Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2 meseca pred jarenje koza se zasusuje, kako, sve zavisi od mlecnosti koze, imam kozu koju evo nema sta nisam radio sve zasusile, ona nemoze, i suvise mlecna, a nije prosle godine bilo tako. Ja kad zasusuje koze, onda sa dve muze predjem na jednu, obicno zadrzim samo jutarnju muzu i tako jedno nedelju dana, i malo smanjim obrok i senazu, vrlo malo, posle jedno nedelju do deset dana, ja pocinjem da muzem svaki drugi dan isto samo ujutru, i tako 10-tak dana, i stvar je resena, obrok naravno kasnije ponovo normalizujem i korigujem u zavisnosti od vremena sjarnosti. nadam se da sam pomogao
 
Dobro je tako sam i ja poceo,sada muzem svaki drugi dan ali nisam smanjio odrok,moram od sutra da im smanjim.Samo sto sam ja malo zakasnio,moja treba da se jare za 7 nedelja.Valjda necu nesto upropastiti?Hvala za savet.
 
nemoj smanjivati obrok ukoliko si primetio da vec sad kada si poceo da muzes na dva dana daju manje mleka nego kad si muzo jednom dnevno svaki dan, nema potrebe, ja smanjim kad odlucim da ih zasusujem u jako malom postotku gotovo zanemarivo, ali pomogne. POZZZ i srecno, moje se jare negde oko 10 januara, bice vampirisanja nocu, jedno 2 nedelje.
 
0641675221 impak. Raspitaj cenu. Imaju i dobrg klešta makaze za orezivanje papaka. Šalju brzom poštom.
 
Videcu u toku sledece sedmice da odem kod njih pa cu pogledati, a treba mi i onaj jedan marker za pojas za ovna. Hvala
taj marker za ovna i nije nesto. Brzo se trosi i lako se zaprlja pa nije u funjciji. Ja sam odusto od toga. Efikasnije mi se pokazao običan marker onaj što liči na karmin. Namažem ovna jednom dnevno po grudnoj kosti između prednjih nogu i to je to.
 
Nista, samo da vidim sta radite
167wpcz.jpg
 
Srecan Bozic i Badnje vece svima koji slave
Neka se sve zabeli od ovaca i jaganjaca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh