Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledaj ako nisu matore. Ako su stare nemoj uzimati.
 
Ja sam uzeo juce 2 ovce, jedna oko 60kg jagnji za koji dan i druga mala svrljiska za oko mesec dana se jagnji i obe bile 15000, inace sam danas bio kod rodjaka ima na prodaju sjagnje dviske od po 50kg, jagnje se u martu a ceni ih 150 po komadu a svih 10dviski bi dao i za manje.
 
skroz povoljno
kod nas pulina ima cistog al ispod 50 eura stene tesko je nac

---------- Poruka napisana u 19:20 ---------- Prethodna poruka je at 19:19 ----------

nemanja koja rasa
 
nacuo sam da je neka hica im za novac to me iskreno i ne zanima ,zanima me stanje ovaca a ono sto sam video i ne izgleda lose,sutra cu poci sa nekom manjom cifrom pa cemo videti na koliko ce izaci uglavnom trudicu se da ne ispadne da njega ucenjujem a i gledam sebe da mi bude povoljno
 
U Rumi na vasaru pulini cist kostaju 20 evra.Prosle godine kada sam bio u secerani po repin rezanac,dok smo cekali utovar malo se razpricali.Neki dvojca pricali o ovcama i pulinima i jedan kaze kako je uzeo pulina odlicnog a dao ja 7 ovaca.Da li mislite da je to mnogo?
 
za dobrog pulina , ali stvarno dobrog, ja ne bih zalio ni 10 ovaca, smo sam cuo da tesko hoce da slusa novog gazdu, odnosno da su retki psi koji prihvate novi glas gazde, jel to istina?
 
Verovatno da jeste.Isto kao lovacki pas koji lovi sa jednim gazdom koji ga je odhranio i odrastao pored njega.Odjednom menja se,novi gaazda,nova pravila...
 
14dlkp0.jpg
 
tesko slusaju novog gazdu bar ja jos nisam cuo za takav slucaj,ako bi takav pas postojao za mene bi bila sreca da dam za njega nekih 300-400 eura,to vredi toliko po meni
 
pozdrav drugari,moze li mi neko reci da li secete rep jagnjadima ili gumice stavljate,i kako to radite? Nocas mi se pocele jagnjiti pa bih se resio repova.Hvala
 
samo da vas obavestim da nisam kupio one ovce jer im je cena preko noci skocila na 600 i kad sam danas dosao kod njega i cuo cenu nisam uopste hteo da pricam sa njim,seljacka politika dovidjenja-prijatno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh