Bolesti i lečenje krava

Maidovski je napisao(la):
Pozdrav forumasi :)
Ja imam problem s kravom koja se otelila prije 2 mjeseca.
Krava normalno jede,pije ,ali iza usiju i na par mjesta na vratu kao da joj je dlaka pocela opadati?
Uvjeti drzanja su ok i krava ima svu neophodnu njegu.
Jel to mozda nedostatak nekog vitamina ili neceg drugoga?

Koje boje su ta mesta?
 
Da javlja se i na repu,danas sam gledao i ima nesto poput "prhuti" i tu dlake isto opadaju?
Jel to suga,jel opasno??
Kako da lijecim??
Hvala na odgovoru.
Dajem koncentrat sa prekrupom,tu smjesu koristim od prije i sve je bilo u redu..
 
Ako dlaka odpada kad je uhvatis prstima onako zajedno sa nekom peruti onda je to sugarac, kod jedne krave imao sam opadanje dlake na vratu ,a za to su bili krivi neki insekti jedva vidljivi kao nekakve vasi. Ni jedno ni drugo nije nista opasno suzbija se veoma lako, vetiolom namocim na krpu i trlja se na tim mestima. To se javlja krajem zime pocetkom proleca i ne napada sve krave,uglavnom napada one sa meksom dlakom.
 
mozes i pumpicom da polijes vrat i repove u malo sirim zonama oko mesta gde se javlja, lako je resiv problem

@ KAMPARI

jel balega?

jel joj stomak tvrd ili ima vazduha?
 
sada je sve u redu,preziva,jos joj je jedna sisa otekla ....Bice dobro nadamo se. HVALA
 
ako je mastitis a izgleda da jeste mozda treba jos koji injektor ubaciti ako nije bas najbolje reagovala na prethodne onda moras promeniti vrstu injektora ili zvati veterinara u svakom slucaju dobro je da jede znaci temperatura je pala a od te sise ne ocekuj mnogo
 
353174l.jpg
[/IMG]
i6d1ch.jpg
[/IMG]
2w7hgyx.jpg
[/IMG]
Zna li neko sta je ovo?Javlja se oko ociju i brzo se siri.
 
suga, po meni, 90 % sam siguran, opadanje dlake, javljaju se sitne ranice...
najbolje da pogleda veterinar, ako imas ispust - pretpostavljam da su telad u tovu izbaci ih na sunce..
da sacekamo jos neko misljenje..
 
Ne bi trebalo da je suga,pelcovani su pre 10ak dana protiv toga,a ovo se pojavilo nekoliko dana kasnije.Veterinar je bio prvo ne zna sta je pa onda misli da je neko bakterijsko obolenje i isprobava terapiju,a rezultata nema.
 
I ja mislim da je šuga u pitanju. Neznam jesu li telad tretirana protiv ekto i endo parazita, ako nisu valjalo bi to uraditi. Dati nesto na bazi IVERMEKTINA.
 
Pa to su spoljašnji i unutrašnji paraziti goveda : vaši, šugarci, želudačno-crevni valjkasti paraziti i sl.
 
Pozdrav forumaši. Imam problem sa kravom pa ako je neko imao nešto slično ako bi mogao da mi pomogne. Večeras kad sam išao da muzem primetio sam da krava ne balega. Danas je balegala, bila na paši, preživa i pije vodu. E da i primetio sam da se isteže i kad je pipnem kao da se malo uvije kao kad traži bika ali nema sluzi i mirna je (inače kad traži bika skače kao luda, danas joj je 70 dan stelosti).
 
Nazad
Vrh