Bolesti i lečenje krava

Zx
Nazvao je i kaze mu da je to dugotrajno ljecenje i da se ishod nezna,a da nije to bas to da nezna sta uraditi.
 
Evo problem kod mene krava mi dobila mastitis , ona se tesko muze ne pusta mleko sa muzalicom a ni rucno , kako god udjem u stalu ja je muzem , stalno joj ostaje mleko u vimenu , i sada je veterinar dao antibiotike i lek u sisu i ostavio mi je 10 mastalone za jutro vece !
 
Odg: Bolesti i lečenje krava

Da li neće da spusti ili je tvrda ( mleko se teško izmuza)?
Ako neće da spusti mleko (da opusti vime) možeš da joj 2-3 dana pre svake muže daš 2 ml oksitocina, a ako je tvrda (mali sisni otvor) nema leka- može da se pokuša sa kanilama (cevčice koje se stavljaju u sisu), ali uglavnom nije uspešno.
 
Da ne otvaram novu temu,scim poprskati ove moje kravice osim neopetroidom da ih muhe i obadovi nejedu toliko.Neopetroid je jakooo skup kod nas.
 
kod nas u veterinarskoj imaju neku zajebanciju i sa njom mazu vrata, prozore i kazu da nema onda muva unutra

ja licno imam u stali laste :cool:
 
kod komšije visoko steona junica (280 dana) pala i otišla...prethodilo je nenormalno oticanje nogu i veliki zamor organizma se osećao,dolazili veterinari dijagnoza njihova je srčana mana
 
Nije isključeno, edem ekstremiteta može biti posledica lošeg rada srca i cirkulacije. Bilo je ovo vreo period tako da je moglo biti još što šta, jer goveda to veoma loše podnose, pogotovu grla pred teljenje. Evo kod mene danas udjem u 3h u štalu kad bik ima nadun, nisam mogao da verujem, obrok je isti već mesec dana kako sam ja kući, nema logike uopšte, pozovem druga veterinara on ustanovi penušavi nadun, je se krstio, dali bu sredstvo za razbijanje pene ali još je naduvan. Sutra ide kod dr. Mesara, jeste mlad i dobar (13meseci blizu 600kg) ali takav mu horoskop.
 
MONTOYA je napisao(la):
kod komšije visoko steona junica (280 dana) pala i otišla...prethodilo je nenormalno oticanje nogu i veliki zamor organizma se osećao,dolazili veterinari dijagnoza njihova je srčana mana
Sigurno je to. Bolesti srca se lako dijagnostikuju jer se sve promene odražavaju na srčane tonove. Veoma slični simptomi se javljaju i kod bolesti bubrega.
 
danas sam primetio da junica koja treba da se teli za desetak dana,čini mi se ima krpelja ali je taj odavno zabio.Da li je neko imao slična iskustva ,da li govedima smeta krpelj tj. da li može da im naškodi
 
Ma ja sam danas tek osetio pod ruke,veličine zrna graška,možda ga je uhvatila pre par meseci ali ga nisam video,to izgleda kao neka bradavica,nisam baš ni siguran da je krpelj
 
na vimenu krava pored uobicajene 4 sise javljaju se i takozvane pa-sise, izrazenije su kod simentalki nego kod hf, i obicno se odstranjuje jednostavnom hirurskom intervencijom, nema mlecne cisterne za pa-sisu izgleda kao zakrzljala mala sisica, obicno je velicine nokta otprilike
 
U blizini jamica koje se udubljuju pred teljenje (11 joj je termin),na 10-ak cm od repa
 
Nazad
Vrh