Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:bravo:i eto to je nase ovcarstvo,jeftinije dovesti preko sedam gora i mora.Kvicoje sprej je naj lakse resenje ili originalan za ovce ili autolak(farba)napisan broj na ledjima ovce i jagnjeta(naravno isti)tako lako pratis ovcu i njenu jagnjad
 
Poslednja izmena:
Da vam ja nesto kazem a to ce vam reci i stari ovcara,prvo ne postoje dve iste ovce,drugo,rodjeni ovcar,zna svako jagnje od koje je ovce,tu racunam stado do 100komada!Ja znam svaku moju ovcu,32 sam imao,i preko 300jagnjadi,jos uvek pamtim kako koje izgleda,i od koje je majke,ne treba mi nikakav beleg!:)Tako da ko ima 30ak ovaca,sta ce mu to,ako svaki dan radi oko njih!
 
tako je Deki,
daj mi sliku ovce il janjeta iz mog stada samo rep da se vidi i po repu cu je prepoznat ne treba mi vise informacija:)
 
Da niste vas dvojica u rodu sa Milošom Vojinovićem sestrićem cara Dušana? On je čuvao 3000 ovaca na Šari planini a svako jagnje po majci poznaje. Ja nešto pamtim a ove god sam počen da pišem. Došao sam u fazu kad sporo pamtim i lako zaboravljam.
 
Puno mi je lakše da to ne pamtim, a i mnogo je lepše kad za svako grlo imaš evidenciju znaš šta možeš od njega da očekuješ
 
ma tesko nac u cistoj krvi i jos skupo cijene stene tako da stvarno tesko nac

---------- Poruka napisana u 19:08 ---------- Prethodna poruka je at 19:08 ----------

kolko se kodvas krecu
 
bio sad kod coveka 5 sjagnjenih ovaca cenim oko 65kg prosek za par dana se jadnje ceni mi 500 evra,misljenje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh