Bolesti i lečenje krava

Odg: lecenje goveda

spensi aj ne lupaj više keve ti da ti ja i moje prezime nebi neke stvari stručno objasnili jer nama je pun očin tih što se prave pametni a tele ili bika su videli samo na slici
 
Odg: lecenje goveda

todor je napisao(la):
spensi aj ne lupaj više keve ti da ti ja i moje prezime nebi neke stvari stručno objasnili jer nama je pun očin tih što se prave pametni a tele ili bika su videli samo na slici

Da li bi bio ljubazan da sa nama podeliš svoja iskustva u vezi čišćenja od parazita.
 
Odg: lecenje goveda

Ma?
Ocito da neki koriste forum za ljecenje svojih kompleksa umjesto da ga koriste za ucenje i razmjenu iskustva.
Tema je ljecenje goveda a ne ljudi.

_________________________________________________Post je spojen: [time]1242552315[/time]_________________________________________________
Izvinjavam se citateljima foruma, jer nije mi u interesu nabijati postove s glupostima.
Moje prisustvo na forumu ima druge interese.
Pozdrav.
 
Odg: lecenje goveda

spensi da ja tebe pitam nesto jesi ti video nekad tele ili june kako god ti hoce, i odmah da ti kazem nezelim ni ja da nabijam postove a ni da se prepirem po forumu, samo ti mogu reci da to sto si ti (ako si ucio) u skoli to je stvarno jedno a praksa nesto sasvim drugo, a iz prakse se jasno kaze i govori da IVERMEKTRIN SE DAJE DA BI SE SPRECILO DA TELAD DOBIJU SUGU, a i ako imaju gliste u sebi da bi ih izbacili, i tacno je da mi nismo sugavu telad videli(niti bi je kupio) zato sto smo davali ivermektrin da do toga nebi doslo. A i Milos ti je lepo napisao procitaj njegovu predhodnu poruku, pa je moje misljenje da ti naduvavas malo postove kaceci se sa drugima. Jos jednom tebi svaka cast ako si ti zavrsio skolu za veterinara, ali shvati da skola i praksa nije isto. :cao: :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242557531[/time]_________________________________________________
spensi ako ti nije problem molim te napisi koliko imas godina, posto u profilu nepise
 
Odg: lecenje goveda

Postovi koji nemaju veze sa temom će se brisati :cao:
 
Odg: lecenje goveda

novi samo napred, ali dokazali smo da ovi uceni veterinari , iz prakse manje znaju od nas sto smo pored junadi odrasli. I opet kaze jedno je skola a drugo praksa :ppozdrav:
 
Odg: lecenje goveda

Terija piše brojeve, ali praksa okreće bubanj. Uvek je tako bilo. :cao:
Zato i treba više iskustava iz prakse, ali konkretnih.
 
Odg: lecenje goveda

MILOŠ D.T je napisao(la):
Karenca za Ivermektrin kod goveda je 35 dana a kod svinja 28, a ne kao što ti Spensi kažeš do 60 dana. :nono: :nono: :nono:


Ivomec za goveda koji sam ti naveo ima karencu za meso 42 dana ne 35.
 
Odg: lecenje goveda

NEOMECTIN proizvodi ga SUBOTIČKI NCP ima karencu 35 dana i daje se 1 kubik na 50 kg teladima za šugu,vlasac i gliste. 100 puta sam ga davao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nono: :nono:
 
Odg: lecenje goveda

MILOŠ D.T je napisao(la):
NEOMECTIN proizvodi ga SUBOTIČKI NCP ima karencu 35 dana i daje se 1 kubik na 50 kg teladima za šugu,vlasac i gliste. 100 puta sam ga davao!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nono: :nono:

Pa onda sta pitas informacije za ivermektin:haha:
Naveo sam ti najbolji ivermektinski preparat i njegovu karencu.
Pa ako te bas toliko interesira nadji ga na netu pa procitaj.
 
Odg: lecenje goveda

Izvinjavam se što nisam odgovarao na prozivke ovih dana,bio0 sam na putu,u Makedoniji.
Mogu reći da bi se "prezimena" veoma obradovala kada bi videli kako u MKD u bilo kojoj vet.ambulanti može da se kupi BILO koji lek,najlegalnije moguće. I to veterinari čak i podstiču proizvođače da ih sami daju.
A onda mlekara nađe antibiotike,antiparazitike ili njima slične stvari u mleku (tj.rezidue istih),pa platiš punu cisternu mleka koje oni "moraju da prospu", i stave te na neki vid crne liste,i nijedna mlekara ne uzima više mleko od tebe.
A i inače slabo otkupljuju,cena je 8-13 denara,što bi bilo 12-14 evro centi.Prokukaše na nas,svo mleko iz Srbije dolazi (Imlek,Subotička,Dukat (ne znam koja je to mlekara ali piše da je iz Srbije,verovatno neka privatizovana pa joj ime promenjeno),jeftinije 20 % nego kad nas što je. Zbog subvencija,valjda.
Inače je Imlek,tj.Salford kupio i Bitolsku mlekaru i smanjio otkup za preko 30 posto, a cenu i do 50%.
A što se tiče nekog pređašnjeg pitanja u vezi iskustva,zaboravio sam da napomenem da sarađujem sa 4 tovljača koji imaju oko 90 bikova u turnusu,na obostrano zadovoljstvo,bar za sada.
Ne znam,ali bih voleo da čujem,koliko prezimena tove bikova.
A što se tiče ivermektina,moja preporuka je da prva primena bude kod teladi starosti oko 3 nedelje,sa ponovnim davanjem nakon 15-ak dana. Na taj način se dobija primetan efekat.
Kasnije,u zavisnosti od namene životinje,može se opet ponoviti.
Kod tovljača sa kojima sarađujem,praktikujemo tretiranje životinja pri ubacivanju u tov,i to svih odjednom,desetak dana nakon toga temeljno čišćenje i dezinfekciju poda,jasala, (sve je slobodni tov) i efekti su ekstra.
 
Odg: lecenje goveda

e pa Glidore da pratis forum onda bi sigurno negde i procitao kolko tovim ja bikova, a sto se tice lekova nemoram da se radujem makedoniji posto ih imam mnogo mnogo blize i to legalno da ih kupim i plus upola jeftiniji nego sto kod nas kostaju, inace su lekovi uglavnom holandski,nemacki i madjarski. A ako te bas zanima gde ih i ti mozes naci ja cu ti odmah reci u Rumuniji, sto je meni prvo selo udaljeno samo 7 km. I jos da ti kazem da lekove kupujem uz savet veterinara(koji je pre oko 3 meseca dobio papir da moze sam da otvori svoju ambulantu) inace je covek 54 god. i radio je dugo dugo kod nas na farmi. A sto se tice tog mleka i mlekare sto ti pominjes ja bih te zamolio ako mozes da dodjes do mene da mi pomuzes kojeg bika posto ja krave ne drzim
 
Odg: lecenje goveda

ha ha ha prezime to si mu dobro rekao sigurno nikad nije video ni kravu ni bika pa je nama našao da deli filozofije ko da mi to neznamo nego mora neki gildor da se pravi pametan
 
Odg: lecenje goveda

ja volim da cujem drugacije misljenje cak i kada je u suprotnosti sa mojim ne moramo se vredjati ako ne mislimo isto jednostavno neka svako nastavi da radi kao i dosad sto je radio :cao:
 
Odg: lecenje goveda

Opet moram da ti kažem da pročitaš moju prethodnu poruku.Pitao sam dali neko daje IVERMEKTRIN?SAVRŠENO DOBRO ZNAM kako se daje,zbog čega se daje i sve ostalo u vezi toga. :cao:
 
Odg: lecenje goveda

Milose ja ga nisam jos davao, ali isto znam i kako se daje i kad se daje i zasto se daje, pa stoga sto znam o njemu u daljem tovu cu poceti da ga koristim. A ovaj se vezao nas prezimenjaka pa zato sad tebe ni nevidi, prezime ovaj iz Italije on je mogao da vidi samo zabe i gugutke :haha: :haha: :haha:
 
Odg: lecenje goveda

:haha: :haha: prezime sumnjam da je ito video a ako ima nešto protiv prezimena SAVIN neka kaže
 
Odg: lecenje goveda

Ništa ja protiv prezimena nemam,nemojte me pogrešno shvatiti,nego sam video da se vas dvojica tako oslovljavate,pa je i meni lakše nego da se obraćam pojediačno.
A mislim da nisam zaslužio da me pozivaš na mužu bikova,ostavio bih to tebi.
Ja bih tebe,kao domaćin,pozvao na pršutu,sir i rakiju,iako te ne poznajem. Valjda je tu razlika u kulturi i odnosu prema ljudima.
Ako nađem da je nekome potrebna savet ili pomoć,pokušaću da mu pomognem ili bar da razmenimo iskustva kako bi svi naučili nešto novo,a vama stručnjacima se zahvaljujem na tome što ste samo još jednom potvrdili moje mišljenje o nabeđenim "farmerima" koji su popili svu pamet ovog sveta a ne znaju pošteno ni da se potpišu.
A forum sam od skoro počeo da pratim,nadajući se da ću nešto pametno naći na njemu,ali na ovoj temi slaba vajda.
Zato ne znam koliko bikova imaš u tovu.
 
Nazad
Vrh