Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Listam malo ovaj deo kad mi vreme dozvoli i pitam se da li se iko od članova seća kako je Ovčarstvo i kozarstvo bio lep i utegnut forum, postovi na svom mestu, pregledno, nema tupe polemike i off topica. Jednom je kolega branko čestitao ovčarima koliko je zadovoljstvo čitati i sarađivati sa njima ovde.

Bilo nekad...
 
za modelatora.ja sam sve procitao iz oblasti ovcarstva i kozarstva i mislim da su sve teme dobro obradjene, potkrepljene argumentima i primerima iz zivota i mogu reci da mi je jako puno pomoglo da unapredim svoju proizvodnju. posto je taj deo dostigao maksimum ovo sada sto se svi pomalo zezamo ne mislim da steti vec mislim da doprinosi da teme ostanu aktivne, a kad se nesto novo bude desavalo iz stvarnog zivota verujem da ce biti i predstavljano
 
sad sam se setio da su najbolje Silver slovenacke al mislim da je petao na njima industrijske
najbolje su kovanice iz mrkonjic grada,te kose uvek pobedjuju,tajnu cuvaju kovaci iz tog kraja sta ubacuju u leguru
 
Hvala Miladonovicu, znam za Slovenacke, mislim da ove kose proizvodi neka fabrika iz Nemacke jer ovaj prijatelj hoce da poruci da mu je donesu iz Nemacke ali mu treba podatak kako se zove fabrika, on ima jednu takvu sa logom zeca i prezadovoljan je sa njom.
 
cime je najbolje zaliti rog kod ovna,tukli se valjda pa je skinuo rog a ispod ima jedan mali koji krvari,zaraste pa ponovo se valjda udaraju i povredi ranu ???
 
IJudi narucio sam tonu belog kukuruza povoljno za ishranu ovaca, ima li neko iskustva sa njim ,kakva je hranljivost i kakav je kada se samelje za koncentrat.
 
Tako sam i mislio ali recimi smeli sav da se melje ili mora po malo kada se mesa u koncentrat posto sam pronasao da je dosta mastan i hoce da uzegne.I jos dali jaganci hoce odnjega da proliju pa ga mozda treba mesati u manjoj meri.
 
Ako sam te dobro razumeo najbolje da meljes po potrebi koliko ti treba a ako je dobro suv mozes samleti vise mada ako je ovogodisnji nije jos suv sigurno a takva prekrupa na gomili ume da poplesnivi. Ako je vec samleven a vlazan najbolje rasprostri negde gde ga mozes lopatom mesati pomalo svakih par dana da dobija vazduha tako neko vreme i osusice se posle moze stajati duze bez problema.
Ako je u zrnu popakuj dzakove vertikalno i obavezno otvori da mogu disati da nedodje do plesni.
 
ako ima preko 18%vlage mozes raditi sta oces on ce se pokvariti sigurno
 
ok ako je tako .ja se bas u to ne razumem tako sam cuo.ja se nebavim poljoprivredom:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh