PDA

View Full Version : Chat u ovčarstvu i kozarstvu

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16

milossoumi
23-04-12, 00:15
oooo sekretarice moja,pustila te devojka na forum malo

Sika
23-04-12, 14:34
Milose nemoj da ti kazem zeni cime se sve bavis u slobodno vreme i sta kuckas ovde po forumu u vezi promoterki. :lol:

sarbanac
23-04-12, 17:28
Vidim ja da se tema ovčarstvo opasno priblizava temama erotike i bludni radnji. Samo fale erotske priče a moguće su i one posle sajma. Sta ti Dejane kažeš po tom pitanju? Ili Sika?!

MIRKOPOZEGA
23-04-12, 17:28
Milose nemoj da ti kazem zeni cime se sve bavis u slobodno vreme i sta kuckas ovde po forumu u vezi promoterki. :lol:

Sika,biraj kafanu,samo da mi je da vidim kako ga zena juri oklagijom:lol:

sarbanac
23-04-12, 17:32
Onog reakcionara neću da pominjem. Promoviše kocentrate po poljo apotekama i ko zna kakve ugovore sklapa sa zgodnim i lepim gazdaricama i šeficama. Ustvari ko zna dal uopste bira ma kosi redom.

Sika
23-04-12, 17:32
Bogami ako ne obrati paznju na ono sto prica obrao je zelen bostan. :lol:

Vidim ja da se tema ovčarstvo opasno priblizava temama erotike i bludni radnji. Samo fale erotske priče a moguće su i one posle sajma. Sta ti Dejane kažeš po tom pitanju? Ili Sika?!

Bogami bice tamo svasta,samo da uFatimo neke dobre promoterke,mada deki ce imati problema sa ZagoroM. Lkl{{

sarbanac
23-04-12, 17:46
Jel to onaj što ima tomahavk?

dejan26
23-04-12, 17:52
Ljudi,Erotika je umetnost a mi cobani,ne ide... Moracu da menjam delatnost!:-)

---------- Poruka napisana u 16:50 ---------- Prethodna poruka je at 16:49 ----------

Ne,ZEMO,ima 'Newu'!

---------- Poruka napisana u 16:52 ---------- Prethodna poruka je at 16:50 ----------

Tako da vi sa vasim haubicama od 100 i kusur milimetara nema sta da trazite!:-)

Petrovo
23-04-12, 19:11
Bolje haubica nego trocjevac veci kalibar

milossoumi
23-04-12, 20:32
ja sam prvo sa zenama imo problema i zene gajio pa ovce,mladost mi prosla sa suknjama,farmu celu sam na pupak dao i nije mi zao,tako da su ovce mnogo jeftinije i manje zahtevne,drzte se vi ovaca bolje,mozda i uradite nesto,a dzabe i para i haubica ako nemas zvaku brate

Petrovo
23-04-12, 20:34
E kacemo opet otvoriti nasu smehoteku Deki se vratio neznam sta cekamo

milossoumi
23-04-12, 21:00
tuguje za zagom deki,smehoteka je otvorena da si ziv i zdrav

MIRKOPOZEGA
23-04-12, 21:07
Soumi a ti sa zagom menjao slicice i salvete "sigurno",da da:lol:,ma Zaga je tu negde,samo vas merka@->--

milossoumi
23-04-12, 21:12
ne menjam ja brate nikad il dajem il uzimam,uozbilji se malo,dame se ne ogovaraju ako nisu prisutne

MIRKOPOZEGA
23-04-12, 21:15
Ko kaze da nisu prisutne,i odkud ti znas da je dama,aj samo mi to reci(sade te imamo,i ti si tu nesto petljao).@->--

milossoumi
23-04-12, 21:20
pa pratio sam ja ovaj forum odavno,jos kad se predstavila i pisala o zivinarstvu brate,al zaboravili ste se,e sad sta se desilo neznam,a i nisu moja posla,osim da se nasalim sa dekijem

Petrovo
23-04-12, 21:21
Nikad zagi ne okreci ledja:lol:moze da te strecne u donjem djelu

Sika
23-04-12, 21:22
Da ne pravimo tamo off.

Mirko sve je moguce. :lol: :lol:

MIRKOPOZEGA
23-04-12, 21:24
Dobro de soumi,sto rece Sika imao si zeznut dan,aj cao

Sika 100%

Petrovo
23-04-12, 21:28
kad sarbanac dodje ima da nas rastjera

MIRKOPOZEGA
23-04-12, 21:39
Sika brate,ja imam nesto starih novcanica dok sam pokusavao biti numizmaticar,poslacu ti da das Soumiju za razmenu,izgleda nestalo mu salveta:lol:,e steta sto nije raspolozen

milossoumi
23-04-12, 21:39
pa i ti bi imo zeznut dan da si iso da kupujes po gradu i onoj vrucini nesto,pa u opstinu od saltera do saltera dva sata,pa na farmu,pa kosi ovcama,pa kosi dvoriste,pa prepakuj bale,pa zalivaj plastenik,pa krci medju,pa kruni kukuruz,pa na autobus opet u kragujevac,a imam narednih pet dana posao od jutra do mraka,i nista to nije strasno nego me ova kisa ubi,neda da se zavrsava nista i tako mi se gomila sto stvari,gubim korak,a nemam radnu snagu da bi mogao posle da ispratim sve poslove,zato sizim,nema veze sa tobom mirko

sarbanac
23-04-12, 21:41
Tu sam čitam. Zapade mi za oko miloševa poruka da je prešo sa suknji na ovce.

Sika
23-04-12, 21:44
E moj Milose ti si jos dobro prosao,da znas de sam se ja danas zaglibao sa traktorom pozeleo bih jos par ovakvih dana. :)

Petrovo
23-04-12, 21:47
prospi ti koji biser da se oni dzaba ne raspravljaju
soumi ljubomorni brate pa te ujedaju

---------- Poruka napisana u 20:47 ---------- Prethodna poruka je at 20:45 ----------

oko moga mjesta stravicno nevrijeme prvo led koji razbija sofersajbe onda snijeg pa je i grtalica prolazila

milossoumi
23-04-12, 21:55
ma je..mti ovo vreme vise ubi me u pojam,tapkam u mestu,i onda dodje leto i 50 stepeni

MIRKOPOZEGA
23-04-12, 22:03
GRTALICA,a onaj supak dosao da trazi lopatu:lol::lol:,eeeeee ovo je prava stvar

Sika
23-04-12, 22:07
http://www.youtube.com/watch?v=MKuA6VS_ujw

:lol::lol::lol:

MIRKOPOZEGA
23-04-12, 22:11
SIKAAAAAAAAAAAA,breeeeeeeeeeee,banovace nas.al dobra je fora u pm...,predstava je za 10,lopatanje

Sika
23-04-12, 22:12
Zasto bi nas banovali fora je fora,zezamo se naravno.
Mada i ako to urade nije problem citecemo im poruke posle. :lol: :lol: (salim se ja malo nemojte pogresno da shvatite) Lkl{{

Petrovo
23-04-12, 22:22
Ako mi ikad pane saka ubicu onog pedera s grtalicom:lol::lol::lol:pa da i ja se nadovezem

---------- Poruka napisana u 21:20 ---------- Prethodna poruka je at 21:15 ----------

7:50 Watch Later Error (http://www.youtube.com/watch?v=DjI4K_Rilek)

---------- Poruka napisana u 21:22 ---------- Prethodna poruka je at 21:20 ----------

oni jednom razgrnu on napada oni sutra razgrnu on napada i vise pun ku*ac jarane snijeg do oluka

milossoumi
23-04-12, 22:40
sike kako farma,ima li sta novo,kad ces kod mene da vidis nova grla,stiglo jos pet zenkica al nikako da ih slikam,ovna sam osiso,tek sad se vidi koliko je lep,ipak je odluceno da se izlaze na sajmu u kragujevcu ove godine

Sika
23-04-12, 22:46
Ma sve po starom sta moze da se desava,osim sto je ovan poludeo i poceo ovce i jagnjad redom da udara valjda se ova druga pripacavala. :-)

O pa to je lepa vest sto se tice sajma. :)

entuzijasta
23-04-12, 22:55
http://www.dodaj.rs/f/3N/13v/1W8wLYes/kako-zaspati-ovce.jpg

Pobiće mi ovce :lol:
Dobre stare Dekijeve fore

milossoumi
23-04-12, 22:59
jeste,sutra sam na farmi trebao bi da ga vidis osisanog,nema trbusinu,sav je u misicima,a vratina ko june da je,nije verovao lazar kad ga je video koja promena za dvadeset dana,dolazili jos neki nisam mogo od stale da ih odvojim,teracemo ga na vagu za deset dana da vidimo koliko ima,ono sto se upalilo od kecelje proslo,presto da se drpa i cese,laknulo mi,nemogu da gledam zivotinju kad pati,

entuzijasta
23-04-12, 23:01
http://www.dodaj.rs/f/1c/is/3mT0xfjz/gr-ovce.jpg

​UPADAJTE IDEMO NA SAJAM !!!

Sava21
23-04-12, 23:33
Entuzijasta,mozda je ova slika smesna,ali identicno tako sam ja poceo da se bavim ovcarstvom,dva jagnjeta sa vasara u gepek od stojadinaLkl{{

milossoumi
23-04-12, 23:40
eeeee,a ja u poljoprivrednu strucnu sluzbu,pa u maticnu,pa kod odgajivaca na farmu,pa on dotera u prikolici napravljenoj samo za prevoz ovaca,iskreno gepek je mnogo jeftiniji

entuzijasta
23-04-12, 23:53
Ee a kod kakvih sam ja likova sve isao da samo znate, pa jos se i zene umesaju nesto da dodaju kao nemoj nju al srecom sam i ja cicija pa me ne prevarise :lol:

milossoumi
24-04-12, 00:27
to sa zenama i "nemoj tu"je fora ima jedan vek,al jos kad dodje dete i place i kuka, e to je vec vrhunac

entuzijasta
24-04-12, 00:35
Bilo je i kod nekih jagnje 55kg a jos sisa >:({ a cenaaaaaaa ^-^ pa im i to malo pa kazu cekaj kad ga zalucim za mesec dana :lol:

dejan26
24-04-12, 00:36
Ovaj gazda i njegova sekretarica,se bas nadivanise!:-)Entuzijasta jos ne znam dal' si krtica ili skrtica?:-)

entuzijasta
24-04-12, 00:40
Kako god se tebi svidi ti me tako zovi, samo me nemoj muvati :lol::lol::lol:

dejan26
24-04-12, 00:54
Ti si smuwan odavno!:-)Genetika,Entuzijasta,genetika!:-)

milossoumi
24-04-12, 00:57
ne diraj mi sekretaricu

entuzijasta
24-04-12, 00:58
Da znas da jesam,ima skoro 3godine :))

Pare,Dejane, pare ! :)

dejan26
24-04-12, 01:10
Sine Dragane koje pare,Deda Mraz delio poklone,ali deca bezobrazna hoce i bradu da mu uzmu!:-)

---------- Poruka napisana u 00:10 ---------- Prethodna poruka je at 00:02 ----------

OKI-dOKI,vreme da se spije.:-)

entuzijasta
24-04-12, 01:24
Laku noc deko :)) Jbg kad se u kolo hvatas u noge se uzdas, kad ide neka ide trebao si to becarski odraditi do kraja :))

dejan26
24-04-12, 01:36
Otislo,otislo i to gala!:-)

entuzijasta
24-04-12, 01:40
Videcu te ako resis ponovo da zapatis ovce hoces li biti tako gali ili kao mi deca :))

rajko gmilanovac
24-04-12, 13:31
Videcu te ako resis ponovo da zapatis ovce hoces li biti tako gali ili kao mi deca :))
Tesko da ce ih ponovo zapatiti ko ih jednom rasproda i odmori se retko kad ponovo krece osim ako ga teska muka natera.

dejan26
24-04-12, 13:48
Rajkane,nemoj da sumnjas,dace Bog da dodjes na otwaranje,samo polako!

miladinovic
24-04-12, 13:53
tesko je kupit vrsno grlo,pre svega zensko,malo ko hoce to da proda(mislim na ozbiljne odgajivace)
a kad se krene od prosecnih zenki treba bar 3 generacije da se izvrte da se dobije elita pod uslovom da su ovnovi vrhunski pa izracunajte koliko je to godina do vrsnog stada
@deki samo napred,W nije moja omiljena rasa al tvoji rezultati u tom sportu su za svaki respekt.pretpostavljam da si nesto najboljih ovaca dao ljudima od kojih ces moci povratit tu genetiku

vojvođanin
24-04-12, 13:53
Tesko da ce ih ponovo zapatiti ko ih jednom rasproda i odmori se retko kad ponovo krece osim ako ga teska muka natera.

Ja sam skroz suprotnog mišljenja. Jednom čoban...uvek čoban >:({

zemun
24-04-12, 14:18
Otislo,otislo i to gala!:-)
Tebe treba prebiti.
Zasto bisere pred ....?

nju-viliđ
24-04-12, 15:23
Ekipa, dali je na Novosadskom sajmu četvrtak tkz. stočni dan?
ili sam krivo čuo?
Da znam kada da dođem najbolje.

sarbanac
24-04-12, 15:33
Meni nije samo jasno kako je Dejan dao ovcu od 120kg za 100evra. Ja u to vreme nisam pratio forum jesi li ti Dejane dao oglas na forumu? Koliko se sećam pre neki mesec Dejan je odlučio da kad počne sa očarstvom da će to biti romanovska.

Petrovo
24-04-12, 15:49
Nema Dekiju boljeg od w on je kako kaze zarazen virtembergm virusom
jesenas trazio da kupim sjagnjenu ovcu odem kod covjeka i kaze mi sto nedodje sinoc prodo 3 komada bila mi neovlja

bato87
24-04-12, 15:57
Meni nije samo jasno kako je Dejan dao ovcu od 120kg za 100evra. Ja u to vreme nisam pratio forum jesi li ti Dejane dao oglas na forumu? Koliko se sećam pre neki mesec Dejan je odlučio da kad počne sa očarstvom da će to biti romanovska.

Nije bilo oglasa na forumu, ovde ga niko nije shvatao ozbiljno kada je govorio da ce da rasproda stado, pa ni ja nisam. Ja bih je preneo na ledjima plivajuci preko Drine za 100 eura, i jos bih ga castio. To mu nikada necu oprostiti. Ako sam dobro informisan samo je Gacevic sa foruma uzeo nesto grla od Dekija.

dejan26
24-04-12, 16:16
Zemo tacno je da cu krenuti sa Romanovcem,moram temelj stale da okrvavim inace nema srece!:-)Ma ljudi bio oglas,niko nije hteo,ja da nudim jednog po jednog kao najveci jadnik nisam hteo!Gacevic je uzeo owna,i rekao da ce uzeti i tih 5 wrhunskih ovaca...

---------- Poruka napisana u 15:16 ---------- Prethodna poruka je at 15:13 ----------

I ja ga budala cekao 4 meseca,kupao hranu puko 200ewrica,on danas ce sutra ce,pa ispade malo sutra...meni pukne film pozovem swercera i kazem koliko dajes,ön kaze toliko,ja iznesem pice popijemo,natovarim mu moju muku,i kazem nek' su ti sa srecom i tako i bi,ocigledno!

sarbanac
24-04-12, 16:20
Nije jedini. Ovaj čovek gde sam pronašao Dejanovu mezimicu kupio je ovna 157kg za 110evra. Ima tetovir broj matičen je al mu se izgubio papir. Po broju došao je iz Vojvodine.

---------- Poruka napisana u 15:20 ---------- Prethodna poruka je at 15:16 ----------

Ima muško iz trojki. Ako nekom znači nešto.

miladinovic
24-04-12, 16:49
bolje da si zvao nekog s foruma i pitao ga ko i tog svercera vise bi dobio i grla bi otisla u prave ruke,al onda ne bi bilo inata u celoj toj prici...
Nikom ne davat bez kapare nesto,tako je najbolje,kad god sam tu zapovest zamemario zajebao sam se...

MIRKOPOZEGA
24-04-12, 19:06
Eh ta kapara,nikao da mi postane praksa:P{

sarbanac
24-04-12, 19:36
Ma skoro mi jedan bio za jaganjce i dao ponudu koja se ne odbija. Kaže dolazi za par dana. Nema ga. Ja dal da tražim kapare kolko bilo pa pomislim nije valjda toliko zaludan da dolazi u Šarbane bez veze. U buduće uvodim kaparu u praksu. Pre nesec ipo dao tri dviske za 450 evra. Da ne uze kaparu ko zna dal bi bilo šta od posla!

MIRKOPOZEGA
24-04-12, 19:47
Sarbanac solidna cena 150 evrica,jesu li teze od 50kg

sarbanac
24-04-12, 19:53
Dviske sarole melezi f1 sjagnjene. Ojagnjile se kod novog gazde. Imale su od 50 do 60kg.

Petrovo
24-04-12, 20:43
ima sam ja problema dok sam prodavao staru ovcu dodje neki covjek pa on vako nako mozel ovoliko pa nije debela pa nedaj Boze mozda se parila i onda ga otkantam ako niko nece koljem je na kraju komsija je kupi za zadusnice
isto tako ljudi koji kupuju ovnove za kurbana mnogo se cjenjkaju

entuzijasta
24-04-12, 20:59
Jest, naj bolje placati koliko ti ko trazi, pa nije niko nasao novac na putu Petrovo

Rale 83
24-04-12, 21:06
Nevolim mnogo dase cenkam , siromasnom mogu da spustim mnogo nakupcima nikako , jednog sam hteo da prebijem iza seoskog transformatora kad je preterao te mi daje djuture te nece niko da kupi te oce samo pet (prasice sam prodavao) te ovo te ono , jedva samga oterao od prikolice , a prodaosam prasice i ljudima koji nisu planirali da kupe , za domazluk , za naredne praznike da dorane jel dalice naci a ovi su lepi itd , a stvarno i prasici bili lepi

miladinovic
24-04-12, 21:09
Kad uzimam za priplod ne cenkam se,ili uzmem ili ne tj il mi daj od srca il mi ga ne daji...

Rale 83
24-04-12, 21:11
uprao tako

Petrovo
24-04-12, 21:21
entuzijasta nisam najbolje shatio tvoju misao ali slazem se da je cjenkanje nesto sto samo izvlaci zivce
ili kad ti ponizava robu pa to je za toljage

entuzijasta
24-04-12, 21:32
Ahaa, samo nastavite tako :)
Ne razmisljamo isto a da se ubedjujemo necu

---------- Poruka napisana u 20:32 ---------- Prethodna poruka je at 20:30 ----------

Pa lepo ako ne volis da se cenkas, ja jos nisam sreo coveka koji je platio koliko trazis i nije pitao moze li sta jeftinije.
Ponizavanje i pazarivanje nisu iste stvari,kad to razjasnis u glavi onda ces shvatiti moju misao...

Evo primer Miladinovicu onaj tvoj sa oglasa, stavio si 300 evra, pa ako neko naleti naleti, jel tako? E sad ako ti neko dodje i vamo tamo ponudi 250 i neka podigne jos 30 jel ga neces dati za 280? Primer samo navodim...
Jel po vama ovo nesto strasno kad se svi tako plasite cenkanja?

Petrovo
24-04-12, 21:38
shvatio sam ali jednostavno ako ti sa 130 eura spanes na 100 sta si htio stime napraviti nista vec stavis cjenu 110 pa ako spane spane za 10 eura samo dajem primjer
to za ponizavanje je jedan od sastavog djela cjenkanja jer samim tim smanjuje kvalitet i cijenu robi ali necemo dalje ici svako ima svoju metoda pazarivanja

entuzijasta
24-04-12, 21:43
Pa jednostavno, lakse ces dobiti 100 evra za nesto za sta trazis 130 nego da trazis 110. Kad odrastes shvatices >:({

MIRKOPOZEGA
24-04-12, 21:50
Kod mene priplod ima fiksnu cenu,za klanje trzisnu ili za nijansu vise,ali klanje kod mene,jer su neki pokusavali da uzmu za drzanje to sto je za klanje,pa da posle bude prodao mirko kontras pa me zenuo,eto to malo sto imam ide tako

entuzijasta
24-04-12, 21:52
Ovo je moje vece, veceras sam ja kontras >:({

miladinovic
24-04-12, 21:57
kod mene su cene ko u prodavnici cenkanja nema,hoce il ne svejedno mi je,nikad nije kriza tolika da nesto mora da se proda ispod svake cene,svaka roba ima svog kupca...
naravno iza te cene stoji uvek i kvalitet,npr taj ovnic je placen 180 eura + troskovi vadjenja pedigrea oko 20 eura + prevoz sa sjenice
kad se tu doda da je prvobirano janje od Latifa i da mu majka ima plodnost po godinama 1/3/2/3 i tek je napunila 4 god mislim da se razumemo da to nije tako skupo
mozda sam sujeveran ali ako mi zazali kad mi nesto da uvek se okrene kako ne treba...

Sika
Mirko tako ja od ove ture jarica imam 2 jareta koja su iz parenja u srodstvu,i prvi se ojarili i vidno krupniji od ostalih i covek dosao i zapeo daj mi ovo daj mi ovo ja mu kazem sta i kako on ma nema veze docicu ja za 2 dana po njega i ne mogu da ga se otarasim jedva ga istera iz dvorista.Kada je otisao ja do veterinara uzeo kljesta i ustrojio ih kad je dosao za 2 dana za malo da pocne da place. :lol::lol:

dejan26
I ja se nikada ne cenkam,ili platim koliko trazi ako mi se svidja,ili ostavim sto zbog kvaliteta ili nebulozne cene koja je tipa duplo!Entuzijasta ti si majstor za pazar!:-)

miladinovic
24-04-12, 22:05
Sika parenje u srodstvu nekad (jako retko ali se desava) daje vrhunske rezultate,mozda si pogresio sto si ih pocistio....
Kad su jagnjad u pitanju,posto ih majka najvise pazi,ona ih za priplod nekad daje i ispod cene samo da ne idu za klanje:)

MIRKOPOZEGA
24-04-12, 22:08
Ovo je moje vece, veceras sam ja kontras >:({

Enti batice,ti da trazis kuma,moje ime ne uzimaj,jer posle sajma dodajem na profil kontras,ukoliko dobijem 5 buteljki "aleksandrije cuve"ima jedan jak nadimak koji obozavam(cesto ga delim) ali taj je za one koji pametuju,sad ti posaljem na pp

enesss89
24-04-12, 22:10
Sto se tice pazara nikada me neko ne moze nazivcirati za moju robu nek mi ponudi 1 KM ja cu sutjeti jer znam svoje dosao sam da prodam a ne da se natezem ili nedaj Boze svadjam s nekim radi svoga, a mnogi ljudi grijese sto svoju robu daju ispod cijene ewo primjer dotjera nas vise na pijacu grla i neki se nadje da da robu ispod cijene jer mu je doslo da mora hljeb kupiti i tako obara cijenu i sav trud sviju pada u vodu moraju se prilagodjavati sa ponudom jer svi vole da jefitnije kupe to je zalosno ali takvih primjera ima jako puno i bojim se da kod nas i ove godine iza aprila ne bude veliki pad cijene jagnjadi.

Petrovo
24-04-12, 22:13
jagnje koje zagovorim prepustam da ga gazda ocjeni i toliko se placa

entuzijasta
24-04-12, 22:15
ovde 90% ljudi koliko vidim prodaje posto hoce, tj ima fiksne cene, pa se zapitam zasto onda u nekim drugim temama kazete da je neisplativo ovo nase jebavanje sa ovcama ^-^

Petrovo, kao na primer onu ovcu sto si ubacivao sliku ne tako davno i niste se dogovorili oko cene, zasto kad placas koliko gazda trazi ?

Jel se slazete da se organizujemo da svaki dan po jedan tera kontru ovde na chatu? :lol:

Petrovo
24-04-12, 22:20
zato sto sam vidio posle sta sve ovca ima a sta joj nedostaje i cijena je skocila na 160 eura ovca ima 5 godina 80 kg imala pobacaj a ko zna da li je jos ziva jer je spominjao klanje za Vaskrs e to se vec ne uklapa u cijenu koju on zahtjeva

MIRKOPOZEGA
24-04-12, 22:20
Entuzijasta Ako mislis na mene ja sam olovku i svesku prvo bacio u pec pa krenuo sa ovcarstvom u Pozegi,od priploda prodam 20-30% jagnjadi ako je to neka cifra i kolicina onda zaradjujem,a cena je manja nego li kad ja kupujem priplod(osim kod jednog prijatelja),to je kao kad je onaj prodavao jabuke skoro po nabavnoj ceni,kad su ga pitali sto tako radis kakvu korist imas kaze "pa pojedem i ja neku",e ja ih ne jedem nego mi dodju kao kardiologija,al iskreno zaradim dnevno za cigarete,od 2,5-3 evra

miladinovic
24-04-12, 22:43
fiksna i realna cena se bitno razlikuju od nebulozne fiksne cene...

entuzijasta
24-04-12, 22:45
zato sto sam vidio posle sta sve ovca ima a sta joj nedostaje i cijena je skocila na 160 eura ovca ima 5 godina 80 kg imala pobacaj a ko zna da li je jos ziva jer je spominjao klanje za Vaskrs e to se vec ne uklapa u cijenu koju on zahtjeva
A koliko ti je trazio prvi put?

milossoumi
24-04-12, 22:50
ako budem mogo da odgajim grla kakva sam zamislio verujte mi da ce cena biti najmanji problem za onog ko kupuje i trazi kvalitet,sto se tice priploda,a za klanje cenkanje je neizbezno,uvekje tako bilo i tako ce i biti nadalje

dejan26
24-04-12, 22:50
Znate sta,ko je imalo upucen u ovce,on cim cuje cenu zna jel' ta cena odgowara robi ili je veca ili previsoka,a ako neko ima princip da mora 'da otkine' neku paru od prodavca pa neka proba!Ja nikada nisam drao ljude ni priblizno kao sto su mene drali,iako sam uwek imao robu koja je bila mozda i duplo bolja nego sto sam ja kupovao,iako su neki mislili da je i to skupo,a to je bila cena tipa 20ak eura vise od klanicne ce a jagnjad kakva se ne vidjaju cesto u oboru,bar ja nisam vidjao!

MIRKOPOZEGA
24-04-12, 22:56
E pa deki ti si poklanjao,znci jagnje od 40kg,po sadasnjoj ceni 100 evra a ti ga das za 120-130 evrica,i posle ti se smeju,e pa nek ti se smeju

entuzijasta
24-04-12, 23:05
Sto vredi vredi, znate kako kazu "Naj realnija je cena ona za koju se dvojica dogovore" e sad jel to ono sto je trazio prodavac ili ono sto je davao kupac ili nesto izmedju bitno je da se pruzi ruka posle isplate i amin tj da se nadje ono "realno"

Ako je klanicna jagnjadi do 35kg lupam sad 300dinara plus 20 eura i ako je tvoje jagnje toliko onda ok, ali ako je tvoje jagnje 65kg i hoces tu cenu plus tih 20 ondaaa nekome nesto nece stimati sigurno ^-^

dejan26
24-04-12, 23:10
Mirkane,upravo tako,ali ja sebe ne dozivljavam kao Trgovca,ja sam Odgajivac,ja se hranim svoju dusu,kad moje ovce,ovnovi daju rezultat i kod drugih,jbs pare,posto nekih ozbiljnih tu nema kod nas!

milossoumi
24-04-12, 23:10
covek kod kog sam ja uzimo prve zenkice ima fiksnu cenu od 120 eura sa pedigreom,bilo jagnje 30 ili 40 kila,bila trzisna cena 180 ili 260,bilo leto ili zima,e zato ima rasprodato unapred dva jagnjenja,a ima sto ovaca,i ja smatram da je jeftin u odnosu na hvalitet,e sad on ima racunicu takvu i nemenja je,a trebo sam za prvih sedam da dam 840 eura,pito sam ga da me saceka jedan dan za 40,on mi ih je poklonio za srecu i dobar pocetak,plus mi dotero ovna koga ce sad izlagati na sajmu u kragujevcu ove godine,i kakav bi ja bio covek da kazem nesto za njega,jos me samo nije okumio,e zato sam prekljuce opet kupio jos pet zenkica i opet cu kupiti,a prvi sam birao od pedeset jagnjadi i taj covek sutra da dodje i da mi trazi nesto ne bi ga odbio makar ja propao,nemam reci,u zivotu me samo je..li,ovo je za mene osvezenje i povratak vere u ljude,eto da kazem cisto da nisu svi baksuzi koji bi umrli za 10 evra

sarbanac
24-04-12, 23:16
Ljudi prodaju iz raznoraznih razloga. Kad su mi pare neophodne i kad nudim dajem pošto drugi hoće. Kad me zovu i traže oni mene to je već druga cena. Treba biti malo i psiholog te oceniti kupca. Moj slučaj. Deca u školi trebaju pare za stan meni fali 50evra. Oteram na pijac tri janjeta prve klase. Dolaze gledju. Jedan pita pošto pitam koliko plaćas. On kaže 220 meri kažem. Kad on oće samo jedno. Drugi prilazi kaže meri meni ova dva. Ja po kojoj ceni a on 220. Kažem nemože sad su 260. Covek kaže jesi ti lud sad si nudio. Ja mu kažem jesam al meni treba 50evra a ja imam 80 sad je druga cena. Na kraju dao za 250. Hteo sam da kažem prodaje se onako kako može a nekad i kako mora. Kad mi neko ponudi smešno malo sledi pitanje imaš li ti da prodaš meni po toj ceni.

dejan26
24-04-12, 23:19
Enti nemoj pricati price za malu decu,ja sam ti za ovna koji je vanseriski bio,imao 80kg sa 4,5meseca trazio 220ewra a ti hoces za 200,a kod drugih za 200 mozes da uzmes 35 kg,tako da twoja prica ne stoji ,budi realan i reci DA LI BI TI NEKO DAO ZA TU CENU,isto i VESKU sam dao jagnje 66kg za 180ev ali rec nije rekao,a znam da nije bio pri parama,i bilo mi krivo sto mu toliko trazio,ali ipak sam mu kasnije rewansirao,jer je decko dobricina na kvadrat!

milossoumi
24-04-12, 23:25
de su ti pare dejo,sto rasproda ovce druze sta ti bi,ko te nagovori,jer mirko

dejan26
24-04-12, 23:27
Meni je neshvaljivo da kad kupujes ovna gledas na 20ew,pa ja nikad nisam kuci doterao ovna a da me nije izasao 5eu/kg,a i nikada nisam bio 100%zadovoljan,a verujem da vecina owde koji su ikada uzimali nesto da iole valja ZA RASPLOD nije prosla ispod 4eu/kg!Bez lazne skromnosti ja se mojih jagnjadi koje odaberem za priplod ne bi postideo ni da odom u NEMACKU na izlozbu!

Sika
24-04-12, 23:33
Sta ja da kazem sto sam kupio ovnica 7e/kg. :lol:
Ali dobro NIJE MI ZAO jel znam da sam uzeo najbolje sto je mogla srbija da ponudi. :)

P.S Miladine znam ja to ali ipak ne bih da gledam u pasulj da li ce neko da me gadja kamenjem sutra. :lol:

dejan26
24-04-12, 23:34
I da,ENTI,owo nije nista licno,ja tebe gotivim skroz,dobar si decko skroz,ali imas taj SWERCERSKI GEN,dusevna ti hrana da otkines makar malo,ja to razumem i znam da ti nikada neces propasti u bilo kojem poslu,bile owce,bikovi,avioni kamioni!

Rale 83
24-04-12, 23:36
Do pogodbe ciganski od pogodbe bratski , e to neverujem da cu nekad dozvoliti.
Volim kad dodje cika velje kod mene kuci , pa popijemo pice pa onda gledamo robu pase pase , nepase nepase a ako mu netreba on ne dolazi .
Ovi svrceri kojima je prva rec znas netrebami trenutno al ajd da vidimo jos ne planiram da trgujem sa njima jer ...... ciganski do pogodbe ne prolazi .
Svinje sam nosio sa aut prikolicom u umcare sa autom koji je tad imao tek 4500 km u dve ture (pred macvansku bunu) jase za svoje trziste borim

entuzijasta
24-04-12, 23:43
Ako se dobro secam mi smo se oko cene, maticenja i kilaze bili dogovorili? Nemoj sad da svaljujes na mene ono sto nije bilo do mene, vec do tebe... To ako neko placa i moze da plati ovna 300-500 ili 5000 evra ne znaci da treba i da mogu i ja da ga platim toliko nekome on vredi te pare i isplatice mu se se ja sam ti rekao koliko maksimalno mogu dati i sta sad. Ako mislis i smatras da sam te ucenio onda ja se nikad vise na ovom forumu oglasiti necu, pokricu se po usima i neka ti bude, al nemoj mi taj rad da sam ja los covek iz okola a neko drugi je dobar jer je ispostovao sto si mu trazio. Nije cena ono koliko mislis da nesto vredi vec za koliko se prodaje.

dejan26
24-04-12, 23:58
A najvise sam mrzeo kad odem kod nekog da kupim jagnje i pitam posto,a on me zagleda,osmatra,pokusava da proceni jesam zagrizao i kaze:'pa ne znam,vidis jagnjad su..pa tu sijaset hvalospewa..pa tuc,pa muc..pa cena da se useres',brate mili twoja roba,odgovori odmah,sta me pripremas pola sata,kao da ces reci da sere zlatne brabonjke pa je zbog toga takva cena.

---------- Poruka napisana u 22:58 ---------- Prethodna poruka je at 22:48 ----------

Sine Dragane,sta ti je,covece,ja brate uwek pričam direktno,nikad izokola,nisam rekao da si los covek,niti da si me ucenio,nego ti si se postavio kao da sam ja doterao na pijacu nekog krlju,ja te razumem,jer ti nikada nisi kupovao jagnje od nekog ozbiljnijeg odgajivaca W rase!

milossoumi
25-04-12, 00:07
e pa posto teras priplodna grla na pijacu i ja bi tako se isto postavio,prvo bi pomislio ako je dobar sta ce na stocnoj pijaci,kao i kolega,zato deki opravdano sve

enesss89
25-04-12, 00:09
Dejo upravu si i ja sam za priplod uzimao ovnove koji su me izlazili pa cak i po 6-7 eura kg ali ne zalim jer vratilo mi se to petoduplo dobio sam ekstra jagnjad za priplod, a isto tako i ja kad prodajem rasne ovnove tako se krecu i nikad se niko nije zalio cak se ljudi kasnije i zahvaljuju sto znaci kvalitet nikad nije skup jedino ako je covjek svercer onda ga nigdje nema kad kupuje skupa grla ali mi koji drzimo za priploda kupovinom skupih ovnova samo unapredjujemo svoja stada, zato jos jednom kazem Dejo svaki tvoj post je za 10.

dejan26
25-04-12, 00:17
Pa upravo tako,cena je za onoliko koliko se prodaje,a onakav ovan sigurno se ne bi prodao po ceni od 2,5eu/kg-klanicnoj!Drugo,ja sam ti javio odmah kad me je doticka Maticarka zeznula,i rekao ne moras ga uzeti,a ti nisi rekao necu,nego si hteo ali da ti ga dam kao klanicnu robu,nego nije to bitno,nego ne treba zaliti 20,30,50eu ako vi za nesto procenite da ce doneti napredak vasem stadu!

---------- Poruka napisana u 23:17 ---------- Prethodna poruka je at 23:12 ----------

Soumi to sto su moja prosecna jagnjad izgledala kao vecina priplonih pa zavrsavala na pijaci i raznju to je druga prica!Pravi ovnici nikada nisu isli na pijac,a prodao sam za 10godina 34 komada i nikad mi se niko nije pozalio,Obrenovac,Ub,Pancevo,Pirot,Kula,Loznica,Sa bac...!

milossoumi
25-04-12, 00:32
ma sve je to ok,al ovcu bez pedigrea da je ko avijon neplacam vise od klanicne cene,sa papiricima moz da pricamo o nekoj drugoj ceni,a naravno svako zna svoje,to sto si mu trazio preko klanicne cene po meni nema nikakvu opravdanost osim da si svoju robu cenio kako je tebi bilo drago

sarbanac
25-04-12, 00:40
Ti si Dejane prodavao za priplod samo ono što bi ostavio i sebi. Neke kolege ne razmišljaju tako. Ko veli sto umatičenih ovaca dvesta priplodnih jagnjića po 150 ili 200evra i da te bog vidi. To u praksi izgleda malko drugačije.

dejan26
25-04-12, 00:47
Soumi moje ovce su sve pedigrirane bile,i kod nas ti papir ne znaci nista sto se tice kvaliteta,ja sam imao problem sa sluzbom licne prirode,a videces kad jednog dana budes tetovirao jagnjad kako se to kod nas radi i swe ce ti biti jasno!Ja da se ne zovem Dejan Zilic,mogao bi da umaticim Sarplaninca kao Virtemberga samo ako hocu da ispunim sve 'sto treba'!

bato87
25-04-12, 00:48
Soumi druze nisi u pravu, ekstra ovcu iako je bez papira mozes platiti koji euro vise. Postoji puno razloga zasto neko grlo nije umaticeno iako je cistokrvno. Ukoliko mu znas poreklo a grlo je ekstra ja bih ga uzeo iako nema papire. Papir trpi sve. Dali bih pre uzeo ovcu kao avion bez papira ili solidnu umaticenu ovcu? Ja bih pre ovu kao avion, opet kazem ako joj znam poreklo. Pricali smo o kinologiji, u tom si kraju gde ima dosta odgajivaca pa verovatno znas sta se sve radi i kako se sredjuju rodovnici. Tako i kod ovaca covek prodaje grlo za koje je mozda namestio papir i ti ga uzmes a ovamo si imao bolje grlo bez papira koje bih poboljsalo karakteristike tvog stada.

dejan26
25-04-12, 00:50
Soumi,sa takvim stavom o papiricima dalje od pijace mrdnuti neces,pocetnik si pa ne znas bas mnogo o papirima i svemu sto to prati!

miladinovic
25-04-12, 00:54
papiric?iskreno s njim mozes da se slikas,svako ce ti dat papiric i za 10 eura,idi kod prvog prijatelja koji ima maticena grla i zavrsit ce ti to za dz
dok ne dodju cipovi tako ce bit a i onda ce moci da se hakuje to
vrsno grlo nikad nije skupo i tu je kraj svake diskusije
evo primera biram musko jagnje,njih 2 iz trojke,iste tezine i cene,jednom iskace plecka lomio nogu kao mali ali eksterijerno neuporedivo bolji
ja stao i razmisljam sta da uzmem,na to moje mozganje prijatelj koji je bio tu samo kaze,sine nece on nogom da pari ovce(u fazonu dal si ti corav da je ovaj copavi genetski superiorniji od brata),nema tu razmisljanja...kvalitet nema cenu,njegovi potomci ce tih mozda 50 eura vise vratit vrlo brzo...

dejan26
25-04-12, 01:00
Pa kazao ja Entuzijasti,ewo ti pedigreji oca i majke,idu tu kod sebe i odmah ga umatici na svoje ime kao da si ga ti odgajio i postani slavan a on nesto nije bio voljan!

milossoumi
25-04-12, 01:06
svaka cast svakome al ovcu bez pedigrea necu da drzim nikad,drugo je sto imam dva mesanca sa krvi bretona bato,ali se ne predstavljam kao neko ko gaji bretone ,bez obzira sto su vrhunski psi,dok sam ih gajio imo sam pedigre za svakog psa,ako sam odgajivac w,onda u stadu necu da imam nista bez pedigrea,svako jagnje cu tetovirati i maticiti,ako je za klanje upisacu ga i prodati po trzisnoj ceni,ako nemogu tako,necu onda nikako,ja sam pobornik legalizma i zakona,samo tako mozemo unaprediti stocarstvo,a to sto neko tetovira i matici kako hoce i stahoce zivi bili pa videli dokle ce moci,jedan kad bude uhapsen i izgubi licencu nece vise nikom pasti na pamet,

entuzijasta
25-04-12, 01:19
Hehe, da ti platim koliko kazes i jos da idem ja da trcim da maticim, jel ima to negde (kod nekog ozbiljnog odgajivaca)? Deki al iskreno izvrces stvari i navlacis na svoju vodenicu, stvarno mi je mrsko da se raspravljam sa tobom a znas i sam kako je bilo od pocetka, po prvom dogovoru on bi me izlazio umaticen oko 150-160 evra meni je to bilo prihvatljivo i jesam ti rekao sta tad osim da sam se slozio sa cenom (da mi je prihvatljivo to, uostalom sam si i rekao tako i cenu i kilazu) i rekao da javis kad dodje ta mamlazkinja, poceo sam se neckati kad si ti poceo odugovlaciti sa preuzimanjem i to se oteglo do kako kazes 80kg plus ne umaticen i da tacno nisam ti rekao da necu vec sam rekao koliko mogu da ti platim jer sam na tu cenu imao i 30setak evra prevoza meni je to u tom trenutku bilo sasvim previse i sta sad. Ni jednog trenutka ti nisam rekao da je kako kazes krlja vec naprotiv, problem nije bio u robi vec u ceni koju ti zelis i ja mislim da mogu da platim...

dejan26
25-04-12, 01:19
Tako je Soumi,legalitet na prvom mestu,ipak sam ja bio u zabludi swe ove godine a mozda,voleo bih samo da krene to,pa da se uradi tipizacija krwi pa da önda cujem Soumija!:-)

bato87
25-04-12, 01:20
Ma Soumi druze niko ti ne garantuje da si to grlo koje si kupio sa papirima cistokrvno. Eto npr Dekijev primer, nije uspeo umaticiti ovcu, zar ti ne bih kupio od njega jagnje pa ga ti umaticio. Znas i sam da je kvalitet. Opet ti kazem papir sve trpi, ljudi kupe jagnjad na pijaci pa matice kao svoje i upisuju da je ovca ojagnjila po dvoje-troje zenski i da se jagnji svakih sedam meseci. TO sam licno video kod jednog odgajivaca u Bijeljini. I ti ces sutra od takvog coveka kupiti grlo.
Ma kakvo hapsenje, kakvo gubljenje licence, pa evo kerovi se cipuju pa se svasta radi. KAda budes sa Momom ili nekim bretondzijom ili sa bilo kim ko prati 7 grupu pitaj gde je ostenjen Mito di san Mamiliano, da nije slucajno u Miljkovom komsiluku, a prijavljen na Italijansku odgajivacnicu i tamo postao Ch.

dejan26
25-04-12, 01:31
Enti nije ovo rasprava ovo je diskusija o paritetu kwalit /cena,a nas neuspeli slucaj se tu samo namesti,ne bih ga ni pomenuo da ti ne ponavljas jagnjad od 65kg sijaju,owo ono,pa se ja tu prönasao jer znam da mislis na mene,ali neces ljudima da kazes,wec okolisas!:-)

milossoumi
25-04-12, 01:32
znam ja to bato znam i za tog psa,al ja kazem da necu to da radim i da me ne interesuje takav vid vodjenja odgajivacnice,nek radi ko kako hoce po svojoj savesti,ovo je zemlja srbija,al ja sam srbin i verujem u nju i nadam se boljim danima,samo tako mogu da zivim i razmisljam,takav sam i sta cu,a da prodam jagnje sutra pa da me neko maze za sto evra,nepada mi napamet,sirot sam ja za mnogo vise,al za sto evra nisam,hvala generacijama koje su pre mene bili domacini,i ne bi da brukam ni sebe ni njih

dejan26
25-04-12, 01:36
A uzgred,mozda bi vredelo da si potrudio a tih 20kg vise mase ni tebe ne bi izaslo jeftinije da si ga hranio kao ja,nije to neki posao a video bi kako to funkcionise to...mada i bolje sto nisi,da je kod tebe Riknuo,kleo bi me do kraja ziwota!:-)Placam ti pice na Sajmu,nemoj da te nema!

bato87
25-04-12, 01:37
Soumi druze razumemo se, ne kazem da ces ti to raditi samo kazem da nikada nisi siguran kada ti kupujes da je to to sto pise u papirima.

milossoumi
25-04-12, 01:45
da upravu si bato,na tvoju i moju zalost,al eto dolaze mladi ljudi,i ti si jedan od njih,zavrsices veterinu,pa se svojim postupcima i delima dokazi,budi legalista,daj primer,nemoj se prodas nikad,ni za male ni velike pare,spavaces mirno,ai drugi pored tebe,to je jedini nacin,sve ostalovodiu propast,i ja kazem ostace neko i posle nas,pa ce nas il kuditi il slaviti

dejan26
25-04-12, 01:53
E pa Soumi onda naj..bes kao ja i nece da ti umatice jagnjad koja su odlicna a roditelji imaju pedigre,a pre toga mi maticili bezproblema!I STA KAZES NA TO,DRUG?Da cujem odgovor,tu sam te cekao!:-)

milossoumi
25-04-12, 01:59
prijavis lepo u sud ako si ispravan i ako si sve sto zakon trazi ispostovao i resis jednom za sve druge a onda i za sebe

entuzijasta
25-04-12, 02:07
E Deki sve mi se vise cini da ti zivis u nekom svom svetu u kome je bitnije boriti se za ideale nego za goli zivot @->-- Moraces to da korigujes >:({

milossoumi
25-04-12, 02:12
laku noc imam posla sutra mnogo osta dugo,tek sad vide koliko sati

bato87
25-04-12, 02:13
Soumi brate prelistaj malo i ovu temu, sve sama losa iskustva http://poljoinfo.com/showthread.php?5269-Mati%C4%8Denje-u-ov%C4%8Darstvu/page3#top

Toliko od mene, laku noc svima >:({

sarbanac
25-04-12, 02:13
Dok na sudu zec dokaže da nije bik odoše jaja. Pa 30% dece rođene u braku nisu biološka deca oca. Onaj izvadio licnu kartu i šeto po srbiji a ceo ga nato jurio. Na tramvaju piše beobanka a nema para. Toliko o temi matičnog lista i kvaliteta. Nek pogleda neko koliko je ovaca u Srbiji bilo pre pet god. Kako poče subvencija ispade da se ovce brže pate od svinja i zečeva.

dejan26
25-04-12, 02:16
Soumi,neozbiljan si totalno,cim izjavis ovako nesto,jbt ti si sa druge planete,mada mislim da nas towaris tim twoj shvatanjima legaliteta i pravne u zemljici Srbiji!!!

Sika
25-04-12, 02:17
Alo SVI NA SPAVANJE!!!

Ne mogu da zaspim od vas mnogo galamite! :-))))))))

dejan26
25-04-12, 02:23
Etni,covece pa ja se borim za goli ziwot globalno,ali kad su owce u pitanju samo ideali,tu sam fanatik!:-)Nemoj se ljutis,owo je diskusija informatiwnog karaktera!:-)LAKU NOC DRUSTWO.Xa,Sika prowirio iz krewetca,ogladneo.:-)

milossoumi
25-04-12, 21:55
ne kazem ja da nema prevare,samo kazem da dovoljno znam sad da me je tesko prevariti,a rade ljudi svasta,ne sporim ja to,al ja to da radim necu niti nameravam da nekom prosipam postenje,jer da je tako ne bi ulozio ovolike pare u ovce,hocu kvalitet i tim kvalitetom da gradim ime,a ne laznim pedigreima i slicnim glupostima,to je za mene prevara ko i svaka druga

dejan26
25-04-12, 23:50
Soumi,brate,svaka ti cast kad dovoljno znas za tako kratko vreme,bravo care!Ja citavu deceniju radio,pa nisam bas siguran da dovoljno znam i ne bih smeo da kazem da me neko ne bi mogao prevariti,ali dobro,ima nas razlicitih!

milossoumi
25-04-12, 23:59
.: Poljoprivredna Savetodavna i Stručna Služba Srbije :. :: Forumi :: Forum PSSS :: Stočarstvo
neznam dovoljno i mogu biti prevaren ali tesko,ne stavljaj mi reci u usta to jest na forum

dejan26
26-04-12, 00:10
Siroko Soumi,sveobuhvatno,nema sta,da si tako bio samouveren kad je Zaga bila owde,ne bi bilo problema!:-):-)

MIRKOPOZEGA
26-04-12, 00:13
soumi,brate,ja sam imao dobru podlogu,stado kod kuce(dedino iskustvo,ocevo,veterina,veterinari kolege,stocari od PKB do Bata Milovica kucnog prijatelja,moje ambicije i ljubav prema ovcama,predhodni rad na terenu,i na dve manje farme po 100 kom)kada sam upao na farmu od 500 ovaca,i ostao sa radnicima da se brinem o stadu,prve godine kao prase u Teheranu,tad sam video kolko ne znam,a kad slusam sada neke ljude na forumu pomislim gde sam izgubio 12 godina rada kad nemam pojma,SRECNO,Kad se budes prvi put probudio u kasne sate i udjes u stalu punu ovaca i jagnjadi-a predhodni dan si mislio da sve znas shvatices mnoge stvari,i iznova tako svaki put.pozzzzz.

milossoumi
26-04-12, 00:40
zaga je tvoj rejon dejo,nema ona losu dusu,koliko sam ja provalio samo je malo na svoju ruku,i ipak ovo je forum o ovcarstvu i ima nekih standarda i pravila koje svi postujemo,pa mora i ona,oprostice njoj urednici,ona ce da se koriguje i eto nama zage opet,evo intervenisem samo za tebe dejo

---------- Poruka napisana u 09:40 ---------- Prethodna poruka je at 09:15 ----------

Nit sam kad reko da sve znam niti mislim da znam sve,ustvari mislim bas suprotno,ali to sto ja pricam a vama se ne svidja je moja dobra volja i iskrenost zato ako sam ja odlucio da se bavim ovcarstvom i ako pet godina se spremam za to onda me kao kolege ucite i savetujte da neplacam i nepravim greske koje ste vi pravili,a ne da mi lupate cuske kad god nesto progovorim.ja sam dosta pokusavao da sagledam probleme u ovcarstvu i zasto tapkamo u mestu,trazio misljenja mnogo ucenijih ljudi od mene i vas,pre nego sto sam kupio prvu ovcu,i kad sam progovorio o istim problemima docekan sam na noz bez ijednog kolegijalnog gesta i ideje da se i jedan problem resi,mozda ja jesam pocetnik al sam dobro se pripremio za sve ovo i zato ako mislite da ce ovakav nacin komunikacije samnom sutra nekom pomoci citajuci ove postove vi samo nastavite,a ja smem da se zakunem da osim u sali pokusavam da svaki post podelim nesto sto znam i budem edukativan,sa onoliko skromnosti koliko i moje znanje,zato nemam nameru da lose zvucim i budem pesimista u ovcarstvu,vec sasvim suprotno,a jos manje da ucim ljude koji znaju vise od mene,zato imam osecaj da ste me totalno lose shvatili iz moje najbolje namere,i u mojoj se kuci drzale ovce da boljih dok Spiljevic nije uvezo nije bilo,u ataru,tako da sam ja i jagnjio i cuvao i cistio i hranio jos pre deset godina ,a ako nemozete da ostvarite sebe u ovcarstvu i svoje zelje ja stvarno nisam kriv.

MIRKOPOZEGA
26-04-12, 00:49
Pogresno se razumemo,pozzzzzzzz,akoo te ne ubijemo mi cemo te ojacati>:({

dejan26
26-04-12, 01:05
Soumi posto si odabrao prawu rasu i imas visoke ciljeve,ja sam twoj buduci kupac priploda,obecavam ovde,prvo cu doci kod tebe kad ponovo krenem!NIKO TEBE NIJE DOCEKAO NA NOZ OWDE,vecina nas se u pocetku ponasala kao ti,i kasnije uwideli da to nije bas tako dobro,i mi ti samo skrecemo paznju,jer ti uspeh u owom poslu zavisi mozda 30% od tebe,a 70% gomile kojekvih varijabilnih faktora,jer ipak uloziti 50somica u ovce u Srbiji,nije mala stwar,ja ti najiskrenije zelim da uspes..

---------- Poruka napisana 26-04-12 u 00:05 ---------- Prethodna poruka je 25-04-12 at 23:53 ----------

Moj ti je savet ako imas mogucnosti,a reklo bi se da imas,i te sluzbe sto ih kontaktiras da organizujes uwoz 2 kvalitetna ovna a zenkice nabavi na nasem terenu i da krenes u startu dobro,da ne gubis vreme.Pozdrav

rajko gmilanovac
26-04-12, 01:09
Ljudi hajde negde da se sastanemo i lepo ispricamo da se nebi igrali ovde gluvih telefona dobicete zuljeve na prstima od kucanja. Smatram da si ti Dejane i ti Milose donekle u pravu Dejan kao neko ko je iskusio mnogo toga u priozvodnji i garantujem da si imao uslove koje Milos ima da bi sirio svoje stado i nebi ga nikad ugasio a Milos zeli da ulozi novac koji ima u nesto sto voli a plus ima dobre uslove nezavisi ni od koga. Iskren da budem da imam svoje zemlje i pola Milosevih para ma dosta i trecinu i ja bi ih ulozio isto mozda cu nekom ispasti smesan ali kad se nesto voli nebiraju se sredstva da se to isto ostvari. Vas dvojica imate problemcic sto se nerazumete bas kako treba a iz vasih postova vidim dobronamernost jednog prema drugome zato ih rado citam i cenim obojicu.

dejan26
26-04-12, 01:11
I jos nesto,uwek se pazi TEORETICARA OWCARSTWA,takvih ima puno,puni nabiflane price od uzgoja,do selekcije,preko plasmana i trzista jagnjeceg mesa,a owcu videli samo na slici i o njoj sve saznali iz mrtwih slova na papiru..

milossoumi
26-04-12, 01:20
Moja ideja se ne zasniva dejo da ja prodam sutra priplod tebi,ili nekom drugom u srbiji,vec da zajedno prodajemo ako nista onda zemljama bivse SFRJ,jer smatram da mozemo ostvariti nekim radom i kvalitet i kontinuitet,e sad ako mislite da ce neko da dodje i organizuje nas,od tog posla nema nista,ako se sami ne organizujemo i ne otvorimo za znanje,jer da znamo nesto,bilo bi nam bolje,i mozemo mi da pricamo ovde svasta ali dajte ideje pa se mozda nadje nacin,a ne samo,te se ne isplati,te nemoze,te nije to tako,ja samo kazem da nemci nista nisu bolji i pametniji ovcari od nas,samo su organizovaniji i disciplinovaniji,oni na forumu ne pricaju dal je dejan pametan ili je milos glup,dal je mirko kontras il je sika sekretarica,vec razmisljaju globalno i gledaju svoj rad da naplate,a ne da teraju priplodna grla na stocnu pijac prikolicom,zato se ja upustam u sve ovo,i tupim zupe,i mozda ako me vi ne podrzavate opet ce od mene ostati neka ideja ako nista drugo,nisam ja nikakav pionir i izumitelj,sve je vec izmisljeno samo treba da radimo kako treba,a ovde vecina radi naopako,misli da je popasla sva znanja sveta,a de smo mi a de je svet,i zato se ja onda ovako iznerviram,i pokusavam da nadjem barem neki odgovor sta je razlog tome?Uglavnom poso nam nevalja,samo znam da mi je svaki kolega bogatsvo a ne konkurencija,i da me to razmisljanje nekud mozda i odvede za razliku od onog "crkla komsiji krava"

dejan26
26-04-12, 01:31
Soumi,brate owo je Balkan,ovde su ljudi totalno drugaciji nego u Nemackog,drugacija filozofija zivota,i njihovi principi su ovde NEPRIMENLJIVI,ne moze,nas ovcara koji bi radili kao npr.NEMCI ima 5 %posto od svih a to je nista,mala smo zemlja,malo je trziste a kasnimo 50god u swemu,tako da ti nikad neces biti konkurentan u odnosu na Nemca,kako to ne mogu da ljudi da shvate?Treba se orjentisati na nas,da se ewentualno onemoguci uwoz,a ozbiljan izwoz to su bajke za decu!

milossoumi
26-04-12, 01:47
sa sto farmi kao Miljkovicevih moze da postignes sve to,ako mislis da nemoze gresis,samo treba raditii raditi,i imati cilj,a ne zalopojke i pesimizam,a balkan je dusu dao za ovcu,i ljudi su sasvim ok samo treba neko da povuce nogu. . .
videcemo se rajko,zvacemo vas na otvaranje udruzenja,a pre toga na sajmu,a moze i neko kafance van toga

dejan26
26-04-12, 02:04
Ja vise ne znam kakve ti sad imas ciljeve u ovcarstwu,ali 100 Miljkovih farmi je smesan broj ako se zeli raditi ozbiljan izwoz,ma i 1000 je nista..ali ok,sve sto te vise citam mislim da me zezas,pa se povlacim..nismo na istoj talasnoj duzini po pitanju razwoja owcarske proizvodnje u Srbiji.

milossoumi
26-04-12, 02:13
nismo definitivno,al nista to nije strasno,nit ti ja sta zameram

dejan26
26-04-12, 02:19
A valjda cemo se oko promoterki sloziti i pecenja sloziti!:-)Laku noc,drustwo!

Rale 83
26-04-12, 10:04
@milossoumi
Sad kad se probudis procitaj sve stosi napisao sinoc pa uz kafu razmisljaj , veterinar sa kojim radim (koji mi leci zivotinje) ima inostranu liniju vitenberga , koja se orodila sa miljkovicevom linijom koja je isto uvozna (miljko ako cita , pisem o novici levaku) u manastirici zoran zgrc ima selekcionisano stado od preko (al uvek preko 100 grla) kom se svako grlo zna poreklo i familija zbog da nedodje do parenja u srodstvu i on se toliko angazuje da kad godse u srbiji uveze W ovan on ide daga vidi i kaparise musko jagnje od sveze uvozne krvi.
Dalje u ranovcu ima 3 velika stada W koja nisam video al sam cuo da su vrhunskog kvaliteta i u cistoj rasi , koliko se proizvodnja priplodnog W moze isplatiti?
Pre bi radio priplodni materijal Sjenicke od W sjenicke jako malo ima a skoro svaki ozbiljniji ovcar bi voleo da je ima

Petrovo
26-04-12, 20:39
Danas stiga delija u moje stado 101 dan 37 kg melez 25%krvi slovenke 25%romanovske i 50 % pramenke

milossoumi
26-04-12, 20:44
nek je sa srecom

MIRKOPOZEGA
26-04-12, 21:44
balkan je dusu dao za ovcu

Deo Balkana koji se zove Srbija je uvek bio rodjen za svinjarstvo,deo Sumadije,POmoravlja,Kolubarski okrug,Macva,Vojvodina,kao i za mlecno govedarstvo,Zlatibor za tov goveda na pasnjaku,Deo Srbije(Sandzak,istok,jugo-istok,Kosovo ranije,kao i bratske Makedonija i Bosna za ovcarstvo-razlog se zna,pasnjaci i nema silaze narocito u Makedoniji,samo sto su ti pasnjaci za PRAMENKU,da pariramo Nemcima,i ostatku evrope u savremenom ovcarstvu,zanimljivo ali moguce posto smo mi najpametniji to smo dokazali,ili N.Zelandu e njima cemo biti konkurentni sa cenom,a sa 100 farmi sa po 100 ovaca,da toliko je skoro imao jedan kombinat sedamdesetih,da ne pricam o brdsko-planinskim krajevima,a Turci I Arapi e isti oni sad tove jagnjad u Nemackoj.Pitanje jedno za Soumija,jel ti stvarno mislis da ti ja kontriram namerno i da te provociram,i jel mislis da ja ne bih voleo biti domacin sa 500 ovaca(i da zivim od toga-zasviraj pa za pojas zadeni,mislim frulu pastirsku)

milossoumi
26-04-12, 21:58
kolege izlazim iz diskusije,sveko nek radi po ubedjenju

MIRKOPOZEGA
26-04-12, 22:02
Taman posla,izlaziti iz diskusije nije kolegijalno,kako da razmenimo misljenje,pa da svi mislimo isto forum ne bi ni postojao,>:({

MIRKOPOZEGA
26-04-12, 22:21
Tvrd je orah vocka.....................slomio sam zub pre neki dan:lol:

Vojvodo sta je stebe,sto bi rekli poskupeo si nema te nigde,a i Miladin se nesto usutio.

vla
26-04-12, 22:21
http://i48.tinypic.com/wikh2t.jpg

vojvođanin
26-04-12, 22:31
Tu sam ja, samo nemam ništa pametno da kažem, pa onda bolje da ćutim i učim...

MIRKOPOZEGA
26-04-12, 22:34
Jel 10.maj ostaje u opticaju(moraces ovo da prebacis u chat)

miladinovic
26-04-12, 22:37
miladin radi kao konj da bi finasirao svoj hobi a i nema sta pametno da kaze vec se samo oglasi ponekad ko stari ker iza plota sto lane samo ponekad:)

vojvođanin
26-04-12, 22:44
Jel 10.maj ostaje u opticaju(moraces ovo da prebacis u chat)

Ako Bog da zdravlja i sreće stižem...

Sava21
26-04-12, 23:30
Pozdrav drustvo.Kolega Vla je lepu sliku postavio.Kad su svi pricali kako ce ostaviti grad i cuvati ovce,ja sam poceo sa tim.pa,Boze pomozi,videcemo sta ce biti,ne ocekujem previse,ali tezim najboljem.>:({

dejan26
28-04-12, 00:10
1.Wirtemberg u swe se mesa!2.Bez Wirtemberga Kralja ne valja,jer se jagnji kao Rom a napreduje kao june,jel' tako Zemo?:-)

rajko gmilanovac
28-04-12, 00:14
Evo ga jos jedan sto mrzi ovce. Nebi ti taj priznao ovu tezu da ga zivog seces:lol: samo mi nije jasno kad ga svi pljuju (W) zasto je onda u svakoj corbi mirodjija zasto u svakom melezenju ima bar malo udela zasto li je najbrojniji to mi nikako nece biti jasno.

milossoumi
28-04-12, 00:18
nas narod ne prasta uspeh ni coveku ni rasi

sarbanac
28-04-12, 00:23
Dejane pojavio se tvoj naslednik. I bolji je odgajivač nego ti. Dva meseca sa četri kila na rođenju na 40kg. E nemojte ljudi ko boga vas molim... Al nema komentara na drugu stranu medalje. Dejo kolko beše tvoj rekorder merio sa dva meseca?

milossoumi
28-04-12, 00:32
imam komentar:jutros izasle ovce dok sam bio do grada i silan komsiluk i ovcari sve znalci a niko nije smeo da udje u dvoriste od ovna jer deluje ko babaroga pa mi popasle dvoriste dok sam se vratio i uveo u stalupa kazu lepse stado nije nikad bilo u selu,pil kafu i uzivali dok pasu moje ovcice,toliko o W

sarbanac
28-04-12, 00:35
Jesil ti prijatelju video još neku rasu ovaca u životu?

rajko gmilanovac
28-04-12, 00:36
Da se nadovezem na to ''druga strana medalje'' vec dugo godina prodajem jednom coveku jagnje za preslavu i slavu uvek mu prodam jagnje sa dobrim udelom W u krvi nekad i cistokrvno svaki put mi kaze nemoj samo da bude W oni su koscati a ja mu uvek zakoljem to sto on nece i on prezadovoljan skuplja mi jos musterija kaze bolje nema a nema pojma da jede to sto kao nevoli. Nikad nije bio kod mene a mozda ni video sta je to W ali zna da je koscat i da nevalja pricali mu ljudi.

sarbanac
28-04-12, 00:42
On možda nije video al ja jesam. I ovo što sam napisao je gola istina u 90% slučajeva.

milossoumi
28-04-12, 00:45
bravo rajko,udario u srz problema,pamora da ima koske koje ce da nose toliko meso,nego je problem nastao kada su losi odgajivaci poceli da gaje W pa on izgledo ko strasilo,mrsav a koske dodju do izrazaja,i tako narod poceo da prica,dodji kod mene napipaj mu kosku negde ako mozes sarbanac na ledjima i dupetu i poklanjam ti ga

zemun
28-04-12, 00:45
zasto je onda u svakoj corbi mirodjija zasto u svakom melezenju ima bar malo udela zasto li je najbrojniji to mi nikako nece biti jasno.
E to cu ti ja objasniti kada se jednom budemo sreli.Ukratko, zato sto je neko hteo da tako bude.

MIRKOPOZEGA
28-04-12, 00:51
Evo ga jos jedan sto mrzi ovce. Nebi ti taj priznao ovu tezu da ga zivog seces:lol: samo mi nije jasno kad ga svi pljuju (W) zasto je onda u svakoj corbi mirodjija zasto u svakom melezenju ima bar malo udela zasto li je najbrojniji to mi nikako nece biti jasno.

Rajko doslo vreme da se ne slazemo u jednoj stvari,W je sigurno najzastupljeniji al SAMO U SRBIJI(nije vikanje vec naglasavanje)Prirtast W je logican prema njegovoj ukupnoj kilazi i tu nije potrebna diskusija,ali ga to ne stavlja u pozeljne rase u Evropi i svetu,kad je u pitanju proizvodnja MESA.pozdrav rajkane

sarbanac
28-04-12, 00:51
Ma i da mi doplatiš netreba mi. Koje meso? Znaš li koliki je procenat kostiju u trupu janjeta virttemberg rase? A koliki recimo kod il DF ili texela? To je odavno poznata činjenica koja je neosporna.

milossoumi
28-04-12, 01:10
to je vec prepricano na ofom forumu sto puta,al ce sutra da bude fik,prebacice u cat urednici,malo smo se zaneli,izvinjavamo se

bato87
28-04-12, 01:12
Stvarno ljudi ne znam kako vas vise ne smori da vrtite sve jednu te istu pricu. Unapred kada citam znam ko ce sta napisati jer pise jedno te isto po ko zna koji put. Nije mi jasno zasto uvek ide poredjenje svake rase sa W, ponekad izgleda da je W sam protiv svih rasa ovaca. Svaka rasa ima svoje prednosti i mane i svaciji rad i rasu treba postovati i ne pljuvati na svakom koraku. Dali ste vi ljudi uopse ovcari? Ja volim da vidim lepe slike ovaca nebitno dali se radi o W, IDF, R, Saroleu, Sjenickoj ili melezima, jer su to pre svega ovce i ovce imam jer ih volim a ne zato sto me neka muka naterala. U poslednje vreme forum se sveo na neka ubedjivanja i mislim da se sve manje pise o ovcama.

dejan26
28-04-12, 07:52
Zemo,nije,nije,2meseca 46kg,ima ga tu na 20inekoj strani!:-)Opet se hvatate za koske,mislite malo i na vase najvernije prijatelje a ne samo na vas,nije zdravo toliko meso!:-)

Sika
28-04-12, 09:54
Jeste W najrasprostranjeniji u Srbiji,ali kao sto svi znate evropa nama uvek najgore daje.
W-a ima samo u Nemackoj i kod nas(u vecem broju),zasto ih nema po Francuskoj,Engleskoj itd? Pa zato sto ne zadovoljavaju njihove kriterijume a mi te kriterijume nemamo.

P.S Ova diskusija nema kraja zato sto smo svi razliciti.
Manite se corava posla.

MIRKOPOZEGA
28-04-12, 10:41
Stvarno mislim da postoje dobri razlozi da se covek povuce i samo povremeno prati vasa pisanja,jel bre da vas pitam nesto-otkud sad odjedared vam smeta sto se nesto ponavlja,ako za nesto postoje razlozi i argumenti,i na kraju neko ne prihvata necije misljenje znaci treba da cuti,svi smo po sto puta napisali sta ko misli i aj lepo da se razidjemo,ili jednostavno kacimo slike i damo komentar a ako neko bilo sta prokomentarise on je KONNTRAS ili bude ono ma daj to smo vec culi,ili sta se bre objasnjavas svako ima svoje misljenje,pa kad svako ima svoje misljenje sta ce na forumu,sto ga zanimaju tudje price,ja se bre ne slazem sa 80% forumasa zato i pisem kao i svi drugi,al ako mi neko odgovori u cilju da me ubedi i to bude realno i covek u pravu ja sam zahvalan,ovde ispada da su svi upravu i da niko ne treba nikome da odgovara i protivureci,jednostavno klimaj glavom i forum je miran.stvarno zanimljivo

majilovac
28-04-12, 11:40
sto se tice tog napredovanja o kojem vi pricate ja postizem bez ikakvih problema parirast drugim rasama,deki tebi ne ali ishrana kodmene nije kao kod tebe,zasto postoji neka odlik rase?mozda se tu uporedi i vidi sta i kako,ja garantujem da ima drugih rasa koje su u klasi sa w ali nazalost manje poznate,trziste kod nas nema kvaliteta nego kg je kg i zato sve prolazi,ko je bio na skupu u ubu sa bikarom zna koje rase su dominatne za mesnatost i industrisku proizvodnju zato mislim da trziste odredjuje,ako se nekad bude nesto slozilo za izvoz jagnjadi mislim da ce se popularnost promeniti,ljudi ja sam imao w i mogu reci da ima svoje kvalitete i to treba iskoristiti ali da je idealan nije,dok sam ga imao mislio sam da je waooo,drzo sam i bergamo u to vreme ali evo probah i druge rase i shvatih da na nacin mog drzanja ima druge rase koje se bolje pokazale,pozdrav

rajko gmilanovac
28-04-12, 13:12
Ljudi citate li vi uopste sta sam napisao izneo sam iskreno svoje rezultate nepljujuci nijedu rasu samo sam ih uporedjivao tvrdi da nikad nisam rekao da je neka rasa losa samo da ima onih koje me zadovoljavaju i onih koje to ne cine to je moj ukus. Iskreno da mi neko da sada da biram pocetno stado W IDF ili Sarolea neznam za sta bi se opredelio jer su za mene te tri rase odlicne poceo sam sa W to je tada bio hit i nemogu sad sve rasprodati i krenuti nesto novo nemam ni volje ni para ni zivaca od toga nezivim a kako stvari stoje necu nikada ni ziveti jer nemam uslova za vise od 30 kom tako da mi je svejedno koja od ove tri rase ce biti kod mene u melezenju mozda budu i sve tri zastupljene. Romanov se nije uklopio u moju koncepciju melezenja i neznaci da mislim da je losa samo sam bio iskren pa priznao i ubuduce cu isto tako svidelo se to nekome ili ne.

Petrovo
28-04-12, 17:11
Kod mene u kraju w tesko ide jagnjad i nekako al ovnovi nikako jer tesko je prodati ovna od 100 kg a w ako nema 100 nije w eto toliko od mene

Sika
28-04-12, 21:12
Petrovo pa kako onda prodajete vlasicke ovnove od 150kg? o.O

Petrovo
28-04-12, 21:12
kod mene toga nema pitaj Enesa

Dzogi_89
28-04-12, 21:59
drugari sta mi je ciniti..naime polagao sam u jednom boksu gde su mi 4 sjagnjene ovce 2 meseca i nesto,jedu normalno kad samo jedna za minut je tri puta mokrila i pokusava da skoci i leze.Posle minut ustade i nastavi da jede.Mene trenutno zbog toga boli glava i preznoio sam se od muke...

Sava21
28-04-12, 22:05
jel sad ovca kako treba?

Dzogi_89
28-04-12, 22:06
jeste,vratila se za jasle i jede.

Sika
28-04-12, 22:09
Ma neboj se,sigurno je steglo nesto na sekund.Pa i coveku se desi da ga nekad zaboli stomak bez veze pa posle prodje.
"opusti se popij pivo" >:({

Petrovo
28-04-12, 22:26
Nista strasno kod mene je tako ovca pocela da se napinje i polijeze u 4 mjesecu sjagnjenosti posle pola sata proslo je i uredu se ojagnjila posle 20 dana

---------- Poruka napisana u 21:26 ---------- Prethodna poruka je at 21:22 ----------

kod mene ovca juce ostala bez jagnjeta vime ogromno sise nabubrile veceras joj izmuzao oko pola vimena ali natece do sutra novo sta mislite da joj izmuzam jos jedno 2 dana posle nek zasusi ako bude sve uredu i mislio sam joj vime uljem namazat

Sava21
28-04-12, 23:16
Smanji joj hranu i svaki drugi dan izmuzaj vime do pola.kod mene se pokazalo uspesno,davao sam samo seno i kukuruzovinu i izmuzao i posle 7 dana sve zasusile.

dejan26
28-04-12, 23:18
Mozda je ujeo neki insekt,jos ako onako otesa nogama dok stoji to je,ili neki grc u stomaku,ali ne bitno je,kad je sad super!

Dzogi_89
28-04-12, 23:25
hvala drugari na odgovorima,super ste.

elmir
29-04-12, 00:50
pozdrav svima zanima me ako jare ima ocisceno 10 kg koliko bi imalo pecenja kad se ispece

Petrovo
29-04-12, 08:04
Dobro jutro sta se radi
Elmire pa nekih 6-7 kg po meni

futurefarming
29-04-12, 20:34
Stvarno mislim da postoje dobri razlozi da se covek povuce i samo povremeno prati vasa pisanja,jel bre da vas pitam nesto-otkud sad odjedared vam smeta sto se nesto ponavlja,ako za nesto postoje razlozi i argumenti,i na kraju neko ne prihvata necije misljenje znaci treba da cuti,svi smo po sto puta napisali sta ko misli i aj lepo da se razidjemo,ili jednostavno kacimo slike i damo komentar a ako neko bilo sta prokomentarise on je KONNTRAS ili bude ono ma daj to smo vec culi,ili sta se bre objasnjavas svako ima svoje misljenje,pa kad svako ima svoje misljenje sta ce na forumu,sto ga zanimaju tudje price,ja se bre ne slazem sa 80% forumasa zato i pisem kao i svi drugi,al ako mi neko odgovori u cilju da me ubedi i to bude realno i covek u pravu ja sam zahvalan,ovde ispada da su svi upravu i da niko ne treba nikome da odgovara i protivureci,jednostavno klimaj glavom i forum je miran.stvarno zanimljivo

Svako konstruktivno pisanje je dobro došlo pa i ovo koje se ponavlja. Kolega Bato ništa loše nije napisao već ukazao da je ovaj krug aktivnih članova već više puta izneo svoje stavove. Ipak Merinolandschaf će još dugo biti aktuelan a u Ovčarstvu imamo i čet, gde se o svemu može pisati i iznova ako treba.

bato87
29-04-12, 22:01

Ja sam samo rekao moje misljenje, nikome ne smeta sto pisete, niti je smetalo niti ce smetati dok je u okviru pravila foruma pisite do mile volje sta hocete. Samo sam pitao kako vas ne smori sve jesno te isto u krug, posle svake pete strane jedna te ista prica i tako 90ak stranica u krug. Post sam napisao kao clan!!! Ovih dana sam dobar deo vremena na njivi tako da nemam bas vremena za neko preterano bavljenje forumom.

Jeste W najrasprostranjeniji u Srbiji,ali kao sto svi znate evropa nama uvek najgore daje.
W-a ima samo u Nemackoj i kod nas(u vecem broju),zasto ih nema po Francuskoj,Engleskoj itd? Pa zato sto ne zadovoljavaju njihove kriterijume a mi te kriterijume nemamo.
Sika jeste ti poredjenje i konstatacija. Poredis razlicitu klimu u kojoj se ovce nalaze, mentalitet ljudi, nacin ishrane itd itd. Zasto Nemci ne voze Renoa, zasto Francuzi ne voze VW? Iz istog razloga nemaju iste rase ovca.

Tema je melezenje, imate teme o rasama i u okviru njih pisite o rasi!

Sika
29-04-12, 22:11
Bato,mora po nekad da se ubaci koja koska da se ima o cemu raspravljati. Lkl{{ >:({

miladinovic
29-04-12, 22:24
Prvo da je dirigovano sa vrha u bivsoj Jugi pri svim uvozima to je neosporno(prosvetlite me ako je neko napravio privatnu farmu od uvoznih ovaca u rasi koju je on hteo).Uvozili su kombinati i tu je bilo dirigovano W i IDF,a zasto ne
berrichone du cher koja je za nase uslove bar po svojim odlikama prikladnija,ili zasto ne safolk vec w a slicnih su osobina sem sto je safolk mesnatiji i bolje napreduje...
sto se W tice on hoce sve sem loseg gazdu,dobra hrana i greske nema,al sta cemo ako na istu hranu stavimo dr rasu dal dobijemo vise ili manje dal na to Milos gleda kao profi ili kao hobista koji ipak najvise voli W pa tek onda gleda korist:)?

dejan26
29-04-12, 22:39
Ja cu da melezim B(beli safolk) i W,i dobijem BW,BEST WIRTEMBERG.:-)

---------- Poruka napisana u 21:39 ---------- Prethodna poruka je at 21:37 ----------

A da,Sikice,samo koske i mozes bacati,jer ti Romanovci mesa nemaju!:-)

zemun
29-04-12, 22:54
Ja cu da melezim B(beli safolk) i W,i dobijem BW,BEST WIRTEMBERG.:-)

Samo ako te nije neko vec pretekao ?

---------- Poruka napisana u 21:54 ---------- Prethodna poruka je at 21:42 ----------

Uvozili su kombinati i tu je bilo dirigovano W i IDF,a zasto ne
berrichone du cher
IDF-Vojvodina;W-Srbija a za Kosovo je bila planirana jedna vrlo interesantna rasa, cak je i stigao jedan manji broj grla koja je "Veliki vodja" dobio na poklon.

miladinovic
29-04-12, 22:54
greska Deki Romanovci loja slabo imaju, sa mesom odlicno stoje. Zapanjen sam tvojim neznanjem :)

dejan26
29-04-12, 23:05
Miladine gde nema loja nema ni mesa,tako stari kazu!:-)Moja su swa znanja powrsna,i cesto za efekat imaju osecaj zapanjenosti,ili ti neverice!:-)Zemun u Srbiji valjda nije,a ako i jeste,u Baricu nece niko sigurno,ja sam lokal patriota!:-)

miladinovic
29-04-12, 23:11
Mislis na zene ili na ovce:)?ovo loj meso ovo ono...?
Koja rasa je bila za nasu juznu pokrajinu @zemun,ako nije tajna?

dejan26
29-04-12, 23:18
Sveobuhvatno,druze,amater i za jedne i za druge,pardon htedoh reci HOBI!:-)

miladinovic
29-04-12, 23:20
znaci hobista 100%:)

dejan26
29-04-12, 23:23
A loj je vrlo bitan da podmaze grlo da moze pivce bolje da se spusti di treba!:-)

---------- Poruka napisana u 22:23 ---------- Prethodna poruka je at 22:20 ----------

To je fakat,od zene ne mogu da ziwim,od owaca isto,znaci Hobi brate,iskreno!:-)Profi je samo kad od tog 'necega' ziwis,tako kazu owi owde!:-)

enesss89
30-04-12, 14:44
Sika jeste ti poredjenje i konstatacija. Poredis razlicitu klimu u kojoj se ovce nalaze, mentalitet ljudi, nacin ishrane itd itd. Zasto Nemci ne voze Renoa, zasto Francuzi ne voze VW? Iz istog razloga nemaju iste rase ovca.

Bato morao sam ovo citirati iz razloga sto si ti meni nedavno rekao kako ti nisi imao rezultate sa vlasickom rasom iste ili slicne kao ja gore citirano ti sve govori sam si sebi dokazao nisi mene trebao ni pitati :D ja i ti nismo imali nista isto sta vise sve nam je razlicito.

sarbanac
30-04-12, 23:32
---------- Poruka napisana u 22:23 ---------- Prethodna poruka je at 22:20 ----------

To je fakat,od zene ne mogu da ziwim,od owaca isto,znaci Hobi brate,iskreno!:-)Profi je samo kad od tog 'necega' ziwis,tako kazu owi owde!:-)[/QUOTE]. Ti se Dejo oženi profesionalno. Nemoj gledati na mladost i lepotu (dovoljno je što si ti mlad) već gledaj na žensku koja ima pare. Tako kad se profi oženiš onda imaš mogućnost da se baviš hobi ovcama i stvar rešena!

