Bolesti i lečenje krava

Tu sam duduk ,jedino decu da zamolim a to je ko da im vadim zdrav zub-teško bi se to i videlo jer osetiš samo na dodir samo ja mislim da je to odavno jer sad krpelji sigurno ne opstaju a opet malo se brinem
 
evo i mene ovde pa da i ja pitam junica mi se otelila i to dvojke lak oteljaj sam je otelio a mozda bi se i sama otelila jedna posteljica je ostala pa je ciscena i stavljene oblete posle je dobila i inekciju mislim dexan jer je bila prestala da jede pretpostavka da se nije dobro ocistila zatim je pcela da jede ali jos drzi rep malo nadignuti ispocetka jako lepo davala mleko oko20l medjutim sad odjednom pocinje da odbija prekrupu koja se sastoji od kukuruza soje i zita a obaska joj dajem i stocni kvasac ali dzba vidim da veceras skoro nije ni liznula ja sumjam na ketozu a veterinar onako od oka da nije veceras sam joj dao i neosan ingest
inace detelinu jede i vodu dosta dobro pije i soli joj dajem iz ruke,jos samo raznjice sto joj nisam nudio jer nema mleka bez kocentrata, sta da radim razmisljam da uhvatim mokracu da testiram kod veterinara
 
Sindrom debelih krava

Karakteristican je za krave koje su suvise ugojene. Javlja se nekoliko dana iza teljenja kada krave gube apetit, javlja se opsta slabost organizma i krave su podlozne razlicitim infekcijama. Jetra ima umanjenu funkciju zbog nagomilavanja loja. Ovakvo stanje je za vreme i posle teljenja praceno i drugim poremecajima kao sto je dislokacija sirista, zadrzavanje posteljice, upala materice, mastitis idr
Preventiva je pravilna i kontrolisana ishrana
 
Sandbarst,tvoje su sumnje na mestu.uzmi uzorak mokraće da bi što pre počeo da je lečiš (ako je holštajn oni su podložni ketozi)
 
ja bih rekao da je u pitanju dislokacija sirista, dvojke dosta mesta u stomaku zauzimaju, sad jos ako si rokao koncentrata...
trebalo bi u obrok ukljuciti vise sena - kabaste hrane...
sad je u pitanju jel preziva, jel ustaje, da nije spala s nogu, i nemoj da joj dajes mlevenoga zita, ako imas malo mekinja i u njih dodaj kvasca ako hoce da uzima
 
jutros dao istu smesu i nije htela iznesem je i dam samo kukuruz i tritikale i vidim lepo jela inace dajem joj po saku stocnog kvasca pre svakog obroka ai soli vec sam reko da detelinu jede dosta dobro a i vode pije oko 50 60 lna dan posto joj dajem mlaku vodu iz kante i veceras dosta dobro jela tako da mi to daje nadu da nije dislokacija sirista a mokracu lovio 2 sata i nisam ulovio i odusto,uvece sam na preporuku jednog drugara dao 2 dcl sirceta razblazenog sa vodom vidim popila i jos bi al nisam smeo pa cemo videti sutra kako ce se ponasati
Post je spojen: [time]1298287721[/time]
_________________________________________________
inace davo sam joj 7-8 kg koncentrata na dan u dve ture
Post je spojen: [time]1298312969[/time]
_________________________________________________
i video sam da preziva danas
 
da se javim krava danas znacajno bolje dobro jela i to konc. oko 5,6 kg u dvaput ali samo kukuruz i tritikale izbacio sam soju i psenicu ponovio sam ono sa sircetom i ujutro i uvece pre pojenja po dva dcl razblazena sama pije bez prisile,samo neznam dokle to da dajem da neodem u drugu krajnost,preziva i vidim da je veselija,lize se sa drugom kravom,tako da lici da ce biti dobro e sad sta je doprinelo poboljsanju onaj neosan ingest ili sirce ili oboje neznam,povecala i mleko vec danas za 2,5 l izvinjavam se ako sam bio naporan ali valja podeliti iskustva,za kraj evo jedan dobar sajt ako ga vec nemate
Post je spojen: [time]1298398007[/time]
_________________________________________________
http://www.veterina.info/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=68
 
ima negde i na internetu mislim da je u pitanju diplomski rad o upotrebi jabukovog sirceta u ishrani prezivara tj njegov uticaj

al ukratko- dokazan je pozitivan uticaj na trazenje, jacanje imuniteta u dozi od 50gr/grlu, dok kod slabosti kostiju i nogu kravama treba davati 100gr sirceta dnevno

ja sam ubacivao u zob :cao:
 
neskodi, naprotiv

to ti je kao sto ti zimi pijes limunadu, a nisi jos dobio grip, pozitivno deluje na organizam zivotinje jer u sebi sadrzi razlicita jedinjenja ima bas tamo i poredjenje izmedju dve grupe zivotinja jednima je davana odredjena kolicina sirceta u svakodnevnom obroku, a drugima ne i uporedni rezultati - inace su u pitanju bile krave - uticaj na laktaciju, na trajanje servis perioda, bolesti reproduktivnih organa itd

pokusacu da nadjem ceo rad na netu

evo jedan lik nesto kao skracena verzija onog sto sam pisao
http://www.stocarstvo.com/ishrana/jabukovo_sirce_goveda.htm
 
e taman sam hteo da vam to posaljem bas tu sam naso nekoliko clanaka o jabukovom sircetu i kvascu po njima cuda prave
 
Pozdrav forumasi :)
Ja imam problem s kravom koja se otelila prije 2 mjeseca.
Krava normalno jede,pije ,ali iza usiju i na par mjesta na vratu kao da joj je dlaka pocela opadati?
Uvjeti drzanja su ok i krava ima svu neophodnu njegu.
Jel to mozda nedostatak nekog vitamina ili neceg drugoga?
 
veliki pozdrav svima na forumu;ja sam ovde nov pa vas molim za savjet;
Kod jedne krave 7 dana posle oteljaja se pojavila upala sise pracena temperaturom od 40,6 c
danas sam joj dao neke inekcije od veterinara(izvinite za nestrucnost).temp.je sada normalna ali nema prezivanja iako sam joj dao i neosandigest kako li se zove taj lek.od tada sam je cesto masirao ali nema nekog efekta.Sta jos mogu da uradim...UNAPRED HVALA

Kod nas je običaj da se prvo ide na ovu adresu:
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
Z.K.
 
@ maidovski
jel se javlja i na repu i oko sednjacinih kvrga?

moguce je i da je suga, a moze i nedostatak nekih mikroelemenata...
jel dajes kostano brasno ili neki premiks?

@ KAMPARI
jel krava jede?

predstavi se u odgovarajucoj temi, postuj kucni red :cao:

Hvala kolega, bićete adekvatno nagradjeni... Z.K.
 
Nazad
Vrh