Bolesti i lečenje krava

Odg: lecenje goveda

ima nešto poput uglja
 
Odg: lecenje goveda

Vidite,poznavaoci lečenja goveda i davljenja veterinara,hloramfenikol je ZABRANJEN za upotrebu kod bilo kojih životinja namenjenih za ljudsku ishranu jer izaziva jezive genetske promene na DECI!I to u toku intrauterinog razvoja,tj.u toku trudnoće.
A dajući vašim govedima linkomicin možete ih i ubiti,pa će vam opet veterinar biti kriv.
I najbolje je da vašeg bika od 500 kg nafilujete antibioticima i onda ga date na klanje,da ga nečija deca jedu.
1 (jedan) jugocilin koji kupujete u "ljuckoj" apoteci ima karencu za meso od 30 dana.
Pa se posle pitamo zašto se kod dece toliko javlja alergija na peniciline.....
Pozdrav
 
Odg: lecenje goveda

alo gildor to niko ne radi dragan je to rekao za telade a ne za bika od 500kg
 
Odg: lecenje goveda

ma pustiga prezime neka covek pise sta hoce zato je forum da se diskutuje, pa neka nam da on neki dobar savet posto se iz prilozenog vidi da je jako strucan, pa molim a savete
 
Odg: lecenje goveda

Hloramfenikol dat u bilo kom uzrastu ostaje u organizmu životinja do kraja njihovog života,tj. ako je životinja namenjena ishrani ljudi,oni će lepo uneti taj HF u svoj organizam iako je,na primer, primenjen kod teleta od 130 kg.
 
Odg: lecenje goveda

dal ti imas jos neki savet ili si sesamo zalepio za hloramfenikol, daj bre neke druge savete,posto si izgleda strucan, ako nije tajna jesi ti zavrsio za veterinara? Posto vidis mi smo ovde uglavnom samouki, pa sta ukrademo znanja ukrali smo
 
Odg: lecenje goveda

prezime kakvo je to tele od 130kg koliko ja znam to je june a ne tele
 
Odg: lecenje goveda

prezime pa nemoj bas da si takav, doduse kod mene u selo tele se smatra i do 160 kg, nemoj da zezas coveka :D ::namigivanje::
 
Odg: lecenje goveda

Za ljecenje proljeva kod teladi mozete koristiti tetraciklinske ljekove u injekcionom obliku ili u obliku tableta koje se daju na usta. Bolje je tablete jer im je karenca manja za razliku od injekcionih preparata.
A vidim da se pricalo o Kloramfenikolu, i doista je zabranjen jer je karcenogen, mada je davao jako dobre rezultate u ljecenju proljeva i to narocito kod svinja.
 
Odg: lecenje goveda

naravno on je izgleda promašio forum trebao je da ide u poljo savetodavnu službu
 
Odg: lecenje goveda

da ne valja bila bi prekinuta proizvodnja sad sam baš pričao sa veterinarom i to starijim koji je malo više iskusniji od gildora i rekao je da su to čiste gluposti
 
Odg: lecenje goveda

Hloramfenikol se proizvodi i dalje i namenjen je za upotrebu kod pasa,mačaka i konja koji neće završiti na klanici. Svaka čast starijem kolegi, ali ja vrlo dobro znam šta pričam, a u svakom vademekumu mu ima uputstvo,pa može pročitati.
Diplomirani sam veterinar,vlasnik (suvlasnik,tačnije) privatne veterinarske stanice, imam (blizu) 32 godine.Sve ono što ovde napišem se vrlo lako da proveriti.
Ne svidja mi se to što što se vi u startu postavljate kao sveznadari i vrlo prepotentno,ali to je,ipak,vaš problem.
Kada nekada dođem do vas,platiću vam to GOVEČE od 130 kg po ceni juneta,pošto vidim da grešim u nekim stvarima.
A saveta,koliko vidim,vama ne treba.
Ja sam mislio da forum služi za razmenu mišljenja,ali sam,izgleda, i tu pogrešio.
http://en.wikipedia.org/wiki/Chloramphenicol
Posebno obratite pažnju na deo Adverse effects
 
Odg: lecenje goveda

pa ti prvi se praviš pametan što mi ovde ne volimo kao da smo mi ovde zaostali
 
Nazad
Vrh