---------- Poruka napisana u 22:32 ---------- Prethodna poruka je at 15:25 ----------

Ovaj stvarno otišo da se ženi kad ga nema ceo dan? A gde su ostali?

milossoumi
30-04-12, 23:41
ostali rade ko crnci,na imanju,nemamo vremena za forum,sta imakod tebe kolega kako stado,kako si ti?

sarbanac
30-04-12, 23:52
Ja nikad bolje. Sutra ću već biti gore jer sam stariji jedan dan. Ovce pasu i vidno se popravljaju iz dana u dan. Jagnjad koja su ojagnjena zadnjih mesec dana odlično napreduju na mleku i paši uz malu dohranu kocentratom uveče.

zarius011
01-05-12, 00:15
jutros vidm u ovce da joj je jedno oko tj zjenica pobjelila. Vjerovatno je oslijepila na to oko. Ne znam koji joj je vrag, jer nema vidljivih povreda oka. Sta mislite da li je mozda neka bolest u pitanju? A inace je i mnogo omrsavila,.To je melez slovenke i pramenke. Normalno hrani jagnje i jede.

milossoumi
01-05-12, 00:16
ja moje pustam po malo po dvoristu,nesmem na pasu dok se ne naviknu da ne napravim zlo,moj komsija ima neke skavle,ubise se treci dan od proliva,pustio ih odma u zelenu travu osto bez sena,ja sam prvo desetak dana kosio i meso sa senom,tako me ucili moji,deda dok je imo ovce nikad pre djurdjevdana nije pustio u pasnjak,e sad dal to tako treba neznam,al ovce su mi u formi izasle iz zime pa nesto ne zurim,jaganjci cepaju koncetrat lepo,a gviskama sam smanjio od kako ih pustam da pasu po dvoristu

rajko gmilanovac
01-05-12, 00:19
Ja sam poceo pustati pre desetak dana polako i prosao sam bez proliva sve je ok mozda ih nebi jos pustao ali sam utanjio sa senom pa sam morao poceti pustati.

MIRKOPOZEGA
01-05-12, 00:20
Zarius 011
Konjuktivitis,najpre se primeti iscedak iz obolelog oka i mora se na vreme reagovati-VEZEMICIN mast za oci,naneti nekoliko dana, vise puta dnevno,ili postavi sliku da bi se postavila dijagnoza koliko toliko sigurna/laku noc

zarius011
01-05-12, 00:24
mirkane zmaj si!>:({

MIRKOPOZEGA
01-05-12, 00:25
Ako su ovce ociscene od parazita ne bi trbalo da ima vecih problema sa ispasom,pozeljno je da imaju sena u jaslama pre i posle ispase,u koncetrat se moze dodati sodebikarbone na 100kg koncetrata 1-1,5 kg sode

sarbanac
01-05-12, 00:27
Bog je stvorio ovcu da pase. Normalno je da treba biti oprezan pri promeni ishrane. Nekoliko dana ujutro malo sena pa na pašu. Sad i neće da jedu seno. Neki dan kad je bila kiša samo mrljaju po senu. Ja koristim pašu kad god vreme dozvoljava pa i preko zime kad nema snega. Što je nekad govorio kolega car ciganku u selo i ovcu na pašnjak nijedna se neće vratiti gladna.

milossoumi
01-05-12, 00:43
mirko bolje malo da podelis tog znanja samnom i sa drugima nego da budes kontras,jer ocigledno ga imas,i mnogo zvucis bolje,i stoje ti bolje postovi ovakvog sadrzaja,ne salim se,ozbiljno mislim

Sika
01-05-12, 02:49
I bre milose pa kakve su ti to ovce,moras da im mesas travu pa ne smes da ih pustis odma na pasu pa ovo pa ono.Izgleda da ce ponovo krenuti afera "crvenih lampica".

Velimir
01-05-12, 08:45
jutros vidm u ovce da joj je jedno oko tj zjenica pobjelila. Vjerovatno je oslijepila na to oko. Ne znam koji joj je vrag, jer nema vidljivih povreda oka. Sta mislite da li je mozda neka bolest u pitanju? A inace je i mnogo omrsavila,.To je melez slovenke i pramenke. Normalno hrani jagnje i jede.
По овом твом објашњењу, тј. белина на зеници, рекао бих да је механичка повреда, неки патрљак од сена или тако нешто. Код мене се дешавало више пута и иако изгледа безнадежно после неког времена само прође. Додуше једном је повреда била мало већа и једна овца је остала ћорава на једно око. Коњуктивитис, мислим да нема тај симптом белине на зеници него само црвенило око и цуренје, крмељање.

Petrovo
01-05-12, 09:11
zarius to svakako moze da bude gadno i da nanese veliki hendikep ovci
i jammislim da je mehanicka povreda na li sijenom ili nekakvim klinovima u stali dobro pogledaj

MIRKOPOZEGA
01-05-12, 13:32
mirko bolje malo da podelis tog znanja samnom i sa drugima nego da budes kontras,jer ocigledno ga imas,i mnogo zvucis bolje,i stoje ti bolje postovi ovakvog sadrzaja,ne salim se,ozbiljno mislim

Dje si profi,vidi ovako stoje stvari,kad sam se prijavio na ovaj forum stvari sam posmatrao ovako a i sada posmatram isto,ako nesto napisem ocekujem komentar na post(pricam o praksi,struci-veterina stocarstvo itd) ja bih iskreno najvise voleo kad bi svaki moj post prokomentarisao neko strucniji ili iskusniji od mene (Spensi,Miljko,Dejan,Zemun,Tar,janko/marko da ne redjam dalje ),al cini i se da ljudi zbog kulture ponasanja cesto izbegavaju diskusije(znam nekoliko clanova koji su jednostavno digli ruke|),moje skromno znanje je na usluzi,ali ponekad moram da odreagujem na gluposti koje neko napise,manje iskusni ce izvuci nesto iz svakog posta bilo kako treba ili ne.E sad posto informacije dobijas za DZ preko foruma moras ponekad da istrpis neku KONTRU:lol:,al koliko vidim tebi ne treeba vise nego sto imas jer sve sto ti neko protivureci ti burno reagujes bez da razmislis dal je taj neko mozda upravu.

ПАСТИР
01-05-12, 13:46
На: http://poljoinfo.com/showthread.php?487-Izgradnja-%C5%A1tale-za-ovce-i-koze-Sam-svoj-majstor&p=507372&viewfull=1#post507372 ; поставио сам питање у вези изградње - преправке, штале за козе. Па, ако неко може да помогне био би изузетно захвалан.

Petrovo
01-05-12, 21:01
Evo i mene vratio se sa izletista bila je ludnica nema se sta pricati idem da se ohladim i dodjem sebi pa se javljam>:({

vojvođanin
01-05-12, 23:07
Dobro veče kolege.Danas bilo "mnogo" posla, ali smo se nekako izborili

http://thumbnails19.imagebam.com/18791/a66241187909289.jpg (http://www.imagebam.com/image/a66241187909289) http://thumbnails6.imagebam.com/18791/933782187909771.jpg (http://www.imagebam.com/image/933782187909771)

BOCA
02-05-12, 10:17
Neki lopov je vec apio zaponjak pa otisao na>:({.

dejan26
02-05-12, 14:32
Joj,drugari,bio sam kod Taste montirao drwenu ogradu na tremu,2 dana,ubilo me sunce,izgorele mi usi,nahranili napojili me i ispratili,tamo-wamo,cirka 330km!:-)Zemo,miraz slab,al' jbg,nije swe u parama!:-)

Petrovo
02-05-12, 15:20
Nije sve u parama ima nesto i u cekovima kreditnim karticama:lol:i da dalje ne nabrajam

MIRKOPOZEGA
02-05-12, 15:42
Dejane odakle je gospoja te prevali ovolke kilometre,znaci pevac je uskocio u rernu,i jos tasta sa velikim pocetnim slovom T Lkl{{

dejan26
02-05-12, 16:52
Mirkane,samo veliko slovo i 'Vi',nema zezanja,morao sam ostavit utisam ozbiljnog momka,spremnog za zenidbu!:-):-)Banat,Zrenjanin,Zitiste,Hetin,dalje nisam mogao otici!:-)

vojvođanin
02-05-12, 16:57
Mirkane,samo veliko slovo i 'Vi',nema zezanja,morao sam ostavit utisam ozbiljnog momka,spremnog za zenidbu!:-):-)Banat,Zrenjanin,Zitiste,Hetin,dalje nisam mogao otici!:-)

Kanda ćeš Ti zapatiti cigaje >:({

dejan26
02-05-12, 17:09
...ili oni Virtemberga..:-):-)

majilovac
02-05-12, 17:50
vojvodo dobar ti bi ovaj prvi maj,izgleda sladak!!!deki samo nemoj preterati hehe

vojvođanin
02-05-12, 17:57
vojvodo dobar ti bi ovaj prvi maj,izgleda sladak!!!deki samo nemoj preterati hehe

Mogli smo komotno još jednog okrenuti, ovaj nestao za 2 sata.

Petrovo
02-05-12, 19:59
vojvodo dobro je dok nestaje
Deki samo naprijed zeni se samo ne ocekuja da ce ti zena ovce kupovati i podrzavati te vec ih nabavi prije zenidbe

zemun
02-05-12, 20:17
miraz slab,al' jbg,nije swe u parama!:-)
Tako sam i ja mislio u tvojim godinama a sada tvrdim da:"nije sve u ljubavi, ima nesto i u novcu".

dejan26
02-05-12, 21:09
Zemun,sreca pa owa moja owo ne cita,inace bi zavrsili obojica kod nje u sobi,a to ti je SOK SOBA KBC Zemun,sluzba Anestezije i Reanimacije!:-):-)

Sava21
02-05-12, 21:18
Kad ides u tazbinu mogao bi nekad i da navratis,usput sam ti...

dejan26
02-05-12, 22:36
Savo,vazi druze.Mirkane jel' ti znas kakwo je to parenje iz ruke na Bosanski nacin?

Sava21
02-05-12, 22:39
Aaa,palis vatru...Lkl{{

dejan26
02-05-12, 22:44
Ma jok,Savo!:-)Znam i foru kako matorog ovna ubicu oduciti da udara!

Sava21
02-05-12, 22:50
Ajd da cujemo...

dejan26
02-05-12, 22:54
Savo,ne smem banovace me..kad se vidimo na sajmu,recu ti.:-)

Petrovo
02-05-12, 22:55
Pa zasto je chat otvoren nego za zezanciju

dejan26
02-05-12, 23:03
Uzmes najtanju manilu(kanap) za baliranje duzine 1 metar,napravis labavi prsten i i stavis ovnu oko m.da i pustis ga 3-4dana da sa tim landara,da se navikne na to kanapce sto visi odpozadi!

Sava21
02-05-12, 23:10
Ne da ce te banovati nego borci za prava zivotinja ima u top da te stave:lol:

Petrovo
02-05-12, 23:15
jos prorezes flasi gornji dio gdje cep kojeg skines stavis oko one stvari zavezes kanapom preko ledja i stvar rijesena mokriti moze raditi ne

dejan26
02-05-12, 23:21
Dan peti,izmeris ovna od vrha čela do korena repa i dodas na to 4 metra,to ti duzina nowog kanapa koji je isto od bala!

---------- Poruka napisana u 22:21 ---------- Prethodna poruka je at 22:18 ----------

Dalje,na jedan kraj napravis omcu koja ide na m.da,a drugi kraj vezes na neki stub.

MIRKOPOZEGA
02-05-12, 23:50
Dan sesti pocinje izazivanje ovna da se zaleti,auuuuuuuuuuu

dejan26
03-05-12, 11:09
Tako je Mirkane,pa tako 5-6 puta pa da vidite da li ce se vise ikada zaletati na vas!

milossoumi
03-05-12, 12:00
Dobra fora,jer si vido ti to Deki negde u praksi.

German hunting terrier | Jagdterrier