Bolesti i lečenje krava

Odg: lecenje goveda

todor
pa ti prvi se praviš pametan što mi ovde ne volimo kao da smo mi ovde zaostali

Ako nemaš da napišeš konkretan odgovor, nema potrebe da na forumu ni pišeš nepotrebne gluposti i na taj način nabijaš broj postova. Ako si znao ono što je Gildor napisao, zašto to prvi nisi napisao na forumu, a ako nisi znao, onda si nešto novo naučio.
Međutim iz ovoga posta koji sam citirao niko ništa ne može da nauči. Korišćenej antibiotika za lečenje stoke je veoma loša stvar. Znam da postoji sistem, jedno se gaji za pijacu, a drugo za nas u kući. ::lose::
 
Odg: lecenje goveda

Jedno se gaji za pijacu, a drugo za nas u kući.

Taj sistem je uvjek postojao i postojat ce dok god sistem kontrole ljekova na trzistu nije doveden do stupnja da se zna gdje je koji ljek, tko ga je prepisao i ko ga je kupio.
Kojoj zivotinji je davan, gdje je ta zivotinja zavrsila, i ako je zaklana ko je pregledao tu karkasu i dao papir da je sve ok.
Dok god vlasnik zivotinje moze doci u posjed odredjenih ljekova, nikad se nece znati sta se jede i kupuje.
Ali mislim da je ovo neka druga tema koja ne spada u ovu kategoriju.
Ono sta je Gildor napisao je ok i vjerujem da je napisao u dobroj namjeri, a ne da prodaje pamet po forumu.
To sta govori neki stariji veterinar da su to gluposti, mislim da ga je pregazilo vrijeme i bilo bi bolje da obrati paznju na kolegijalnost, i ne omalovazavati znanje mladjih kolega.
Proslo je vrijeme tri antibiotika u tri dana. Ako ne ozdravi kolji!!
Pozdrav.
 
Odg: lecenje goveda

taj stari veterinar je u sve upućen čovek i dan danas radi tako da je to greška
 
Odg: lecenje goveda

Pa ako je dobro upucen onda bi trebao znati za negativna djelovanja kloramfenikola i da je zabranjen za terapije zivotinja namjenjenih proizvodnji hrane.
Osobna misljenja imaju svi, pa tako i neki stariji veterinari sta se tice ovog proizvoda. I ja isto imam prijatelje starije veterinare koji i dan danas placu za kloramfenikolom jer je imao jako dobre rezultate (kako sam u jednom postu i naveo). Ali osobna misljenja ne valja ne valja stavljati u javnost i tvrditi da su ispravna, jer u protivnom neko ce to ovdje procitati i reci: ma onaj tip je rekao da su to gluposti. Uzet ce taj antibiotik koristit ga u terapiji i poslje zaklati tele za prehranu svoje familije ili ga dati mesaru koji ce to opet prodati jadnim ljudima koji nemaju pojma sta jedu.
Na srecu ima ljudi kao sto je Gildor i skrecu paznju ljudima na neke stvari koje mozda ne poznaju, i koje mogu nauciti ovdje na forumu.
Zao mi je kolege Gildora, jer je pisao na forumu nesto sta je vidio da ljudi rade pogresno. Mogao je isto tako ne pisati nista i ne skrenuti paznju na nesto sto je neispravno. Kako se kaze: Rekao pa ostao posr.....
Pozdrav.
 
Odg: lecenje goveda

ma da ovaj veterinar 40god radi u struci i sad on nezna daj molim te
 
Odg: lecenje goveda

Znači da je ipak taj lek ispravan za davanje životinjama koje se koriste u ljudskoj ishrani, iako na uputstvu za upotrebu piše drugačije ?

Ova rasprava se odvija u pravcu ne samo jednoga leka, nego i nekih drugih, i tiče se dali treba poštovati uputstvo za upotrebu. Svi ovde stavovi su lična mišljenja i kao take ih treba shvatiti. Ovo sam morao da napišem jer ima mnogo gostiju koji nisu registrovani na Poljoinfo forumu, a ipak čitaju šta se piše.

E sada ako se taj lek ne može koristiti, kakva je altenativa za lečenje ?
 
Odg: lecenje goveda

imaš šaumanov preparat koji ja uglavnom i koristim ali retko jer sad i nemam sa prolivom i ostalim bolestima problema
 
Odg: lecenje goveda

Streptomicin je dobar,ali i on se danas izbjegava koristiti, upravo zbog karenze koja mu je dignura na 60 dana.

_________________________________________________Post je spojen: [time]1242331214[/time]_________________________________________________
Ne razumijem ili ja ili ti Todore.
Koliko god radio u struci, 5 ili 50 godina, jedan je zakon. Kloramfenikol je zabranjen!
 
Odg: lecenje goveda

spensi ja sam ti rekao šta je veterinar rekao ipak je on malo duže u tom poslu nego ti
 
Odg: lecenje goveda

Ok mislim da je daljnje pisanje o ovoj temi navlacenje maka na konac.
Svak radi na svoju savjest.
 
Odg: lecenje goveda

Injekcioni ivemec za goveda je preparat na bazi ivermektina. Ivermektin ima veliku karencu. Od 40 - 60 dana po aplikaciji.
Za telad (kod proljeva) je dobro dati preparate na bazi tetramizola (Nilverm).
Antiparazitik koji postoji u injekcionom obliku, u obliku tableta i granula.
Najbolje je dati u obliku granula i to 2 puta u razmaku od 15 dana.
Pozdrav.
 
Odg: lecenje goveda

spensi je napisao(la):
Injekcioni ivemec za goveda je preparat na bazi ivermektina. Ivermektin ima veliku karencu. Od 40 - 60 dana po aplikaciji.
Za telad (kod proljeva) je dobro dati preparate na bazi tetramizola (Nilverm).
Antiparazitik koji postoji u injekcionom obliku, u obliku tableta i granula.
Najbolje je dati u obliku granula i to 2 puta u razmaku od 15 dana.
Pozdrav.
covek je pitao za ivermektin, a ne za proliv, i sta ima veze kolka je karenca kad se daje teletu od 120-150 kg koje je u tovu i do godinu dana
 
Odg: lecenje goveda

Pa po pitanju za ivermektin neda se zakljucit jeli tele u tovu do godinu dana ili ne. Osim toga neko kolje i telad od 3 - 4 mjeseca starosti. Neko ih kolje dok su na mljeku. Nije bas specificirano iz prethodnog pitanja.
Kao sljedece ne daje mu antiparazitik tek tako. Palo mu napamet. Vjerovatno ima indikacije zasto ga davati. Jedan od vrlo cestih simptoma parazitarne invazije kod teladi je proljev.
 
Odg: lecenje goveda

kolko ja znam iveremktrin sluzi da telad izbace gliste i za sugu, bara se kod nas zato koristi, pa mi reci kako ces mi kazati dal telad imaju u sebi gliste i dali ce dobiti sugu
 
Odg: lecenje goveda

dragane pa pitaće neku proročicu kleopatru ili baba vangu da mu kaže
 
Odg: lecenje goveda

haha Jaki su todor i dragansavin jaki su :D :D
Zna se kad imaju i gliste (kako vi kazete) i sugu. Vjerujem da sugavu telad nikad niste ni vidjeli kad pisete tako.
Ivermektin ne sluzi za sve gliste. Treba ga koristiti u kombinaciji s drugim antiparaziticima da bi se pokrio veliki spektar. Ali mislim da je to za vas malo prekomplicirano.
Pa todore pitaj svog prijatelja starog veterinara. On ce ti to strucno objasnit.
 
Nazad
Vrh