce iskoristavali a on mi kaze uz sve sto se klalo meso koza loj cak su i crijeva cistili
raspore crijveo isperu i uprze kao cvarke i dobiju se kako on kaze skembici ako jos neko nesto zna neka kaze
 
Isto tako sam i ja , samo na mnogo tisoj vatri i cvarke samo blago cedio a loj sam nasio u serpu i ostavio da se hladi , kad je bio malo gusci od pihtija izrezo sam ga na komade kakvi su mi odgorarali i sutra cu h izvaditi . Kad je jagnje masno mi izvadimo maramicu i istopimoje i jedemo cvarkice al to raadimo u tiganju na vatri
 
Bato i Rale idete u Off,ima posebna tema 'Gastronomija'!:)))Sinoc je bilo odlicnih fazona na konto lampi,Smederevca,podgrevanja,dogrevanja jagnjadi,3ovce i viljuskar,danas isto sa Masaji plemenom,...tako da budimo duhoviti!:)
 
Licno mislim da je ova tema dobro dosla i da ce dosta rasteretiti pasminske teme, tako da ce se na njima pisati samo korisne stvari, bar se nadam.
Deki hoces nesto duhovito, pa evo
58283_10150266024610253_426954805252_14505028_7837911_n.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh