Šećerna repa 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Hajde da čujemo da li se neko ove godine upušta u setvu repe.
Koliko je pretprošla godina bila katastrofa, toliko je prošla godina bila super, i po rodu i po zaradi...
Posejaću, dakle 8 KJ, što mi je skoro 15% zemlje koju obrađujem. Možda bih i više, ali se ovde kod mene spremaju za setvu repe i takvi koji nikada nisu sejali, što znači da će najesen biti velika gužva za vađenje, i verovatno će se kampanja opet odužiti sve do decembra.
 
Ja cu 12kj. Cini mi se da ce biti dosta repe zbok losih cena ostalih proizvoda ai drzava daje +4000din vise
 
Al ti je tema :haha:, šalim se, ne, neću više nikad, zarekao sam se pre koju godinu i pri tome ostajem.
 
ja na svojim njivama nikad nisam imao repu a nije je sejao ni moj otac znaci 50god bez repe.
svi mi traze u zakup njive za setvu repe i kazu da sam lud sto je nesejem.
medjutim kad vidim zaradu i ulozeni trud+sex preradjivaca...

"neka hvala nije mirko budala"
 
Sejacemo po planu 6,5kj uvek pomalo ali u kontinuitetu.Dobro je bilo i ove godine i ranijih sem sto su kasnili sa isplatom ove godine a za vadenje nebrinem ima linija i barigelija kolko hoces u selu. :D
 
Ma ovde kod mene ima gomila linija i tri Holmera, ali nekako uvek kampanja počne tek u oktobru, i to često u drugoj polovini.
Pa se to otegne...
 
Danas sam pricao sa terenskim referentom Secerane Senta za moju okolinu! Osnovna cena je 2.6 din/kg + 0.1 din ako ostvaris prinos preko 40t/ha + 0.1 din ako uzmes njihovo seme u kolicini 1.2 setvene jedinice/ha! + ako si udaljen od secerane manje od 100km dobijas popust na cenu semena 40% A cena semena je 6800-9200 din/setvena jedinica!
 
Dakle, cena je 2,8 din/kg za JUS.
Neće se baš ovajditi od kooperanata, jer Žabalj i Pećinci daju 3,2 din/kg.
Istovremeno, Žabalj mi je u prošloj sezoni bio najkorektniji, do Nove godine sve isplaćeno.
 
Ko ima broj telefona od Zabaljske secerane ili nekog od njihovih referenata! Da se raspitam dali su zainteresovani za parcele na 15 kilometara od Sente!
 
Ma ja ugovaram ovde kod mene u jednoj privatnoj zadruzi.
Vlasnik te zadruge sarađuje 15 godina sa njima.
 
Da li neko ima iskustva sa Syngenta "Hilleshog" sortama secerne repe?
Gazeta, Picasso, Protekta, Sofarizo? Kako rode, kakva su iskustva?
 
Sta je paori niko se ne interesuje za setvu secerne repe ove godine?
Jeste videli sa kakvim "sjajnim ponudama" su izasli secerane?
Cena repe od 2,70-3,30 bez pdv-a (sa stimulacijom od 2 do cak 20% za vece prinose) i finansiranjem semena od po 5500din po hektaru.
Znaci kad ostvaris prinos po hektaru visi od 80 tona sa digestijom od 16%,
cena repe ce izaci 3,465 dindzi.
Po meni to nije lose ha? ::svaka cast::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh