Bolesti i lečenje krava

Odg: lecenje goveda

lepo te je dragan zvao da vidiš
 
Odg: lecenje goveda

Malo mi je daleko,ali ako nekada budem zabasao u taj kraj Srbije,sigurno ću svratiti
 
Odg: lecenje goveda

Gildore ti prvo osudjujes nekoga i napadas, a prvo pri tom neznas nista o njemu. Inace drzim 35 bikova za sad ni malo ni mnogo, a ako te slucajno put na nese slobodno svrati i sigurno ces biti ugoscen u mojoj kuci, e sad mi nismo iz srbijanski krajeva pa tako da nemozemo da ti ponudimo prsute,kajmak itd... jer kod nas ima sunke,slanine i da ti ne nabrajam ali jos verujem da ti nebi smeo nista da pojedes posto neznas sta smo mi pametnjakovici davali od antibiotika. Inace pozdrav za tebe :D
 
Odg: lecenje goveda

dragansavin je napisao(la):
Milose ja ga nisam jos davao, ali isto znam i kako se daje i kad se daje i zasto se daje, pa stoga sto znam o njemu u daljem tovu cu poceti da ga koristim. A ovaj se vezao nas prezimenjaka pa zato sad tebe ni nevidi, prezime ovaj iz Italije on je mogao da vidi samo zabe i gugutke :haha: :haha: :haha:

Sinko moj bilo bi ti pametnije da se uvalis u posao i radis, nego da prosudjujes nesto o nekome o cemu pojma nemas.
Koliko sam razumio ti se bavis nekim stocarstvom:haha: Jadno ti je i to stocarstvo!
 
Odg: lecenje goveda

spensi jel se ti baviš stočarstvom kad si tako pametan i kad napad dragana da mu je jadno stočarstvo što je po meni čista laž ili se samo foliraš da smo ja i dragan glupi spram tebe sveznalice
 
Odg: lecenje goveda

Pa ti mu dodjes kao advokat. Tebe nitko nije ni spomenuo. Vidim da se poistovjecujes s njim.
Uostalom niko vama nije rekao da ste glupi. Vi ste ti koji se tako klasificirate kao daste pokupili svu pamet ovog svjeta i vi ste ti koji koristite forum za omalovazavanje drugih. To se i iz vasih postova moze jako dobro vidjeti.
Ja za razliku od vas imam i kulturu, sta je vama vidim jako losa strana. Forum koristim radi korisnih stvari, kako je vec navedeno, a i ja sam naveo da ucenja nikad dosta.
Ako si dobro citao moje postove, naveo sam da tek poslje skole pocinje ucenje. I ja sam najvise naucio terenskim radom i razgovorom s stocarima. I dan danas pitam ono sta me zanima. O ratarstvu, travama, silazi, sjenazi, itd itd. Pitam, a ne prodajem pamet. Uvjek ima neko "pametniji"
Koliko sam razumio i ti se bavis stocarstvom? Nezamislivo mi je da se neko bavi stocarstvom, a cjeli dan stoji ispred kompjutera (u srcu sezonskih radova) i odgovara neukusnim postovima kojima je jedino cilj omalovazavanje i pocjenjivanje nekoga koga u biti poznaje preko foruma.
Ako ti netko ne odovara svojim razmisljanjem, dosta je preci preko posta i nastaviti citati ostale.
Nema nista loseg u tome. Zato ti savjetujem da skupljas citav niz iskustava koje mozes naci na forumu i za koje smatras da su ok i to sve u cilju jos veceg napredovanja stocarstva kojim se bavis, a ujedno ti i ja zelim da se razvijas sta vise i bolje.
Kad svratis do mene nema problema. Zaba ovdje kod mene nema, ali vidi igrom slucaja ja ih imam u zamrzivacu (iz mog su kraja) i nema problema. Crnog vina i pohovanih zaba koliko hoces.

P.S. Vidis meni je cudno kako se moze kupovati ljekove u slobodnom trzistu ko hoce i koliko hoce.
Daju se ljekovi kako kome padne na pamet. To je u naprednom stocarstvu nezamislivo.
Sad cu ti ja nesto o tom napisat, a ti ces odgovorit u smislu sta ovaj pametuje. Ne interesira te sta ce se desit npr. ako udjete u EU. S cim ces se morat suocit, sta te ceka i na koje probleme moras racunati.

Pozdrav i mislim da bi bilo pametnije ne nastavljati ovu raspravu koja ne vodi nicemu niti ima smisla.
 
Odg: lecenje goveda

Postovi koji nemaju veze sa temom su izbrisani. :cao:

Ništa lično, ali da se ne smaraju ostali sa vašm privatnom prepiskom.
 
Odg: lecenje goveda

Ima li neko iskustva sa vakcinom Cattle Master 4. Koriste je u R.H., proizvodjac je Pfizer USA.
 
Odg: lecenje goveda

Pozdra drage kolege

Zeleo bih da vam izlozim moj problem u vezi tova junadi.Imam strasnih problema sa nadunom ili napirivanjem junadi.
Od hrane koristim gebi premix 3% i lucerku.Tekodje u smesi se nalazi :kukuruz,tritikale.mekinje,sun,sacma.Kakva su vasa iskustva sa tim problemom?
 
Odg: lecenje goveda

Procitao sam prethodne postove i nisam nasao nista zanimljivo,tako da mi nije bilo od koristi.
 
Odg: lecenje goveda

b92miki je napisao(la):
Pozdra drage kolege

Zeleo bih da vam izlozim moj problem u vezi tova junadi.Imam strasnih problema sa nadunom ili napirivanjem junadi.
Od hrane koristim gebi premix 3% i lucerku.Tekodje u smesi se nalazi :kukuruz,tritikale.mekinje,sun,sacma.Kakva su vasa iskustva sa tim problemom?

probaj u jednom obroku (npr. navećer) izbaciti lucerku i umjesto nje daj slamu u valov i tako par dana
 
Odg: lecenje goveda

kolko znam iz prica da krave uglavnom ustaju kada izgube kalcijum, mislim imaju mnogo vece sanse nego krmace, kod krmaca je to jako jako tesko mozda od 100 da 1 ustane
 
Odg: lecenje goveda

Pozdrav svima!
Imam jedan problem pa molim za pomoć ili savet. Krava se otelila pre 6 sati,još uvek ne može da ustane,tele je baš krupno i teško se otelila. Da li znate šta je uzrok tome što ona ne ustaje? Na Internetu sam naišla na podatak da je uzrok tome nedostatak kalcijuma,ali je mene strah da prilikom teljenja nije priklješten neki nerv ili još gore da nije neko iščašenje kostiju.
 
Odg: lecenje goveda

ostavite je malo nek odmori kod mene su krave tako padale zbog nedostatka kalcijuma
 
Nazad
Vrh