Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Ideju su dolazile samo leve plecke:sta: iz EU.Na pitanje vozacu,da izvadimo koju,odgovor je da to nebi jeo ni da mu plate.
 
To je jagnjetina sa Novog Zelanda, koja je preplavila sve markete i po damping cenama.
 
I zasto leve plecke?Navodno zbog vakcine,koju su primile u tu plecku.Ne znam dali je to istina.Jedno je sigurno.Pun sleper je bio samo levih plecki.
 
Da, upravo tako, jagnjetina je tranzirana i upakovana, da bi se sto lakse i brze i naravno jeftinije, rasprodala
 
2qbzqk5.jpg
Ovcarska opticka iluzija
 
Nije mi jasno zasto se kod nas u mesarama toliko ne praktikuje prodaja jagnjetine ili ovcetine na manje kolicine , kao i svo ostalo meso...mesara otkupi vece jagnje tipa 50ak kg i rasrcmi ga ,opet kazem nemaju ljudi vise toliko novca da bi izdvojili za celo jagnje 7 8 hiljada dinara.. a ovako bi za hiljadu uzeli jagnjetine za jedan -dva dobra rucka i mirna backa...
 
kod nas nije obicaj da se jagnjetina pravi na rane nacine najvise je to jagnje na raznu u furna i ispod saca ali bi bilo bolje da ima na komad kupiti se
 
Ima da se kupi i na kilo. Ali mesari kažu da je skupo. Ako je živa vaga 230 din to znači da kg u mesari treba da bude 600. To je skuplje recimo od piletine tri puta. Narod nema para. Kupuju salame od 200 din.
 
Sigurno da je dobro na kilo.Pa necu ja da bi kuvao kupus s ovcetinom kupiti celu ovcu.:osmeh:.Ljudi koliko god da kosta,ko voli nek izvoli.Samo da je sveze,a ne smrznuto po nekoliko godina.Kad ti vezu oci ne znas jel jedes jagnjetinu,prasetinu ili piletinu.Sve je istog ukusa,ko da jedem panj.Inace salama ima i za 99 dinara kg.Katastrofa.Pa da je soja i to za stoku,trebalo bi biti skuplje.Na zalost ima puno sirotinje,pa ajde da se kaze da jedu meso.::lose::
 
vise ni inspekcija nije normalna odem u market kupim cevape 350 g za 1,15 eura pa stvarno nema smisla ali kakva grla idu u to govedina i so a ta govedina je bila na samrti kad su je klali jer sam vidio kakva grla vode u mesare i u sta ih prerade
 
Dobro je dok mrdaju.Idu tu i uginuca.Kod pilica znam pouzdano.Bude modro,nije izgubilo ni kapi krvi.Posle ga lepo okrece,mogu i cvetic da udare, pa na akciju.Jednom sam u megamarketu video piletinu,ko da su ih indigom hranili.Modri katastrofa.Izgleda im nestalo zute farbe.:haha:I to sve u vreme velikih vrucina.Frisko pocrkali.A i nije bila neka cena svega 200 dinara.Ja bi moja uginuca i doplatio,samo da oce neko da ih nosi.::samo bes::
 
al mi da uvozimo jagnjetinu sa Novog Zelanda a imamu potencijala i gajimo samo niko to nece da otkupi i niko to ne cjeni
iskreno dzaba nama sva ova vrhunska grla bilo koje rase kad u mesarama nema jagnjetine ili uvozna jagnjetina
 
Nebi bila skupa jagnjetina 600 din po mesarama , Prokuvas 2 ,3 biber crepa i uvijes u holiju , onda zapalis jedan sljivov panj da izgori , kad je vec pri kraju razgrnes-poravnas stavis crepove na sredinu preko stavis trbusinu i rebra od jagnjeta pa pokrijes sacem i na sac nabacis ostatak zara i onda nakon 2 sata dobijes proliv
 
petrovo kolega,klanice uvoze meso jagnjece,kodnas se drze ovce i to je to,malo je tih mesnatih rasa i klanicama se neisplati da kupuje od nas nazalost
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh